Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

salonka9
25. júl 2011

Kočky - tak mi máme po krstinách. Bol to víkend plný "obžerstva". Ešte jedna oslava v nedeľu a začínam. Chcela som už od dnes, ale akosi nedalo sa. To počasie mi na nálade nepridalo. Práve som zjedla pol sáčka perníkov. No fuj.Snáď bude zajtra lepšie počasie. Asi si poviete, že táto ženská sa na počasie vyhovára. A máte pravdu. Netreba stále hladať výhovorky, ale začať konať. Povzbudil ma článok od ka.jo.Tak od zajtra.🙂

ka.jo.
26. júl 2011

@bzucinka2 ďakujem 🙂 skôr musím zapracovať na spevnení svalstva. ale aspoň na tých 62-61 to chcem stiahnúť.

ka.jo.
26. júl 2011

@salonka9 to si ma potešila, že som ťa povzbudila, aj keď neviem presne čím.

ka.jo.
26. júl 2011

ale chcem Vám napísať mamičky čo kojíte - netrápte sa veľmi nad jedením (samozrejme nemôžeme sa prejedať), ale podľa mňa môžeme papať všetko - s mierou 🙂 veď toto je jediné obdobie kedy mám tie naše "tuky" odchádzajú do mliečka.

ajkuska
26. júl 2011

tiež by som so sebou už mala niečo robiť lebo som extrémne tučná - pri výške 173 cm vážim 75 kg, ale je pravda že zjem všetko čo nezje mňa 😠 tak potom nemôžem čakať že zchudnem 😖
neviete koľko kg sa môže chudnúť pri kojení týždenne, alebo mesačne aby sa toxíny nevylučovali do mliečka?

bzucinka2
26. júl 2011

@ajkuska si ma pobavila, ze extremne tucna 😀, ved na svoju vysku to nieje ziadna katastrofa 🙂

bzucinka2
26. júl 2011

@salonka9 zahodis tie pernicky, fuj fuj 😀

ajkuska
26. júl 2011

@bzucinka2 no ale ja to tak beriem ☹ namiesto chudnutia som už od pôrodu pribrala 5 kg, viem že sa nemám sťažovať ale niečo s tým robiť, ale čo už keď sa posťažujem aspoň sa mi trochu uľaví 🙂 od nes začínam cvičiť - pomôže to aspoň na chrbticu.

fialka88
26. júl 2011

Ahojte kocky. Takze minuly tyzden som to prehnala so sladkym a vaha isla 1,5kg hore...ale uz som sa umravnila a klesla som konecne pod 63kg.🙂 Dnes vaha 62,7kg.🙂 Huraaa🙂)) Len este musim zapojit cvicenie.🙂
@ajkuska No, aj ja som sa zasmiala...ze si extremne tucna...to som potom aj ja...pri vyske 165cm...ale extremne tucny clovek vyzera predsa inak. Podla mna mas len miernu nadvahu ako ja...ale drzim palce.🙂

bzucinka2
27. júl 2011

@ajkuska bohuzial niekto kojenim chudne a vacsin az nas co sme tu nie ☹ ja som tiez kojenim pribrala ☹ a teraz sa snazim to zhodit 🙂

lusilala
27. júl 2011

@ivanulienka81
iva,,ja som na emulipse ocenovala to ze ked som dostala aj o pol noci chut najedla som sa a nepribrala som 😀
cvicenim kocky neschudnete,,treba pohyb,,chôdza miesto mhd alebo auta,,to pomaha...jaa chodim stale peso,,a to s dvoma detmi,,najcastejsie do mesta,,to mam 5 zastavok elektrickou ale ked sa hoc len dvakrat do tyzdna prejdete taku trasu tam aj spät ono sa to prejaví. a treba pit vodu,,bez vody to nejde,,voda posobí ako rozpustac tukov cim sa lahsie odburavaju s tela,,a este lepsie voda s vytlacenym citronom.skuste,,umna a par kamosiek sa to osvedcilo 🙂

