Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

isabella_fly
22. feb 2013

@reni1512 fakt to zalezi od mnohych veci, nevesaj hlavu dopredu, roztahane brusko spravi aj nejake stahovacie pradlo, iba s tymi kg asi vela nenarobis, ked ti ich viac zostane

babulik505
25. feb 2013

@reni1512 Reni, bud v klude. Hlavne, nech ste zdravi, to jedine budes riesit. Presne ako tu bolo pisane, zalezi na vela faktoroch. Ako budes rodit, ci bude vsetko v poriadku. Neber to, ze Ta chcem vystrasit, to v ziadnom pripade nie. Ale nikto Ti neda odpoved na Tvoju otazku. Mam kamaratku, ktora porodila prirodzene a uz z porodnice odisla stihla a to doslova. Moj pripad bol uplne opacny, rodila som sekciou a este po naslednej operacii sa davam dokopy dodnes. Rok a pol po porode. Urcite sa neboj, nestresuj sa vecami, ktore neovplyvnis. Urcite budes krasna na svadbe 😉

reni1512
26. feb 2013

@babulik505 jeeej dakujeeem!!!! ved na tom tak nezalezi, ale ide o ten zensky pocit a svadba je len raz (dufam :D) ... dakujem ze si reagovala 🙂 Cmuk cmuk

babulik505
26. feb 2013

@reni1512 niet za co, drz sa, nech ste hlavne v pohode a zdraviiii 😉

reni1512
26. feb 2013

@babulik505 🙂 velmi velmi pekne dakujeme 🙂

riverparkdanceschool
7. mar 2013

Milé mamičky.
Chcete sa zbaviť nadbytočných kíl po pôrode rýchlo a trvalo? Urobte tak čím skôr v tanečnej škole Riverpark Dance School. Vaše dieťatko zoberte so sebou a cvičte spolu na hodine Cvičenia mamičky s Deťmi (1-3 roky). Schudnúť a dostať sa do formy môžete u nás aj na hodinách Body Forming, Circle Body Workout, Dance Box, Zumba, Pilates, Joga, Port De Bras a iné. Vaše dieťatko sa zatiaľ môže hrať v našom salóniku a pozerať sa na maminu, prípadne môžete využiť našu službu babysittingu.
Tešíme sa na Vás v Riverpark Dance School v Bratislave

denyja
9. mar 2013

Baby, zarucene chudnutie a schudnutie bez diet, ale vhodnou stravou a cvicenim najdete na www.jozefmikle.sk. Kazdy ma iny metabolizmus, stravovacie navyky, denny rezim. Pomohol uz stovkam ludom. Diety su totalna blbost.

aktiz
5. apr 2013

Chcete schudnúť 4 kila za 5 dní? Viac zistíte na http://homeworksystem.cz/raspberry.html?a_aid=5...

anabelleee
29. máj 2013

zeny po porode a tie, co dojcite ... moja skusenost s chudnutim po porode: pred tehu som aktivne sportovala (beh, zumba), pocas tehu len zumba a cviky pre tehotne a po porode asi od 5. tyzdna beh s pomalsim tempom, postupne som zvysovala zataz + posilovacky ... pocuvajte svoje telo, vzdy to ide, a to som dokonca vegetarianka, syncek ma skoro rok a pol, doteraz ho bez problemov dojcim ... smelo do cvicenia a zdraveho stravovania, mliecko bude kvalitne (my napr. nebyvame chori, drobec mal 1x v roku zapal moc. ciest, lebo sa spotil v kociku ked spal a potom ho ofuklo)

fijalka123
30. máj 2013

😝

riverparkdanceschool
26. júl 2013

Mamičky, chcete aj Vy zažiť niečo tanečné, zaujímavé a energické vo svojom živote? Chcete schudnúť? Neváhajte a pridajte sa k nám.

Opäť je to tu! Už 3. ročník tanečnej akcie leta pre širokú verejnosť - EMMA DANCE DAY s RIVERPARK DANCE SCHOOL sa bude konať 27.7.2013 na nábreží River Parku.
Odložte dovolenky na neskôr a rezervujte si tento termín na poriadny tanečný maratón. Čakajú Vás opäť nové tanečné hodiny aj bohatý sprievodný program 🙂
Okrem skvelých tanečných lektorov Riverpark Dance School privítame aj špeciálneho zahraničného lektorského hosťa URBAN WIDGETS!
V rámci programu vystúpi aj Thomas Puskailer, naša skvelá tanečná skupina RDS Company a tváre spravodajstva TV JOJ ako ste ich ešte určite nevideli!

