Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

jaja257
4. sep 2009

No ja som pribrala 27 kg a este mam na sebe 6,5 kg. Ale poctivo cvicim a verim ze sa dozijem svojich 60 kg, ktore som mala pred otehotnenim a potom mam este rest voci sebe dalsie 4 kg. Chcem vazit tolko ako ked som sa vydavala 😀

fodorka33
4. sep 2009

jaja aj ja poctivo cvicim odkedy mal maly 1mesiac som zacala a uz teraz mam ozaj zostavu cvikou ako sa patri.ty aj kojis?

jaja257
4. sep 2009

No ja nekojim, mlieko mi nejak nedoslo ☹ rodila som cisarskym a cvicim od 3 mesiaca, skor som kvoli zahojeniu jazvy nemohla. Ale som poctivec, kazdy vecer a zostavu cvikov mam uz od strednej, vzdy som patrila k tym, ktory cvicia pre potesenie 😀 a sem tam sa mi to vyplacalo. Jedine co mi chyba je turistika, ja som rocne robila tury milionkrat hlavne z toho dovodu ze som studovala geologiu a ti slapu ako sprosti 😀

fodorka33
4. sep 2009

aha....no neviem ze ci u mna bude aj ten problem ze kojim ale nechapem aj tak sa uz tie prsia nenalievaju tak ako predtym 😒

kesinka
4. sep 2009

fodorka33 - ak moj problem. Uzsa tak nenalievaju a dokoncaz jedneho uz ani nekojim ☹. Tam uz neni co 😒 . Baby napiste nejaku zotavu nech sa dam aj do toho. Uf, ale som hladna. Ked som takto hladna co mam jest. Ja myslim na keksiky co mam v skrini 😀 . Ale este odolavam. Som zvedava dokedy 🤐

fodorka33
6. sep 2009

no ja som nasla jednu stranku vrelo odporucam- chudnutie-ako.sk urcite si tam najdete svoje len treba nato trpezlivost.ja som spravila prvy krok s tym ze som zacala jest a to 5-6x za den pretoze jedna baba mi tam ratala prijem kalorii a pod.no a zistili sme ze jej pod priemer a pritom som si mylslea ze jem normalne a vidite.....a ktomu samozrejme kazdodenne cvicenie.drzete mi palce...

ka4
22. sep 2009

ahojte!ja som 3 mesiace po pôrode,/normálny pôrod/na kilá som asi tak ako pred tehu ale brucho zostalo ako keby som bola v 3 mesiaci.Brušáky nevládzem robiť/aspoň nie toľko koľko by som potrebovala aby sa spevneli svali/.viete niečo ešte ako to dať dole?Dík

uzlik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadusa26
8. jan 2010

ahojte kusim tu 90 dnovu dietubaby...tak na mne sa drzi stale asi 12 kilo . som z toho na nervy, stale dufam,ze tie pekne veci v skrini este obleciem...a je mi zle pri pomysleni, ze kupujem velkosti xl...je prevda,ze som kojila len 3 mesiace a po porode mi aj nemocnicna strava strasne chutila...taky mam roztiahnuty zaludok...myslim,ze to bude aj tym,ze som byvala tuhy fajciar, a ked som pred tehotenstvom fajcila,nepotrebovala som ani jest....skusim tu 90 dnovu dietu, muzova teta z toho schudla, no co potom? uz sa jej podarilo pribrat tie kila naspat

lizatko1009
8. jan 2010

ja som zacala pouzivat ten ab tronic, ze vraj ked sa koji sa nesmie cvicit a uz z toho brucha nemozem 😠

yanka28
21. jún 2010

daaduska26, uprimne povedane, daj si dietu, vies ako na nu? Dietov sa ti okrem ineho spomali bazalny metabolizmus a tym padom si pis ze ked skoncis s dietov tak ti behom dvoch mesiacov nabehen jojoefekt...

