Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

trogir
7. okt 2012

@fleury, to pobavilo vzdy aj superov... 😀 , ja som bola taky "medzinožny" rozohravac. Ale vyska mi nikdy nevadila, stale som vyssia od Madonny o 3 centimetre. Len nemam jej platinovu kreditku. Co uz....A nedelim a nedelim tu stravu. Ale ani nepriberam.
@yukki, ked si taky drobec, tiez mas problem s nakupom topanok? Ja mam totiz velkost topanok 34-35, to je katastrofa, samozrejme ze rada nosim vysoke opatky, ale predavacky ma posielaju do detskeho oddelenia. To sa hned pytam pri vstupe do predajne, ci maju nejake vyssie topanky 34-35 a vacsinou mam nakupene za minutu a usetrene peniaze.

yukki
7. okt 2012

@trogir ta nemám problém ale asi aj preto, že opätky som mala asi 4x v živote, na štátnici, promócii a povinnom plese-boli mamine, ona má tiež tie rozmery...a turistické robia aj také malé, ale to kupujem 36tky, bo tam ti treba aj ponožky dvoje hrubé natrepať....ale raz ke´d som si na výške chcela kúpiť botasky, tak mi ponúkli jedny v Disney štýle s ružovými srdiečkami a nejakým tým hlodavcom...a druhé s Kukom...no tak to zas hoho, to som si počkala na bezmotívové než dostali...neskôr.

fleury
7. okt 2012

@pukica kde si?? my sme opacne extremy s lodami na nohach 😀

pukica
9. okt 2012

@fleury ahojky,aaale tu som tak priebezne,ale o delenke sa nebavme,jo? 😝 a k tym botam jou,sme tu jeden extrem lepsi jak druhy 😀 prepac ze sa pytam,ale aku velku paprcku mas ty?jaksik mi pamät nesluzi 😅

trogir
9. okt 2012

@yukki, no to si ma pobavila. Turisticke som nikdy nemala, ja sa do hory bojim. Ked ma manzel bral do Tatier a naplanoval nejaku turu, tak som mu hned povedala, ze len po asfaltke, na opatkoch a na kavicku. To nie som ziadna "pipka" preboha, ja tie "umele" preafektovane zeny nereflektujem, ale stanovat a behat po lese obzerat vevericky tiez nemusim. Botasky s Kukom.... 😀, smiem sa opytat, kolko mas rokov? Ja si totiz Kuka pamatam, niektore mamicky asi nie. Mas zabavny prejav....je take metafory zboznujem

yukki
9. okt 2012

@trogir idem mať 37. Naposledy pred 5 rokmi mi dal šofér v autobuse polovičný lístok... a ja sa bojím opätkov a mesta. Pri prechode z internátu na miesto činu v štekloch ma viac niesli ako podopierali spolužiačky... to už radšej na medveďa požmurkám

trogir
9. okt 2012

@yukki, tak to si "chlapcensky typ" asi. No a musis velmi mlado vyzerat, ked Ti dali v 32 rokoch polovicny listok. Ono aj my mensie posobime mladsie....teda do isteho veku 😖 . Ja uz mam 44 a prestala som si citat svoj rodny list. To je asi jediny doklad , ktory sa neda sfalšovat. A neonku v kupelni tiez casto nepouzivam.

trogir
9. okt 2012

@fleury, mozno keby sme tie nase nohy spriemerovali, aj sa esteticky obujeme

fleury
9. okt 2012

@pukica jaj moja, nieco na pamat treba brat 😀 take lode, ze cislo 41 sa neda zabudnut 😀

pukica
9. okt 2012

@fleury co odporucas na tu pamat? 😝 no aj ty si na tom veru dobre a ako hovori @trogir po priemere by sme boli tak akurat s nohaaaama 🙂

ywula
11. okt 2012

@trogir
@pukica
@fleury
@yukki ach herečky....som sa pobavila....tak fajne sa dá k Vám začítať...🙂....už sa teda riadne vzdiaľujeme od názvu tejto diskusie,...🙂....ale vôbec nevadí....ja sa síce vymykám veľkosťou nohy....nie som žiaden extrém a nechám si závidieť svoj priemer 39....ale zase berte to tak, že ak dajú nejaké topánky do akcie /napríklad s motívom Disney 😝 😝 😝 /, tak ako prvé sa minú tie moje čísla...:(((...takže ani tak, ani tak....🙂....

