Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

bzucinka2
21. mar 2012

@zuzik1983 tak drzim palceky aby sa to uz zastavilo a ked sa podari aj nieco zislo dole 🙂

jajuska1411
22. mar 2012

baby ocx mam robit zase asi ako predtym som schudla 4 kila a zase sa vaha zastavila a nejde dolu:(uz aj ked nedam tych 8 dolu este aspon 3-4 😠 😠 😠

x_martyna
24. mar 2012

baby ako vám to ide? už je tu jar, čas minisukien 😀

jajuska1411
24. mar 2012

@x_martyna ani nehovor ved osm pislaa -4 kg a zase stojime na 58 😖 😖 😖 😖

miskadusko
24. mar 2012

@x_martyna minisukne nenosím i ked asi by som mohla- mám dole 9,5 kg - ale dukanovou dietou 😉 . Viem je to iné ako vy čo niektoré ešte koja a "trápia " sa len tak bez konkrétnej dieéty. držím vám palce a hlavné je že sme zdravéééé. A nemyslím to ako fráázu...

katy31
24. mar 2012

@miskadusko aká je to dukanová diéta? 😕

x_martyna
24. mar 2012

@jajuska1411 @miskadusko tak baby vam to ide pekne. mne ta váha stále začína 6. A neviem neviem, či to dokonca marca stihnem zraziť pod ňu ako som pôvodne plánovala 😝

eniii
24. mar 2012

ahojte kocky, tie co ste mali cisarsky, kedy ste boli schopne cvicit? ja som este len 2 tyzdne po, ale ked sa uz bude dat, chcem zacat behavat, ale zatial mi je este skoro...a takisto aj kvoli kojeniu by sa vraj velmi dietovat a cvicit nemalo, ze? 😒

miskadusko
25. mar 2012

@katy31 http://www.dukanovadieta.com/
Pozri si to , mne sa to ako dieta páči. ale základ je že sa nejje ryža cestoviny zemiaky- proste žiadne prílohy. a samozrejme chleba. preštuduj a uvidíš 😉 Ale strašne lahko a rýchlo sa chudne. a bez hladu...

katy31
25. mar 2012

@miskadusko ťažká diéta, milujem cestoviny a ryžu... 🙂 ale ok, kuknem si to... ďakujeem

katy31
25. mar 2012

@eniii Ahoj, aj ja som po cisárskom a začala som cvičiť až teraz, po 5,5 mesiaci... konzultovala som to s odborníkmi a diéta ked kojíš, nie je veľmi vjhodná... hlavne sa neprejedaj sladkým, ja som pribrala az po porode, lebo som pila kazdy den vineu, jedla biele pecivo vela sladkosti. Takze ak budes jest rozumne a vela vitaminov pre babo, tak si myslim, ze schudnes aj sama. Cvičiť môžeš, ale počkaj po šestonedelí, ale začni jemné cviky, fitlopta a tak, aby sa Ti nepotrhali vnútorné stehy. Ja teraz robím brušáky a ešte tam ten rez riadne cítim. 😔

miskadusko
25. mar 2012

@katy31 tak to sme na tom podobne. ale dá sa to a za dva mesiace okolo 10 kg...no nevydržíš ??? 😉 hlavne išlo dole brucho boky proste všetko. dajú sa kúpiť také špeci cestoviny alebo si robievam doma "špagety" z palacinkového cesta...

katy31
25. mar 2012

@miskadusko no vyskúšam.. práve brucho, zadok a stehná potrebujem dať dole po pôrode... ale ešte kojím, tak uvidím, ako to skombinujem...🙂

kralicica
25. mar 2012

ahoj baby 🙂 ja som schudla od porodu (Za 2 mesiace) 6 dalsich kil (okrem toho co som stratila v nemocnici - to bolo asi 8kg). ja som zasadne proti akymkolvek dietam, lebo zo skusenosti aj odbornych informacii viem, ze taketo diety nemaju perspektivu. staci uprava jedalnicku a trochu discipliny a ide to 🙂 a este papam aj sladkosti napr. spaldove muffiny s bananmi a pod 🙂 som nutricna poradkyna, takze nieco o tom viem 😉 drzte sa a nezabudajte ze v zdravom tele je zdravy duch 😵

jajuska1411
25. mar 2012

@x_martyna no mne to ani dolu nejde ani hore ale asi preto ze budu moje dni tak to ma drzi nad hladinou inak neviem ako pojdu odlu dalsie.nevboj aj ja som mala ine ambicie ze do velkej noci este 3 kg dolu a nedam ani kilo urcite 🙂

x_martyna
25. mar 2012

@jajuska1411 určite dáš. mi príde, že každý sa pri chudnutí dodstane na váhu, kedy sa to zastaví ... ale po istej dobre to ide zas dole. A navyše, váha 58 kíl - to už je super, už sa určite necítiš ako slon 😀

x_martyna
25. mar 2012

@jajuska1411 sorry za tie preklepy. píšem ako hotentot.