ivanulienka81
27. júl 2011

baby, ja som sa dnes chcela odvazit, lebo som aj malu chcela a vaha sa mi pokazila 🙄 asi baterky alebo co... 😀

ka.jo.
28. júl 2011

heeeh 😖 ahojte kočky, kto chcete schudnúť 1,5 kg za deň "skočte" si na Kysuce - tam kraľuje brušná viróza.
som na prázdninách na dolniakoch a ten vírus sme si doniesli so sebou - našťastie je to ten jednodňový a druhý deň sme sa potom z toho spamätávali. TAKŽE hlásim 64 kg.

locko007
28. júl 2011

Ahojte baby. Môžem sa k vám pridať do klubu? Ja mám takisto problém s váhou. Pred tehotenstvom som mala váhu 65 kg (čo už aj tak bolo na mňa privela), pred pôrodom 75kg, hneď po pôrode 66, ale teraz až 70. Samozrejme som tomu dopomohla ja, lebo boli krstiny, môj otec mal okrúhle narodeniny a nakoniec Vianoce, takže som sa poriadne ujedla zákuskov. Čo je ale horšie, tak už od Vianoc cvičím každý deň zumbu a posilovacie cviky na brucho. Jedávam menej, dokonca som už skúsila aj 90 dňovú diétu (3 kg dole - ale o 2 týždne boli naspäť) a stále som na 70-ke. Poraďte mi prosím niečo? Mohlo by to byť aj kvôli antikoncepcií - beriem Cerazette?

locko007
28. júl 2011

A ešte jedna otázka. Kedy sa mi preboha zmenšie prsia? Nedojčíme sa skoro 2 mesiace.

ivanulienka81
28. júl 2011

ahojte... tak mne dnes dosiel Emulips ☹ zacnem az od buduceho mesiaca, ked som ho uz ja hlupana kupila...

kattija
29. júl 2011

konecne som po dlhej dobe zase nakukla, vidim, ze su tu zase nove baby-super
@bzucinka2 ako pokracujes?
za chvilku vazenie a meranie som zvedava na *Vasu-nasu tabulku

bzucinka2
29. júl 2011

@ivanulienka81 alebo ta nechcela nastrasit 😀
@kattija no pozicala som si od kamosky do konca augusta orbitrek tak skusam kedze teraz nechodim ani na zumbu, no neviem neviem, zatial makam iba tyzden, tak to este nejak nevidiet ☹
@ivanulienka81 teraz nesmut, mozno ti to pomoze, uz ked si to tak hrrrr kupovala 🙂

snopkulka
29. júl 2011

Ahojte kočky 😉 ja som túto túmu sem-tam mrkla ešte počas tehu, pribrala som 16 kg a bála som sa ako to dám dole, našťastie patrím k tým tehulkám-mamičkám, ktoré sa ani nenazdali a mali späť pôvodnú váhu 🙂 DRŽÍM Vám PALČEKY!!!! pošlite všetky nepotrebné kilá kade ľahšie 😔 Pre naše detičky sme aj tak NAJKRAJŠIE také aké sme, hlavne keď sme v pohode a s úsmevom na perách 😉

ivanulienka81
29. júl 2011

baby poculi ste uz o tejto dukanovej diete? tu som o nej nasla http://www.mojasvadba.sk/forum/tema/dukanova-di...

kajina3
29. júl 2011

Neviete poradit nejaky zazracny cvik na brucho, ked este kojim? Som zatial 3 mesiace po porode a viem, ze je asi skoro, a co som sa docitala cvicit by sa este nemalo. Ja sa len bojim aby mi to brucho neostalo 🙂 ale ved prezijem to aj s bruchom 😉

salonka9
30. júl 2011

Kočky - mne sa nejako nedarí. Moja pažravosť nemá hraníc.Ešte ma čaká zajtra posledná oslava - najstarší má narodky. No a blíži sa pondelok a aj nový mesiac, tak snáď nejako poriešime. No,ale aby som sa len nehanila - podrailo sa mi odbúrať celodenné pojedanie sladkostí. A zatiaľ mi nechýbajú 🙂 .

