Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

alen24
29. feb 2012

@zuzkahom no zdrava strava je jest celoz.pecivo,vela zeleniny,bielkoviny,malo sacharidov ale je to na tebe ty vies co jes co mozes a co nie a ked kojis take male babo tak potrebujes este vsetkeho aj sacharidov ...napis blizsie 😉

x_martyna
29. feb 2012

@alen24 tak gratulujem ku výsledkom. Hlavne tie centimetre sú super. Ja sa idem vazit a meriať zajtra, ale také supiš výsledky nečakám. Stravujeme sa podobne, takže to vidím v tom, že robím viac prehreškov. Ach jaj .... Hlavne ten pás akosi nie a nie dole. I keď vďaka kojeniu to vyvažuje momentálne vrch, tak to tak nekričí 😀

dai
29. feb 2012

@angie267 sme natom velmi podobne - som podobna vyska aj vahova kategoria - teda ta povodna 🙂 ja som po dcerke ani nevedela ako - do mesiaca som bola pod 48kg... a teraz kila ani za nic neisli dole... tiez som sa zatala po vianociach pri 66kg 🙂 dnes rano som na vahe videla 57.8, tak som rada ze to ide... ja by som sa rada dostala na tych 50kg - si hovorim ze do leta casu dost... aj ked v maji ideme na taku jarnu dovolenku kde teda uz budem aj v plavkach, tak dufam ze tam uz budem aspon ako tak normalne vyzerat... no a na letnej by som uz rada vyzerala stihlo 😀

alen24
29. feb 2012

@x_martyna no mozno budes prekvapena 🙂 ked sa odmerias a odvazis ...daj info 😉

alen24
29. feb 2012

@dai ako sa stravujes? 😉

kosta123
29. feb 2012

@alen24 - no to sú super výsledky fakt klobúk dole 🙂 🙂 😉
Ja sa idem merať po mesiaci teraz v nedelu ale už to nejde tak dobre dole ako na začiatkoch.

angie267
29. feb 2012

@minewka nemam ziadnu formalnu dietu. Len som prestala zrat, nejem sladkosti vobec, biele pecivo tabu a jem hrozne malinko, vela pijem bilinneho caju od bilinkarky priamo na chudnutie to neviem ci pomaha ale pijem ho a taktiez zapijem denne dve tabletky jablcneho octu to tiez neviem ci pomaha.
Moj den zhruba: rano si dam nizkotucny jogurt s ovocim alebo cerealiami, obed podla toho co uvarim ak je to lahsie tak si nalozim na maly tanier to potom vyzera ze je plny 😀 a vecera uz len zelenina s takymi kukuricnymi alebo ryzovymi chlebikmi niekedy dve-tri kolecka sunky. A to si dam medzi 4-5 podvecer a potom uz nejem nic len voda.
Zo zaciatku to bolo velmi tazke ale uz si moj zaludok zacina zvykat. 😝 a ty mas nejaku speci dietu?

angie267
29. feb 2012

@dai ano to sme velmi v tomto podobne a veru poviem ti ze ked som mala tych 67 kil a viac som sa citila hrozne, ked si predstavim tych 48kg alebo pozeram fotky tri roky spat tak to niesom ani ja ale hlavne je ze sa nam dari a dolezite bude to udrzat. A ty mas aku dietu?

angie267
29. feb 2012

@kosta123 ja by som mesiac nevydrzala nestat na vahe a neodmerat sa. Ja sa snazim vazit raz tyzdenne a to mam problem sa udrzat nestupit na vahu. A to som ju zlikvidovala s kupelne aby ma to tak nelakalo.

