Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

ka.jo.
9. feb 2012

ahojte maminky, nebola som tu hrozne dlho - dlho som neprispela do tabuľky ... 😖 , všetkým snažilkám v chudnutí prajem veľa odhodlania a málo chuti prejedať sa. Aby ste sa vo svojej koži cítili dobre a sexy 🙂
už mám svoju pôvodnú váhu ako pred tehu - ak aj nie menej- lebo som sa zmestila aj do nohavíc v ktorých som muža zbalila 🙂 - som myslela, že ich darujem - ale ostávajú v skryni 🙂
Takže mám postavu akú som chcela - už len udržať si štíhle brucho do ďalšieho tehotenstva 🙂 😝 .

rebecca16
9. feb 2012

Ahojte, môj syn ma 5 mesiacov a počas trhu som pribrala krásnych 25kg. Dva mesiace po pôrode som mala 20 dole. Zostalo 5 kg, no kedže som sa pekne rozozrala k tým 5 sa mi sa pridali po vianociach ďalšie 3. He. Aj ked kojim, rozhodla som sa konečne so sebou niečo robit. Dnes je to 18ty den, čo sa stravujem podľa 90dnovej diéty. Každý den beham na beziacom pase 35 minút. Zatiaľ mám dole len nejake 3 kg. Dost malo, no nevzdavam to. Zatiaľ🙂) držím palec všetkým chudnucim maminkam. Nech vam ide váha frisko dolu.

alen24
9. feb 2012

@miskadusko no ja tiez z duk.chlieb a pizu a skusala som aj palacinky a boli fajneee 😉

miskadusko
9. feb 2012

@alen24 HEJ, dá sa to ked človek chce, spôsob sa vždy nájde... palacinky som ešte nenašla nepamätáš si recept ?

alen24
9. feb 2012

@miskadusko napisem ti zajtra nepamatam presne... 😉

alen24
9. feb 2012

@ka.jo. ako dlho si chudla?dodrziavala si dukanovu dietu alebo inu?

miskadusko
9. feb 2012

@alen24 díílky 🙂

alen24
10. feb 2012

@miskadusko tak tu su tie palacinky...POTREBUJEME :

Na cesto:

*2 vajcia

*3 lyžice kukuričného škrobu

*130ml mlieka

*škoricu

*umelé sladidlo

Na plnku :
*odtučnený tvaroh
*umelé sladidlo
*vanilku
*1 žĺtok(nemusí byť)

miskadusko
10. feb 2012

@alen24 dakujemm 🙂

x_martyna
10. feb 2012

tak dnes mám za sebou 10 dní chudnutia a výsledky:
zo 68,5 kg som išla na 66,3 kg a v cm:
pás: - 3 cm
boky: - 3 cm
stehná: nič 😝
No uvidíme, či to bude na konci mesiaca pozitívnejšie.

zvonkohra
10. feb 2012

@x_martyna dobraa ides podla tej dukanovky?

kakanika
10. feb 2012

@x_martyna
fuha 😕 naozaj pekny vysledok za 10dni 😀 musim sa posnazit,akosi zaostavam,

kakanika
10. feb 2012

@alen24
uplne si vylucila vsetko skrobove a mučne??? inac mam od sestry nejaku dietku,mozem ti ju preposlat na mail.ja akosi nie som na diety,ale sestra mi hovorila,ze vsetci muzi aj zeny u nich v robote co tu dietu drzali schudli,dokonca aj ona! me to vydrzalo mozno 5dni a aj to som snorila po hrncoch ze co by som si zobla,mi z toho zacalo hrabkat v hlavke. furt som rozmyslala len nad jedlom.potom som to vzdala a presla na delenu stravu :D

alen24
11. feb 2012

@kakanika dik ,ale ja tiez nesom dietova ...len teraz som skusila vylucit z jedalnicka vsetko mucne a skrobove...tak uvidime 🙂

bzucinka2
11. feb 2012

@ka.jo. tak ty si dobra, klobuk dole, sefe 🙂

kakanika
11. feb 2012

@alen24
potom ma informuj :D to ma zaujima.ja sa zase doma stale napchavam iba skrobom a mukou ☹

alen24
11. feb 2012

@kakanika dam vediet ci ma to este bavi alebo nie... 🙂

miskadusko
11. feb 2012

@x_martyna nechce sa mi listovať dozadu- akú dietu držíš ? ináč gratulujem, tie 3 cm by ma potešili viac ako tie kg , ale to asi ide jedno s druhým 😉

elenka.k
11. feb 2012

@ka.jo. ahoj! daj mi typ na chudnutie!! Prosím!!!! Robíš aj brušáky? Ja som robila asi tri mes. a som to vzdala - čo ľutujem - nevidela som žiadne zlepšenie ☹ Teraz mám brucho - sa mi zdá, že ešte väčšie ako po pôrode 😢 Musím sa dať zase do formy, fakt sa už zlé cítim!!!!!!!!!!!!!! a tiež škaredo vyzerám.

