Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

minewka
25. feb 2012

@ma2712 nie, nie, nemusí byť kuracie - hociaké, aké máš rada...len fakt treba dodržať - že len s čistou a čerstvou zeleninou - ani nie dusenou, varenou a podobne.
Žiadne zemiaky, ryža, cestoviny, chlieb...nič.

časom si 1x týždenne na obed môžeš urobíť nejakú zmenu a dať si troška zemiakov...a pod.

ma2712
25. feb 2012

@kosta123 svokrovi by som malú nenechala, svokra by postrážila ale cez den je v práci a večer chce mať svoj pokoj klud lebo Viki je šidlo, neposedí sekundu a je velmi hyperaktívna, nezastavím sa pri nej na sekundu, a manžel je wolkoholik..skoro furt v robote, chodila som na Tae bo velmi sa mi to páčilo,cítila som sa fakt super, ale musela som to nechať lebo preložili na 20 hod večer ked mi treba malu dať spať a nikto ju nechce uspávať lebo nikto nemá na to nervy nahánať ju po postielke, ten krik plač, buchot....Mám to ťažké s mojím srdiečkom, a hlavne v meste nikoho nepoznám ani na prechácky , tak nemám ani kde nechať u nejakej kamarátky..

ma2712
25. feb 2012

@minewka vieš maličká je nenormalne hyperaktívna, pri nej sa nezastavím ani na sekundu nemám šancu, ale cvičím aj snou tancujeme spolu, vozíme bábiku..a iné....tú dietu vyskúšam,

kosta123
25. feb 2012

@ma2712 - tak to máš tažke.....to ked mne príde MM domov ,tak ja mám veget už, idem do fitka a prídem domov malá spí 😀 A tiež nechcem moc svokru otravovať,,dosť ked ideme niekam naraz spolu z MM,,,,je dosť vyštavená z práce.
Tak ako čítam pohybu máš dosť :D :D takže ešte zmena stravovania,,,,hlavne pečivo je tiež dosť sviňa.
Ako sa stravuješ???

ma2712
25. feb 2012

@kosta123 tak ranajky tmavý chlieb maslo sunka, desiata s viki dojedám jogurt, obed dojedám po Viki polievku, olovrant dojedám výživu, 1 večera dojedám nejakú kasu a po 18hod už nejem max jablko ale 2Krowky :DDDD a večer som taká unavená že nechce sa mi ani postaviť k chladničke : 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kosta123
25. feb 2012

@ma2712 - myslím že dosť málo 😕 raňajky sú OK + zelenina . na desiatu si ked tak daj aj ty sama 1 jogurt,ovocie,musli tyčinku,bebe dobré ráno ,,,nebudeš mať chuť na sladké večer........ja jedávam ovocie len do 12,00 ,,obed by si si mala dať klasiku čo máš navarené ale menšiu porciu,najlepšie bez prílohy a viacej zeleniny,,,,,,rozdel si to na 2x najskôr polievku a za 2h druhé,,,,,na olovrant si dávam jogurt ak som ráno nemala,nízkotučný napr. s vločkami,hrozienkami /ale vločky sú vhodné skôr z rána napr na desiatu /
A na večeru čisto len bielkoviny bud cottage syr 100g alebo 3 bielka bez žltkov - praženica.
Ja to robím približne takto a funguje to.
Žiadne dojedanie detských kaší,presne toto som inak robila 😀 😀 😀 aj ja.
Inak jedávam každé 2-3 hod,ked idem s malou von beriem si niečo do tašky,,,proste aby bola pravidelnosť,necítim hlad,,,a pijem veľa vody cca 3l. čaje + voda s citronom.

minewka
25. feb 2012

@ma2712 hej, ješ hrozne málo, akoby som seba videla..ako píše @kosta123 tiež mám doma zásobu jogurtov, ktoré priebežne jem, ak som ešte hladná po tom mäse so zeleninou...ale málokedy ich jem večer - lebo ja mám rada klasické, plnotučné sabi jogurty...A večer nemaškrtím - nechám si na raňajky, už mám z toho taký rituál.

