Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

victoria87
26. okt 2011

Tak podme na to teda zienky🙂 Ci uz ste zacali???

victoria87
26. okt 2011

@moncikyta ok, som rada🙂 Vazim 65 :/ a ty? Chcela by som zhodit nejakych 7 kg.

moncikyta
26. okt 2011

@victoria87 aj ja som rada ze som niekoho nasla 🙂 ja vazim 66,4 a ja no ak sa podari 10kg 🙂 a na sladkom som zavisla 🙂 tak to bude tazke 🙂 mam co robit 🙂

katulka3333
26. okt 2011

@mory ahoj prosim ta poradila by si aj mner tu 90 dnovu dietu:: kde to mam hladat, zatial ti dakujem

victoria87
26. okt 2011

@moncikyta no ved toto, sladke, to je moja slabost 🙂 neviem sa ovladat 🙂 tak ja by som chcela nejakych tych 58, 57 kg 🙂 tak co, ideme na to?

moncikyta
26. okt 2011

@victoria87 jasne ze idme na to 🙂 ja tych 55,56 kg aspon 🙂, a uz som trochu pocvicila 🙂 ides sa aj nejako obmedzit v strave alebo tak?

victoria87
26. okt 2011

@moncikyta idem vylucit sladkosti v prvom rade 🙂 a vela pit, myslis ze sladena Lucka nie´je dobra volba? 😒 a idem aj behavat na pase, zajtra zacnem..a dala som si napalit CD zumby, takze snad pocvicim aj to trosku-ak mi mala dovoli🙂

ivanulienka81
26. okt 2011

@kattija tu som... len nejak nemam cas na MK 😀

kattija
26. okt 2011

@ivanulienka81 co tolko cvicis ? 😀 😀 😀

ivanulienka81
26. okt 2011

@kattija nieeeee... tolko jem 😝

kattija
26. okt 2011

@ivanulienka81 neveriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim mam byt zase zla na teba? 😠 😵 😕

ivanulienka81
26. okt 2011

@kattija zislo by sa mi troska ma vyhresit!

gelinka75
26. okt 2011

ahojte kocky, ja som schudla 10 kil len upravou stravy, teraz jem ovela viac ako predtym 😀 verte mi nic tak nefunguje ako pravidelne stravovanie...a to som to brala ako poslednu moznost, presla som roznymi dietami, az som skoncila na jedeni :D pritom treba pit aspon 2-3 litre denne..a ide to ako same..u mna bol hlavne problem, ze som neranajkovala, ostatne jedla ano, pritom sladke, strasne som bola na kolace...teraz som vsetko vymenila, kazdy den ranajky, desiata, obed, olovrant, vecera a stale som najedena..chute na sladke odisli same od seba...sem tam si nieco dam, aj to horku 70 cokinu..v podstate stale chudnem 😀 isto neradim obmedzit prilohy alebo dokonca vylucit, a take blbosti ako nejest po 5tej, ved telo potrebuje energiu z jedla, treba mu ukazat, ze dostane pravidelny prisun vsetkych zivin a pohne sa vaha dole uvidite...najlepsie prejst na celozrnne veci, to vam doda energiu na dlho..a ak pri tom cvicite, je to o to lepsie

ahojkyy
26. okt 2011

ahojte baby, poradim, robim "do stravy", mam v tom PhD., takze nebojte, ziadne hladovky, fakt to ide. SOm momentalne na MD, casu dost, tak ak mate zaujem, napismenkujte, spojime sa a preberieme to 😉 ahojkyy

digirat2
26. okt 2011

@ahojkyy .....ja budem mať 41 rokov a môj synček má 16 mesiacov a v tehotenstve som pribrala až 25 kg a ani deko som neschudla.....každý mi hovorí,že je to tým,že ešte stále kojím,ale to nieje pravda....ja osobne si myslím,že je to tým,že som bola pod velkým tlakom a moje depresie z nevydareného vzťahu ma takto poznačili.....viete mi poradiť čo robiť aby som bola zasa vo forme 🙂 ...dakujem moc

moncikyta
27. okt 2011

@victoria87 ahoj myslim ze dobra volba 🙂 ja tiez zumbu aspon chvilku ked mi dovoli 🙂 no tak a po kolko si povieme kolko sme schudli ? ja si idem uvarit horky cajik 🙂 vela vody a tak 🙂

ewellina
27. okt 2011

Presne, ako píše
@gelinka75 aj mne to tak funguje. Chudnúť sa podarilo až vtedy, keď som začala poriadne jesť. Hlavne nevynechávať raňajky a obed. Po ôsmej som však už nejedla a to mi pomáhalo asi najviac. Takže s týmto jedným nesúhlasím, že je to blbosť. Mamička, ktorá kojí, je ale niečo iné, tá nemusí vynechávať druhú večeru.

