Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

kattija
7. jan 2011

@daniella_vivien ja rano 15 a vecer 15 minut a k tomu nejake brusaky :D ale po cisarskom radsej zjemna :D
@gajana1 ty kokos ze 10 a urcila si si aj do akeho casu? aj ja by som chcela spat svojich 58 ale isto to tak lahko nepojde budem rada ak za mesiac dam 2 kg dole ... aj sa nejako striedmo stravujete?

majuska81
8. jan 2011

ahojte. musim chudnut...som rada, ze aj vy.... 😝 😝 😝 Mozem sa pridat??? Zacinam 10.1......Vyska 17Ocm, vaha 88 kil 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 Po porode som pribrala este 8 kil....sikula...viem.....Rada by som sa pridala k vam, potrebujem totiz pravidelnu kontrolu a povzbudenie.....Tak co????

kattija
9. jan 2011

@majuska81 tesim sa na teba ako si ta podam a budem ta kontrolovat 🙂 🙂 🙂 🙂 tesim sa ze nas bude viac 🙂 tak co planujes zaradit do svojho treningu? kojis este?

majuska81
9. jan 2011

Ahoj Kattija, tiez som mala cisarsky a nekojim vobec, kedze som nemala ani kvapku mlieka-ako vsetci maminy v nasej rodine ☹
Rozmyslam aku dietu vymysliet, asi to bude ta 9O dnova.....budem chodit na transion procedury uz od zajtra a kazdy vecer este stacionarny bicykel alebo posilovanie.....Na aerobic a pod. nemozem, mam problemy s klbami a kolena jednoducho neunesu moju vahu......

miskatn
10. jan 2011

ahojte maminy, ja mam stale o 8kg viac ako pred tehotenstvom, maleho kojim, neviete poradit, co mozem zacat robit ?
(prechadzky davame, ale to nestaci)

kattija
10. jan 2011

@majuska81 to su ake procedury? este som o tom nepocula 😉

@miskatn aj ja maleho kojim a normalne cvicim vsetko 🙂 sice pomenej ale vsetko 🙂 zevraj ked sa ti spravi svalovcica malemu nemusi chutit mliecko

majuska81
10. jan 2011

Kattija, je to pristrojove odburavanie tuku. Nasadia ti elektrody na problemove miesta a pustaju do toho slabe prudové impulzy, Ja som uz chodila pred rokom a znazne sa mi vylepsila postava. Inac dneska som mala zaciatocny den, iba vodicku som pila s citronom a potom cajik s medom. Teraz som si dala poharik dzúsu, aby som mala radost....:D Ty ako???

bzucinka2
10. jan 2011

@majuska81 pridavam sa k tebe, ja uz mam od 27.12.1 kilo dole, ale musim zacat makat na sebe viac ☹ 90 dnovku som zacala aj ja, ale teraz som citala, ze baby to aj tak nabrali spat, tak teraz som v pomykove ☹transion procedury to je co??to mame tu v LV? to sa asi k tebe pridam, kde a kedy tam chodis? ja kojim, tak s cvicenim opatrne musim ale akonahle sa zlepsi pocasie, tak chcem vybrat bike 🙂 a este aqua aerobik skusit 🙂

kattija
11. jan 2011

@majuska81 ja po stvrtej nejem a presedlala som z 15 minut na orbitreku na 30 minut, zatila ma to drzi takze hadam ked sa na tu vahu postavim koncom mesiaca bude vydno vysledky
A to kolko stoji taka procedura? prezrad 🙂
@bzucinka2 vitaj medzi nami 🙂

bzucinka2
11. jan 2011

@kattija dakujem za privitanie 🙂

majuska81
11. jan 2011

baby, ja neviem preco, ale aj vcera vecer som napisala poriadne mooooooc, a ked som to chcela poslat, tak sa to nedalo.,,... 😠 A uz sa to nestalo 1x
Bzucinka, nie je to v LV, iba v okrese, je to taká elektro-procedura, ze ti daju na problemove partie elektrody a pustaju do toho slaby prud. A ako ti to stahuje svaly a pracuju, tak je to este intenzivnejsie ako pri cviceni,,,,nechodim 1x, takze viem, ze to funguje. A samozrejme ze to robi zdravotnicka sestrička-terapeutka, takze to neni len nejaka kocka z ulice. Ja som si teraz kupila permanentku na 2O vstupov, -su to 25 minutové procedury- a stalo na to 89 EUR. Ked beriem, ze kolko to stoji napr. v BA, tak je to velmi lacne. Sformuluje ti to paradne postavu, samozrejme schudnut sa od toho neschudne, ale ked este clovek drzi dietu, tak to ulahci schudnutie.

majuska81
11. jan 2011

@kattija Kolko mas kil a kolko si uz schudla???? Podla coho sa stravujes ty???

