Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

rosa197
19. feb 2012

@ninimini S tebou to ako ide? 🙂 Popravde, nechce sa mi to tu čítať, etraz nemám čas..😀 😀

romcag
19. feb 2012

@rosa197 ďakujem 🙂 ale niesom vzor, niekomu to jednoducho lepšie spaľuje ako inému, mm si ma takto vykŕmil, teraz vykrmujem ja jeho 😀 on priberá a ja chudnem, je to skvelý pocit 🙂

rosa197
19. feb 2012

@romcag Ale aj tak ťa obdivujem, že vydržíš bez, max. s malými prehreškami 🙂 A aj cvičíš?? 🙂 ... nedelíš, že? ... No, len nevykŕŕŕm ho až moc 😀 POtom budeš ty ako ľaň, a on oproti tebe taký mäskový 😀 😀

ninimini
19. feb 2012

@rosa197 no ja delím stále ale mám 1,5kg hore takže uvidíme čo povedia cm 🙂)

rosa197
19. feb 2012

@ninimini Prečo 1,5kg hore??? :-O ..

ninimini
19. feb 2012

@rosa197 to keby som vedela 😀 😀 ale papala som trošku viac sladkosti tak možno preto ale nebolo toho vela 😎

fleury
19. feb 2012

babule viete mi napisat ako sa delia syry v delenej strave? ktore patria do zivocisnej skupiny a ktore su neutralne?

pukica
19. feb 2012

babenyyyyja som zase nejak nemala cas sem nakuknut,ale snazim sa nejest mimo programu,zato pijem dost mimo,vinko... 😝 alejem fakt poctivo,no vazit sa budem az ked budem mat mesiac za sebou,zato som dnes na rifliach citila ze na mne plancu 😝 ale priatel ma schladil,nech sa nechvalim,ze ked on na mne uvidi zmenu vtedy to bude o niecom 😉 to je podpora,co? 😠
@fleury jaaa sa az tak v tom nevyznam,no nie su vsetky syry zivocisne?teda az na tofu,coz jest rastlinkvy syr? 😕

zabka88
20. feb 2012

bré ránko babule, ste tu toho cez víkend popísali, idem čítať 😉 ja som mala dosť stres víkend a dnes sa cítim úplne pod psa, nejaká nádcha si ma vystriehla takže teraz na to všetko kýcham 😀
@ninimini júúúj moje, počuj a nemáš pred menstru teraz? možno držíš vodu 😖 ale nevzdavaj to hlavne, pekne pokračuj.. na pocit sa cítiš ako?

@romcag šikulka 🙂
@fleury no ja som z toho jeleň, ale googlila som a vychádza mi že tofu a sója je bielkovina a tiež syry, ktoré majú max 50 % tuku v sušine a biele syry (ovčí, kozí a tak) sú neutrál. 😕

ninimini
20. feb 2012

@zabka88 no mám tak preto to až tak neriešim len ma to mrzííí ☹ ale na pocit sa cítim úplne úžasne a aj nohovice mi hovoria že konečne nám netaháš gombík 😀 😀 😀
@fleury ja tiež delím syry len na živočíšne okrem tofu ten je rastlinka tak sa už ani ja v tom nevyznám 😀 😀
@pukica
@romcag
@rosa197 a od marca začínam zumbovat a cvičit cindy tak dúfam že sa to pohne 😀 😀

rosa197
20. feb 2012

Ahojte babule ... Tak, dnes idem aj ja ...😀 Mám živočíšny deň... spravila som si na raňajky vajíčka so šunkou, syrom a papričkou 😀 šte si dám k tomu kečupík 😀 a mňamky mňamky 😀...ale bez chlebíčka ☹

zabka88
20. feb 2012

@ninimini daj na pocity 🙂 telo vie najlepšie čo chce.. s tou zumbou je to dobrý nápad, možno moc posilňuješ a vytváraš svalovinu, možno potrebuješ viac aerobných cvičení, beh.. však nech už tu je jar!! 🙂

ninimini
20. feb 2012

@zabka88 ved na to čakááám 😀 😀

fleury
20. feb 2012

@pukica @zabka88 @ninimini pytam sa, lebo ja syry milujem, takze sa nechcem obmedzovat 😀 ja som tiez googlila a tam rozne nazory. Ale tiez som to pochopila tak, ze syry do 50% tuku v susine patria do zivocisnej skupiny a nad 50% je neutral. Chcem skusit tuto stravu, tak sa k vam asi pridam 😅

fleury
20. feb 2012

vy mate bud zivocisne alebo rastlinne dni? t.j. nikdy v jeden den nejete aj ovocie a zeleninu? (nemyslim spolu ale v ramci jedneho dna)

zabka88
20. feb 2012

@fleury keď papáš rastlinky tak sa môže aj ovocie, ale zeleninka a ovocie by sa nemalo v jednom jedle.. a ovocie by sa vôbec nemalo keď papáš živočíchy..