x_martyna
25. mar 2012

@kralicica tak poraď nejaké dobré tipy.

x_martyna
25. mar 2012

@bzucinka2 no ako dopadlo váženia a meranie?

bzucinka2
26. mar 2012

@x_martyna dakujem za opytanie, k spokojnosti -2,5 dole za mesiac a este som aj pred kramami, -3 v pase, -1 stehno, -1,5 boky, takze pokracujem dalej 🙂

jedinecna
26. mar 2012

@eniii ja som zacala cvicit az po sestonedeli ... s brusakmi pockaj potom este kusok dlhsie .. ja som sice 3mesiace po zacala robit brusaky - nic ma nebolelo ale tiez radsej opatrne aby sa to vo vnutri nepotrhalo aj ked zvonka to vyzera byt zhojene ... a jedenie.... ak pijes vineu, nedaj si uz nic sladke.... priberies...radsej zdravo, aj ked vela ovocia a zeleniny pri kojeni nie je na vyber...

ajkuska
26. mar 2012

ahojte, schudli ste aj počas dlhodobého kojenia alebo až potom? pýtam sa preto lebo mám pocit, že popri kojení nemôžem nič nejesť a cvičiť do vyčerpania a potom budem krásne chudnúť 🙂. pomôže užívanie zeleného jačmeňa alebo chlorelly, samozrejme viem že treba zdravo jesť, veľa piť a pod. len či to nepomôže naštartovať chudnutie a či ste niečo také užívali počas kojenia. ďakujem a veľa šťastia do chudnutia 🙂

eniii
26. mar 2012

@jedinecna dakujem za odpoved, no ja som strasne vela pribrala pocas tehotenstva (33kg) takze teraz jem uz podstatne menej a zatial mam dole 13kg, sladkost si nejaku vzdy dam, vineu som pila len prvy tyzden v nemocnici, teraz uz nepotrebujem. Tak s tym cvicenim/behanim urcite este pockam, teraz si to este fakt neviem predstavit lebo rana este boli...
hlavne neviem co poriadne jest aby som jedla zdravo a pritom malickej davala dobre mlieko, lebo ma problemy s bruskom...

jajuska1411
26. mar 2012

@x_martyna no pri mojje vyske 158 cm si pripadam stale rovnako tucna a najviac ma stve ze vsetko ide dolu ale zo zadku a zadok pomaly uz nebude a brucho stale robvnake 😖

kakanika
27. mar 2012

@angie267
aj ja mam tie potvory strie snad asi vsade.....na prsiach schova podprsenka, na stehnach a zadku este od puberty no a to bruchoooo horor! :( som dala prec vsetky kratke tricka co len trochu odhalovali brucho 😅

kakanika
27. mar 2012

ahojte tak ako sa vam dari?ja som tu par dni nebola. ja stojim na mrtvom bode a nic...kamoska mi hovori ze vsetko chudnutie je v hlave. ked sa prepnem zacnem chudnut bez toho zeby som sa nejak extra snazila. ona vraj tiez chudla,brala lipoxal a nejake spalovace tukov,jedla nizkotucne jedla a nic...tak sa na to vykaslala. po par mesiacoch nasla si noveho frajera, napcha sa vecer o 23tej slanikou a schudla asi od samej lasky 10kil a nejak extra sa o to ani nepricinila... 😎 asi by som si aj ja mala dat od vsetkeho pokoj na chvilu a potom skusit zase

x_martyna
28. mar 2012

@bzucinka2 no každé deko dole sa ráta, takže super výsledky 🙂

x_martyna
28. mar 2012

@jajuska1411 vidíš, mne to zas ide všetko do zadku 😀 si nenavyberáš 😝

x_martyna
28. mar 2012

@kakanika alebo sa riadne zaláskovať 😀

bzucinka2
28. mar 2012

@x_martyna dakujem veru rata sa to mas pravdu a aj to potesi 🙂

@kakanika ono kazdy psycholog ti povie, ze je to v hlave, lebo niekto ani neje a povie si ze priberie, tak pribera, ale neplati to zase asi na kazdeho 🙂