Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

jajuska1411
29. mar 2012

@x_martyna veru asi nie 😀

rainee
29. mar 2012

ahojte, ja som sice uz 2r. po porode ale z nabratych vyse 15kg som schudla ledva 5 ☹ neviem cim to je, stravujem sa podla mna zdravo a celkom dietne, snazim sa 1-2x do tyzdna sportovat (pri malej castejsie nestiham), cely den som inak v pohybe a mam pocit ze prave naopak kila idu skor hore ako dole. prednedavnom mi zistili miernu hypoglykemiu, tak neviem ci to nesuvisi aj s tym a urcite mam naprd metabolizmus lebo pri tej strave co mam by som mala byt ako spajdla 😠

kokorunecka
29. mar 2012

Ahojte.. Som síce ešte relatívne krátko po pôrode, ale už takmer nedojčím-malá nechce..
Mesiac pred tehotenstvom som mala 50kg, otehotnela som s 55kg a rodila som s 68..
Teraz, 7 týždňov po pôrode, vážim 60kg a neviem to stĺcť nižšie.
Keďže som ešte cvičiť nezačala, tak sa niet čomu čudovať... Ale prišla som za vami pre inšpiráciu a povzbudenie..
Keď čítam, že to ide, keď sa chce, tak mám oveľa lepší pocit a lepšie sa mi pripravuje na zmenu jedálnička a znovu začatie cvičenia..
Baby, držím vám päste 🙂

x_martyna
29. mar 2012

@kokorunecka jeejda, ale veď si krátko po porode. to ešte ani nemôžeš vediet, či sa ti váha zastavila alebo stále klesá dole 🙂

bzucinka2
1. apr 2012

@kokorunecka treba trosku vydrzat priberala si 9 mesiacov, tak nechci byt po necelych 2 mesiacoch ako prutik 🙂

monka9999
1. apr 2012

@kokorunecka no ja keby som mala 60tak skačem po strop.ja som sa zastavila na82kg.a teraz mi niekto poradte čo s tym.po porode som3mesiace.

kokorunecka
1. apr 2012

@x.martyna Kiež by si mala pravdu !!! 🙂
@bzucinka2 Áno, máš pravdu.. Len ja som sa zastavila a stojím... Resp. už som sa nevážila niekoľko dní, ale mám pocit, že som skôr začala priberať... ☹
@monka9999 A koľko si vážila pred otehotnením? 🙂

x_martyna
1. apr 2012

tak baby ďalší mesiac za nami .... ako ste dopadli? ja teda horšie ako prvý 😠 😠 😠 ale je pravda, že príjem sladkého sa zvýšil, tak čo čakám, že 😝

bzucinka2
2. apr 2012

@x_martyna hlavne je, ze to stale klesa, no nie? 🙂
@kokorunecka vazit sa netreba kazdy den, alebo vaha kolise aj pocas cyklu 🙂

jeiny
2. apr 2012

ahojte, hlasim sa po mesiaci (bolo to tazke zvyknut si tolko nezrat, ale pomaly sa do toho dostavam 🙂)

pred mesiacom: váha 78, pás 90, boky 103
2.4.2012: váha 73,9, pás 85, boky 99

takze celkom som spokojna, mohlo byt aj viac ale to by som musela mat pevnejsiu volu a uplne sa vzdat sladkeho ato asi nedokazem 😀

a este ma jedna vec rano zarazila, meriam si obvod stehna a jedno mam o 1,5 cm mensie ako druhe a to cvicim na obidve nozky rovnako, nechaapem 😒

x_martyna
2. apr 2012

@jeiny gratulujem k úbytku 🙂 a inak ja mám pernamentne jedno stehno o 0,5cm väčšie ako druhé 🙂

jeiny
3. apr 2012

@x_martyna dakujem...som ten ubytok vcera oslavila pizzou a kofolou a od dnes uz znova chudnem 😀 a som rada ze s tym stehnom nie som sama 🙂

kakanika
3. apr 2012

@jeiny
@jeiny
fiiha paradny vysledok za mesiac 😀 😀 a ako sa ty stravujes? nepozerala som tvoje starsie prispevky. hod nejaku inspiraciu nech sa aj ja zasa nakopnem. dnes som si povedala ze : CICA NEŽER a davam si silny zaväzok prestať maškrtiť toľko sladkosti....