fleury
12. okt 2012

@pukica orechyyyy, tak sup sup luskat a papat! 😀

trogir
14. okt 2012

@ywula, su tu take mile a komunikativne dievcata, tak je radost obcas prispiet aj mimo temy. Co som si vsimla, pisala si o stvrtej rano....kto Ti nedal spat, Emka, ci Anicka? 🙂

ywula
15. okt 2012

@trogir 🙂...Anička nedá spať...psychika pred pôrodom už pracuje....pri Emke som mala to isté,....od tretej do piatej pauzička... 😀 ....dúfam, že nám to neostane a po narodená už budeme pekne spinkať.... 😖....

pukica
15. okt 2012

@fleury uz sa dopujeeeem,nakoniec som sa rozhodla delit,cca tyzden,vcera som robila orechovu strudlu,na ranajky to,na obed mrkvovy perkelt so zemiakmi a na veceru este netusiiim co vykuzlim 🙂

ninimini
15. okt 2012

@ywula ahoj tak ti to už máš za pár držím ti palčeky a želám všetko dobré 🙂)

trogir
15. okt 2012

Pridam recept na pomazanku pocas rastlinneho dna. Je to arabsky hummus, robi sa z ciceru. Recept je na internete, ja som davala uvareny cicer, tahinu...neviem, ako sa to presne pise, ale len trochu, lebo je velmi tucna, sol, cesnak, korenie. Vymixovat. Je to vyborne a ekonomicky vyhodne , nakolko sojove pomazanky v crievku stoja zhruba euro a je v nich vselico. Hummus je zdravy a z jedneho balicka ciceru mate plnu misu.

trogir
15. okt 2012

@ywula, ja som sa modlila cele noci pocas gravidity, aby bola malicka zdrava. A fakt som prosila a aj som si casto poplakala. A bola som vypocuta. Bala som sa o nu a dostala som zdrave, krasne kucerave dievcatko. No a porodu som sa nebala vobec....nakoniec som dostala 5 vyvolavaciek, kontrakcie som mala 7 hodin, trpela som ako pes, a ku koncu som myslela, ze budem steny obhryzat. Uz som si aj sproste zanadavala. No a potom za 5 minut, dr.nestihal obliect zeleny "mundur". Ale klepala som sa po porode asi 4 hodiny, normalne triaska, museli ma opichavat. Ale ked som dostala malicku, zabudla som na cely porod. Tak sa drz a neboj.

trogir
15. okt 2012

Pridam recept na pomazanku pocas rastlinneho dna. Je to arabsky hummus, robi sa z ciceru. Recept je na internete, ja som davala uvareny cicer, tahinu...neviem, ako sa to presne pise, ale len trochu, lebo je velmi tucna, sol, cesnak, korenie. Vymixovat. Je to vyborne a ekonomicky vyhodne , nakolko sojove pomazanky v crievku stoja zhruba euro a je v nich vselico. Hummus je zdravy a z jedneho balicka ciceru mate plnu misu.

karcha
15. okt 2012

Cafte baby aj ja by so zacala mam po porode par kilou na viac chcela by som ich dat dole ale ja by som potrebovala niekoho co by mi daval na kazdy den recept na to co papkat tak neviem ci niekoho takeho najdem

fleury
15. okt 2012

@ywula ty ides sekciou ze? uz mas termin? 🙂

@pukica tak co bolo na veceru? 😎

fleury
15. okt 2012

@trogir skusim, dik za tip!

