Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

pukica
21. apr 2012

@fleury ranecko,nemam najmensie tusenie co navarit 😒

fleury
21. apr 2012

@pukica tak u nas nakoniec fazulovy privarok so zemiakmi 🙂

pukica
21. apr 2012

@fleury mnaaaam fazulu a sosovicu ja mvozem furt a stale 🙂 my sme dojdeli sosovicovy privarok a akurat na dva krat zapekam tie kelove zavitky,som zvedava ake to bude 🙂 zajtra dam vediet,na dnes sa lucim,dali sme 6km turu a nejak ma zmohla bruuu nocku

fleury
21. apr 2012

@pukica tak ty uz asi spis 😅 som zvedava na tie zavitky 🙂 ste sli na turu aj s malou? a kde ste boli?

ywula
22. apr 2012

Ahojte herečky, joj ale mám čo čítať, aby som sa dostala do obrazu....🙂))...nebola som tu dlllho dlllho....mali sme chorobu...tak som veľmi ani nechodila...teraz sa snažím byť čo najviac von....
...och joj...ja len čakám kedy dojde nejaký prelom...hrozné nevolnosti...našťastie prežívam bez vracania, ale kým sa ráno rozmyslím čo si dám na raňajky, tak mám pol chladničky na kredenci a furt neviem čo jesť, potom všetko spracem a skončim pri chlebíku s maslom...🙂))....ale dnes som si pridala aj džem...dobre dobre nebudm Vás dráždiť...tak teda, ak mi prejdú tie prvé týždne tak sa chystám na zdravší režim...nemyslím, že to bude rovno delená, ale teda niečo šetrnejšie, ako bolo doteraz...kúpila som si aj ten parák čo bol pred dvoma týždňami v Lidli...tak sa budeme naparovať a vitamínkovať....🙂....to moje mimino sa mi asi chce pomstiť, za to ako som ho týrala s delenou, keď som ešte netušila, že je na ceste....dievčatá, ja nemôžem ani vidieť FLORU light....grc...ešte stále bojujem so všetkou zeleninou, teraz by som jej mala jesť najviac, no nedá sa...grc...strašnééééé....
...ale tie delenkárske placky tohto týždňa dám...tie sa mi lúúúbili...🙂
papapa... 😝

yukki
22. apr 2012

Baby včera som dostala dve knihy o delenej strave, ale...hm...nemecké. Väčšine rozumiem, a fakt je pravda, že mastné syry a kyslomliečne výrobky sa môžu kombinovať so sacharidovou gruppe

fleury
22. apr 2012

@ywula o chvilu nevolnosti pominu a bude dobre 🙂

@yukki vazne? to by mi dost obohatilo jedalnicek 😀

fleury
22. apr 2012

inak my dnes kura so zeleninovym salatom s feta syrom, mnaaaaam 😎

joj a dnes som mala aj tuto lahodku, neskutocne dobreee!!!!! 😎 http://www2.milkagro.sk/index.php?page=239&type...

yukki
22. apr 2012

@fleury vážne. Uložím potvorky a ešte do toho kuknem, cez deň nebolo času

adamko05
22. apr 2012

@yukki to znamená aj jogurtík??

yukki
22. apr 2012

@adamko05 no tu v knihe píšu v neutrálnej skupine aj všetky kyslomliečne výrobky ako jogurt, tvaroh, kyslá smotana, kefír, podmáslí...cmar...a ešte nejaký pojem čo nepreložím....ďalej v neutrálnej je...všetky mäkké a strednetučné syry od obsahu tuku nad 45% ako...no, ta tam je vymenovano kopu tých franc.syrov....ďalej píšu, že aj parmesán z tvrdých syrov a nejako to tam vysvetľujú že hoci má písané len 35% tak po nejakom prepočte je to...viac, ďalej všetky čerstvé mäkké syry ako mozarella, kozí a ovčí syr a bryndza-no, píšu Huttenkäse...to asi tú bryndzu myslia, o tej som už aj inde čítala. ďalej maslo, rastlinné oleje, všetky orechy, všetko surové a údené mäso napr.Rohschinken a Salami, to isté surové a údené ryby..ďalej sem patrí plnotučné mlieko, šľahačka, kondenzované mlieko, všetka zelenina okrem zemiakov a kukurice, huby, korenia, horčica......

fleury
22. apr 2012

@yukki ja som to tu v uvode uz riesila, ze ako delite syry, lebo tiez som vycitala take delenie ako ty pises 🙂

adamko05
23. apr 2012

@yukki to si môžem dať teda aj bryndzové halušky teda 😕 😝 ?
no, na začiatok dnes káva a jogurt...
pekný deň

yukki
23. apr 2012

@adamko05 jasné, dokonca aj so slaninou-ak by sme sa riadili zásadami delenej stravy....

