Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

ivanulienka81
5. feb 2012

dievcata tak ako? makate? ja som si dnes dala volnejsi den, troska aj kolacik 😅 som zvedava, ci sa daco hybe smerom dole, 7.2. prevazim a premeriam 😕
@missy97231 ja ked si chcem doma zacvicit pocas dna, tak skacu po mne dvaja 😅 😝 a este sa zacnu klbcit pritom 🙄

miskadusko
5. feb 2012

@missy97231 ja som vynechala pečivo a fakt to pomohlo 😕 . skúúús, už mesiac ho nejjem a citím na bruchu že sa zmenšuje... 😉

mikailla
5. feb 2012

ahojte, ja tiez bojujem s kilami ale len ustne 😅 nie som schopna sa zatat a pravidelne cvicit,alebo pravidelne jest, niekedy sa obmedzujem 3 tyzdne v jedeni a niekedy sa 3 tyzdne prezieram 🙄 moja kamaratka je po porode 8 rokov,vzdy bola taka buchticka, plne tvary, zrazu asi za mesiac zhodila 9 kg a potom k tomu schudla dalsich 6kg. uplny nezvyk,ked ju clovek pozna inak,ale zavidim jej, a akym sposobom schudla? zacala fajcit a jest tabl. jablcny ocot. 🙂 par tyzdnov do zadu zacala cvicit v posilke, ale my mamicky malych deti nemame cas na chudnutie ze 😀 😀

x_martyna
5. feb 2012

@missy97231 😀 😀 😀 tak potom je to ok

x_martyna
5. feb 2012

No ja sa chystám vážiť a premerať v piatok. Ak nezišiel ani gram, ani cm, tak ma picne 😝

79zuzana
5. feb 2012

@mikailla ja som zacala 90 dnovu rozlisovaciu dietu, dnes mam 14. den a musim povedat, ze to funguje. Schudla som zatial 3 kila 🙂 Tiez som to prekladala na neskor, ale teraz uz potrebujem zhodit dobrych 10 kil a leto sa tak blizi 🙂

mikailla
5. feb 2012

@79zuzana aka je to dieta? nemas na nete niekde link ? 😀 ja rozmyslam,ze poskusam nejake tabletky vela ich prezentuju v reklamach. 😕

79zuzana
5. feb 2012

@mikailla ja som proti tabletkam na chudnutie 🙂 tu je link : http://www.nova-90-dnova-rozlisovacia-dieta.php...
a este jeden http://90-dnova-dieta.webnode.sk/ a je tu aj forum na MK 🙂

mikailla
5. feb 2012

@79zuzana vyzera to super,aj dost prisne, len ako sa to da dodrziavat ked potrebujem pre chlapa navarit poriadne jedlo, asi mi oci neodolaju 🙄 najskor ochutnam ci je dobre dochutene a potom pride slina 😀 ja si myslim ze tabletky su neskodne, ze je to len o psychike, ked si budem nahovarat ze papam tabletky a nechuti mi jest tak budem menej jest 😅

mikailla
5. feb 2012

@79zuzana zabudla som dodat ze dakujem 😉

pukica
5. feb 2012

Pekny vecer,ja som po porode uz nejaky ten mesiac a k cviceniu som sa dostala a odhodlala az niekedy v decembri,zacala som chodit do fitka,v podstate chcem spevnit ochabnute svalstvo,no proti zhodeniu par kileciek,nejakych zo 5 by bodlo,nie som 😝
stravu si neviem odopriet,ziadne nejedenie peciva,aj ked zhodit by som fakt chcela ale ta pevna vola mi chyba 😖

90dnovu dietu som raz robila aj ja,este ked som praovala,no vydrzala som necele dva tyzdne,strasne ma obmedzovalo sledovanie casu a toho co kedy zjem a kila ako odisli tak aj prili naspat...

79zuzana
5. feb 2012

@mikailla nie je zaco... ja som zacala dietu spolu s manzelom, takze sa to da 🙂

missy97231
6. feb 2012

@79zuzana tu som drzala po prvom tehu... Akoze pomohla fakt, schudla som 😉 ale... potom sa kilecka vratili,,, ako som ostala tehu tak aj s "urokami" 😀

79zuzana
6. feb 2012

@missy97231 tak ja som zatial pozitivne naladena na chudnutie. Toto je moja prva dieta vobec. S tym vsak treba vzdy ratat, ze ked clovek schudne a vrati sa potom naspat k predchadzajucemu stravovaniu, tak znovu priberie. Ja tomu nehovorim jojo efekt, ale znovu sme sa zacali prejedat. Vsetko je to o prijme a vydaji energie. Ak je raz vacsi prijem ako vydaj, clovek musi priberat. Takze drzim nam tu vsetkym palce, pri akejkolvek diete, nech sa nam dobre chudne a hlavne nech to potom vydrzi 🙂 Ved tie nove stihle rifle co ma uz cakaju v skrini budem chciet aj dlho vynosit 😀 😀 😀

missy97231
6. feb 2012

@79zuzana tiez mam jedny pekne v skrini odlozene 🙂 ale musia byt riadne trpezlive (rifle) nez sa dostanu na moje stehna 😀

kakanika
6. feb 2012

ahojte maminky ako sa vam dari? ja som zatial dala dole 1,5kila.nie je to sice ziadna slava ale aspon sa ta vaha - POTVORA pohla smerom dole. teraz marodujem-takze si davam pauzu a snazim sa obmedzovat jedlo,kedze vacsinu som iba v posteli zalezena.