zuzu0608
29. feb 2012

ahoj ,ja som skoro 4 mesiace po pôrode,plne kojím.pred pôrodom som mala 48,5 kg,počas tehotenstva som pribrala 17 kg a teraz mám 47 kg. sama sa čudujem, ale vraj je to aj tým kojením,malá si berie zo mňa všetko dobré 😀 , papám veľa zeleniny a varím si iba kuracie mäsko,raz za týždeň aj bravčové alebo hovädzie. s malou chodím 2x denne na prechádzky a na nohách mám závažia.takže aj to dosť pomáha 🙂 . cvičiť by som ti moc neodporúčala,hlavne cviky na brucho.... kysne z toho mliečko a býva ho aj málo. mám to odskúšané. skús len tak po troške ako ja pri prechádzkach si dať aspoň závažia,možno ti to pomôže.držím palce 🙂

kosta123
29. feb 2012

@angie267 - ja som nehovorila nič o váhe,,,,to sa vážim raz do týždňa v sobotu ráno,,,,ale že sa idem po mesiaci merať. 😉
To ti stačí tak málo jedla??? ja jem aj 5-6x cca každé 2hodky. aj večer okolo 21 ked prídem z fitka,,,kokos ja by som asi zomrela z tak málo jedla 😀 😀 😀

angie267
29. feb 2012

@kosta123 tak tak teda 😉 tiez sa vazim kazdu sobotu rano 😀 uz sa tesim na tuto sobotu 🙂 Tak staci aj nestaci, zo zaciatku to bolo tazke a hlavne odolavat pokuseniu. To jes dost casto za den a co take jes zhruba? Prave mi svokra poslala napecene buchty jaaaaaj ako vonaju 😠 😠 do kelu ale ja si nedam 😝

kosta123
29. feb 2012

@angie267 - na raňajky si dam 3ks knakebordu či ako sa to píše 😀 zo zeleninku,šunkou,,,musli tyčinku alebo bebe dobré ráno s kávou,normálny obed,,,,jogurt, ovocie jem len do 12,00,,,po fitku len bielkoviny,,,,,bud cottage syr alebo 3 bielka....

alen24
29. feb 2012

@kosta123 daj info ako si sla dole v cm... 🙂

kosta123
29. feb 2012

@alen24 - kardio hlavne v posilke.

angie267
29. feb 2012

@kosta123 no mas to vsetko pekne rozvrhnute 😉 tiez jem ovocie len do 12tej. Super ze aktivne cvicis to velmi pomaha, ja zatial necvicim a tu u nas na dedine ani nie je moznost aj keby som chcela.

kosta123
29. feb 2012

@angie267 - tak ked som doma tak sa to dá,horšie to bude keď začnem raz pracovať 😒 no veď uvidíme.

angie267
29. feb 2012

@kosta123 ja sa zas spolieham na to ze stres a uponahlanost v praci my pomoze s chudnutim 😝

rosa197
29. feb 2012

Baby, nechcete ísť niektorá k nám, na delenú stravu???? 🙂

kosta123
29. feb 2012

@angie267 - no ja som sa pekne pri počítači v práci vyžierala 😀 😀 a ja ked mám stres a veľa práce či už v robote alebo doma niečo, tak žerééééééééém strašne moc 😒 😒 😀

angie267
29. feb 2012

@kosta123 toto ja mam zas presne opacne ked mam stres a vela prace tak nejem aj cely den 😝

angie267
29. feb 2012

@rosa197 vazne som uvazovala nad delenou stravou aj mam knihu, len som sa k tomu nedokopala zdalo sa mi to strasne zlozite.

dai
29. feb 2012

@angie267 nemam ziadnu dietu... mne teda kojenie nic nedalo dole 🙂 malu som nekojila skoro vobec a pritom vaha isla brutal dole sama, malinkeho kojim a aj tak nic...
Ja len jem 5-6x do dna, aj vecer... vela ovocia a zeleniny, skoro ziadne prilohy, malo peciva a sladkeho... no a cvicim - snazim sa 4-5x do tyzdna - celkom sa da...
ja sa prace bojim, podla mna sa tam pribera prave tym co si pisala angie - ze clovek cely den neje, potom sa doma naprace a sup, vaha ide dhore...
ja som inak delenu drzala pred svadbou - schudla som s nou asi 8kg na nejakych 46 - co uz nebolo teda podla mna pekne - nie je to vobec zlozite , ja som si dovolila aj prehresky - jedla so napr. dusenu zeleninu s hranolkami a tatarskou - to bola moja naj kombinacia na obed 🙂
toto co robim ale teraz mi pride ako omnoho zdravsie chudnutie

x_martyna
29. feb 2012

baby závidím vám to cvičenie .... mne sa teraz pri malom nedá ☹ možno ked bude o malo vacsi a trochu sa sám prehrá. aspoň dúfam.