majuska81
11. jan 2011

@bzucinka2 Mne sa preto pozdava ta 90 dnova dieta, lebo mozem papat vlastne vsetko, nic nemusis vynechat z jedalneho listka a potom na to mas uz taku chut ze ked to uvidis, tak zjes hned aj 3 porcie....Uz som to raz skusala a islo mi to. Vcera som mala zaciatocny den, iba vodicku som pila a cajik...bolo to dost strasne, ale vydrzala som, aby sa mi stiahol zaludok trosku. Dneska som uz mala ovocie , a zajtra zacnem vlastne tu dietu. Som zvedava.....

miskatn
11. jan 2011

@kattija a ako cvicis? cokolvek?

bzucinka2
11. jan 2011

@majuska81 jaj takze chodis niekde mimo ? skoda, isla by som aj ja skusit ☹ ja mam problem v diete v tom, ze varim aj ostatnym, hoci im to trosku upravujem podla seba, ale ked vidim co oni este jedia, ide ma vystriet ☹ tak drzim palce, nech sa ti podari kolko potrebujes 🙂

kattija
11. jan 2011

@majuska81 posledny den v roku som sa vazila a mala som 71 kg, zvazim sa az na konci mesiaca potom ti poviem , ked som sla rodit mala som 85, teraz som tri mesiace po porode... ja nedrzim ziadnu dietu, papam vsetko ale vzdy najviac rano , na obed menej a potom uz len zriedka nieco, tvaroh alebo jabko ...
co sa tyka cvicenia, ako vravim cvicim na orbiteku , potom si dam brusaky plus cviky na zadok a stehna na fitlopte

@bzucinka2 nejak zvlast sa neobmedzuj len si daj na co mas chut ale zasadne len rano 😎 ako cvicite vy?

inak zajtra je v tescu akcia idem si kupit este rotanu ze to je dobre na driek tak uvidime 🙂

bzucinka2
11. jan 2011

@kattija fakt? mozem skoro vsetko? no obmedzila som udeniny, smazene jedla a sladkosti ( to je väcsi problem) 😒 vecer uz nejak ani nemam chut, to mam co robit obriadit deti ... cvicim doma brusaky, od februaraaqua aerobik a asi si dam medzitym beziaci pas, stepper, orbitrek, bicykel v posilke, pijem len nesladene ovocne caje, vodu a vodu s citronom
co este vas napada baby?
ja mam v plane zhodit 6-10 kil a budem happy, hlavne tych 10 keby sa mi podarilo do leta 🙂

kattija
11. jan 2011

@bzucinka2 fakt 😎 😎 😎 ked som mavala 58 kg jedla som vsetko a na moju vysku 170 to bolo idealne ale musim sa priznat jedla som fakt len rano vela aj 4 rozky 🙂 lebo je vacsia sanca ze potom pocas dna to odburas a nenalepia sa ti kilecka 🙂
joj aj ja by som chcela 10 len neviem ci to je realne 😒 pretoze ku koncu tych 5 kil sa chudne najtazsie 🙂
a ty este kojis?

majuska81
11. jan 2011

Babenky, tak vy na tom nie ste az tak zle...ale ze co bude so mnou...ja by som musela schudnut 20 kil...,A mam taku chut do jedla...nenormalne.....Nehovoriac o tom, ze ked sa nanapam rano, tak som cely den este hladnejsia ako ked s nenajem....Ale vecer to vzdy pokazim s niecim....Zatial sa drzim.....A este jeden problem...ja sa neviem obmedzit.. ☹ Ze troslu...no to slovo ja nepoznam...bud jem alebo nejem....a to je problem.... 😖 😖 😖

kattija
12. jan 2011

@majuska81 neboj ked tie kilecka zacnu ubudat pojde to potom rychlejsie a musis trosku zabojovat ked chces ako tak vypadat cez leto 🙂 ja som si ako inspiraciu vytlacila fotku pred tehu v bikinach nech ma to matozi 🙂

bzucinka2
12. jan 2011

@kattija no ved tych 6 by som chcela normalne a ked by sa podarilo tie 4 navyse, tak by som sa nehnevala 🙂 hej ja este kojim 🙂
@majuska81 vsak praveze tebe pojdu tie prve mozno rychlejsie ako nam, ked potrebujes zhodit viac 🙂 musime si verit, ze sa nam podari aspon polovica z toho co mame v plane 🙂

son1cka
12. jan 2011

Ahojte, mozem sa k vam pridat aj ja? 😅 Pred dvoma rokmi som mala 60kg, potom som sa doslova vyzrala na 78kg - pri tej vahe som aj otehotnela. Pocas tehu som pribrala vyse 20kg / pri cifre 100 som sa radsej prestala vazit 😝/. Teraz mam 87kg. Kojim, takze nejaka extra dieta nepripada do uvahy, ale dufam, ze nejakou rozumnou upravou jedalnicka by to mohlo ist. Som po cisarskom. Myslite, ze by som mohla zacat cvicit? Vsetci ma odradzaju, ze ked zacne, stratim mlieko...Rada by som zhodila na 70kg...aspon... 😕

