Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

fleury
20. feb 2012

@zabka88 vsak toto, ze tolko prudov delenej stravy som uz videla, asi si treba vybrat podla seba, co mne najviac vyhovuje a neist az tak do detailov 😅

@ywula Korinkovu som pozerala nejake knizky, ale vacsina vypredana 🙂 a napr. bryndzu, tvaroh nejako selektujes, ci vsetko do zivocisnej davas, ci je to nizkotucne, polotucne, plnotucne?

@ninimini dakujem 😉 rada sa necham isnpirovat receptikmi a pokecam 🙂

ywula
20. feb 2012

@monikka22 ja pijem vodu s roztlačeným citrónom...ako balené vody som odstavila, malej som kupovala balenú a potom som sa nahnevala, na tie ťažké nákupy a kopu flašiek v koši...kúpila som si BRITU.....my máme vodu zo studne, takže si ju filtrujem, aby som ju prečistila, kedže nieje chlorovaná....a sme v pohode...a na ten pitný režim najlepšie funguje to, že sa to vlastne naučíš...ja som tiež niekedy malo pila, hlava ma bolela každé popludnie..ale naučila som sa to tak, že mam v džbáne 2.5l urobenú vodu s citronom, a to bol môj cieľ - vypiť aspoň ten džbán...a ešte som si povedala, že za každé cikanie vypijem pohár vody..a veru som sa to naučila, a džbánik si už popoludní musím znova doplniť. 😝
TAKŽE DRŽÍME PALCE V NOVOM STRAVACOM REŽIME
😉
jááj zase ten uhladovaný večer...strááášne, zjedla by som niečo..a vy tu o zemiakoch a slanine.....ALE..... 😝
zajtra rastlinky...

pukica
21. feb 2012

ranecko,ste sa tu vcera nejak rozsupli,ja som bola cely den mimo pc tak som vas ledva docitala 😝
inak bab ja sa nejdem chvastat 😀 ale asi som dala dole dve kila,bo vcera v posilke som objavila vahu a tam ze 70,2kg/ked som zacinala delit,mala som 71,3/no a ked som sa dnes doma odvazila tak pisalo ze 69,2kg tak teda neviem,ale asi vazenie necham fakt az ked budem mat mesiac za sebou a budem sa vazit v posilke tam sa mi ta vaha zdala taka nejaka lepsia 😝

no a ja taktiez pijem cistu vodu,sladene sme nepili ani nepamataaaam,dzusy sice lubim ale kvoli kaloriam su tiez na vedlajsej kolaji 😀 a takto v zime si este cajiky robim,tiez nesladene

fleury
21. feb 2012

otazocka: ake natierky robite ku chlebiku? 🙂

zabka88
21. feb 2012

@fleury baby si velice pochvaluju drožďovu, ja neoblubujem natierky ked uz tak rastlinne maslo..

fleury
21. feb 2012

@zabka88 tak tu som este nerobila, skusim, vdaka!

@pukica ja sa nevazim casto, meritkom je oblecenie, ci vojdem v pohode alebo ltt 😀

pukica
21. feb 2012

@fleury no ja som do jednych cerstvo opratych rifli vliezla ltt no a dnes mi trocha plantali,takze neviiim 😀
a k natierkam-ja si kupujem take tie od firmy alfa bio tusim a maju francuzsku,cicerovu a objavila som este pazitkovu a nejaku jednu chut no nepamatam 🙂 v kauflande mali tieto 4druhy aj rozne tofu,aj nejake jogurtiky sojove 🙂 aj dva druhy parkov,normal som bola vytesenaaaa 😝

a na zajtra mi moj chlop naordinoval ovocny den,ze diky,kupili sme velkyyyyy ananas tak sa normal tesim na zajtra

fleury
21. feb 2012

@pukica je to jasne, schudla si! 😀 a dikes za tip na natierky, pokukam v Kauflande 😉 a to s manzelom drzite spolu delenu?

