Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

ninimini
12. feb 2012

a teda dnes bicykel nehorzíííí 😠 😠 😠 😠 😅

pukica
12. feb 2012

@ninimini aj ja ti odpustam 😉 niekedy to jednoducho nejde,a hlavne ked sa jedna o dieta... 😉 ja som dnes tiez zhresila fuj fuj,som sa napchavala poobede strudou ako diva a kamos dosiel s flaskou vinka takze dva deci vinecka som neodmietla 😅

pukica
12. feb 2012

@ninimini moja aj zajtra je deeeeeen... na bicykel 😉

romcag
13. feb 2012

Baby, tak som tuuu... oddýchnutá poriadne, jasné, že žiadna diéta sa nekonala, papala som veeeľa, vššeeetkooo, večer, ráno.. málo som pila 😔 😢 strašne sklamaná zo seba, cítim sa o dva čísla väčšia.. nafúknutá.. od dneska teda odzačiatku.. ráno som nabrala odvahu a skočila na váhu, tak ani som nepribrala, ani neschudla, ale moc sa mi to nezdááá.. no som celkom rada..som myslela, že bude o 2 kilá viac.. a vy čo? Ako sa držíte? nestíham vás dočítať, ako dopadlo včerajšie váženie?

romcag
13. feb 2012

a pila som vínko s pepsi, každý deň sme oslavovali.. túto váhu som teda nečakala.. držte palce, abysom teraz odolala, bude to hrooozne ťažkééé..
jedla som červstvé rožteky,biele, sladké,tortičky, obed ako bežne by som rozdelila na 2-3 dni.. ešte aj včera večer o 22hej som zožrala balík chipsov, že však chudnem až od dnes 😖 zas mi nie je rady 😠 ☹

ywula
13. feb 2012

@ninimini
@pukica
no lyžovačka bola perfiiiš...bol tak nádherný deň, že by som to ľutovala, keby som bola doma a poctivo delila...aj keď síce teplota celý deň nestúpla nad -8...ale tak nádherne slniečko hrialo svah, že to bola radosť sama...🙂
no a samozrejme,ako som spomínala delenú stravu som nechala doma...v bufete som si dala totalku....vypražený syr s americkými zemiakmi...🙂) to je delenka všák?..ale keď som videla tie krkovice prepečené...mastné...bleeeee...tak musíte uznať že som zvolila zlatú strednú cestu a tá bola medzi tými krkovicami a hladom...🙂...samozrejme, po príchode domov...bíle vínečko s kamoškami...som sa fajne odreagovala 😀 😀 😀 a hlavne mi strašne chýbala malá...tak dnes si ju idem poriadne vymojkať, vypusinkovať 😲 😲
dnes som si dala na raňajky vajce s tuniakom a porom...fakt dobrota, len mi povedzte, akého tuniaka kupujete???mohla by som aj toho v paradajkach...asi tam je aj rastlinný olej, či??
😒 😒 😒
PRAJEM VÁM ÚSPEŠNÝ ŠTART NOVÉHO TÝŽDŇA A DOBRÚÚÚÚ CHUŤ
inak čo dnes varíte na obed?

ywula
13. feb 2012

@romcag super si to opísala...presne tak to je s nami babami...vraj chudnem až od zajtra tak sme schopné natrieskať sa jak také bomby...🙂
mimochodom...môj drahý manžel si obliekol po mesiaci rifle,...a stehná volné že až.....postavil sa na váhu a 3 kg dole...za mesiac...to už čo je toto za spravodlivosť.... 😖
ZAS BUDE MÚDRY...a ani nevie ako to zišlo... 😠
ach joooj

ninimini
13. feb 2012

@ywula tak to poznám moj mm týžden nepapá chleba a večer si dá len niečo lahké a samozrejme vynechá sladké a má dole 5kg to je spravodilivost čo ale on má dobrý metabolizmus 😀 😀

pukica
13. feb 2012

@ywula ja sice nelyzujem ale tisko zavidiiiim ze si sa tak fajne odreagovala 🙂
ja pevne dufam ze sa budem vediet ovladat ked budem vidiet na stole nejake dobroty,bo fakt chcem zhodit nejake to kileckoooo a tvojho muza by som vycapala takto zhodit sakra aj s chlapmi 😠
ja som si kupila clever tuniaka vo vlastnej stave,viem ze sa nema moc oleja pouzivat ale zas aj to potrebujes,ci nie? :p
ja som si dnes dala zvieratkovy den bo este mi ostali masove guky s kapustou zo soboty,tak aby som to nemusela vyhadzovat a zajtra zase budem dojedat spagety zo vcera 😀 aaaa v stredu si dam opat ovocny den takze najskvor vo stvrtok budem varit no este netusim co,idem si vygooglit nejaky fajny receptik 😉

ninimini
13. feb 2012

Zvířátkové Tiramisu🙂 baby toto si musíme urobit🙂

Zvířátkové TIRAMISU...