ka.jo.
11. feb 2012

no ja viem, že po prvom dieťati to ide dole ešte ľahko - tak sa až tak nemám čím pýšiť. Trvalo mi to postupne 10 - 11 mesiacov, počas tehu som pribrala 21, 5 kg - dosť (myslím, že mi k tomu dopomohli i tie SUPER tehotenské vitamínky - ktoré som poctivo kupovala a Branko mal 56 cm - takže pri druhom ich papkať nebudem 🙂
Rady? veď ja som nedržala žiadne diéty. Kojím doteraz, brucho som sťahovala (čo je tiež dobré na cvičenie) už v nemocnici. Cvičievam brušáky na fitlopte (ale nemyslite si že nejako super veľa tak max 30 denne som dala - ale to neznamená, že som cvičila celých 10 mes. poctivo 🙂 šak to poznáte) Občas cvičím aj cviky na úzky pás.
PODSTATNé JE SŤAHOVANIE BRUCHA, ráno pred raňajkami (alebo pred každým jedlom) pohár čistej vody.
no a na vyformovanie postavy mi pomohlo moje DIEŤA 🙂 má už 12 kg a takmer 12 mesiacov🙂
no a nosiť ho a dvihnúť spadnutú hračku a mať ho pri tom na rukách - to je posilovka 🙂
takže mamičky využite kilá svojich deťúreniec a vžhy keď ich dvíhate aktívne zapájajte svoje svaly (stiahnite brucho, zatnite zadok) - veď tento úkon - (dvíhanie detičiek) je cvik každej jednej z nás tak to využívajme 🙂
okrem toho sú dôležité prechádzky - a pri nich tiež vystretý chrbát, stiahnuté brucho ... ale nie z nohy na nohu (ako slimáčice)
Inak jem fakt všetko - žiadne diéty i sladké jem - ale hneď po pôrode som si jednoducho na tanier nedala veľa, ale radšej menej.
Neviem či sa to dá považovať za rady...
DRŽÍM PALCE
@elenka.k
@bzucinka2
@alen24

elenka.k
11. feb 2012

@ka.jo. ďakujem Ti - si zlatá!!!! A mimochodom tie vitamíny som brala aj ja a malá mala 52 cm, a pri malom som ich len sem tam a drobiatko je aj teraz 😉 Tak sťahovať brucho?- ok!!!

x_martyna
12. feb 2012

@miskadusko no vylúčila som pečivo, cestoviny, ryžu, zemiaky. Na raňajky jem špaldovú kašu s banánom a potom už jem viac menej bielkovinové jedlá so zeleninou - ako zeleninová polievka, brokolica zapecena so syrom, ryba so salatom, biele jogurty, ... a tak. Neberiem to ani ako dietu, lebo nehladujem, travenie sa mi zlepšilo a citim sa fajn. Navyše som si dala, že sobotňajšie raňajky budú v znamení prehrešku, tak ak mám na niečo vyslvovene chuť, tak si to vtedy dám - včera napr. bábovka so šlahačkou 🙂 Viac menej som sa snažila obmedziť uhľohydráty, z ktorých sa priberá. I keď tá ranajšia kaša s banánom to nespĺňa, tak ale aby zase telo nezabudlo, čo to je .... :ň

alen24
12. feb 2012

@x_martyna som na tom podobne ,tiez som vylucila to co ty pecivo...atd...,tiez to neberiem ako dietu nakolko este kojim tak ani velmi dietovat nemozem a ani neviem 🙂tak drzim ti dalej prsty a sebe tiez daj info ako pokracujes... 😉

x_martyna
12. feb 2012

@ alen24 tiež kojím, takže nech v tom mlieku aj dačo je 🙂 A tebe to ide ako? Ide dačo dole?

alen24
13. feb 2012

@x_martyna ide to pomaly po 2 tyzdnoch dole 2,5 kg,aj cm idu dole ,ale aspon ze to ide vobec dole...ja uz vlastne chcem chudnut z vahy aku som mala pre teh.lebo po porode som schudla rychlo 🙂 len teraz to uz tak rychlo nejde...

x_martyna
13. feb 2012

@alen24 no to sa máááááš. kde je moja váha pred tehu 😝 a to chcem ešte potom schudnúť, lebo ani s váhou pred tehu som nebola spokojná .... no a ak si schudla 2,5 kg za 2 týždne, keď si už bola twiggy a chceš byť ešte viac - to je super výsledok. no to ja by som chodila vyškerená od ucha k uchu. takže len tak ďalej ... 😉

alen24
13. feb 2012

@x_martyna no od twigy to ma este daleko 🙂)), 😉

kocica51
14. feb 2012

ahojte ja som po pôrode 3 a pol mesiace predtým akoho som otehotnela som vazila 50kg pribrala som 25 kýl podarilo sa mi zhodit 17 kyl no stale mam 58kg chcelo by to este 8 kyl dole len ako na to mohli by ste poradit daaku dietu

alen24
14. feb 2012

@kocica51 ked si schudla za taky kratky cas tolko kg ...tak to este pojde samo dole a ked kojis 😉

kocica51
14. feb 2012

@alen24 ale ja nekojim uz 2 mesiace