ale sú rôzne formy delenej, niektorí ešte delia na podskupiny , ale myslím že túto verziu tu nedržíme nikto 🙂

fleury
20. feb 2012

@zabka88 jj, to chapem 🙂 len som citala, ze su ludia, co jedia bud ovocie alebo zeleninu, napriklad ked si daju rano nejake ovocie, tak uz cely den ziadnu zeleninu nejedia (ani ako prilohu k masu) 😕 ale to je pre mna masaker 😅

zabka88
20. feb 2012

@fleury hm, to už potom radšej celý ovocný dník, taký prečisťovací nie? 😉 ja viem, túto diétku mnohí držia rôzne, ale my sme skôr také miernejšie krídlo 😀 a niektoré baby tu ani nedelia len sa snažia viac hýbať a zdravšie jesť, je to len na tebe 🙂

ywula
20. feb 2012

@zabka88 no na tom je kus pravdy...ak cvičíte, tak sa pália tuky a silia sa svali, takže naberajú...ja som tiež len necelé 2 kilečka,...a cítim sa skvele...a hlavne je kus vydieť formovanie...brucho mi už tak nevysí...a milujem ľudí, ktorí si to všimnú, samozreme to nie sú tí istí, ktorí mi tak veselo pripomienkovali, že som pribrala....checheche 😠
@fleury ja som na začiatku, keď som si vyberala delenú tiež riešila syry...a potom som našla delenú stravu podľa Lenky Kořínkové a tam je to v jednej skupine v živočíšnej...tofu je rastlinka...ja ako nechápem prečo to nazvali, že syr...šak to je skôr špongia...ja tomu neviem prísť na chuť...a hlavne že mám v chladničke 6...ooomamamia...čo s nimi.
INAK DNES SOM SA VENČILA...vybehla som do mesta, takže som papanie vynechala a teraz som si dala ryzoto...do večera uvidíme, chystám sa vyrobiť si musli čo môžem do jogurtu...na FCB sa objavil recept...jop jop
😝 😝 😝

ywula
20. feb 2012

@ywula aaaa tie hrubky si nevšímajte...uf 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to bude tou delenkou...odumreli mi bunky...🙂

ninimini
20. feb 2012

@fleury vitaj a dúfam že sa ti bude darit🙂)

yukki
20. feb 2012

ženy, detská výživa s mueslimi? To môže byť?

ninimini
20. feb 2012

@ywula prosím ta to si nikto nevšíma 😀 😀 😀

ninimini
20. feb 2012

@ywula
@zabka88
@pukica ja som dnes baby nejak zdutá 😖 😖 strašne 😖 dala som si čínsku kapustu a no asi to nie je najlepšia volba ale zajtra si spravím kapustnicu samozrejme bez záprašky tak sa teším alebo si dám očistu po tomto tlaku v bruchu 😀 😀

ninimini
20. feb 2012

@yukki podla mna ked sú to tie klasicú detské výživy a je tam napísané že neobsahujú cukor sa asi možu

yukki
20. feb 2012

@ninimini dík...ale ta kukám, že obsahuje cukor...tak nič. Bude ryža so zeleninou, no. Ináč aj ja som čítala, že tie mleične výrobky čo obsahujú viac ako 50% tuku, tak sú neutrálna skupina, a môžu sa kombinovať napríklad so sacharidmi....aj to tak robím, a nemám problém s trávením...a píše sa dokonca, že aj údeniny a marinované ryby...sú v neutrálnej a môžu sa teda kombinovať so sacharidovou či bielkovinovou...tak ma napadlo, že také zemiaky so slaninou a cibuľou....sú vlastne podľa zásad delenej stravy...nie teda zrovna na schudnutie, ale podľa zásad....sú... 😝

monikka22
20. feb 2012

Ahojte tak od dnes som sa k vam pridala zatial pohodicka ale len prvy den za mnou no myslim ze uspesne len u mna je problem dodrzat pitny rezim takze moja otazka znie co pijete cez den ake vody aj balene kupovane ochutene a caje?? caje sa mozu sladit medom?? dnes som pila vodu s citronom a zeleny caj no na obmenu nieco

ninimini
20. feb 2012

@monikka22 vitaj a ja len čistú vodu nič iné nemám rada 😀

ninimini
20. feb 2012

@yukki no to by bola pecka zemiačiky a slanina🙂)

monikka22
20. feb 2012

@ninimini dakujem no cista voda je prave to co do mna vobec nejde takze cokolvek ine 🙂