anavi85
21. jún 2010

@dadusa26 ahoj, ak ti mozem poradit, z vlastnej skusenosti, to nieje o diete, ale o zivotnom style...zalezi na tom co papas a hlavne aj o kolkej a podobne...a tiez treba sa zacat hybat a to nehovorim, ze okolo dietatka, ale normalne cvicit...potom to vsetko zmizne, ale necakaj zazraky, ide to dost pomaly, ale ked si to odries a aj naozaj budes mat v strave dost zeleniny, ovocia, malo mastneho a podobne...vysledok sa dostavy sam...hold len to chce cas
inak ak si mala cisarak, tak to moze trvat az dva roky kym sa ti vrati postava ako predtym...ja mam super vahu, len to ochobnute brucho ide strasne pomaly naspat 😒

janulienka1
21. jún 2010

Nikdy som nebola super štihla.Mám 168 cm a váha bola 64 kg Pribrala som 15kg..Teraz som 3 mesiace po pôrode a vaha sa už mesiac stoji na 71kg.Chodím bicyklovať snažim sa o brušaky a prd z toho.Samozrejne,že sa snažim aj zdravo stravovať.Kojím a som stále hladna.Chcela by som aspoň 5 kg dole.O bruchu nehovorím.Mám pocit,že aj tam mám celuitidu.Bola som zvyknuta na kopec ovocia a zeleniny,teraz sa bojím jesť toľko veľa kvôli malej.

zuzanka.j
22. jún 2010

@janulienka1 - tak to si mozme ruky podat. ja mam 163cm, pred tehu som vazila 62 a teraz mam 72. ani si tak nepripadam, no ked sa vidim na fotkach, alebo sa postavim na vahu je to des... rozhodla som sa ze idem cvicit, kazdy den aspon 15-20 min.

miriam11
22. jún 2010

ahojte, ak mozem, sa pridam. Ja som po CR, je tomu uz 8 mesiacov a tie kila fakt idu pomaly. Najviac ma vsak trapi brucho. Stale vyzeram ako v 5 mesiaci a leto je tu!!! hroza. nechcem ani pomysliet, ze pojdem na kupalisko s malou a tam stretnem nejakych znamych a spytaju sa ma, ze kedy sa ma narodit druhe babo? chichichi to by bol trapas. Nevladzem spravit brusak, fakt neviem. mam na bruchu take ochabnute svaly, ze ho jednoducho nespravim. otrasny pocit, vsetko ma na bruchu akoby taha, tak mozno aj podvedome mam nejaky blok, alebo co. Anavi 85, Ty ake cviky cvicis?

janulienka1
22. jún 2010

Idem si kúpiť celé plavky.Ak kvôli pigmentovej čiare na bruchu.Stále je dosť výrazna.

biba12
23. jún 2010

@dadusa26 Ta 90 dnova dieta je na nic. Moja svokra ju drzala tiez, pekne schudla, ale uz ma tie kila zase naspat. Ono to chce pohyb a pohyb a pozerat a vyberat co spapame.Som zvedava ak oto pojde tentokrat s mojimi kilami dolu. Pri prvom som zhodila do polroka vsetko, co je 14 kil. To som po 3 mesiacoch po porode zacala cvicit 2 kra t do tyzdna Pilates, chodili sme na dlhe prechadzky s kocikom a vyslo to. Dufam, ze aj teraz to pojde. 🙂

lucika09
23. jún 2010

ahojte, tiež mi po pôrode ostalo to kilečko navyše. Som si myslela, že pokiaľ kojím pôjde to dole no figu borovú 😒 Začala som pravidelne cvičiť a ide to dole. Síce som už skoro na pôvodnej váhe, ale brucho ostalo (som po cisárskom).
@janulienka1 mne pigmentová čiara zmizla až po polroku

janulienka1
24. jún 2010

@lucika09 Mne po synovi zmizla po 3 mesiachoch,ale teraz sa jej nejak nechce.Ja som si dala ten tyžden záväzok,že budem sa zdravo stravovať a cvičíť.Totiž moji chlapi sú na dovolenke a ja som chcela akože prekvapiť.Ked som sama doma s maličkov tak ma to ešte viac zvádza na jedenie,ako ked sme doma všetci.Tak mám po záväzku.Cvíčiť sa snažím.

