Chudnutie - ako na to?

bambuca33
16. sep 2018

Čaute baby, chcete schudnúť a neviete ako nato? Napíšte mi rada pomôžem . 🤗☺️

prevenar
20. sep 2018

@beky1813 ..tak to ma trapi , ze si toto myslis o mojich radach . 🙂

@kaja153 ..no, ocividne ano. ..zda sa ,ze prave teraz 😀

majkeel
20. sep 2018

@kaja153 Trocha sa zastanem Prevenara, i ked ako vzdy pravda je niekde v strede a mate ju obaja. Pit iba vodu 3 tyzdne je pekna ukazka, co clovek vydrzi, tu sa bavime o zdravej vyzive, nie o vystupe na Himalaje.
Hladovka na 1-2 dni je dobry sposob ako vycistit organizmus a zmensit roztiahnuty zaludok, znizit dlhodoby apetit (clovek sa rozje), dlhodobejsia hladovka je uz extrem.
Jedna vec je priemerny vydaj energie vzhladom na vek a vahu, druha, ze ked clovek zhadzuje, tak by mal znizit na urcity cas (par tyzdnov) o tych 400-500 kalorii.
Nesedia mi tie cisla na vydaj energie. Pozeram, ze muz vaha 85 kg by mal mat energeticky prijem 1820 kalorii na den, to je na udrzanie vahy. Pri znizovani o par kg uz musi ist s prijmom nadol (napr na 1400 kalorii, ak chce zhodit tak 5 kg v priebehu 3-4 mesiacov). Preto mi nesedia kalorie 2000, 2500-2800 na den pre zenu, ktora nerobi v tovarni, nejde kazdy den na 2 hodiny do fitka, potom so psom. Ale zivi rodinu, je stale v praci, stara sa o deti a domacnost.
Ty/Vy si/ste mladsi rocnik, tam je rychlejsie spalovanie, ziadne deti. Prakticky sa mozes cely den venovat iba sebe, priatelovi a psovi. 🙂 Co neznamena, ale ze ohladom zdravej vyzivy nemas pravdu. Len rozna situacia, rozny vek a rozni ludia znamenaju rozny pristup.
Vek uz od 35tky = starosti, malo volneho casu, vela casu v praci, spomaleny metabolizmus.
Treba si zistit, aku by clovek mal mat idealnu vahu, zistit priemerny prijem kalorii. Potom nasadit stravovanie o 300-400 (+-stvrtina, 25percent) kalorii nizsie, aby sa dostal na tuto vahu. 2-3 dni sa drzat nizsieho prijmu, potom si dat normalny den, aby nebol z nizsieho prijmu unaveny, odmenit sa kludne sladsim dnom a zase 2-3 dni. Akurat pridat v normalnom dni na prijme zdravych veci - bielkoviny, zelenina, aj sladkost, ale s rozumom. Plus pohyb - pesi miesto busom, vecer beh, miesto fitka aspon kliky, brusaky, 100 drepov Doma par krat za tyzden. Po dosiahnuti sa vratit na idealny prijem kalorii pre dosiahnutu cielovu vahu. Predpokladam okolo 1400-1500 kalorii pre zenu 55-60kg.
https://feminity.zoznam.sk/c/857418/kolko-kalor...

kaja153
20. sep 2018

@majkeel presne presne👏ja som pisala ze maximalny deficit je 500kalorii cize max o 500 kalorii menej ako je vydaj. Takze ak je vydaj 2000 prijem je 1500. A Bazalny metabolizmus ktory je okolo 1300-1400 pod ten sa jednoducho nejde. Obzvlast pre zenu je to nebezpecne(menstruacia hormony a tak dalej) bazalny metabolizmus sa da priblizne vypocitat to je to pod co sa nejde. Vydaj sa da odhadnut tiez a od toho vydaju sa uz velmi lahko odpocita max 500kalorii. Ale absolutne nesuhlasim s 900kaloriami celodennym prijmom a uz vobec nie s 2 ci 3 tyzdnovym pitim iba vody.

pupavocka101
21. sep 2018

@prevenar to si ty, ale kazdy organizmus je iny, nemozes zovseobecnovat tieto veci, ale ako vidim je zbytocne aby som ti nieco pisala, lebo zakazdym mas len svoju pravdu, tak si ju maj 🙂

prevenar
21. sep 2018

@pupavocka101 ok. 🙂

xenikopasz
22. sep 2018

@bambuca33 regenor je to kúra ,ktora zabera a ludia chudnú

vella
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalkinmarek
7. júl 2019

@bambuca33 dobrý večer viem že to je pred rokom ale dá sa ešte nejako pomôcť? Potrebovala by som dal pár kil dole

macekovam
19. jún 2020

@prevenar no ja neviem.. tychla chodza hodinka aj nieco.. a 840 kcal mi apka napocita.. ci je to sprostosť??

prevenar
19. jún 2020

@macekovam za jednu hodinu pomaleho behu (jogging) spalis cca 400 cal . 1h chodze spali 200 cal. 840 je mnohonasobny nazmysel. 1 banan ma cca 200 cal ..cize daleko jednoduchsie je calorie neprijimat, ako sa ich snazit vysportovat. (samozrejme sport je dolezity, ale nie je to primarna formo chudnutia)

macekovam
19. jún 2020

@prevenar to je 10 km.. Tak potom to zle ráta??

macekovam
19. jún 2020

@xenikopasz o co ide?? Co to je??

prevenar
20. jún 2020

@macekovam no , ked si pozries tabulky na internete zistis, ze za hodinu chodze spalis 200 a tebe to za hodinu ukazuje 840 ..tak podla mna to rata "relativne" zle 😉

michallifestyle
18. aug 2020

Ahojte chcem vám sem napísať že chudnutie nieje žiadna veda,schudnúť na váhe je pri tom úplne jednoduché a veľa ľudí si myslí že je to ťažké no opak je pravdou.Pre človeka ktorý povie že je to ťažké alebo nevie schudnúť je to z toho jediného dôvodu že nepozná princíp ako schudnúť.Každý by chcel na ľudoch a tréningoch zarobiť ..ale každý človek keby pozná princíp ako schudnúť pochopil by že to je také ľahké ako keď sa začínal učiť chodiť,plávať alebo akúkoľvek aktivitu ktorú nevedel a naučil sa.V prvom rade ak vám niekto poradí ako schudnúť napr aj na tejto stránke či poradni,pozerajte na toho dotyčného či schudol on sám/a či ma dobre výsledky a dobre vyzerá a dobre a zdravo sa cíti a stravuje keď už radí iným ľudom.Vždy aby začal od seba aby to nebolo že 120kg doktor (časť tuk) radí prečo nejesť sladké a cukor keď on prvý ma ísť príkladom. Prajem pekný zvyšok dna 🙏

misiak29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikagaranova
19. nov 2023

@bambuca33 čo poradíte?