ninimini
21. feb 2012

baby ja som dnes delila všetko so všetkým 😀 dnes prišla mamina a tá pečie zákusky a samoška priniesla takže som to po jednom zadelila do žalúdka ale zajtra opat dávam anjelské krídla a budem sekat dobrotu 😀 😀

pukica
21. feb 2012

@ninimini zabila si 😀
@fleury nedelime,on sa prisposobi ked uvarim nieco s tofu napr,ked robim maso tak chlapovi a malej spravim aj prilohu,no dnes som meditovala co na zajtra spravim na obed a on ze-ty si daj ovocny den a ja s malou si nieco najdu 😝 poriesil ma 😀 ale aj sa tesim bo dnes zase nejake vetri dve tri ma prenasleduju tak sa precistim a ananas zboznujeeeeeeem

fleury
21. feb 2012

@pukica jaj, bo ja aj s mm delim 🙂 este daavno na skole som tiez drzala delenu, ale taku svojsku 😀

pukica
21. feb 2012

@fleury ono je to pekne ked sa aj chlap da na to 🙂 no keby moj schudol tak by ho pomaly nebolo vidno 😀

fleury
21. feb 2012

@pukica 😀 ahaa, tak to jasne, nech nechudne! 🙂

rosa197
22. feb 2012

Ahojte babulky 🙂 ...som stráááášne plná 😀 😀 Rozhodla som sa, že dnes si dám, taký očistný deň... na raňajky si dám len pár suchárov s niečim 🙂 .. a celýý deň len vodu a ovocie, nech to zo mňa všetko výde 😀 😀 😀 nech sa mi vyprázdni žalúdok.... 😀 a čo vy??? akéé dni máte dnes? 😀

ywula
22. feb 2012

@rosa197
ja dnes opäť rastlinky....ráno som mala pečivko s ramou...na obed sa chystáme na cestoviny s tofu...večer ma čaká zumba, takže poobede ideme len na niečo ľahučké...nejaké ovocíčko....držte palce, aby som po zumbe nevykradla chladničku...🙂)...ale zase je to dobrý pocit, byť večer taká hladná a tešiť sa na raňajky....
a čo chystáte vy?? inšpirujte ma kus 😖

zabka88
22. feb 2012

caute babule, ja na obed rybku so zeleninkou 🙂

fleury
22. feb 2012

my dnes vecer zemiakove placky s kyslou kapustou 🙂
(fakt tam nemozem dat ten syr?? 😀 )

pukica
22. feb 2012

@fleury ako budes robit tie placky?
@ywula moja ja som dnes ovocna takze ti moc nepomozem 😖 som sa tesila jak blcha na ananas a on hovado nie je dost zrely,mam taky divny pocit na jazyku a ani moc sladky nie je ☹ no uz do vecera vydrzim,dam si nejake jabko alebo kompot a zajtra rozmyslam nad fasirkami v ruresyr mlete maso no bez vajca aaaaa no aj take placky by som si dala mnam uz chcem zajtraaaa

ywula
22. feb 2012

@zabka88 hm dobrý nápad...ešte mám jednu v mrazáku...zajtra ju zjem...uj

@fleury
@pukica zemiakové placky s kapustou sú najlepšie,,,mnám...včera som ich robila...a baby dám vám dobrý tip...omylom som minule kúpila pšeničnorážnu múku do domacích pekárni...tak som to včera migla do placiek...no bolí bohovské 😝 😝 😝 tá múka je zrejme kus dochutená, kedže je to do chlebíka z domacej pekárne...boli také sladkasté kus...a vôbec neboli také napité olejom...
@fleury a dávaš kapustu do surovích alebo len ako prílohu, lebo už som skúšala aj piecť tie spolu s kapustou zamiešane...tak tie sú na zabíjačku.... 😲 😲 😲 😲

zabka88
22. feb 2012

babule, som narazila dnes na recept na mrkvový perkelt , môžete si ho dať aj s ryžou 🙂 Inak ako sa zjarnieva, rozmýšlam či by som neskúsila detoxikáciu, už ste to niektorá skúšali?

