Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

kattija
31. máj 2011

@bzucinka2 tak ja stale 63 ☹ a ked sa pomeriam poslem ale asi sa to nehlo

bzucinka2
31. máj 2011

tak sup sup, cakam na nove merania 🙂

zuzik1983
1. jún 2011

@bzucinka2 miery mas v ip,no takymto tempom to do vianoc zhodim 😉

bzucinka2
1. jún 2011

@zuzik1983 vianoce to istia , neboj sa, aj mne to ide straaaaaaaaaaaaasne pomaly 🙂 ale radsej pomaly a nieco ako rychlo a potom pribrat spat 🙂

zuzik1983
1. jún 2011

@bzucinka2 presne tak 🙂

paserona
2. jún 2011

Ahojte! Ja som síce ešte len v polovici tehotenstva, ale už teraz mám mindráky z toho - čo potom so sebou!!!!!!!
Po prvom dieťatku som sa dávala rok dokopy, no vtedy mi to nejak extra nevadilo. Aj tak si manžel všímal viac fľašu ako mňa. Teraz je to iné. A keď vidím vedľa seba krásneho chlapa, ktorý si zaslúži viac ako horu sadla a roztrhané brucho.......... A tak či tak, je divné dívať sa do zrkadla a mať pocit, že umývam zuby úplne cudzej žene. Čo vám najviac pomohlo zhodiť kilá????

zuzik1983
2. jún 2011

@paserona nomne to ide straaasne pomaly,ale to asi tym,ze som hrozne nedisciplinovana v strave,ale ako som sa zacala viac snazit,tak to aj ide,takze ja si myslim,ze najviac robi svoje strava

bzucinka2
2. jún 2011

no baby co je, kde mam udaje??? 😒
@paserona nie je asi zaruceny recept, halvne si treba verit, ze to ide dolu 🙂 a mozno ti to teraz krasne zide same, ked mas doma lepsieho chlapa ako prvykrat a pekneho , co mame asi vsetky 🙂

angie267
2. jún 2011

@bzucinka2 no so mnou to bude asi des a hruza, zajtra rano odvazim a zmeram, ale asi nic z toho, lebo teraz kaslem akosi na to 😠

bzucinka2
3. jún 2011

@angie267 ani ja teraz necvicim, len obcas doma brusaky a aj tak nieco zislo dole, tak sa neboj a meraj a ostatne tiez, lebo kazda, co neposlala miery dostane po zadku 🙂

bzucinka2
5. jún 2011

tak sem uz nikto nechodi len ja ???? ☹

ivanulienka81
5. jún 2011

ahojte, som po dvoch porodoch a potrebovala by som schudnut... po prvom porode som sa dostala do formy mesiac po porode ale po druhom je to hroza ☹ zacina byt zo mna kysna 😠

zuzik1983
6. jún 2011

@bzucinka2 ale chodim aj ja ,len trosku menej 😉

bzucinka2
6. jún 2011

@ivanulienka81 ten pocit pozname asi vsetky co sme tu 🙂
@zuzik1983 ano ty mas body k plusu, ale ostatne mi ani len miery neposielaju ☹

ivanulienka81
6. jún 2011

@bzucinka2 ty sa uz ako dlho sa snazis chudnut? uz sa dostavili nejake vysledky? Ja som teraz 3kg plus ako pred tehu, ale chcela by som schudnut 7kg. Ja sa musim nejako nakopnut.... u mna vela zohrava psychika, som dost casto nervozna z deti a kompenzujem to sladkostami 😝
@paserona ja som po oboch porodoch vsetky kila nechala v porodnici 😀 len potom nastal problem....

zuzik1983
6. jún 2011

@bzucinka2 taak to som rada 😉
@ivanulienka81 ja som napriklad pri porode zhodila vsetko,co som nabrala ale proste viac mi zhodit nejde,stale len kilo plus minus a to by som rada dala dole este 10,co som mala navyse pored tehu,len sa mi nedari,ja som proste pazrava 😒 😖

evinkal
6. jún 2011

@ivanulienka81 ahoj,ja som po prvom porode bola ešte tenšia ako predtým.Mala som 64kg,ale keď mal asi pol roka mala som už 74kg a tie som si udržala,no a teraz pri dcérke som nabrala strašne moc a nejde to dolu.Teraz mám už 96kg.Chodila som na zumbu,ale nemal kto k malej tak musím čučať doma..Chodíme von,ale bachor nie a nie zhodiť☹

ivanulienka81
6. jún 2011

@evinkal ja by som tiez chcela chodit na zumbu, ale mne to casovo kvoli detom nevyda ☹ clovek si myslel, ze pri dvoch detoch bude malina si udrzat vahu, ale opak je pravdou, mam zlu zivotospravu a este k tomu sa pridruzila celulitida... musim zacat uplne od zaciatku... rozmyslam aj nad jablcnym octom, viem, vela som citala ze so ziadnymi tabletkami sa neschudne, clovek musi preto nieco spravit... potrebujem asi aby ma niekto drezuroval 😀

evinkal
6. jún 2011

@ivanulienka81 ja tiež neverím tabletkám a"zázračným"koktailom..Poctivé cvičenie a vyradenie sladkostí urobí čo má,ale keď nemá kto opatriť deti,tak je to o ničom.Ja jedávam veľmi málo,a ani to nepomáha... ☹

kattija
6. jún 2011

no ahojte kocky tak som aj ja zavitala konecne po dlhej dobe ako som pisala vaha stale 63 a miery som ti bzicinka neposlala lebo ostali take iste ☹
@evinkal
@ivanulienka81 vitam nove kocky