A čítala som, že máte / máme nejakú tabuľku - komu treba napísať, aby ma tam pridal ?
Tak držme sa.

ivanulienka81
30. júl 2011

@salonka9 aj ja mam problem s ovladanim sa.... cez den vydrzim v pohode, aj si zacvicim, vela vody pijem, ale vecer ma chytaju mrakoty ☹ bzucinka vedie tabulku
sakra, ja este nemam vahu opravenu 🙄

lizatko1009
30. júl 2011

ahojte baby lahko je pribrat a tazko je schudnut, ja som prirala pocas tehu 25kilo, teraz uz by som toto nedopustila, aby som tolko nabrala. rodila som ako 75kg a vyzerala som ako male slonica, moziska, ruciska, ciciska, po porode som sa postavila na vahu 69 parada kolko nadbytku ostalo, len som upravila stravu a vsetko islo dole a teraz potrebujem az pribrat, lebo mam 46kg, ale mam problem aj so zaludkom takze normalne jest sa mi uz ani neda...

bzucinka2
30. júl 2011

@salonka9 napis mne IP a zajtra sa pomeraj, teda najprv sa pomeraj a az potom zasli miery 😀
ja som sa merala uz dnes lebo idem k mamine, tak snad ma motivacia aku som dosiahla bude drzat 🙂
inak skalne povedzte co s babami co uz 2- mesiace neposlali do tabulky miery, ani neprispievaju, ja ich nemam chut nahanat, tak ci ich vymenit za nove alebo ako? cakam na nazory 🙂 vdaka
@ivanulienka81 tak sup sup zajtra k susedom sa odvazit a ked aj vahu nedas nevadi, aspon sa pomeraj 🙂

fialka88
31. júl 2011

@bzucinka2 ja som este neposielala svoje miery. ja sa tiez dnes pomeriam a poslem Ti miery cez IP. Nevedela som, ze to tu mate vsetky v tabulke. Je to dobry napad.🙂

jarkap
31. júl 2011

Ahojte, môžem sa pridať? Ja mám momentálne 72kg čo je o takmer 20 viac ako pred tehotenstvom. Pri prvom som pribrala až na 87, zostalo mi +10. Teraz 4 mesiace po druhom som dala dolu 13 ale už sa to neako zastavilo. Nechápem prečo, nemám pocit že sa prejedám a pohybu mám teda dosť.

bzucinka2
31. júl 2011

@fialka88 poprosim potom povodne a po mesiaci vzdy zasielat nove merania 🙂
@jarkap vitaj a pridaj sa k nam , ono to pojde pomaly, ale ty si este skoro po porode, neboj kazda dufame, ze nieco aspon zide dole 🙂

jarkap
31. júl 2011

@bzucinka2 veď to, mám ešte v čerstvej pamäti moje prvé zhadzovanie a to som ho ani nedokončila. Pôvodne som plánovala druhé až budem mať pôvodnú váhu, ak by som čakala tak mám stále iba staršiu. Ešte musím priznať že pôvodný plán bol 3 deti, ale teraz musím naozaj dať všetko najskôr dolu a potom plán prehodnotiť.

salonka9
31. júl 2011

tak ráno som sa pekne zmerala - miery som odoslala Bzucinke2 Celý deň som sa napchávala, ale ... ako som už spomínala mali sme oslavu. Našťastie v blízkej budúcnosti už žiadna ďalšia nehrozí, takže hor sa pekne do chudnutia🙂 Kočky normálne sa teším na zajtrajšok 🙂

Mne sa v minulom roku 2010 pekne podarilo schudnúť.- cca 13 kg. Som sa z toho vytešovala až preletel nad domom bocian a .... neplánovane som otehotnela.Takže moje úsilie vyšlo nazmar a môžem začať odznova 🙂