Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

lucka1987
25. nov 2011

@abriela no tak potom ok.. ja som mala pas ako netehotna cca 75.. takze aspon viem ze to nie je take strasne 😀 ja neviem.. nemaju oni nejake ine merania? alebo nemeraju si ten pas cez to nauzsie miesto na pase? chapes kde myslim... hore nedy pupkom este, prechadza to skoro cez zaludok.. 😀 tam mam teraz 70 😀 😀 a ked si ukazem na kraj.metri 60 cm a dam do ovalneho kruhu tak sa mi to nezda ze taky pas maju misky, kedze to nie su uplne modelky a ked si vsemnes nejdu tam uplne vychdrtliny...

lucka1987
25. nov 2011

inak uz som po ranajkach a mam 64,7 😀 ale do vecera to este naberiem.. ale nad 65,3 nesmiem ist.. to bola moja vcerajsia vecerna vaha 😀 jaaaaaaj a som zabudla este som nebola na vecku 😀 aj to to ovpylvnuje tu rannu vahu 😀

abriela
25. nov 2011

@lucka1987 neverim, ze maju 60.
Vaz sa len rano, aj ked aj vtedy je ovplyvnena vaha tym co si jedna vecer, alebo aj tym, kolko si toho vecer vypila.
Man doma s priatelom v pohode kolise vaha pocas celeho dna aj 2-2,5 kg. Take ranne WC ovplyvni vahu aj o 0,5kg 😀

lucka1987
25. nov 2011

@abriela 😀 no to ano.. v pondelok ked som mala 66 som sa vazila po ranajkach tak ako dnes a dnes 64,7 cize som 1,3 kg od pondellka dala dolu.. 😕 ale neda sa hovorit naisto ze som ich dala... staci ak sa cez vikedn prejem u svokry ( co robit nebudem) a bola by vaha naspat pocitam... od pondelka mam za sebu 6 hodin zumby a 30 min posilovacich cvikov. dnes si davam pauzu... som off

abriela
25. nov 2011

@lucka1987 wau, dobra si - 6 hodin. Takze vikend povinny relax 😀 .
Ja ked som dosla po zakroku domov, vazila som menej ako pred tehu. Ale bol to nasledok stresu. Kazdy tyzden co som bola doma pribudlo kilecko. Asi po 6 mesiacoch som s vahou tam kde predtym.
Marek je este malinky na zhadovanie mas este cas 🙂

lucka1987
25. nov 2011

@abriela ale aby si chapala tych 6 hodin je od pondelka scitanych 😀 pondelok 1 hod utor. 1 hod, streda 1 hod a vcera 2 hodiny + 30 minut tie cvicky
jaj kukam ze po akom zakroku.. ☹ tak to mi je luto... my sme prisli tiez o babo pred marekok.. sme sa rok a pol snazili a potom minuly rok v sept. som ostala tehu, a v 10 tt potratila... a hned aj otehotnela.. cize ja som na pn od septembra kedy som bol pryv krat tehotna.. tak mozno aj preto tych 21 kil navyse.
a snazite sa o dalsie babatko?

abriela
25. nov 2011

@lucka1987 ved aj to je dost. Za hodinu skakania spalis dost. Obdivujem, ze sa ti chce, ze si vytrvala.
Zakrok bol cisarsky, takze snazilkovanie nemohlo prist hned. Terza sa uz zaciname pomaly o nieco pokusat.

lucka1987
25. nov 2011

@abriela no si stojim pevne za svojim cielom... lebo sa citim blbo... ale teraz po tyzdni je mi oovela lepsie... budem sa tesit ked si budem obliekat zas moju velkost.... sak ked si chem aj nieco pekne o obchode kupit tak nim mi na úostavu nesedi a vyzeram blbo v tom.... a mam taku sesternicu, ktora je po porode 2 roky a vazi 48 kil strasne rada sa predomnou a pred mm pretrca ze nosi 34-ku velkost a ze musi nakupovat v detskych odedeleniach taka je chuda 😠 tak nemozem ostat ako nejaka OBLINA 😀 a na leto nech som normalna 😀
tak ti silno drzim palce aby sa va, cim skor zadarilo.. vacsinou sa tak rodia prirodzene... tak vam to teda znemoznilo snazenie... ale aj ta psychika... to sa neda hned.... my sme ani moc neplanovali .. myslela so ze pockame aspon 2 mesiace... a akosi presne 23 decembra vecer pod cerstvo vyzdobenycm stromcekom sa podarilo 😅

bzucinka2
25. nov 2011

@ivanulienka81 presne tak, tak ja sa uz vazim aj meriam tyzden po ms 😒

abriela
25. nov 2011

@lucka1987 ja som nemala nikdy problem s vahou, ale tiez ma stvalo ked som citila, ze veci su mi tesne.
48kg, velkost 34 😀 😀 😀 . Ja meriam 178cm a vazim 58kg - nikdy nebudem mat velkost 34 a uz aj teraz ma stve, lebo vacsina 36-38 je mi kratka a 40 zas velke 😀
Drzim prsty nech mas coskoro povodnu vahu a vytrvalost.