@ivanulienka81
ahoj.to sa kde merias? obvod pasa a boky?ake mas vysledky? som zvedava... 😀

ivanulienka81
7. feb 2012

@kakanika meriam hlavne boky a stehna, potom pas.... za tieto dni co som opat zacala od februara mam -1kg... takze pokracujem dalej...

alen24
7. feb 2012

ahojte baby chcela by som sa pripojit ,som po porode 7 mes. aj ked som uz na svojjej pov.vahe aku som mala pred tehot. potrebujem schudnut 10 kg,zacala som pred tyzdnom,vynechala som chlieb,pecivo,sladke jedla a sladkosti,vyprazane a sla som dole s vahou 2 kg tak som zvedava ako mi to pojde dalej...

alen24
8. feb 2012

@kakanika ahoj od kedy chudnes?a ako?

kakanika
8. feb 2012

@alen24
asi dva tyzdne.musela som dat pauzu.,bo som teraz chora. som sa hodila na delenu stravu.uz som ju kedysi mala a pekne som schudla 8kil.potom som ju uz moc ani nedodrziavala a aj som trocha marskrtila a aj tak som schudla.ta delena strava asi zmeni cele travenie. popritom som skoro kazdy den skackala na svihadle asi 10min -15 min (podla toho kolko sa mi chcelo)- ODPORUCAM!!!!naozaj to pomaha pri spevneni celeho tela.teraz som zacala chodit aj na zumbu,prip. mam doma na dvd taku 15min zumba zostavu a to si zacvicim. 😅

alen24
8. feb 2012

@kakanika ďakujem, no ja uvidim dokedy vydrzim to vynechanie zemiakov,ryze,chleba,cestoviny,sladkych jedal a sladkosti a ked tak sa potom hodim na delenu stravu.. 🙂

miskadusko
8. feb 2012

@alen24 mi to pripadá že si vynechala všetko čo sa dáá 😀 prosím ťa čo jedávaš ??? Ja som vysadila iba pečivo tak si to neviem predstaviť... 😉

alen24
8. feb 2012

@miskadusko a schudla si?ako dlho nejes pecivo?ja jem maso,sunku,jogurty,mliec.vyrobky,vajicka,ryby,ovocie,zeleninu,a ked mam chut na palacinky tak namiesto muky si dam ovsene otruby a umele sladidlo...

x_martyna
8. feb 2012

@alen24 ja som sa začala tiež takto stravovať. Frčím na tom niečo vyše týždňa, tak uvidím, či sa dostavia výsledky 🙂

alen24
8. feb 2012

@x_martyna urcite ano ...ked sa tu budeme navzajom podporovat tak hadam sa nam to vsetkym podari 😉

x_martyna
8. feb 2012

@alen24 a ty sa už ako dlho takto stravuješ?

miskadusko
9. feb 2012

@alen24 pečivo nejjem asi mesiac a pol a fakt to cítiť... aj na páse to už cítim, neni som taká nafúknutá a hlavne ked som si dala na ranajky chleba tak potom som bola celý den taká rozožratá že by som aj kona zjedla ale teraz nie. kludne mi stačia menšie dávky a som spokojnááá. 😉 neviem si to predstaviť bez cestovím a zemiakov... ☹ ale možno nejako telo na ten šok pripravím a skúúsim. zrovna som počula že aj Kveta- tá z telerána toto všetko vysadila a schudla. ale podla mna je to len kráátkodobé to sa asi nedá stále byť bez pre mna základných potravím. , či ??? 😒

alen24
9. feb 2012

@x_martyna zacala som este len pred tyzdnom a pol...

alen24
9. feb 2012

@miskadusko a uz si aj neajake kg schudla?urcite sa tak neda stravovat cely zivot ..tak som zvedava dokedy mi to bude vyhovovat,ale ked zviknes ide to...ale si myslim ze casom pomaly pridat aj zemiaky a ryzu treba ,skus pozriet dukanova dieta...

miskadusko
9. feb 2012

@alen24 ja si podla dukanky robím chlaeba, pizzu a rôzne iné pečivo. ale ako dietu to nemôžem, teda ja nemôžem žiadnu lebo mne to nerobí dobre na psychiku. potom celý den iba rozmýšlam čo uvariť kedy jesť a tak... proste mi z toho prepíína 😕 ale bez pečiva sa dáá žiť dlhodobo- iba "knekebroty " a som spokojná. no a teraz to dukan- pečivo... Schudla som 2 kg určite - na začiatku som sa presne neodvážila iba tak orientačne čo viem kolko som mala, ale mne vôbec nejde o váhu ale skôr o páás. ale ked pôjdem ku svokre- tam sa vždy vážim a budem vedeť čo a ako určite to sem hodím 😉