Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

zuzik1983
28. nov 2011

@bzucinka2 som zvyknuta, zvladnem, a ked uz bude zle , tak bude musiet pomoct 🙂

moncikyta
28. nov 2011

@bzucinka2 no ono by to bolo viac keby som sa na to nevykaslala len este som aj tortu robila tak bolo obzerstvo 🙂 . Dakujem, si chces kolko este schudnut?

lucka1987
29. nov 2011

no takze od minuleho ponelka mam takyto rozdiel :
hmotnost -0,5 kg 😠 ( cez vikend som sa neudrzla a pustila sa do svokrinych langosom v kamoskinej domacej pizze, a navstevy robia teda svoje)
obvod okolo pupku: - 1,5 cm (clekom ma to potesilo)
obvod stehna horneho : -1 cm
obvod stehna dolenho: - 0,5 cm
nie je to vela ale uz si to vsimla aj moja mama ze som bola akasi ina...
veela tekutin, po 7 vecer som nejedla, spolu za tyzden 6 hodin zumby a 30 min posilovacich cvikov... , a natieranie sa kremom na spevnenie...

a keby som sa tak cez vyked nevypaasla, tak aj vaha by bola lepsia 😖

bzucinka2
29. nov 2011

@moncikyta ja este 5 ale nejde mi to vobec, ale zase je pravda, ze svaly su tazsie...

lucka1987
29. nov 2011

@bzucinka2 no to mas pravdu s tymi svalmi ( sorry ze sa pcham do diskusie) ked som minuly rok aktivne behavala kazdy den cca 6-12 km trasu.. tak som na mala vacsiu hmotnost ako pred tym ako som zacala cvicit . ale naoko som pochudla...obliekla som mensie cislo... a stehna a zadok som mala peeekne pevny 😀 😀 heh to boli casy 😀 😀 😀
ani teraz moc necvicim spevnovacie a posilovacie cviky... bojim sa ze vaha dolu nepojde ani tuk a vsetko sa bude premienat na svalstvo.. a tak radsej nejake tie aerobne cviky uprednostnim , a az potom zacnem spevnovat 😕

moncikyta
29. nov 2011

@bzucinka2 ja este 8kg chcem dat dole ale ci a kedy sa podari tak to uvidime 🙂 a ty ako cvicis?
@lucka1987 kludne mozes netreba sa ospravedlnovat 🙂 aj ja skor take a cez leto by som chcela ist aspon raz za tyzden behat ked pride na vikend tatino az je pri malom 🙂..a este kolko chces dat dole ? joj to by som brala ze pevny zadok a hlavne brucho 🙂

lucka1987
29. nov 2011

@moncikyta no aj ja chem behavat ale az na leto.. ked cosi dam dolu... ale to tiez musi byt mm doma.. beha mi na kamione... no ja mam od povodnej vahy + 8-10 kg teraz mam 65 .. 😖

bzucinka2
29. nov 2011

@moncikyta ja teraz 3x tyzdenne bodywork 🙂 predtym som davala 2x zumbu a 2x posilku 🙂

bzucinka2
29. nov 2011

@lucka1987 ja mam uz zadok pekny pevny aj nohy, len teda brucho ma este co robit kurnik sopa ☹

moncikyta
29. nov 2011

@lucka1987 kolko merias? ja som zvedava kolko budem mat zajtra na vahe vazim sa kazdu stredu tak som zvedava co za cislo tam bude 🙂 tebe na tyzdnovky mne na tyzdnovky a ako kukam byvas bizko 🙂
@bzucinka2 aj ja zumbu pokial mi drobec dovoli a este co sa da doma tak sa snazim a od jeziska som chcela rotanu no uvidim ci ma pocuval jezisko a donesie 🙂

lucka1987
29. nov 2011

@moncikyta 165 cm... no moj beha na kamione je cca 6 dni prec.. ale teraz siellen do nemecka tak zajtra dojde.. ale ktovie mozno pojde zas na otocku.. no vidim ze si z blizka... chodila som casto okolo bytce, ked som s mm chodila na kamione do kysuckeho. aj ja cvicim zumbu 😀

moncikyta
30. nov 2011

@lucka1987 tak ja som trochu mensia 🙂 ..to je dost na prd ked je tak prec..no zumbu som cviciebvala aj predtym ako som bola tehu tak opat chcem ist do formy 🙂 ..ja chcem ist niekedy do Pb do toho kik tam som este nebola 🙂