Ak mám večer fakt chuť na sladké - že neviem vydržať...mám vždy doma colu light - popíjam 2dc počas večera a zatiaľ mi to v krízach pomáha, zaženie chuť na sladké..

Inak som myslela v rámci hry cvičiť doma...ako s ňou niekam ísť to si neviem predstaviť..

ma2712
25. feb 2012

@minewka V rámci hry cvičim , denne jej musím vymyslieť čo najlepšiu zábavu lebo by bol krik, plač, ako som písala je hyperaktívna...ja viem, že jem málo,ale rýchlo krmím čertíka, kím ako tak vysedí v stoličke, tak rýchle chcem sa najesť kím dokáže ako tak bez zjapotu dupotu so sebou hádzať v stoličke, a ked stiham tak sa najem ked nie tak jednu porciu jedla jem celý den, a ked spí upratujem varím....alebo najradčej nerobím nič, dám si kááávu vyložím nohy a čakám kedy to začne znovu, ...viete neviem či to nieje problém v štitnej žlaze mám ju už 13 rokov vyoperovanu a furt som mala problemi pribrať a či po tehotenstve sa to nejako nepretočilo ...ale dietu z maskom vyskušam

minewka
25. feb 2012

@ma2712 noo..priprav si to mäso na celý týždeň, zamraz a len ohrej v mirkovlnke..ja viem, že je to ťažké..

A k tej štítke - mne ju teraz vyoperovali celú - pre týždňom..dokyna vravela, že toto ako také to neovplyvní, ale že euthyrox podporuje chuť do jedal...

x_martyna
25. feb 2012

@minewka prosím ťa a vedela by si mi vysvetliť prečo vadí, keď je tá zelenina udusená alebo uvarená? Ja som si myslela, že zo zeleniny sa pribrať nedá ani z varenej. Díky moc.

minewka
26. feb 2012

@x_martyna ja neviem.. 🙂..netuším..možno je to len pre to, že dusená zelenina láka k nejakej prílohe ako zemiaky (to je veta 😀..) ...neviem, opýtam sa...

miskadusko
26. feb 2012

@minewka a pečivo ješ ? ak hej akéé ? 🙂

minewka
26. feb 2012

@miskadusko nejem 😠 žiadne, okrem rána - tam si dám sladký croassant - s džemom, alebo nutelou...ale inak je pečivo tabu.

že vraj sa môže jeden deň si dať to, čo chceme , v normálnom množstve - napr. v nedeľu dať si aj zemiaky, aj cestoviny - ale ja si vždy poviem, že keĎ som vydržala týždeň, tak si to nepokazím.

Ale keĎ schudnem toľko, koľko chcem, teda ešte tých 15kg, tak potom si jeden deň v týždni taký spravím.

kosta123
26. feb 2012

@ma2712
@minewka - inak ked tu píšete o tej štítnej tak aj ja som s tým mala problémy v dectve a brala som ten euthyrox,bohvie či to mám teraz O.K.

alen24
26. feb 2012

@minewka presne takto sa stravujem 4 tyzdne a mam dole za to obdobie 5,2 kg...tak som zvedava ako to pojde dalej 🙂 na cvicenie nemam velmi cas mam 8 mes.babo ale zacne chodit a bude aj pohyb...a vela pohybu

minewka
26. feb 2012

@kosta123 tak štítku treba sledovať...daj si u obvodnej spraviť odber na TSH a FT4..

@alen24 a rovnako držíš tu diétu ako ja? A ješ aj varenú/dusenú zeleninu, alebo len čisto čerstvú? Sa tu pýtala jedna kočka, ale vlastne ani ja neviem, zajtra sa chcem opýtať na to..a gratulujem ku zhodeným kilám 🙂

alen24
27. feb 2012

@minewka ďakujem 🙂 ved ty si krasne zhodila ,sem tam si urobim zel.polievku alebo varenu zeleninu na pare...ale vascinou surovu