angie267
29. feb 2012

@dai ja som teraz kojila vyse roka a dokonca som priberala 😝 tak ja neviem niekomu to kojenie pomoze a zas niekomu nie. Ja teda vecer zasadne nejem uz nic, tiez sa snazim co najviac ovocia a zel., prilohu si dam len sem tam a to hlavne ryzu a sladke vobec. Vidis ja zas necvicim vobec no viem ze by som mala len ked na to som ja riadne leniva. Vidis ja som mala dlhe roky tych 48 kil bola som dost chuda kazdy mi hovoril kostlivec, vzdy som sa snazila pribrat ci uz jedlom alebo roznymi vytaminmi a nic som nepribrala skor este schudla a teraz som na tom zasa opacne tak ja sa uz nerozumiem mojmu organizmu. Dost si tou delenou tiez dala dole, ja som ju tiez chcela len mne sa to zda zlozite.
A mam za sebou jeden velky prehresok zozrala som HAMBURGER fuha ale ake vycitky teraz mam 😠 😠 moj prvy velky prehresok ☹

dai
1. mar 2012

@angie267 hamburger nie je taky zly angie - ja som vcera poctivo cely den papala cokoladky a palacinky - no , nebol to moj den, ziadna vola 🙂 co uz... neschudla som ani gram - dnes rano na vahe bolo opaet 57.9 - ale zas aspon je tam uz ta 57cka a nie 8micka 😀
tak to telo sa meni aj vekom, hlavne teda metabolizmus...
x_martyna, to cvicenie je len o voli - ja som si tiez dlho hovorila ze sa neda kvoli malemu - ale da... nieco sa prehra sam, nieco spinka, nieco pozera na mna - on je tym fascinovany ked ja cvicim, mnohokrat je ale aj uz nervoznucky tak mu popri cviceni spievam - nastastie on je velmi na pesnicky...-moj muz mi hovori ze aspon vtedy spravne dycham pri cviceni kedspievam 😀 ako, makacka ako hovado... ale zas ja som si povedala ze tentokrat chcem mat aj peknu pevnu postavu, nielen byt chuda... uz mam 33 a nechcem byt ovisnuta, preto aj cvicim - inak ked s tym zacnete tak vas to bude hnat do toho cvicenia... ja som vcera necvicila lebo som nestihala ( lekary, plavanie, zehlenie etc. ) a mam take vycitky ze dnes hned ako mala pojde do skolky tak idem nato... inak moj muz je napr. teraz v posilke - isiel na 6-tu lebo inak by nestihol - ono je to naozaj len o voli baby 😉

alen24
1. mar 2012

@dai co cvicis?

x_martyna
1. mar 2012

@dai ja vôlu do cvičenia nepotrebujem. ja cvičím fakt rada. Začala som cvičiť už 2 týždne po porode, kupila si vytuzený rotoped a valila. ale asi len tak mesiac, lebo malý je teraz taký, že bezo mňa ani ranu. A doma nespí, len vonku v kočíku. Tak kočíkujem alebo nosím v babyvaku a doma hneď otvorí okále. Ale kamošky hovorili, že by sa to mohlo časom zmeniť. Keď ho začnú zaujímať napr. hrkálky, dám ho pod hrázdičku a možno sa sám aspoň tú hodku prehrá. 😀 Ale teraz proste nič 🙂 tak uvidím.

x_martyna
1. mar 2012

tak hlásim ako dopadol mesiac február:
váha: - 4,8 kg
pás: - 5 cm
boky: - 6 cm
stehna: - 2 cm
ach jaj, som rada, že to šlo dole, ale keby aspoň tak raz toľko 😀 no čo, aj trpezlivosť je pekná vec, tak sa musím učiť a pokračovať ďalej.

x_martyna
1. mar 2012

fíííha, ja som malého pri tom počítači udrnkala až k spaniu. no tak idem teda pocvičiť. dúfam, že sa prezlečiem a bude hore 😀