lucka1987
30. nov 2011

@moncikyta myslis ten obchod? niekedy to tam stoji za H...o.... ale niekedy sa oplati ist aj na pekne detske vecicky.. aj na dekoracie do domu... ja chodim okolo skoro stale tak sa vzdy zastavim a kuknem cosi,a le malokedy tam cosi kupim... 😕 no a inak ako dopadlo vazenie? ja sa vazievam v nedelu... ja som redtym behavala a dost fyzycky pracovala.. cize na zumbu neostaval cas uz 😀 a som z dediny, 22 km od mesta a tu zumba doteraz nebola.. az teraz tak som rada

moncikyta
30. nov 2011

@lucka1987 no som zvedava ci tam ja nieco kupim ked tam pojdem :D..vazenie no celkom dobre ale mohlo aj lepsie 🙂 ..jaj to si musela byt aka chuda ja asi chuda uplne nikdy nebudem :( ale aj snaha sa rata nie? 🙂 no a tu mam teda hadam 🙂

lucka1987
30. nov 2011

@moncikyta ved sme neni este tak dlho po porode aby sme boli ako rpedtym... myslim ze ked dojde leto.... jeej budeme ako palicky 😉

moncikyta
30. nov 2011

@lucka1987 sak ja som teraz chudsia ako pred tehu uz o 8kil 🙂 ale ja som predtym ostala doma a nejak mi vaha nabehla tak dufam ze to este pojde dole 🙂

lucka1987
30. nov 2011

@moncikyta fuuuha no tak to je suuuper nie? naco chudnes? ci kolko si ala predtym... ja som pocas tehu pribrala 21 kil 😅

moncikyta
30. nov 2011

@lucka1987 no ja som predtym mala taku normalnu postavu potom som ostala doma a pribrala som dost a potom som ostala tehotna cez tehu som pribrala asi 13kil a to som hned dala aj dole ked som porodila ale som sa nasrala a uz chcem dat dole aj to co som pribrala to je sice este nejake 3kila no keby slo tak idealne by bolo dat dole viac 🙂 tak uvidim na akom cisle zastavim 🙂a kolko ti ostalo po porode?

lucka1987
2. dec 2011

baby nie ze by som to chcela vzdat, ale tento tyzden sa k cviceniu akosi nemam.. stale na mna cosi leze.. len vpondelok som bola jednu hodku na zumbe.... a aj jem ako sa mi chce.... som na seba nastvana...... 😠 idu sviatky.. a to chce veru pevnu volu cvicit na zimu par tyzdnov po porode... a este si aj dobroty odopierat 😅

bzucinka2
3. dec 2011

halo baby kde su miery???

bzucinka2
3. dec 2011
ivanulienka81
3. dec 2011

@bzucinka2 ja som zabudla pomerat, ked pomeram poslusne poslem... musim rano 😅

bzucinka2
4. dec 2011

@ivanulienka81 😀 😀 😀

lypka
4. dec 2011

akcia pre babenky z BA 🙂 http://www.zlavadna.sk/team.php?id=4393 bežte zumbovať 😉

kattija
5. dec 2011

@bzucinka2 61 kg, 85,70, 95, 54

bzucinka2
5. dec 2011

@kattija dakujem 🙂

lucka1987
5. dec 2011

takze kocky 21-nov bola moja hmotnost 66 dnes je 64,9 😖 ..pas -1,5 cm, stehno -1,5 cm .... no za dva tyzdne som toho nemohla vela cakat

ivanulienka81
5. dec 2011

@bzucinka2 no tak kludne mi mozes skopirovat miery z predchadzajuceho mesiaca 😝

bzucinka2
6. dec 2011

@lucka1987 vsak to je dobre, nechci chudnut rychlo to je neefektivne, radsej pomalsie a stalo 🙂
@ivanulienka81 no ja som sa tiez nepohla z miesta ☹ 😝

lucka1987
6. dec 2011

@bzucinka2 no vies co, aj keby na vahe nc neschudnem.... odkedy cvicim sa citim strasne dobre.. teda lepsie ako rpedtym.... viem ze ked som vyse roka lezala skoro stale v postely som stuhla az na kost a neda sa to rozhybat za mesiac.... a viem aj to ze kedze ide zima telo nie je stavane na chudnutie v zime... ale tak na jar zacnem naplno.. teraz mam len tale pripravy 😀 😀 😀 a citim sa aj viac ohynejsia a pritazlivejsia.. 😀 😀 😀 😀 😀 som zabudla dodat 😝