Nechajte sa prekvapiť a rozhodne si EMMA DANCE DAY s RIVERPARK DANCE SCHOOL 2013 nenechajte ujsť!

leyla195
5. sep 2013

ahojte 🙂 chcela by som znovu otvorit tuto temu som3.5 roka po porode pred tehotenstvom som vazila 48 kg,ked som isla rodit mala som 70kg ...do roka som to upravila na 54 a potom sa to drzalo do dalsieho roka a od vtedy az do teraz mi to skace medzi 55 az 60kg a nemozem to nejak udrzat 😢 ak mate nejake rady alebo skusenosti velmi by ste mi pomohli dakujem 🙂

stanustek
16. okt 2013

@leyla195
Ahojky, podľa toho čo píšeš máš hmotnosť ok len neviem akú výšku. Ja som mala pri výške 168cm hrozných 91kg tesne pred pôrodom ani neviem ako som k toľkým kilám došla lebo som sa zas dáko neprejedala, po pôrode 81kg....ako tehotná som bola naliata a stále mi opuchali členky. Je to o génoch a potom o odriekaní dobrot a pohybe. Mne napríklad veľa pohybu škodilo tak ma boleli kosti že dovi, keď som chcela schudnúť tak som niekoľko hodín denne kočíkovala ale potom som ledva chodila. Po dvoch rokoch mám 77kg takže stále je na mne 7kg, čo má štve lebo staré veci neoblečem. Mlieko mi samé odišlo po 6 mesiacoch takže sa už ťažko chudlo. Mám za sebou niekoľko pokusov schudnúť ale je to ťažke. Mna sa kilá držia celý život ako cement. Pri delenej strave som vydržala necelý mesiac a už mi to liezlo na nervy to chystanie a odriekanie. Pár dní sa držím ale potom to už vzdám. Každá žena chce byť príťažlivá aspoň pre svojho manžela. Mala som dávnejšie obdobie keď som bola chudučká a cítila som že ma ľudia vnímali úplne inak..prívetivejšie a milšie teda hlavne muži je to žiaľ pravda že krásne veci sa ľahšie milujú. ☹ ale ako som to dosiahla nebolo pre moje zdravie vôbec dobré.

sue888
20. okt 2013

ahojte baby, ja som v tehu pribrala 18kíl a v pôrodnici som nechala 9kíl, ale aj tak som bola iba na pol ceste. Momentálne mi ostávajú ešte 4 kilá do pôvodnej váhy a najviac mi pomohlo stravovanie podľa bielkovinovej diéty, ale trošku upravenej podľa svojej chuti. Avšak začať s ňou som mohla až po skončení dojčenia, nakoľko som jedla dosť zeleniny. V podstate ráno som mala pol žemličky, maslo, šunka a nejaká paradajka na plátky. Na desiatu jogurt so psylliom, obedy a večere som jedla mixované polievky z rôznej zeleniny dochutené posypaným syrom. Večer pred spaním som si dala znova jogut so psylliom a pohár vínka s manželom. Pila som veľa vody, zeleného čaju, kávu s mliekom osladenú stéviou a zelený jačmeň, k tomu každý deň hodinová prechádzka s maličkou v kočári a ide to 🙂 Samozrejme komu chýba mäsko, nie je problém, ale ja som nikdy nebola mäsová, tak skôr tie syry 🙂

lucka184
20. nov 2013

@denyja ty si osobne mala skusenost s jozefom?

monka338
28. dec 2013

@mischelle Ahoj, tak toto je resne aj moj pripad. Pred tehotenstvom 74 kg a pri porode 90 kg a teraz 77 kg. Pocas tehotenstva som pribrala len 9,5 kg a ostatne kg par tyzdnov pred porodom, ale to som citila, ze sa zalievam vodou. No a rodila som nakoniec cisarskym rezom, tak nie som z toho nadsena. Som po porode 7 mesiacov a plne dojcim a nic ....ani dkg dolu. Nejem vela a ani hluposti a chodim aj na 2-3 hodinove prechadzky a nic. Mala saje ako blazon ale nic zo mna nejde dolu a stale mam opuchnute a bolave prsty na rukach, akoby zavodnene. Ja verim, ze som asi ten typ, ktory schudne ked prestane dojcit a upravi sa hladina hormonov a kvoli tvorbe mlieka telo prestane zadrziavat vodu. Ja tiez asi vyskusam 90 dnovu dietu a tebe tiez drzim place s chudnutim.