kosta123
27. feb 2012

@minewka - aha a nebude sa na mňa dívať ako na šiši??? ked ja som to mala v dectve ked som mala asi 12 rokov 😨
Ja som to včera pekne posr.... na oslave krsnaťa som nie zjedla ,ALE zožrala 😠 😠 waflovú tortu s čučoriedkovým džemov a šlahačkov,,,brutálna poricia jedla som to na 3x kokos ja som taká sprostá ja neviem povedať NIE Ďakujem 🤐 Až ked som do zjedla som si uvedomila čo to bola za dávka sladkého tak večer behy do fitka na 2,5h no neviem či som aspoň polovičku spálila 😕 😔

minewka
27. feb 2012

@kosta123 ale čosi, prečo. POvedz, že si to chceš dať skontrolovať. neviem presne, odkiaľ si - ale napr. v KE sa to dá urobiť aj tak, že ideš do súkr. labáku a dáš si to vyšetriť ako samoplatca - tu to vyjde na 30,-eur oba hormóny.

A k waflovej torte - to nevieš, že sa nesmieš na seba hnevať, ak občas zhrešíš? Keby si zhrešila každý deň, to je iné. Ale raz za čas? Povedz si, že to bola tvoja odmena za dobre vykonanú prácu, akési povzbudenie a pokračuješ Ďalej 🙂

zuzkahom
27. feb 2012

@alen24 baby ja ztial nemam stastie - moj maly neznesie zeleninu, ovocie...ked ju zjem - kojim. Co s tym? Ja viem, ze sa to moze este upravit, kedze je na svete len 6 tyzdov. Da sa ho navyknut? Poradte!!! 🙂

x_martyna
27. feb 2012

@zuzkahom čo sa týka ovocia a zeleniny počas kojenia: tak zo surovej zeleniny sa smie len listová zelenina (ako ladový salat atd) a mrkva; varená sa môže všetká až na zeleninu začínajúcu na K (kapust, kel, ....); a z ovocia môžeš len banán, jablko bez šupky a zavaraniny.
neznesie ani varenu zeleninu?

zuzkahom
27. feb 2012

zatial sa netvaril nadsene 🙂 musim pridavat s citom, kedze ma aj dost velke koliky...a kvoli kolikam som musela vylucit vsetko z kravskeho mlieka. No proste radost - ani jogurty...

x_martyna
27. feb 2012

aha ... bo ja jem len "povolené" potraviny a s kolikami problémy nemáme ... klop klop klop. Tak to ti veru nezávidim.

alen24
28. feb 2012

@zuzkahom skoro chces drzat dietu po porode a este kud kojis...skus vynechat zatial sladke a obmedz chlieb a pecivo 😉

zuzkahom
28. feb 2012

ak vynecham chlieb a pecivo, tak uz nebudem moct jest skoro nic... nechcem drzat dietu, len sa zdravo stravovat a plnohodnotne kojit tak, ako prveho synceka.

angie267
28. feb 2012

ahojte baby, este asi pred rokom som neustale navstevovala tuto diskusiu potom to akosi ustalo to chudnutie lebo sa mi nedarilo. No teraz po novom roku som sa zatala a dostavuju sa prve vysledky: moja vaha pred zacatim chudnutia 67kil a teraz 58,8 presne pri vyske 164cm, chcem sa dostat na 55kil. Inak mozem povedat ze po prvom porode som nabrala 23kil ktore boli do mesiaca fuc ja som bola vzdy stihla az chuda mavala som ledva 48kil, po druhom tehotenstve som nabrala 27kil a mala ma 1aj 8mesiacov a az teraz pomocou diety sa mi zacalo darit. Ale to sa musim jooo obmedzovat. A to som bola presvedcena ze to pojde rychlo dolu tak ako predtym.

x_martyna
28. feb 2012

@angie267 wav 😲 ...za necelé 2 mesiace si dala dole 9 kíl. klobúk dole. si fakt dobrá 🙂

minewka
28. feb 2012

@angie267 a akú máš diétu?

minewka
28. feb 2012

@angie267 a inak gratulácia k zhodeným kg 🙂

alen24
29. feb 2012

mamicky no moje vysledky po mesiaci 🙂 -5,2 kg,pas -7 cm,boky-6 cm,stehno -2 cm,tak som stastna ze sa to po 6 rokoch pohlo smerom dole 🙂