fleury
23. apr 2012

@pukica ako tie zavitky nakoniec dopadli? ja robim dnes 🙂

fleury
23. apr 2012

@adamko05 u teba uz su nejake vysledky? 🙂

adamko05
23. apr 2012

@fleury biedne, za prvý mesiac dole 2,5 kg a od veľkej noci to nikam nejde (že to nešlo hore, to sa teším, ale ani dolu ☹ )
len ja mám tie svoje prešlapy, že šup do pusy kusok čokolády, sup lentilka z misky od detí 😠 😠 😠 .. ja potrebujem očkovanie proti sladkostiam 😠
ale dnes sa držím, tak skúsim vydržať neporušiť vôbec NICIM... škoda, že aj med mi dochádza, musím dokupiť 😀

ja dnes ráno jogurt, o 11tej jogurt a teraz jogut 😀 .. vidím to na jogurt aj večer 😉

fleury
23. apr 2012

@adamko05 aj u mna to dlho stalo na jednom cisle 🙂 aj ked sladkostiam ja odolavam celkom dobre 😀 takze dnes mas jogurtovy den? 😅

fleury
24. apr 2012

haloo, kde ste dievcata? 🙂

u nas dnes budu spenatove placky, mnam 🙂

yukki
24. apr 2012

u nás bola hrachová polievka. Teda kaša...cez noc zmenila skupenstvo. S grahamovým rohlíkom. Ako zákusok ku káve jogurt s ryžovými burizónmi a lyžičkou medu a banánom.

fleury
24. apr 2012

@yukki ake jogurty jedavas, biele?

yukki
24. apr 2012

@fleury biele...výnimočne ovocné, ale tak ja vylučujem cukry.

fleury
24. apr 2012

@yukki ja kupujem sabi jogurty biele aj ovocne, tie mi pridu najkvalitnejsie zo slovenskych vyrobkov ked citam zlozenie inych

yukki
24. apr 2012

@fleury joooooj no ta keď ja sa dostanem do mesta ta tiež len sabijogurty lovím, v milkagro...a najradšej tie tvarohové, hmmmmmmm ta to fajnotka....s čiernymi ribezlami a tak 😝 😝 😝 😝 😝 😝 mnam mnam

fleury
24. apr 2012

@yukki ja tiez milkagro uprednostnujem 🙂 inak sila ako dokazu predrazovat tie vyrobky..syrova hrudka sabi stoji v milkagro 4,9e/kg a v nasom freshku na sidlisku 7,3e/kg 😠

pukica
25. apr 2012

@fleury ahojkyyyy,ja sa ospraveldnujeeeem ze tak oneskorene ale nejak nestiham,tkze zavitky som robila prvy a posledny krat,mne to nechutilo,tie listy mi boli nejake horke ci co 😒 tak som dalsi kus kelu pouzila na kelovy privarok so sojovymi parkami ze aka mnaaaaamka a este kus kelu mam tak rozmyslam nad nejakymi fasirkami

inak mne sa to delenie co tu pisala yukki nejak nezda,akoze preco nieco zivocisne ked ma vela tuku je zrazu neutral??sak ked som to citala co sa beria ak oneutral nevidela som tam nejaky velky rozdiel medzi normal stravovanim a delenim ked beries tie tukovejsie syry a tak ako neutral... ja jem len zivocichy a rastliny mne mvoze mat syr tuku kolko chce stale je to zivocisne 😝

@adamko05 nevesaj hlavuuu ja som tiez mesiac stagnovala a mala kopec preslapov a musim sa pochvalit ze dalsie kilo je dole,takze z povodnych 71 som zisla na 66 🙂

adamko05
25. apr 2012

@pukica stále sa snažím....
práve som si nachystala rožtek a rastlinné maslo... obed neviem čo vymyslím, doma som včera nestíhala nič pripraviť..
a ja mám dole pol kila ... 😀 (včera som nestihla večeru 😀 )... takže ja mám zo 66,5 teraz 64,5 😝 ... ešte ale dve kg by boli fajn.. ale mne toto stravovanie neva, len ma hnevá tá čokoláda, či koláčik 😀 😀

pukica
25. apr 2012

@adamko05 ja som este neranajkovala a ani neviem co budem ach,bo nemam pecivooo a teraz mam zase fazu ze jem rastlinky uz tyzden pomaly 😀
no vidis pekne pomalicky idu kilecka dole,takze trpezlivost a budeme mat vahu aku chceme
a cokoladka ci kolacik nech ta nemrzia,nemvozme sa zas obmedzovat tak strasne ze nam budu sliny tiect a my sa budeme tyrat nieeee to sa nesmie 😉

yukki
25. apr 2012

@pukica tá delená strava nebola pôvodne vymyslená na chudnutie. Ide pri nej o to, aké prostredie v žalúdku vyžadujú tiektoré jedlá-aby teda neboli miešané jedlá vyžadujúce kyslé prostredie s jedlami vyžadujúcimi zásaditejšie prostredie a nezaťažoval sa tým žalúdok a trávenie. Chudnutie je bonus-nezmiešané jedlo je žalúdkom rýchlo spracované, nezdržiavajú sa zbytky v žalúdku a črevách.
Ale ja nie som výskumník v oblasti gastroenterológie, toto som si len prečítala-a najnovšie teda aj v tej publikácii z Nemecka.

pukica
25. apr 2012

@yukki ahaaaa dakujem za vysvetlenie,opat raz som mudrejsia 🙂 takze si kludne mvozem dat tie potraviny co si tu pisala teda kludne ich pokombinovat?a zhodim aj tak?viem pytam sa jak blba nedvoverciva ale ked sa mi podarilo zhodit tymto delenim tak sa bojim aby som si to nepokazila 😅