lucika09
24. jún 2010

@janulienka1 veľmi Ti držím palčeky, nech sa Ti záväzok podarí dodržať. Úplne Ťa chápem, pokiaľ je zlé počko, my sme len doma, tiež by som len vyjedala. Našťastie hlásia slniečko, tak budeme celé dni vonku. Ináč mne sa najviac podarilo schudnúť pravidelným cvičením, chodím 4-5x týždenne behávať 🙂

janulienka1
24. jún 2010

@lucika09 Ja sa snažim aspon 2 krát do tyždna aj rychluchôdzu,ale nemam s kým,tak to je dosť blbé.Ve dvoch se to lepe táhne.

blumka
24. jún 2010

ahojte, mozem sa pridat? ja som zacala chudnut asi pred mesiacom...mensie a castejsie porcie jedla a delila som stravu. Schudla som asi 4 kg a odvtedy sa to nehybe...ked sa podari idem si zacvicit zumbu ale nedari sa mi pravidelne. kedysi som cvicievala kalanetiku, zacala som aj teraz ale akosi pri dvoch detoch si stale neviem najst ten kusocek casu len pre seba...
momentalne mam aj problem co mam vlastne jest, lebo mam nariadenu dietu..ziadne ovocie, zelenina, nic sladke, jogurty len biele, mozem pecivo, zemiaky a ryzu a chude dusene maso...nie bohvieaky vyber
dufam, ze sa zas nejako ta vaha rozhybe a pojde dolu, lebo mam na sebe este 5 kg predtehotenskych ale chcemdat dolu 10 aby som bola na svojej povodnej vahe

janulienka1
24. jún 2010

@blumka Tak nech nam to vyde.

blumka
24. jún 2010

@janulienka1 tebe sa ako dari cvicit pri dvoch detoch?

janulienka1
24. jún 2010

@blumka Je tam osemročný rozdiel,tak to nie je take strašné.Najviac cvičím podvečer,ked je syn naučený,slečna okupaná a napapana.Tak si sadnem na bycikel,alebo idem na rychlu chôdzu.Manžel je s detmi.Mm chodí korčuľovať tak ma lanarí aby som sa naučila,ale ja sa bojím,že spadnem v rychlosti a niečo si spravím

blumka
24. jún 2010

@janulienka1 no vidis..ja by som tiez teoreticky mohla ked pride mm z prace..ale ked to je jediny cas cez den co sme doma vsetci a venujeme sa jeden druhemu a tretiemu a stvrtemu 😀 ale tak mozno 2x do tyznda by som mohla..hm..musim asi zacat cvicit len upravou stravy sa uz asi nepohnem

janulienka1
24. jún 2010

@blumka Ťažký to udel žien.Ja vypadnem tak na necelu hodinku aspoň si prevetram hlavu.Strava?Ked mne tak chutí papať.

zdenka_pp
8. júl 2010

Schudnúť?? CHCEM!!!!!!!! a možno by sa aj dalo, mám na sebe nalepených ešte 6 kg (3 mesiace po pôrode), ale dole by mohlo ísť 10 kg. No aj mne hrozne chutí jesť a navyše som závislá od sladkého. Denne si dám niekoľko sladkostí. Nedokážem bez nich vydržať. Vždy keď si poviem, že dnes si nedám nič sladké, o päť minút už niečo tlačím do hlavy. Môj muž zo mňa nechápe. 🙄
Nie som športový typ. Ale rada bicyklujem. No nemám kde odkladať syna :- 🙄
Musela som si nakúpiť väčšie tričká, lebo do žiadnych predpôrodných som sa nevmestila, rifle som na seba natrepala len vďaka istej dávke "elastanu" v nich. Čo môže, tak mi z nich samozrejme vytŕča, ale mám trochu volnejšie tričká, tak sa do dá schovať.
Ale spokojná so sebou rozhodne nie som. ☹

janulienka1
8. júl 2010

Dievčata neviete či si pri kojeni môže piť čaj Hanasaki alebo nejaky čaj na chudnutie?Skusila by som aj chrom ,ale tiež neviem či môžem.Strašne ni chutí sladké.Jem ho oveľa viac ako ked som bola tehotna.Schudla som dalšie kilo,tak sa teším,len neviem dokedy.

zdenka_pp
8. júl 2010

To ti neviem poradiť, ale aký je to čaj Hanasaki? to som ešte nepočula?