Mrkvový perkelt: 300 gr.na krúžky nakrájanej mrkvy,stredne veľká
cibuľa,0,5 dl.rastlin.oleja,0,2 dl.sójovej omáčky,pol lyžičky mletého
rozmarínu,soľ,mleté korenie podľa chuti,2 dl vody-všetko udusiť do
mäkka.

@pukica inak skús si k masku zamiešať aj nejakú predvarenú popučenú zeleninku (zeler, mrkvu, cuketu..) budeš toho mať viac, sa lepšie napapkáš 😉

fleury
22. feb 2012

@ywula dnes chcem prvykrat dat aj do surovin, zatial som to tak neskusala, tak dam potom vediet ako chutili 🙂

borabora666
22. feb 2012

ahojte babulky mojeeee,ja po dlhsej dobe tu,mala som problem so zubom...ked sa to doriesila ochorela dcera,ked uz ako tak bola v pohode,dostali sme sa s malym do nemocky na laryngitidu....teraz vsetci soplime a kasleme,ale uz som sa nevedela na seba pozerat,takze cera som nakupila zeleninu a dneska spravila kuraci salat a riadnu kopu,mam v sebe zatial 2 litre zeleneho caje a jednoducho znova zacinam,...za chvilku jar a zo mna zas 88 kilova gula 😠 😠 😠

ninimini
22. feb 2012

@borabora666 no ahoj akurát som tu po tebe chcela vyhlásit pátranie🙂) ale ako vidím nenudila si sa 😀
@zabka88
@fleury
@ywula
@pukica tak ja som dnes opat nedelila moj drahy mm celý den behal po obchodoch a mna nechal doma tak som si nestihla ani navarit a musela som zjest to čo som mala po ruke takže asi všetko🙂)) jáááj však som zabudla nechal mi dve deti doma aby mi smutno nebolo 😠 😠 takže zajta už idem na 100%aj keby som nemala čo jest 😝 😝 lebo toto mi vobec nevyhovuje a malému idú zúbky tak ani neviem čo je to pravý nočný spánok🙂) 🙄 🙄

ninimini
22. feb 2012

som vám zabudla povedat že som si práve dovarila kapustnicu tak zajtra mám obed 😀 😀 😀 a možno ak ostane bude aj na piatok v sobotu dáme rastlinky mám chut na tarhou dúfam že sa može a v nedelu si dám aj ja asi nejakú ovocnú kúúúru

rosa197
22. feb 2012

@zabka88 Ahooj 😝 ja by som šla na túú jarnú detoxikáciu 😝 čo to vlastne je??? teraz nemám čas googliť .😀 😀 😀

fleury
22. feb 2012

@ninimini jaj, no zubky vedia potrapit 😝 ta kapustnica dobry napad! 😉

fleury
22. feb 2012

ja som pridala tu kapustu do cesta na placky a paradicka! 😉 😎 zjedla som jednu a pol a mala som dost, inokedy zhltnem 3 bez problemov 😀

ywula
22. feb 2012

baby kupujete kauflandské lístkové cesto?, minule som len preletela zloženie a myslím, že tam nieje vajce... 😝 žeby sme dali štrúdel?
ja už budem zajtra asi tretí deň rastlinková....dajak mi neide mesko po chuti...neviem no... 🙄 dnes som konečene urobila tofu....v sojovke sa kúpkalo a smahla som ho na cesnaku....trocha chilli a cestovinky...celkom sa to dalo 😀

pukica
22. feb 2012

@fleury dakujem za receptik,mnaaaaam uz mam opat kolena cely zaslintaneeee
@zabka88 diky aj tebe za receptik uz sa tesim na ryzu,ja cibulu a mrkvu v jedle zboznujeeeem a ta zeleninka vo fasirkach tiez nie je zly napad,zmes som si nachystala,bo ich chem papa cerstve tak pekne odlezi a ked sa na ne budem chystat tak si oridam aj tu zeleninku 😉 to bude žuuuur mnam
@ninimini cecece nedelila?neva das sa na to zajtra 😉
ja som dnes ovocna a normal som vydrzala :-O

mam tu skusku,keksik co mala nedojedla mi vonia pod nosom a ja odolaaaavam 😀