alen24
7. apr 2012

ahojte baby no ja po 2 mes.dole 8,2 kg...a ako pisete o stehnach aj ja mam jedno o 1 cm vacsie 😒 ,

alen24
7. apr 2012

@kakanika no hlavne sladke jedla,sladkosti a biela muka a vsetko z nej...ja som vynechala aj zemiaky,ryzu a cestovinu a uz som si zvikla ani mi to nechyba 🙂

alen24
7. apr 2012

@monka9999 skus obmedzit sladke jedla a sladkosti,bielu muku a vsetko z nej,ja som vylucila aj zemiaky,ryzu,cestovinu ,pecivo...a za 2mes.mam dole 8,2 kg 🙂

lucka1987
7. apr 2012

ahojte zeny.. hlasim sa podlhsej odmlke.. teda prispela som tu len par krat ale prisla som vas tu povzbudit a pochvalit sa uspechom..
za 41 dni cvicenia a upravy stravy som schudla 6,5 kg na brusku 10 cm a na stehnach v najsirsej casti 3 cm 🙂 do mojho ciela mi ostava este cca 4 kila.. ale chcem ist este o dalsie dve ci tri nizsie az mam rezervu 🙂

monka9999
8. apr 2012

@alen24 a čo vlastne ješ?!ked vylučim chleba aj tmavy aj ryžu aj zemiaky čo mi zostane?!len ovocie a zelenina?!alebo ješ ešte niečo ine.daj mi aspon popis čo teda ješ. 😉

monka9999
8. apr 2012

@alen24 aj tak je to pekne že si dala tolko dole.to by mi velmi pomohlo.

munu
8. apr 2012

Ahojte🙂 aj ja som sa dala na chudnutie, kedze maly Samko sa sam odstavil od kojenia, tak som sa rozhodla, ze so sebou idem teda nieco robit aspon, pretoze sa chcem vratit na svoju povodnu vahu.. Bude to fuska, ale tesim sa, ze som zacala cvicit, uz aj kondicku pomaly naberam.. Chodievam do gymu tak 4x do tyzdna, viac nemozem, kedze manzel robieva 12hodinove smeny.. A tiez nejem sladkosti vobec, jedine do kavy si davam cukor, ale to len do zrnkovej, lebo taku horku nemozem pit.. A mam len obed raz na den a to zjem normalnu porciu a hocico, co varime.. Pecivu sa vyhybam a ked som hladna doobedu alebo vecer, tak si dam ovocie alebo radsej zeleninu ako cerstve uhorky, paradajky a salaty.. Cvicim este len druhy tyzden, ale uz vidim vysledky, brucho mi kleslo, ale este som sa nevazila, chcem pockat kym budem vidiet vacsie rozdiely vsade;) potom sa necham prekvapit🙂 drzte mi palce, nech mi to vydrzi;)

yanka86
9. apr 2012

@zuzik1983 u mna to iste baby:(ja skusam dietovat

yanka86
9. apr 2012

boze to som asi asi jedina s mojou vahou ako tu tak citam:(ja mam 3 mes.dcerku.uz nekojim..som na diete..a dokonca sa idem zapisat na posilovnu.chuda som sice nidky nebola,ale pred porodom som cvicila uz rok..teraz sa aj bojim ist na beziaci pas ze po minute behu tam omdliem:D...hamba aj zacat..moja vaha pred teho 68..a po porode 80.zatial nejde nic dole.je tazko si najst cas ,ked som v Uk a mam len priatela aby mi zobral malu na dve hodiny,ale dufam ze sa zorganizujeme..lebo uz som zufala:(svoje miery sa aj bojim napisat

kakanika
9. apr 2012

@alen24
fúúúú paradny výsledok :D blahozelám :D len tak dalej...tisko zavidim 😠
ja sa musim nejak zase nakopnut.neznasam sviatky...musim intenzivnejsie behavat,asi beham malo ked mi vaha stoji furt na jednom mieste, ale polovicka hovori ze mam pevnejsie stehna a vraj sa mi ta slaninka tak strasne netrasie ako predtym 😨

