Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

vranka4
28. jún 2009

Ahojte,nika,mám podobný problém,ja som 2 roky aj 3 mesiace po pôrode-počas tehotnosti s dvojičkami som pribrala 19kg,v pôrodnici som nechala 13kg a tých 6 kg je na mne nalepených stále,kojila som ich 2 roky,ale vôbec som neschudla,pri starších dcérach ,ktoré som tiež dojčila vyše roka,som do pol roka po pôrode mala pôvodnú hmotnosť,pohybu pri drobcoch mám samozrejme dosť,len sladkosti večer sú moja slabosť 🙂 ,nechcem sa vyhovárať na vek 😉

berus222
29. jún 2009

ahojte. ja mam na sebe este 5 kg po porode, ktore nechcu ist prec, aj ked kojim. baby, obdivujem vas. vy preto aj nieco robite, aby to islo dole. ja len cakam a cakam, ze to pojde same (aj ked urcite nepojde) 😀 som moc leniva na cvicenie. 😀

ddmk
2. júl 2009

cau ivella prosim ta popis mi presne tu 90 dnovu dietku chcem sa do toho pustit no uvidime chcem vediet ket ja napriklad bielkovynovy den môžem aj syr aj mäso na ranajky si mala vzdy len ovocie ako si zvladla vytaminivy den popiš nam vskratke ako to stravovanie prebiehalo a co bolo pre taba najhoršie ja sa už dlho to toho puštam no nemôžem akosi začat kupila som si aj knihu s receptami no ked začnem variť pre ostatných tak sa neovladam tak ma niejako nakopni ak môžeš dik

kolumbia
20. júl 2009

ahojte ..som 6 tyzdnov po pôrode a uz som zhodila 11kg pocas tehotenstva som pribrala 7kg ...pomaha mi oddelena strava ,drzim ju uz 3roky a aj pocas tehotenstva som sa snazila ju dodrziavat ...vrele odporucam

aduuska
24. júl 2009

ahojte baby, ja som pocas tehu pribrala 14 kg, z toho prvych 7 som nechala v porodke a zvysnych 7 som schudla behom necelych 3 mesiacov. Teraz mam dokonca este menej ako bola moja povodna vaha. Mne velmi pomohlo cvicenie. Hned po sestonedeli som zacala cvicit aerobic. Snazim sa zdravsie stravovat, nielen kvoli vahe, ale hlavne kvoli malemu aj sebe. Snazim sa jest castejsie a menej. Tiez mam velmi rada sladkosti, dost som ich obmedzila, uplne nie, na to nemam silu ale snazim sa. A po tej 18-tej sa snazim nejest. Sem-tam si idem aj zabicyklovat no a samozrejme maly je super posilnovna.

sloto
27. júl 2009

ahojte, tak ja som pocas tehu pribrala az 24 kilo - ja viem hrooooza. teraz mam mesiacov po porode a je na mne este asi 6 kil, ktorych by som sa chcela zbavit. stale vsak este kojim, tak neviem ako. chcela by som sa vas opytat - je tu niektora, ktora este koji a je na 90dnovke? ja tuto dietu poznam - sama som ju drzala este ked som nebola tehu, a schudla som po nej 8 kil asi za 50 dni a potom sa mi uz nechcelo dalej pokracovat. da sa to popri kojeni? nema to u vas vplyv na objem tvorby mliecka? nechcela by som on totiz este prist. a ako popri kojeni zvladate ten cisto ovocny den? ci ho vynechavate?

andrejka82
18. aug 2009

Ahojte ,ja som pribrala pri prvom dietati 25 kg a po porode som schudla len 5 kg mala ma 9 mesiacov a vahu mam stale o 20kg hore a to čakam teraz dalsie tak som zvedava kolko este priberiem,uz teraz som ako slonica ☹ .a to sa stale prechadzam, chodime na tury a nic mi nepomaha ☹ ,tak ja uz neviem.To je asi v genoch alebo neviem.

mihouk
18. aug 2009

Ahojte, ja som pribrala 18kg ale vlastne az ku koncu tehu, do 20tt som nepribrala ani kilo a to som jedla ako kon. V nemocke som nechala 8kg, ale hned ako som prisla domov som stratila chut na vsetko jedlo a musela som sa nutit jest, kvoli mliecku a zacala som nenormalne chudnut, co den to kilo a teraz som na svojej vahe pred tehu. S jedenim je to uz lepsie, ale baby poviem vam radsej mat nejake tie kila navyse, lebo tie krce v bruchu co som mala s kadym jedlom vam nezelam.
Ma niekto take iste skusenosti???