5 vajec

pol deci vriacej vody

lesný med(alebo fruktóza-podľa grafu, ktorý dodržujete)

6 kopcovitých lyžíc suš.mlieka

silná káva Nescafé, osladená medom al. fruktózou

a podľa chuti a vône ochutená rumovou esenciou

1 šľahačková smotana

1 pomazánkové maslo-neochutené

kakao

POSTUP:

-bielky vyšľaháme so štipkou soli na tuhý sneh

-žĺtky osladíme cca 1 a 1/2 lyžice medu, zaparíme vriacou vodou a šľaháme cca 5 minút

-do vyšľahaných žĺtkov pridávame striedavo časť suš. mlieka, ručne kovovou metlou zmiešame, pridáme polovicu snehu, potom zas suš.mlieko a nakoniec zvyšný sneh

-rozotrieme na plech vystlaný pečicím papierom a upečieme v predhriatej rúre 10-15minút pri cca 190st.

-vychladnutý plát pozdĺžne rozkrojíme na 3 rovnaké pásy

-náplň si pripravíme vyšľahaním šľahačky spolu s pomazánkovým maslom, osladíme podľa chuti medom al. fruktózou

-tretinu náplne rozotrieme na jeden pás, prikryjeme druhým pásom, popritláčame

-tento druhý plát husto nakropíme studenou kávou, ochutenou medom a rum.príchuťou

-natrieme dalšiu tretinu náplne, priklopíme posledným plátom, popritláčame

-navrch natrieme zvyšnú náplň a posypeme kakaom

(podľa chuti si možno kávou nakropiť každý plát, ja som ho robila takto)

-dáme do chladničky dobre zatuhnúť

pukica
13. feb 2012

@ninimini OO toto si kde naslaaaaa?nerob mi tooooo,kurna ja by som to hned sla spravit,mam slahackovu smotanu co treba do stredy pouzit aaaaaaaaaa

zabka88
13. feb 2012

@ninimini
@pukica
@minuskad
@ywula
@ibamy2 caute babule, ako sa darí? ja cez víkend nič moc, ale idem dnes cvičiť, a teraz na desiatu pcham ovocičko, takže snažim sa umravniť 😉
cez víkend som robila rožkovo-ovocné guľky, keď nemáte doma zemiačky alebo máte málo času (priprava trvá max 40 min) je to dobrá náhrada: nakrájať 2-3 rožky na kúsočky zaliať sojovym mliečkom (nesmú plávať len aby sa rozmočili), nechať postáť 15 min a potom zasypať múkou, kým sa neurobí nelepivé cesto, potom vyvalkáte a robíte pyrohy napr s orechami, makom alebo ako ja urobíte guľky plnené ovocím a dáte variť do trošičku osolenej vody. teplé podávate s opraženou strúhankou a troškou cukru na vrch.

neviem či som spravila dobrú delenú obdobu, ale chuťovo to bolo mňam 🙂

zabka88
13. feb 2012

@ninimini jééééj, tiež mám šlahačkovú smotanu v chladničke, žeby? len sa zas ušlaham k smrti, nemam elektricky šlahač, tak len rukoz miešam ☹

pukica
13. feb 2012

@zabka88 cau zabka 🙂
mne sa dari v poho,dnes ma ziadna zravost na nepovolene "latky" nechytila,zatial...
a ja som sa uz rozhodla ze vyskusam to tiramisu,mam doma vsetky suroviny,no az v stredu bo zajtra mam rastlinkovy den,akurat idem varit zemiakovy paprikas a namiesto maska tam bude tofu,v stredu mam zase drsny ovocny den a vo stvrtok za odmenu si dam vychladene tiramisu 😝
tak uz vies co si mas zelat na sviatok,aby si sa neuslahala k smrti 😉

zabka88
13. feb 2012

@pukica veru tak 🙂 dobry napad s paprikašom 😉 tie ovocne dni no klobuk dole, že to vydržiš, ja teraz pijem vela byliniek takych na otehu, lebo chceme babo, a vzdy mi z nich pretravi az az, ale chvalabohu žravka odišla s mrchou, tak snad pride najbližšie až o mesiac.. ale určite sa ti to pekne rozbehne v tie dni, keď to vydržiš na škodu ti to nebude, občas treba telo prečistiť... nechce sa mi nikam v tejto kose, dufam ze sa donutim ist cvičiť..