mimake
28. dec 2013

ja som pocas tehu pribrala vyse 30 kil. 2mesiace pred porodom som mala +28 a potom som sa uz radsej nevazila. Kojit som prestala v 10 mesiacoch. ako som 9mesiacov priberala tak som za 9mesiacov aj schudla ( resp. ostali 3kila ale to neriesim) najvacsiu cAst som schudla ked som malu zacala prikrmovat. kedze som jej robila ranajky tak som zrazu zacala ranajkovat aj ja. ked som presla u malej na stravu 5x denne stravovala som sa takto aj ja s nou- vacsinou som jedla to co som navarila malej. proste sama zelenina ovocie vsetko zdrave a bez soli. teraz pocas sviatkov som sice isla hore 3kila ale to vdaka kolacom. po sviatkoch nabehnem na ten isty rezim a som presvedcena ze kila pojdu zasa dole. a hlavne vsetko je o psychike

xion
2. jan 2014

ahojte mamicky ja som tiez pred porodom mala 69kg a ked som isla rodit mala som 87 kg a som 4 mesiace po porode a mam 75kg a stale nic kojim stale anic somna neubuda hah cvicit to vzdy zabudam alebo nemam cas ale budem sa musiet prekonat a zacat cvicit ked to chcem do leta schutnut a praveze kazdy mi vravi ze ked kojim ze schudnem a stale nic

gzzzl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanier33
11. feb 2014

ahojte podelim sa aj ja o skusenost. Mala som presne tie tablety sliming soft
. Ja som to kupila od jednej kocky co som si nasla tu na fóre len v inom prispevku.
Tak som si o tom nadcitala nejake veci a rozhodla som sa jej napisat. Vysli ma sice az 50 eur alemusim povedat zo srdca ze to boli najlepsie minute koruny v mojom zivote! emoticon)) za dva tyzdne som dala dole 8kg!!!!!!. a nielen kg ale hlavne to je vidiet az tak ze menim skrinu , )
najskôr som sa obavala lebo moja sestra mala velmi zle skusenosti a to dokonca opakovane. Ona si objenavala uz aj kavu obycajnu aj zelenu aj nejake ine tablety zo zahranicia za par dolarov a nikdy nic z toho nemala. Dokonca aj nejake predavajuce z bazarov odskusala a tiez sa len oklamala:( nepochopim takych ludi co zarabaju na nestasti inych :( ale verim ze boh im to vráti raz :( no a teraz pije prvy tyzden kavu na chudnutie od spominanej kocky tu z fora a uz je vidiet rozdiel v konfekcií ,)) Sranda je ze mne vobec nechutilo jest a ona zasa jedla normalne ale citila rychlejsi tep .Asi to na kazdeho funguje inak. Ja som bola osobne si zobrat tablety v ziline priamo lebo baba mi hned sama povedala ze nech si odskusam najskor a az potom nech sa rozhodnem a to ma v konecnom dosledku aj presvedcilo emoticon takze mamicky nebojte sa ked nestratite nadej najdete aj spravnu osobu co vam dopomoze... uz len dodat: idem na bud tyzden na ples a zmestim sa do siat z maturity ,) len su sice mimo mody ale ten pocit je na nezaplatenie emoticon

mon1001
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bzucinka2
22. mar 2014

@kattija ahoj ako sa máš? Zablúdila som do starej témy a veľmi nepotešilo to tvoje 5 mesačne Viliamciatko 😉 😉 gratulujem a Cmuk posielam .Ja sa mám v pohode váha stojí ale teraz chodím do posily a cítim sa súper takvváhu atak neriesimstaci mi ten skvelý pocit 😉

kattija
22. mar 2014

@bzucinka2 cau draha ja makam ako najata aby som bola krasna do leta na dofcu zatial 10kg dole este 3 a budem spokojna ... Tentokrat som okrem cvicenia musela siahnut aj na stravu a ty ako? A ze ta nepotesilo?to si asi. Zle napisala ci?

