Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

ywula
9. feb 2012

@ninimini no ja som doma sem tam s malým synovcom..toho to bavilo pozerať sa na mňa ako sa natriasam...a malá dcérka ta je úžasná keď ma napodobňuje...ale s realnym cvičením v skupine je to perfektné... 😅 strašná sranda...fakt do dobije dušičke endorfínky...a hlavne sa stretnem kamoškami...to mi tiež dobre padne... 😎

ninimini
9. feb 2012

@ywula ja som sa prestahovala z ba do blízkosti ba takže je to zložitejšie ale hádam aj tu niečo také bude viem o pilateste ale ved aj doma sa dobre natrasem a aspon nikto nebude počúvat ako pri tom nadávam🙂 jasná vec že skupina je skupina to sa nedá porovnat 😀

ninimini
9. feb 2012

baby už sa štrúdla dopeká mnam dobrú chut ak niektorá obedujete tak neskoro ako ja🙂

veronika2108
9. feb 2012

ahojte, chcem sa len opytat, ze podla koho alebo aky druh delenej stravy drzite? Ja mam v tom dost chaos, lebo je ich viac. 😝 Poradite? 😕 Vopred dakujem 😉

zabka88
9. feb 2012

baby niežeby robim reklamu ale dnes v sme maju byť nejake cviky na chudnutie 😕

ninimini
9. feb 2012

@veronika2108 ahoj ja mám takéto rozdelenie:
Živočíšna skupina:
-maso,masové výrobky,
-údeniny(POZOR na obsah múky a soji)
-rastlinný tuk
-maslo
-syry a syrové výrobky
-mlieko(nízkotučné,polotučné)
-jogurt (biely)
-tvaroh(neochutený)
-smotana
-vajcia
-majonézak,tatárska omáčka
Rastlinná skupina:
-chlieb,pečivo(celozrnné,grahamové,koláče z celozrnnej múky)
-ryža,zemiaky, cestoviny(bezvaječné)
-strukoviny
-sója,sójové výrobky(tofu,sójové masko,sójové pomazánky,sójové nárezy,sójové mlieko,sójová omáčka
-kukurica
-pšenica,raž, jačmen,ovos proso,pohánka
-rastlinný olej(iba minimálne)
-vločky,krupica,med,tekvicové semiačka,slnečnicové a iné semiačka
-med
Neutrálna skupina
je možné ju kombinovat s obidvoma skupinami aj so zeleninou aj s ovocím len pri živočíšnej menej a pri rastlinnej skupine kolko chcete
-orechy(nie arašidy)
-med
-huby a hríby
-pochutiny(korenie,kečup,horčica)
Ovocie
-všetky druhy ovocia
-orechy,mandle
-kakao
Zelenina
-všetky druhy zeleniny
-kečup, rajčiakový pretlak
-orechy
!!!!Hrach je zeleniny-hrachová kaša---strukoviny!!!! treba na to dávat pozor aj pri ostatných strukovinách je to rovnaké

zásady
nikdy nekombinujem živočícha s rastlinkou
živočícha možno kombinovat len so zeleninou
rastlinku možno kombinovat v jeden den so zeleninou
a iný den s ovocím nikdy nekombinujeme rastlinku v jeden den aj s ovocím aj so zeleninou
ovocie a zeleninu nepapáme spolu 😀 😀

ninimini
9. feb 2012

@zabka88 nááá a to až teraz píšeš kde ju kúpim ked už som sa na to dala 😀 😀 😀

zabka88
9. feb 2012

@ninimini ja ju ešte tiež nemám, verím že ešte dakde zoženiem 😉 dokonca aj mm povedal že bude so mnou cvičiť, to chem vidieť 😀 😀 😀

pukica
9. feb 2012

@ninimini ahojky,tak ako pise ywula prve hodiny boli dost tazke,no ted je to uz malina,az na ten steper,po nom obcas vzdycham a fucim jak diva 😀 no a cvicit chodim 3x do tyzdna,zatial sa mi to nastastie dari dodrziavat,kedze mam chlapa doma a karticku na vstup od tety
aku plnku si davas do strudle?
ja som sa dnes tak fajne najedla na obed,sice bol az o 15tej 😝 ze este stale nie som hladna,idem si dat mate mnam

meggieerika
9. feb 2012

babenky, je na tuto delenu stravu aj nejaka knizka????

pukica
9. feb 2012

@ywula kokoooos v celom byte citit drozdovku,ale nie preto ze by som ju robila ted,ale ted sa z nas dostava von,neskutocne vypary 😀 doslova zabijaju uf

ywula
9. feb 2012

@meggieerika Kořinková má veľa kníh, ale čo som zháňala, tak martinus.sk ich ma väčšinou vypredané, ale ak by ste niektorá našla tak by bolo fajn,..ja by som hned objednala..lebo na to nete je toho veľa... 😢 sa idem zbesnieť potom...lebo neviem čo a jak...

ninimini
9. feb 2012

@pukica ja som si dala jablkovú a makovú 🙂) dala som na to med 😀 a bola super nepotierame vajíčkom iba raslinným olejom aj ked to vyberieš tak to trošku potrieš ak je to suché 😀 ale možeš si dat aj orechovú
@ywula ja mám knihu receptov oddelená strava Jana Hrecká a Vladimír Horecký

pukica
9. feb 2012

@ninimini a este otazocka,strudlu si jedla v ktory den?v rastlinkovy? aaaa este ze tie dniky su vlastne tri ci styri co sa striedaju?teda zvieratka rastlinky ovocny a zeleninovy?ci?