virgin15
20. aug 2009

Ahojte mne este ostali take 10kila a tiez nejdu nejak dole.Myslim ze pohybu mam dost pri mojich chlapcoch.Este kojim,jasne ze sa neprejedam,len musim pravidelne papkat.

ivella
20. aug 2009

ahojte,tak ja uz musim tiez so sebou nieco robit,pribrala som 26kg,v porodke ostalo tusim len 6kil 😠 a dokopy teraz -14kg.no a zastavilo sa to..
kto chcete poslat 90dnovku na mail,poslite ip s adresou..mozeme sa navzajom trochu dokopat k tomu 😀 😀
(ak tu ovsem uz taka tema neni)

mici11
20. aug 2009

Ahojte ja som pribrala 12 kg, pred tehu som mala 54kg, na konci tehu 66. Posledny mesiac som nepriberala.Porodom mi zislo 7 kg, do 2 tyzdnov dalsie 3kg. 2 mesiace po porode som na svojej vahe, len to brucho este trochu ostalo. Tak cvicim brusaky, snad sa ho zbavim 😀. Kojim, tak si myslim, ze tie kila idu aj zato dole 😉

hanam
20. aug 2009

Baby ktore chudnete podme sa podporit a nieco s tym robit. A skusenejsie nech daju tipy ako na to. Ja potrebujem zhodit 10kg. A s podporou to ide lahsie.

miskachrumka
21. aug 2009

hanam pripajam sa mne este ostalo 8kilo ☹

hanam
21. aug 2009

miskachrumka a kojis? Lebo ja ano a tak neviem ako zacat. Ako cvicit a co jest. Baby, ktore ste cvicili, ako ste na to isli? A ty miskachrumka ako by si chcela zacat?

miskachrumka
22. aug 2009

hanam tiez neviem ja nekojim kojila som mesiac a pol ☹ kvoli zdravotnym prob.po sekcii ☹ a neviem ja ked nekojim tak aj nic nepapam naco?!a pohybu mam dost tak ja už neviem ako zacat!!!!!!!!!!!! ☹ už ma to hneva ze noc nejem cele dni a chodim ako hlupa vkuse s malim na prechdzky aj 5km denne a nic! 😠 ale asi si dam vysetrit stitnu zlazu asi zacnem tym 😒

miskachrumka
22. aug 2009

hanam lenze ja som po sekciija som pribarala 20kg za cele 😕 ale co už!islo mi to vsade potom som aj schudla zovsade ale len brucho mi ostalo trochu a tuk okolo pasa je to strasne a stym rezom na bruchu no strach a hroza ☹ nedovoluju mi este si atahovat brusne svalstvo tak neviem co idem robit! ☹

sirell
23. aug 2009

ahojte, ja som pribrala 14 kg, v porodnici ostalo po sekcii celych 14 kg, ale potom som doma pribrala 6 kg za par mesiacov. uz sa mi to podarilo schudnut, obmedzila som sladkosti, chlieb, zemiaky a ryzu a zaradila do jedalnicka vela, vela zeleniny. na veceru si dam vacsinou jogurt s ovocim, alebo zeleninovy salat, dusenu zeleninu. zaklad je jest pravidelne a nehladovat, potom kilecka idu pomalicky dole. no aj trosku cvicenia nezaskodi 🙂

hanam
26. aug 2009

u mna je najhorsie to kojenie. Neviem si nastavit stravu, ale ani cas. Na prechadzky s malym chodim pravidelne ale chodza mi asi nepomoze. Neviem ta strava je naozaj zaklad no neviem ako ked uz len preto ze kojim som musela vela veci vynechat a este ked s tych co zostali niektore porcie zmensim tak neviem neviem.

suziad
28. aug 2009

Caute ja by som tiez chcela schudnut uz mam s toho depku, ale neviem kde mam zacat nikdy som to totiz nepotrebovala Pred 1 porodom som mala 51 a po 54 to uz je 10 rokov, a teraz pred 2 porodom som mala 56 a po 65 ale nejak to ide stale hore nechapem dnes rano som mala skoro 70, to je snad sen musim nieco zacat zo sebou robit.
Ako na to?????? myslite ze by mi zatiel stacilo nejest po 17tej a vypustit vsetko sladke!!!

sirell
28. aug 2009

suziad - mozno by to pomohlo, ale necakaj, ze za mesiac schudnes 10 kg. skor skus zmenit zivotospravu na dlhodobo a vysledok bude trvaly. ak potrebujes schudnut rychlo za kratky cas, mozem ti poslat na IP ucinnu dobru dietu. ak mas zaujem ozvi sa.