@bzucinka2 a ako si na tom po operacii uz cvicis na 100%? ci este si davas obmedzenia?
po dlhej dobe som sa rozhodla zakupit si knihu kalanetika dnes mi dorazila, vecer sa tesim ako precitam a zacnem podla toho makat 😀 kedze ale idem na dofcu 24 vecer tak uz asi nestihnem schudnut na 58 a uhladit celulitidu ☹(((( no co uz :D
nevidela som tu dlho ani andul kde sa teda vsetky flakate? vzdali ste to?! 😠 😠 😠 😠 😠

evinkal
6. jún 2011

@kattija Ďakujem.nečítala som túto tému,je toho veľa...Poradíte niečo na zhodenie aspoň 3kg?

bzucinka2
6. jún 2011

@ivanulienka81 no ja som mala po porode +2 a pocas kojenia som este pribrala +3 a teraz od januara chudnem, april nic moc, cvicila som aktivne od marca, do maja potom som isla na operaciu a teraz ako je teplo tak sa v telocvicni neda dychat tak nechodim , ale schudla som uz 4 kila, pomaly ale ideto a v pase 8 cm, lebo ja potrebujem hlavne ten pas dat do poriadku, ved sa pozri v mojom albume mame tabulku 🙂
@kattija cvicila by som zumba mi chyba, ale teraz je v tej telocvicni strasne teplo a to by mi uz bolo zle od zaludka, takze to flakam a cvicim len doma, uz som aj do posilky, ale o dva tyzdne zase ideme na dovcu, tak neviem ci sa mi oplati a hlavne aj kvoli peceniu nejako nestiham , aj s detmi som vela vonku, ale tak hadam leto a ovocie to udrzi a nepriberiem, nech si aspon udrzim co som schudla 🙂
my ideme 21, tak tiez uz nestihnem tych 55 ale nevadi, dalsia meta je vianoce 😀 a kam sa chystate? 🙂

bzucinka2
6. jún 2011

@evinkal cvicit, jest male porcie a minimum sladkosti 🙂

evinkal
6. jún 2011

@bzucinka2,veď práve...cvičiť možem tak akurát doma,sladké obmedzujem čo najviac-občas nejaká musli,jem 2krát denne a lahké jedlá....Ale mám asi niečo aj so žalúdkom,lebo niekedy niečo zjem a ešte o tri-4 dni to cítim,akoby to nestrávilo☹

bzucinka2
6. jún 2011

@evinkal nie len 2x denne mala by si 5xmale porcie, co je na mna vela ja jem 3x denne po 15 uz ziadne ovocie, lebo obsahuje cukry, aj vsetko z muky by si mala odstranit, co sa mne neda uplne 😉 takze pozor, nesmies prestat jest, lebo sa dostavi jojo efekt 🙂

evinkal
6. jún 2011

@bzucinka2 no a ja som v tom,že čím menej jesť tým lepšie..ani bachor neubúda....No 5 krát je ne mna moc ☹ .posledné jedlo okolo 16-tej a potom len mrkvu,jablko,alebo zeleninový šalát

anavila
6. jún 2011

no baby..ja ani neviem ako ale pred porodom som vazila 92kg! a hned po prichode domov som uz vazila len 74! ja ani neviem ako...mam menej ako pred tehotenstvom...ale rucicka na vahe sa zastavila a nejde teraz ani jednym smerom ani hore ani dole...neviem no..ciže - minus 18kg...

zuzik1983
6. jún 2011

@bzucinka2 tak malicko jes?ja jem aj 7-8 krat,aj to tak vyzera,preto mi to nejde 😒 ale ked mne sa inak neda...

dusika11
6. jún 2011

@paserona ahoj som trocha zabludila ku vam..aj ja sa snazim..ale to len na okraj len si ma naaramne pobavila ze umyvas zuby cudzej zene....dakujem a prajem prijemny vecer...si ma rozosmiala skoro som zobudila deti...

bzucinka2
7. jún 2011

@evinkal ovocie uz nie, to ma cukry a tie sa ti budu ukladat 🙂
@anavila ty si mohla chudnut kojenim, nektore vtedy chudnu , ine nie ☹
@zuzik1983 ved to by som musela jest kazde 2 hodiny a na to nemam cas a vidis, aj tak mi to nejde poriadne dole ☹