Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

kattija
12. aug 2011

@zuzik1983 aj ja stagnujem uz mam toho plne zuby ...

teress
12. aug 2011

ahojte, kedy ste začali po oporode cvičit, chudnúť? ja som totiž pribrala z 53 na 73...20kg, v porodnici som nechala 5kg, mala ma 4t a ja mám váhu 63kg...tak mi ostáva ešte 10 kg na povodnú váhu, ale rada by som aj menej....takých 50 ideál, aké mate tipy? kojím tak diétu tažko🙂...lebo teraz je to strašné s konfekčnej 34-36 som šla na 38-40....strašné ☹

kakajka
12. aug 2011

@teress a aku mas vysku?

ivanulienka81
12. aug 2011

zdravim damy... ja by som si zasluzila pokarhanie... dnes cola, cokolada.. no otras... ja som dnes prevazila, 62kg, tak kaslat na to 😀

zuzik1983
12. aug 2011

@bzucinka2 nieco na tom bude 😉
@kattija to veru aj ja, nejde to a nejde 😒
@teress ja som pribrala 18kg a 12 som hned nechala v nemocnici, a do dvoch mesiacov som bola na vahe pred tehu, ale este predtym som mala navyse 12kg cvicit som zacala asi 5 mesiacov po porode
@ivanulienka81 asi mame vsetky nejake zle obdobie

teress
13. aug 2011

@kakajka 161cm krpec som...teraz taká guľka

lubjena
13. aug 2011

Prepáčte,že sa vám pletiem do debaty,ale nevedeli by ste poradiť aj mne.ja som v júni potratila,v treťom mesiaci,ale moje telo si to nejako neuvedomuje.proste stále priberám,dokonca aj keď nič nejem.som z toho zúfalá.chcela by som ešte otehotnieť,ale bojím sa,že než sa to stane budem ako balón

jarkap
13. aug 2011

Čaute. Vôbec to nechápem už sa držím, jem úplne smiešne porcie poctivo cvičím, a som neaká širšia. Váha stojí ale mám pocit že môjho tuku pribúda, vyzerám ako minimálne v 5 mesiaci. Cítim sa tak mizerne, že zrkadlá obchádzam, jednoducho nezvládam ten pohľad! To je však dobre nechcem sa uspokojiť a ospravedlniť moju slabosť genetikou.

lizatko1009
14. aug 2011

@jarkap skus napisat tvoj jedalnicek co jes.

lizatko1009
14. aug 2011

@teress ja som pribrala 25kg rodila som 75kilova z 50 a teraz 44kg hned som dala dole a teraz za 3mesiace 10kg dole.

jarkap
14. aug 2011

@lizatko1009 ráno ovsená kaša alebo krajec pohánkového chlebu,rajčina, 2 plátky kur. šunky, 2 plátky eidam
obed polievka/prevažne zeleninová/, dusené alebo varené kuracie ,hovädzie, ryža
večera šalát
desiata, olovrant jogurt, ovocie
a strašné množstvo nesladeného čaju

lizatko1009
14. aug 2011

@jarkap , nejedz cely obed naraz bud polievku, alebo bielkoviny, jedz len kuracie prsia na olivovom olji okorenene a ziadna ryza, ani zemiaky, ako priloha vela zleniny.

jarkap
14. aug 2011

@lizatko1009 Ak ešte uberiem z mojích porcií tak neviem, už teraz niekedy takmer nevidím od hladu.

bzucinka2
14. aug 2011

@jarkap skus sa stotoznit s tym ze nepriberas ale dari sa ti chudnut, vela robi aj psychika, minule v tv rozpravala psychologicka, aj keby si nic nejedla a povies si ze priberies, tak priberies, lebo to co zjes sa mi nezda az take hrozne, kedze jes len varene alebo dusene ☹
@teress ja by som u teba este s cvicenim aj chudnutim pockala, mozno zacnes z kojenia chudnut 🙂

adelaine
14. aug 2011

ahojte kocky, ak sa vam mozem zamiesat do debaty, rada sa podelim s mojimi skusenostami s chudnuti po porode...
moj maly mal akurat 13 mes., ale do formy som sa zacala dostavat az ked mal 6 mes., dovtedy som len priberala, bola som nestastna, stale som sa vazila a ako pisala @bzucinka, je to hlavne v hlave, clovek sa musi psychicky nastavit, ze idem chudnut a schudnem, inak to nema efekt...
ja som zacala tehu ako 61 kg, pocas tehu som pribrala neskutocnych 20 kg a teraz po 13 mes. mam 58 kg, citim sa fajn, teraz papam vsetko ale s mierou, 5 x denne v mensich porciach, vecer nevymetam chladnicku a netlacim sa sladkym, vela sa hybem, ale to sa pri mojom sidle ani na zadku sediet neda....trakze tak...
verte tomu, ze sa vam podari schudnut a pojde to, drzim vsetkym odhodlanym palceky! 🙂