ninimini
9. feb 2012

@pukica rastlinný kombinovaný s ovocím a ja si dám aký chcem ked mi niečo ostane tak mám aj na druhý den napr.raslinky alebo živočícha,ale hlavne na čo mám chut ked mám chut na sladké dám si rastlinky s ovocím to si možem niečo aj upiect a ked nie tak si dám raslinku so zeleninou.podla toho na čo mám chut.niekedy mám aj 3 dni za sebou živočícha 😀

ywula
9. feb 2012

@ninimini
@pukica no ta sa to striedať rôzne...ale ako čisto zeleninový alebo ovocný deň to som ešte nemala odvahu...zlyhala by som hneď...
@pukica a čo povieš...stál ten smrad za to...?.drožďová...u nás áno...nikdy nič neostane... 😵

ninimini
9. feb 2012

nutela kytičky

200g lískových oříšků
100g sušeného sojového mléka
2 lžíce kakaa
1dcl vody
ovocný cukr nebo med
oříšky na jemnonameleme nastrouháme na sucho prohřejeme .pak vmícháme kakao mléko vodu a cukr,vaříme tak dlouho dokud nevznikne tuhá jemná hmota,hustotu si řídíme vodou pokud chcete jenom pomazánku na chleba vynachá se cukr

ninimini
9. feb 2012

a dnes som si odšlapala 30 min a celkom cítim tú moju "malú korbu" 😀 😀 😀

ninimini
9. feb 2012

a zabudla som že takáto nutelka by bola super do lístkového cesta a urobit si croasant 😀 😀

ywula
9. feb 2012

na FC sa objavila super vec... 😀
kedže na mňa prišla mrcha,...neviem čo so sebou...takže zajtra záňam sojové mleko, dúfam, že ho niekde zohnám

nutela kytičky
200g lískových oříšků
100g sušeného sojového mléka
2 lžíce kakaa
1dcl vody
ovocný cukr nebo med
oříšky na jemnonameleme nastrouháme na sucho prohřejeme .pak vmícháme kaka mléko vodu a cukr,vaříme tak dlouho dokud nevznikne tuhá jemná hmota,hustotu si řídíme vodou pokud chcete jenom pomazánku na chleba vynachá se cukr

😝 😝 😝

ninimini
9. feb 2012

@ywula tuším máme chut na to isté aj ja som to tam videla a neodolala som 😀 😀

ninimini
9. feb 2012

@ywula
@pukica ja som čisto zeleninový alebo ovocný tiež nemala a to z jedného dovodu odpor z 90 -ovej diéty

ywula
9. feb 2012

no moja mamka sa dala na jednú z tých zvláštných diet, čo sa je v jeden deň len to isté..hrozné keď musela piť len mlieko, alebo jedla len tvaroh...fuuj...ale schudla vtedy 12 kg za 30 dni, samozrejme teraz ma nazad 20 kg.. 😀

ninimini
9. feb 2012

@ywula no to je normálne od 90 dnovky som vždy mala o pár kg viac ako ked som začínala no dobre delenáčky idem sa ja delit o postel s malou a mm. dobrú nocku 😀 😀

ninimini
10. feb 2012

@ywula
@pukica
@zabka88 tak ja si dnes zopakujem raslinku ale so zeleninou ranajky: celozrnná žemla ladový šalát redkovka,obed: špadety na čínsky sposob a večera .....netušíííím 😝

zabka88
10. feb 2012

babule, mne je dnes dosť zle, včera dorazila mrcha (však už na ňu čakám, slušilo sa..) tak teraz pijem len alechemilkovy čajik a vobec nič nechcem jesť , aspoň nejaké pozitívum to má.. 😖
@ninimini to je ako na čínsky spôsob?

ywula
10. feb 2012

@ninimini čínsky spôsob...to tam dáš nejakú originál činsku zeleninku, a aké korenie?

@zabka88 ja mam mrchu na podiv veľmi príjemnú...nečakala som...od pôrodu som mala len zotrikrát...a to boli jatky....teraz je to v pohode, až mám strach, že sme niečo zapravili...🙂

veronika2108
10. feb 2012

@ninimini jeej dakujem ti velmi pekne za rozpisanie, si zlata 😵 Tak v tom mam trosku jasnejsie 🙂

pukica
10. feb 2012

zdravim pekne 🙂
nejak dnes nestiham,bo som bola s kamosom parketovat,nooo a ja som si dnes naordinovala ovocny den,a celkom zvladam,na ranajky grep,na desiatu dve mandarinky a obed kivi mandarinky a jablko,no do vecera dalekoooo,hadam to zvladnem 😝
a zajtra si dam za odmenu masko 🙂
@ninimini tie spagety na cinsky sposob zaujimaju aj mna 😉
@ywula aaaa tie nutela kyticky to co?davala si recept na krem ktory mvozme aj my?a to by sme pak fakt mohli aj do listkoveho cesta nasúkat?hmmmm
ked odskusate dajte vediet 😉

ywula
10. feb 2012

@pukica no ja som ho spravila...mnaaam...proste niečo sladké...môže ísť do bezvaječného lístkového 🙂 ...šak predsa nebudeme bez sladkého...to už čo by bol toto za svet?... 😀 je fajnááá....