alen24
10. apr 2012

ďakujem 🙂,no vidis aj tebe to ide... 🙂

alen24
10. apr 2012

@yanka86 myslim ze tie miery nebudu az take hrozne....skus vynechat sladke a biele pecivo 🙂

zuzik1983
10. apr 2012

@yanka86 no ja uz som nestatstna zo seba. uz sa mi aj podarilo zhodit skoro 2 kila,co je uspech, kedze stale beriem lieky na stitnu zlazu ale za tento hnusny velkonocny tyzden som pribrala 2,5kg 😉
ale teraz sa nebudem obhajovat, lebo som len zrala a necvicila, tak mi treba.ja proste nemam pevnu volu, ked vidim dobre jedlo 😒

bzucinka2
10. apr 2012

@jeiny gratulujem pekny uspech 🙂
@lucka1987 super, sikulka si 🙂
@munu no tvoja strava ne nebezpecna pozor na tak malo jedenia, lebo telo si zacne robit zasoby, jest by si mala 5x za den male porcie, co nedodrziavam ani ja, ale jem 3x za den🙂
@yanka86 moja zlatunka, urcite to pojde dole, len treba ist na to postupne nie zhurta a drasticky, neboj sa zide to dole, urcite je to tazke, ale ked sa raz s priatelom zabehnete bude to brat automaticky, moj uz vie ze v pondelok, stredu a piatok na na starosti od 18,15 do 20,00 dve deti a je to v pohode zvykol si a ked nahodou nejdem cvicit, hned sa pyta co sa deje 🙂

no a super tip ako nepribrat cez sviatky a este aj schudnut : dajte si operovat nos 😀 😀 😀
dve kila su dole 🙂

munu
10. apr 2012

@bzucinka2 ja obcas stipnem pocas dna na ranajky alebo vecer nejaku zeleninku, tak dufam, ze telo pochopi, ze tukove nic nedostane okrem obeda a ma mu stacit to, co mu davam ja 🙂 nech sa neopovazi si robit nejake zasoby.. zatial uz vidiet, ze som cosi zhodila, len sa nechcem povazit este, to az neskor, ked budu vysledky jasne viditelne na prvy pohlad 🙂

munu
10. apr 2012

@yanka86 nebud zufala, som na tom podobne v mnohych veciach ako ty.. tiez zijeme v uk a do gymu som zacala chodit tusim treti tyzden teraz uz 🙂 tiez som po dvoch minutach fucala ako lokomotiva, ale ludia co tam chodievaju uz davnejsie, tak vedia, ze si nova a proste potrebujes cas nabrat kondicku.. neboj, nikto sa ti smiat nebude, ved si mozes pobehat na pase 5 min, potom dat povedzme 2 min rychlu chodzu, aby si sa trochu vydychala a potom znova 5 min beh a tak dookola... ide to sice pomaly, ale da sa to 🙂 ja som tiez predtym chodievala do gymu, aj pred prvym tehu.. a vzdy ked som zhodila takych 6-7kg, tak som otehotnela 🙂 ale uz mi dve deticky stacia, viac neplanujeme, tak sa teraz davam do poriadku! drzim ti palce, je super so sebou zacat nieco robit.. ja mam z toho neskutocnu radost a citim sa ovela lepsie, ked len tak nekysnem doma cele dni 🙂))

yanka86
10. apr 2012

@munu ved to je to,.ze mne dieta nestaci,ja mam proste taky organizmus ze musim aj cvicit,,,chcela by som travit od rana do vecera:Dak by som mohla,,aj ked neviem ako by som to prezila bez dcerky🙂)),,ale najviac ma hneva,,ze kamosky tu,,ani jedna nechce nikde chodit..a dve sa predsa viac motivuju:(...pred teho som makala dost..a vaha sla dole,pomaly ale sla..a just potom som otehotnela🙂))tak teraz treba zacat od zaciatku..dakujem za povzbudzuje slova