dorrottka
22. mar 2014

Ahojte baby, tak sa pridávam a ZACNEM HNED S TYM, ZE SA VAM TO URICTE PODARI AJ KED DNES TOMU MOZNO NVERITE. Ja mám dnes už 13 mesač syna a počas tehu som pribrala prosím "krásnych" 30 kg !!!! Nie, nevymýšľam. Ludia zo vzdialenejsiej rodiny ma nepoznávali, presla som z veľkosti 34 na veľkost 44. Rodila som sekciou, neprezierala som sa, nemala zvlastne chute, mala som strasne vysoký tlak a potom aj opuchy. Cca do 5 mesiaca na mne neboli vidiet ze som tehotna, potom som pribrala naraz skoro 10kg a do sekcie dalsich 20kg. Dr sasmial, ze je to "len voda" a ostane to v porodnici. No, samozrejme - v porodnici som sa postavila na váhu po 7 dnoch ked som odchádzala a mala som celých 30 kg dalsie 3 mesiace aj doma. Napriek stastiu z bába som mávala riadne záchvaty plaču ked som neobliekla ani len tricko, rolák, nic, sanca kupit nieco na seba bola slaba- ved kedy ma clovek cas behat po obchodoch pri bábe? Prvých 10 kil zislo postupne po 3 mesiacoch- u mna ale významným bolo, ze som dostala menzes a stratilo sa mlieko. Odvtedy som každýmn cyklom stracala a dnes, po 13 mesiacoch mám navyše asi len zo 3kg.
JEDNOZNACNE MI POMOHLA RYCHLA chodza s kocikom. Maly sa narodil vo februári 2013, tak som v lete bola s nim vonku hádam 3/4 dna, domov sme chodili len papať a zas von. Chodila som rýchlo, kopčekmi, tlacila kocik miernym kopcom. Kto ma pozna vie, ze zijem na cokoladach, varená strava pre mna nemusi byt vobec. Sladkosti dusim stále tak ako cele roky predtým, ale je pravda, ze menej jem beznu stravu. Osobne si myslim, ze som v teho vela priberala z ovocia, lebo som ho jedla pre mna nezvycajne vela a aj ovocie je cukor, aj ke lepsi ako cokoláda.
takže sa nebojte, nezufajte - ZIENKY, mne ked manzel len naznacil počas roka, ze ved to zhodim a ved si zas schudla - to u mna vzdy vyvolalo bud slzy alebo nervozitu a nasledku hádku,skrátka, bola som z toho riadne mimo a uz som si aj kupila volaku knihu na chudnutie, neverila som ze schudnem, lebo moja mamka je po porodoch XXL. TAK SA NEVZDAVAJTE, kaslite na tie vychtrliny co sa prechádzaju s kocikmi.... - mna aj to vedelo vytocit, ked som stretla mamicku co bola ako modelka a ja na pol chodnika. ALE PODARILO SA - dnes premyslam nad druhým tehu a som pripravená, ze zas priberiem a priblizim sa pomaly k stovke. NEBOJTE SA, KILA ZIDU, ALE NEPOJDE TO HNED, MOZNO TO POTRVA ROK, DVA, ALE POJDE TO !!!!!!! VEEELMI VAM DRZIM PALCE !!!!!

dorrottka
22. mar 2014

@mimake haha, az teraz citam, ze máme podobný osud - tiez som tak pribrala aj mi tolko ako tebe zotalo zatial. Ja som chudnut zacala ked som prestala kojit. Da sa to, len netreba strácat nádej!

bzucinka2
23. mar 2014

@kattija prepac, velmi sa ospravedlnujem ale na tom blbom iPade, si to pise ako chce, malo tam byt velmi ma potesilo, velmi sa ti ospravedlnjem ☹ to si dobra co chces, ked uz mas 10 dole paradicka, super 🙂

biancaadamko
30. mar 2014

@sorscha ahoj, to ako keby som citala o sebe. 12 kg som dala dole ale este 10 musis, nic mi neni dobre a do leta to musim dat ... mala ma dva mesiace ale nejak vecer nevladzem

biancaadamko
30. mar 2014

@mory ahoj, tie kila to si dala dole 90 dnovou dietou?

tamara73
30. máj 2014

Aka je to 90dnova dieta prosim vas?

mimi6789
Odpoveď bola odstránená
Zobraz