maca_p
25. nov 2011

pocuvajte baby, je tu nejaka, ktora ma nad 75 kg? nechce sa mi ist do temy nad 100 kg - by ma ohovarali, ze som chuda 😀

skolara
25. nov 2011

@maca_p neries kolko ktora vazi a pridaj sa 😉 😉

megi1989
25. nov 2011

@abriela - ja podobne. pribrala som z 56 na 82 ( úplne vážne ) , a stále mám asi 66kg ( chcela by som zísť aspoň na 60kg. uvidíme 😀

ivanulienka81
26. nov 2011

mna od mojho ciela deli 2kg a to je to najhorsie... uz 3 mesiace mi vaha stoji 😠 ale je pravda, ze sa ani nejako netrham 😅

skolara
27. nov 2011

@megi1989 s vlastnej skusenosti ti verim ze si tak dokazala pribrat ja som to tiez dokazala a to som sa ani nejak extra si myslim neprezierala 😀 😅
Vcera sme mali navstevu a kamarat si neodpustil poznamku ze ci som zase tehotna. Ste ma mali vidiet som mu to pekne vysvetlila a vytmavila. 😝
To akoze si clovek nemoze dovolit ani po tehotenstve vyzerat pribrato a to nie som tucna lebo mam 65 - 66 kg takze nic hrozne si myslim na to ze mam 2 deti a kojim. A rovno som mu povedala ze jeho nova manzelka ked si dobre spominam vazi a vyzera rovnako a to ani deti nemala 😅 😅 uznal ze mam pravdu 😀 😀 a dodala som aby mu v lete zo mna oci z guliek nevypadli 😀 😀 som si nemohla odpustit 😝 😝
Niektori ludia ma udivuju ............ ach 🙄

lucka1987
27. nov 2011

@skolara to sa aj mna pytali niektory z rodiny ci som tehotna.. aj svokra... zaujimave ze sa ,ma to pytali prave tie zenske co boli viac obdarene tukom a ich vaha je vacsia ako moja teraz, a aj vyzeraju vacsie 😀

skolara
27. nov 2011

presne aj mna sa to pytali take zeny 😅 no co uz zavist museli podzubnut 🙄

zuzik1983
27. nov 2011

@bzucinka2 tak mna mozes z tabulky vyradit, cakame babo, mozno sa zapojim buduci rok 🙂

bzucinka2
27. nov 2011

@zuzik1983 jeeeeeeeeeeeeeeeeej, tak gratulujem a prajem pohodove tehulkovanie bez nevolnosti 🙂

zuzik1983
27. nov 2011

@bzucinka2 dakujem no zial uz nevolnosti mam a to nie ranne ale celodenne ☹

kattija
27. nov 2011

@zuzik1983 gratulujeeeeeeeeeeeeeem a tesim sa s tebou!!!! moc moc moc

bzucinka2
28. nov 2011

@zuzik1983 tak to poznam a nezavidim ti ich, ja som prevracala tele tehulkovanie, tak drzim palce, aby to u teba rychlo preslo, ale zasa na druhej strane sa dobre chudlo, hoci sa to aj rychlo nabralo spat ☹

zuzik1983
28. nov 2011

@kattija dakujem velmi pekne
@bzucinka2 no uvidime, ja nevraciam, len mi je zle,pri prvej to bolo tak isto.tak za dva dni dole pol kila 😉

bzucinka2
28. nov 2011

@zuzik1983 super, len sa nedostan chudnutim do nemocky 🙂

zuzik1983
28. nov 2011

@bzucinka2 dufam,ze do takeho stadia sa nedostanem, ved kto by sa potom staral o stupla 🙂

bzucinka2
28. nov 2011

@zuzik1983 no drzim palceky, u nas sa staral ocinko 🙂

zuzik1983
28. nov 2011

@bzucinka2 no u nas sa ocinko nevie postarat ani sam o seba 😝

moncikyta
28. nov 2011

zeny mozem ist k vam do tej tabulky? lebo opat som sa na to vykaslala pred mesiacom som mala 66,5 a teraz o 3kila menej ale aj preto ze som sa na to vykaslala :( a takto budem mat psychicku podporu ktoru potrebujem zatial dakujem 🙂

mirkacik
28. nov 2011

ja som mala 46 kg ked som otehotnela a pribrala som 16 kg pocas tehotenstva.uz 4 mesiac po porode som bola na svojej vahe a dokonca mam o kilecko menej.maly bude mat presne na vianoce rok a stale ho kojim 🙂

bzucinka2
28. nov 2011

@zuzik1983 fuha, tak to ti potom s dvoma drobcami nezavidim, mne ten moj pomaha ako sa mu da 🙂
@moncikyta vsak to je dobre, ked si sa na to vykaslala a este si aj schudla 3 kg 🙂 a jasne ze mozes 🙂