slavinka9
14. aug 2011

Ahoj..... chcela by som sa aj ja pridat do vasej diskusie......Moja dcerka ma 13mesiacov.ked som otehotnela vazila som 63kg ..pribrala som skvelyyych 29kg. takze som rodila ako 92 kilova buchta 😀 . po porode mi kilecka sli krasne dole, no zastavilo sa to a teraz vazim 70. som z toho naozaj zufala, neobleciem ziadnu vec co som predtym nosila. mam Crohnovu chorobu, takze nejake brutalne cvicenia mam zakazane o brusaky som sa zatial ani nepokusala, ja som taky lenivec, nie a nie sa donutit cvicit, takze sa rataju len kazdodenne prechadzky.v mojej predpisanej diete som tiez polavila 😒 keby to vedela moja lekarka asi ma zastreli 😉 . mozno by mi pomohlo pridat sa k nejakej aktivne chudnucej mamine, lebo ocividne to sama nezvladam....POMOC POMOC 😕 😕 .

lizatko1009
14. aug 2011

@jarkap a cvicis aj? ked ano kup si aj l karnitin, moja mamca schudla od kedy dodrziava stravu aj 3x tyzdenne cvici za 4mesiace 15kg.

jarkap
15. aug 2011

@lizatko1009 cvičím 5x1.5hod
@bzucinka2 ono to nie je zlé ale dávam si rovnaké porcie ako mojej 3ročnej dcére

jarkap
15. aug 2011

Nemám výsledky tak som sa rozhodla spoľahnúť na profesionálov, uvidím aký jedálniček mi vypracujú oni. Netuším ako to funguje dnes sa máme stretnúť tak potom budem múdrejšia.

bzucinka2
15. aug 2011

@jarkap tak to potom nechapem a ako dlho uz makas na sebe? 😒

lizatko1009
15. aug 2011

@jarkap bud jedz len polievku, alebo to kuracie maso na olivovom oleji, len ako priloha zelenina, rizoto s mrvou, alebo hraskom, tuniak si daj, ale nikde olej, len olivovy a to si spravila velmi dobre, ze si to dala na profesionala, len musis dodrzivat presne vsetko.

jarkap
15. aug 2011

@bzucinka2 asi 3 mesiace,ale niekedy čo to dojem po malej,výnimočne
@lizatko1009 veď uvidím čo to bude, ak ten jedálniček finančne zvládnem tak určite. Vianoce trávim u svokrovcov dovtedy musím niečo spraviť, lebo ja tam takto ani nepôjdem. O 14tej mám tú konzultáciu potom uvidím aký je to zázrak.

jarkap
15. aug 2011

@bzucinka2 musím dodať že som dala dolu 15kg ale teraz to už mesiac stojí

ivanulienka81
15. aug 2011

ahojte dievcata... fu, ale ste toho popisali... vidim, ze pracujete na sebe, co sa o mne neda povedat 😅
dnes som prevazila, 62,6kg, cize alarm, od dnes makam znova, aspon teda si to myslim... ani nechcite vediet, co som za tie dva tyzdne pojedla, co som flakala, hanba mi 🙄
@jarkap a kam ides na konzultaciu, napis o tom viac

jarkap
15. aug 2011

@ivanulienka81 cemtrum redukcie váhy, inšpirovala si ma ty keď som si spravila ten index bmi mali tam reklamu, dnes bolo poradenstvo zadarmo ale 5 týždňov = 75, je tam neaký výživový doplnok+tabletky na detoxikáciu. Ten prístup je ako- ste to co jíte- najprv spíšeš čo si zjedla a potom ti oni začnú radiť, tu sú naviac tie doplnky ostatné je akože zadarmo platíš iba tie.

bzucinka2
15. aug 2011

@jarkap jaj tak ale to si uz organizmus zvykol a teraz to chce zmenu 🙂
@jarkap som zvedava ako dopadnes na konzultacii a ci sa ti podari nieco dalsie s nimi zhodit 🙂

ivanulienka81
15. aug 2011

ja sa uz vobec neviem ovladat... zase som zbodla cokoladu ☹ fnuk

ivanulienka81
15. aug 2011

@jarkap to toto? http://www.chudnete.sk/anka/index kde maju dake priestory? to sa neda docitat na tej stranke

jarkap
15. aug 2011

@ivanulienka81 ja som to napokon vybavila všetko telefonicky, padlo mi opatrovanie, a tú blbú adresu neviem nájsť budem sa musieť ráno spýtať krpatej. a tam to naozaj nie je oni mi ju dali až potom ako sa ozvali na tú prihlášku či čo to bolo.

salonka9
16. aug 2011

ahojte aj u mňa bieda - každý deň začínam pekne, ale večer/noc - jedna veľká katastrofa. Ešteže aspoň 3 x do týždňa plávam. Včera som sa držala pekne do večera - no a o 22:00 hod som si spravila krupicovú kašu 😝 . Namiesto chudnutia má ďalšie kilo hore. 😲 Nejako nám konštalácia hviezd nepraje 😀