ninimini
13. feb 2012

@pukica na fb je uzavretá skupina a dávajú tam super recepty kto by to sem nedal🙂)

pukica
13. feb 2012

@ninimini waw to fakt?ako sa tam da dostat? 🙂

ninimini
13. feb 2012
lenka29
13. feb 2012

Ahojte.Už dlhšiu dobu čítam vaše príspevky a teším sa s vami,že sa vám s delenou stravou darí chudnúť.U mňa to je skor naopak.Diétujem 3 týždne a to musím povedať,že nemám žiadne prehrešky, cvičím 90 brušákov denne a váha mi stále stojí na 72kg.Som s toho zúfalá,myslela som,že nejaké 2kilečká pojdu dole a nič.Lenže mám zníženú funkciu štítnej žlazy.Máte niektorá ten istý problém ako ja?budem rada ak mi niekto poradí.

ninimini
13. feb 2012

Koblížky

Koblížky 5 žlouků,3 dkg fruktózy,7 dkg tuku(já dávám olivový olej),500 g polohrubé mouky,1/4l sojového mléka,kostka kvasnic,špetka soli. Vytvoříme těsto,které necháme vykynout.Rozdělíme na dva stejné díly,které vyválíme na tloušťku 1cm , povrch poklademe marmeládou a přiklopíme druhým těstem a vykrajujeme koblížky.Smažíme v rozpáleném oleji po obou stranách do zlatova.

aj toto vyzerá vábne🙂)
@pukica

ibamy2
13. feb 2012

@ninimini vyzera to sice fajn, no zltky a muka, aspon pri deleni podla korinkovej, dokopy nepojdu ;)

@lenka29 leni a aspon centimetre neubudli? ktoru delenu dodrziavas? na tu stitnu zlazu asi beries nejake lieky... nemozu byt tie pricinou? ak ti odisli aspon nejake cm, kila pojdu skor ci neskor tiez... ;)

ninimini
13. feb 2012

@ibamy2 no žltky by sa teoreticky mohli teda ja neviem našla som to na tej stránke fb bielkovina je bielko ale to je jedno vyzerá to dobre ale....

pukica
13. feb 2012

@ninimini dakujem ti dobra vila,ziadost poslana a ze si provokaterka to je teda pravda wrrr 😝
baby ja som bola v posilke a som tak priiijemne unavena ako uz davno nie,som sa sice najedla o 9tej,no co narobim,hlad je velka svina,dala som si tuniacika s vajickom co som si este v sobou ci kedy namiesala a nedojedla,no moc mi tam prerazal ten tuniak tak som si to zjemnila tatakou a bolo to famoooozne 🙂
a ten hlad hnusny a telo vytyrane si vyziadolo sladke aaaaa no tak som to zabila musli tycinkou 😖
este si dam cajiiiik a veget ou

lenka29
13. feb 2012

ibamy2 merala som si len pás a 2cm išli dole,ale čudujem sa že váha nie.Užívam lieky na štítnu žlazu,chcem sa popýtať dr.či to má nejaké spojenie s dietou ale na kontrolu idem až v apríli a to je dovtedy strašne dlhá doba.Inak delenú mám podla Korínkovej.Mala som ju pred 4 rokmi a to som schudla za 3 mesiace 8kg.Ved uvidím,ako to pojde dalej.Dík za komentárik,Papa

zabka88
14. feb 2012

@lenka29 ahoj, hlavne že cm šli dole, uvidíš aj kilka pôjdu, možno to tie lieky spomaľujú alebo si jednoducho typ že to ide pomalšie, možno máš len teraz také obdobie.. určite vydrž 😉

lenka29
14. feb 2012

ahoj zabka88,dakujem za povzbudenie.Určite to nevzdám.Ked som sa už na to dala,treba vydržať 🙂

ninimini
14. feb 2012

@lenka29 ani mne nejde váha dole stojím na tom istom a to aj bicyklujem 😀 tak dúfam že to pojde uvidíme 27 či aspon cm išli nejaké🙂)po mesiaci 😀 😀

lenka29
14. feb 2012

držim palce ninimini 😉

penelope2066
14. feb 2012

Ahojte baby, chcem zacat chudnut s delenou stravou len neovladam presne jej principy.Len viem,ze sa nemoze jest maso napr. s ryzou,zemiakmi,knedlou atd...

zabka88
14. feb 2012

@penelope2066 ahoj, kukni si pár stránok dozadu, baby to tu pekne rozpísali 🙂 a vitaj, nech sa ti s nami dobre chudne 😉