zufzufmeister
27. okt 2011

@ahojkyy Ahoj, tak povedz nejaké princípy a hlavne ako sa odhodlať... To je môj najväčší problém...

gelinka75
27. okt 2011

@ewellina ano aj ja som prisla nato, ze najlepsie pre mna je jest veceru tak okolo 7, vtedy mam najväcsie ubytky na vahe..ale ak som dlho hore tak si dam aj druhu veceru nieco male, nejake bielkoviny, oriesky a tak.. ono je to taky paradox, ze aby sme schudli treba jest poriadne .. nezda sa to, ale je to tak..tiez som sa na zaciatku bala, ze priberiem, ved zrazu tolko jedla som pchala do seba kazde 3 hodky, ale po tyzdni, vaha o kilo dole a odvtedy pokracujem 🙂 mam ovela viac energie na vsetko 🙂

ewellina
27. okt 2011

@gelinka75 No presne. V časoch, keď som bola taká... hm... bacuľatejšia.... som sa len divila, prečo kamoška je chudá a v kuse niečo musí jesť a ja, čo hladujem od rána až do takej tretej - štvrtej poobede, len priberám a priberám... 😀 Ale tomu je už čoskoro aj 20 rokov.

zuzik1983
27. okt 2011

ahojte, som tu sto rokov nebola .u mna je to katastrofa, len sa napchavam a napchavam, ale aspon nepriberam 😉 a dokonca som aj schudla 2,5 kg tym, ze nonstop jem cokoladu a sladkosti a necvicim.nechapem 😕 ale mala by som sa uz sase zacat ovladat , uz po tisici raz 😀

victoria87
27. okt 2011

@moncikyta no ako? uz si dnes zacala?🙂 ja som dnes mala jednu palacinku,joj ☹ a cvicila som asi 15 min. Zumbu..no nic moc dnes:/ Noo neviem, odvazime sa kazdy tyzden, alebo kazde dva?

victoria87
27. okt 2011

@zuzik1983 ako ti zavidim🙂 naco sa ovladat, ked chudnes aj tak 🙂)

moncikyta
27. okt 2011

@victoria87 ahoj uz som zacala 🙂 no ale nepoviem ti ze je to super tiez som zhresila ma manzel nalakal na sulance tak som si trosinku dala 🙂 a zumbu som tiez asi 15minut cvicila viac mi nedovolili 🙂 tak kazdu stredu vaha 🙂 ..juj to som zvedava ako nam to pojde 🙂

victoria87
27. okt 2011

@moncikyta 🙂)) ved aj mna partner nalakal na palacinky..on mal strasnu chut, tak som mu urobila a popri tom som si jednu dala🙂) snad to bude zajtra lepsie 🙂 drzim ti palceky, nech odolavas🙂)

zuzik1983
27. okt 2011

@victoria87 nemusis zavidiet, to bude skor zdravotnymi problemamy, lebo v klude mam tep taky, akoby som ho mala mat pri cviceni

victoria87
28. okt 2011

@zuzik1983 ja som pred tehotenstvom malatoiste, velmi rychly tep, srdcemi strasne bilo..boa som s tym aj u lekara,odporucil mi magnesium...

fialka88
28. okt 2011

@ivanulienka81 Cau. Tak Ta hresim...No, no, no! 😀 Ale chapem. Ja sa neprejedam...ale stoji mi vaha. Uz tolko nebeham s malou po vonku...Stale sa hybem okolo 61-61,5kg...☹ A nie a nie dole...sladkosti ja velmi nemusim...v robote sa prebehnem aj parkrat po schodoch a vaha stoji...🙂 A Ty s vahou ako? A nestiham ani tu chodit...

fialka88
28. okt 2011

Vitam nove kocky, co sa pridali medzi nas chudnuce.🙂
@victoria87 ja sa chcem tiez dostat na takych 57-58kg...ale nejde mi to...vazim 61,5kg a sladkosti velmi nemusim. Uz ked chce clovek schudnut 3-5kg, to uz ide taaazko...

zuzik1983
28. okt 2011

@victoria87 asi si kupim, ak ked na jednej strane mi vyhovuje, ze to ide dole samo a ani sa nesnazim, ale zas na druhej stranke ma to rozculuje, lebo sa na to busenie srdca srdca zobudim aj uprostred noci