pukica
15. okt 2012

@fleury taaaa zeleninovy salat s tatarskou ako dressingom 🙂
a zajtrok mame granadir,pecivko s pomazankou na ranajky a na veceru asi zvysok strudle co este maaaam
@trogir waw super,dakujem za tip,smiem sa spytat co je to ta tahina? :-O

ywula
16. okt 2012

@fleury
@trogir
....a všetky babenky tu v delenke....
...ďakujem ste zlaté...už to je za pár...idem sekciou, ale ešte nemám termín...dnes som bola za dokym...v nedeľu som nepríjemne spadla...rovno na bruško...niesla som krabičku s topánkami a potkla som sa na schodoch...:(....už som riadne nemehlo...ale všetko je v poriadku... zvýšil sa mi tlak...takže ma čaká vyšetrenie na internom,...už vidím ten tlak tam...kým vystojím tu kopu ľudí tak ma asi rovno odvezú ... 🙂....už sa mi začali vybavovačky okolo sociálky a podobné hlúposti...a nadávam, prečo to musíme absolvovať práve v čase keď sa mi už nič nechce... 😠...chodím nasrata jak paprika...ja neviem všade, kde človek príde akoby otravoval...už si len predstavujem ako budem doma z pôrodnice so svojími babami a manželíkom a budem si užívať moju rodinku a BUDEM DELIŤ......aby som stratila tie kilečka....áno dievčence mám ich už 10 tehotenských + tých pár čo bolo navyše predtým...ešte že som niečo schudla pred otehotnením, inak by som bola už isto za stovcom...fuuuj,....volajte ma hrošica...🙂))....ale verím, že sa tu budeme pekne motivovať a pôjde to dole...čakajú ma svadby, tak by som sa chcela dať kus dokopy....🙂 😀
@karcha ahoj a vitaj...ja by som to tiež brala, aby sme si tu tie recepty dávali...aj sme si sem tam niečo dali....ale to sa tak dopodrobna nedá, lebo všetky sme tu asi "klasik ženy"...a skoro každý deň máme aj prehrešky...ale keď sa do toho pustím rada si povymieňam receptíky...zatiaľ musíš počkať kým porodím...🙂

ywula
16. okt 2012

@trogir a aký cícer kupuješ a kde?

trogir
16. okt 2012

Dievcata, cicer klasicky dostat v potravinach, je to strukovina, ktoru klasicky namocime a uvarime v slanej vode ako fazulu. Tahina je sezamova pasta, ktoru dostat v zdravej vyzive, alebo vegetariannskych potravinach, ale ked nedate, tak sa nic nestane , aj ked ona dodava tu specificku blizkovychodnu chut. Ked idem mixovat, nechavam si aj vodu, v ktorej som cicer varila, aby som travila dobru konzistenciu. Cesnacik a korenie pridavat postupne a koštovať, aby Vam chutilo. Mna to naucil jest manzel , najskor som bola z toho rozpacita...ale potom som sa nevedela dojest. Arabi a Zidia to jedia ako zakladnu potravinu. A pozrite na nete, aky je cicer zdravy...tak vam potom iste zachuti.

ywula
17. okt 2012

@trogir ten cícer som už pozerala skôr, že je veľmi zdravučký len som sa k nemu nejak nedopracovala.... 😠 tak musím sa popozerať v obchode

fleury
17. okt 2012

@ywula ja robievam cicerovu polievku 🙂 len ho treba namocit aj 24hod dopredu

@pukica ako pokracujeme? 🙂 sledujem ta 😀

pukica
17. okt 2012

@trogir dakujem za vysvetlenie co je tahina,hned sa aj poberam do obchodiku pozhanat ju,ja cicer luuuubim,jest aj len tak ked je napucany a uvareny,ja zvyknem robit pomazanku cicerovu,ale jasne ze ta nepatri do delenky,takze ted skusim toto 🙂
@fleury velky brat ma sleduje? 😕 aneb sestre? 😀 delim poctivoooooo a od pondelka uplne poctivo,sice v pondelok na vecer sme si dali pivko,no ja enem nealko pifecko xi a cvicim tri krat do tyzdne stepper,cinky a stroje a v nedelu na vecer hodka stepper a posilka brucho,dufam ze mi to vydrzi cim dlhsie a vysledky sa ukazu,viem kedy urcite zhresim,27ho bo mam narodkyyy a to bez niecoho chutneho nemvoze byt 😝

fleury
17. okt 2012

@pukica no cipana! tak ty zarezavas vo velkom! 😎 jej, aj ty si skorpik? ze preco si tak rozumieme 😀 😉 😎