suziad
28. aug 2009

sirell : no ja by som prave chcela tych 10 kg 😠 problem je, ze ja neviem dodrzat nejaku presnu dietu, hlavne ked cela rodinka sa stravuje normalne ☹ , cvicit sa mi vobec nechce, ale zacnem, poziciam si od mami stroj su tam pohyby ako pri lyzovani, neviem ako sa to presne vola 😀 , chcela by som to skusin jajprv nejak nedrasticky 😅

fodorka33
28. aug 2009

baby ja som pribrala za tehu 23kg maly ma cez 6mesiacov stale ho kojim,a cvicim od mesiaca po porode a posl.dva mesiace ozaj makam jak fredka jem primerane aj zeleninku a ovocie vecer sa nenapchavam a stale sa na mne drzi 7kg!!!!!povedzte co mam robit?z centimetrov zo mna ubuda aj dost by som povedala lenze stale nosim veci ktore su vacsie o dve velkosti!a pochybujem ze je to kojenim uz sa tie prsia az tak nenalievaju ako na zac.teraz som si objednala aerobic dvd tak uvidim ale poctivo cvicim kazdy den....co myslite cim to bude?nikdy som nemala problem s vahou mavala som 58-60kg...

sirell
29. aug 2009

suziad: tych 10 kg ak zhodis velmi rychlo, tak ver, ze sa na teba znova v kratkom case nalepia naspat. ja tiez nie som dietovy typ, okrem toho som "zavisla" na cokolade. lepsie je chudnut pomaly, nemusis drzat ziadnu dietu, staci ked len sebe trosku prisposobis rodiiny jedalnicek. napr. namiesto zemiakov, ci ryze k masu si das ako prilohu dusenu zeleninu. no a na veceru nejedz sacharidove jedla. aspon u mna to tak fungovalo, za 2 mesiace 4kg dole a som ani necvicila (a aj tu cokoladku sem tam som si dala). a hlavne treba vela pit, vodu, nesladene caje podporujuce latkovu vymenu.

bevab
29. aug 2009

Baby, poslite diety aj mne aj mam 10 kg navyse a to uz mam takmer 9 mesiacov po porode 😢 Dakujeeem

martinka17
30. aug 2009

Ahojte, ja mám opačný problém. Pribrala som asi 10kg, teraz mám dole 16...a neviem sa zastaviť. Kojím, ale zároveň veľa jem, vôbec nešportujem a teraz pri 160cm vážim 46. Poradte, zastaví sa to??? Vyzerám hrozne chudo, mne sa to nepáči.

kesinka
1. sep 2009

Ja budem asi hviezdit....kojim a priberam 😕 . Najskor som chudla, ale zrazu sup a mala som skoro tolko ako ked som sla do porodnice 😨 . Nechapem preco. 😖
Aj ja si prosim dietuuuuuuu.

fodorka33
2. sep 2009

kesinka a cvicit sa ti nehcce?dietu ti asi neporadim kedze ja kojim a diety drzat nesmiem.co je ucinne po 6vecer nejest!vyradit sladkosti viac zeleninky ovocia..

kesinka
2. sep 2009

fodorka, uz som zacala aplikovat. Po 18,00hod nepapam.Tiez sa bojim kvoli kojeniu drzat dietu....Dufam, ze sa vysledky dostavia coskoro. A cvicenie? No to nieje mocmoja parketa. Ja viem, aj to je chyba. Ale pred tym som tiez necvicievala, nedrzala diety a nepriberala som. Fnuk, asi starnem.

janka1874
3. sep 2009

no o pár mesiacov sa ku Vám pridám lebo určite to ľahko nepôjde ešte po prvej malej mi ostalo 10kg navrch plus dtuhé tehotenstvo no to bude iná fuška dať všetko dole ale tiež chcem na to ísť nejako postupne rada by som opäť kojila aspoň rok

fodorka33
3. sep 2009

je to tazko ked nemas k cviceniu vztah.ani ja som nikdy nemala problem s vahou vzdy som bola chuducka nikdy som nedrzala ziadnu dietu nic.no ako moj muz hovori 9mesiacov si priberala a islo to lahko teraz budes raz tolko chudnut a bude to horsie...a ma pravdu.pri druhom nebudem tolko"zrat" 😀
ale inak mam dvdcko cindy crawford a cvicila som ho dneska druhy den a som ko!dneska rano som nevladala vstat z postely a to som cvicievala svoje cviky plus stepper kazdy vecer asi 45min.no toto je iny zaberak co vam poviem...akoze neni som tucna alebo tak mam 67kg pri 170cm a akoze nevyzeram zle uprimne povedane no predsa 7kg musi ist dole-
.len sa bojim nech mi nepride mlieko alebo tak lebo ozaj cvicim jak drak...