kattija
12. jan 2011

@son1cka vitaj medzi nami 😵 pohyb v normal miere je ok skor prospieva nez by mal uskodit, nemusis sa bat mliecko nestratis, to su len vyhovorky tych, kt. sa nechce hybat 🙂 treba zacat pomenej a neprivodit si svalovicu inak bude vsetko ok a aj ty sa budes lepsie citit...
Ma len mesiac po cisarskom takze brusko cvicit este neodporucam ale nozky kludne mozes pomalicky zacat
PS: gratulujem k babatku 🙂

bzucinka2
12. jan 2011

@son1cka ahoj, suhlasim kattijou 🙂zacni nozky, mliecko nestratis, len ak by si mala svalovicu, tak malicka nebude chciet, lebo vraj je vtedy horke 🙂 drzim palceky nech sa ti s nami podari dosiahnut 70-tku 🙂

majuska81
12. jan 2011

@son1cka Ahojh Soni,my dve sme na tom podobne pocuj 😀 Ja som tiez zacala tehulkovat od 75 kg, ale ja kvoli trom umelym oplodneniam a tym vselijakym sprostym hormonom... ☹ Pred porodom som vazila 93 kg...a po porode 82...ze nakoniec ako som sa dostala k 9O-ke, to sa ma nepitajte 😝 😔 😅 S kojenim neviem pomoct...zial.... 😒 A ano, aj ja chcem aspon na 70 😉 😉 😉 😉

majuska81
12. jan 2011

@bzucinka2 Dakujem za povzbudenie, dneska to slo paradne, lebo som jednoducho nemala kedy jest. S malym a s manzelom sme boli odcestovani....a na jedenie som nemala cas ani rano ani na obed....samozrejme chlapci jedli 😀 😝 Tak som mala len ovocie zase...ale zajtra uz zacinam s bielkovinami...aj som marinovala kruracie prsia...zajtra budem mat faaantasticky salatik 😉 😉 😉 😉 @kattija Inac dneska som sa vazila....ja proste musim kazdy den, lebo to mam povzbudenie alebo aj pokarhanie ked som spachala nejaky zlocin 😝 😝 😝 😝 ....no a vazim 86,7....co je celkom slusne....za tie 3 dni sa mi pekne stiahol zaludok, uz necitim hlad, jabko ma zasyti.....Prvy den bol hrozny a ja som musela na nakupy..... 😠 😠 😠 😠 😠

mmimmka
12. jan 2011

ahojte, tesim sa, ze som tu nasla nieco o chudnuti. rodit budem sekciou 20.1. a potom sa k vam pridam. zatial mam 9kg naviac.

anitab
12. jan 2011

@son1cka ahojky, mliecko cvicenim nestratis, to je velky mytus...jedine keby si mala vacsiu svalovicu, tak dietatku nemusi mliecko chutit, ale aj to nemusi byt take iste...mesiac po porode ani necvic prudko, skor pomaly, natahovacie cvicky, posilnovanie vlastnou vahou, a hlavne prechadzky a pravidelna strava!

ja som po porode viac schudla, lebo maly ma donutil denne skakat na fitlopte 🙂, pravidelne jest, kedze som kojila, vyradila som sladkosti, cokoladu (sladke som jedla, ale skor ovocie, med, jedla, co obsahuju sacharidy...), bez ranajok som nefungovala, dost som pila...jedla som kazdy den cele hlavne jedlo s polievkou, min kazdy druhy den maso...mensie porcie resp primerane, tak aby po jedle, som na necitila prejedena, ale najedena.....po roku som z mnoheho upustila avaha isla hore, ale najhorsie bolo to, ze som nemala dostatok spanku nocneho, maly sa zacal vela budit v noci, cez den som to nestihala dospat, zacala som pocitovat nedostatok spanku a tym sa mi vyrazne zvysila chut na sladke cez den, aby som mala energiu na fungovanie...takze seriozne odporucam, dbat na oddych, min kvalitny aspon 8h nocny spanok, resp taky nocny spanok, kt vas zregeneruje...

mozno niekoho pomoze, ako motivacia tento link: http://www.chudnutie-ako.sk/

kattija
13. jan 2011

babeny ja som dnes nejaka unavena, malinkeho som uspala na ciciku a chystam sa vystupit na orbitrek a taaaaaaaaaaaak sa mi neche , ach jaj, inak vcera som kupila tu rotanu vydrzala som 5 minut na nej a vsetko ma bolelo, zaujmave to je, hadam budem mat drien ako lanka 🙂

@majuska81
@bzucinka2 to zvlaaaadneme nejake tie kila nebojte, treba si verit
@mmimmka tak sa tesime na teba, ale myslim ze tie tvoje kilecka navyse nechas v porodnici 🙂
@anitab pekne si to napisala a plne suuuhlasim

bzucinka2
13. jan 2011

@mmimmka vitaj, vsak ty na foto nevyzeras ze potreujes schudnut 🙂

@kattija tak ako si zvladla dnes orbitrek? 🙂
@anitab no nieco na tom bude, my mame posledny mesiac strasne noci kvoli zubom a veru ma ani nenapadlo, ze preto mam chut na sladke, ale teda snazim sa odolavat i ked obcas zhresim malickostou 🙂
@majuska81 neboj sa my to tu spolocne zvladneme 🙂