Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

moon1979
8. júl 2010

baby, pridam sa k teme - ja som po porode prisla z porodnice s povodnou vahou aku som mala pred tehu, islo dole hned 12 kg, potom som v priebehu 600 nedelia schudla dalsich 5 kg, tesila som sa ako blcha, no a potom to prislo ... Nasadila som HAK, v priebehu dvoch tyzdnov som pribrala 3 kila a teraz sa citim a aj vyzeram ako slonica, jednoducho to dole nechce ist. Vzdy som malava problem s vahou, bud som brutalne schudla, alebo brutalne pribrala, nikdy to nebolo nieco medzitym ... no proste na nervy.
Vyzerala som super po porode, kazdy kto ma pozna povedal, ze vobec nevyzeram ze som po tehu ... No teraz prave naopak padaju otazky, ci nie som zase tehotna 😠 a to som necele 4 mesiace po porode ... ach jo

janulienka1
8. júl 2010

@zdenka_pp Je to čaj na podporu a očistenie organizmu.Vraj aj odbúrava tuky .

moon1979
8. júl 2010

@janulienka1 hmmmmm keby to bolo take jednoduche, tak neexistuje obezita 🙂

janulienka1
8. júl 2010

@moon1979 mala by to napomôcť.Ja som ho pila pred tehu.Zdalo sa mi ,že som ľahšia.Ked pridám aj cvičenie....

blumka
8. júl 2010

@janulienka1 a kde si ho kupila? ja nekojim takze mooozem hocico 😀

nikush4
8. júl 2010

mon1979este mas cas.. ja som presne dnes pol roka po porode.. v tehu som pribrala rovnych 25kg a z hrozou sojm ocakvala ako to vsetko schudnem.. no ked som sa odvazila presne mesiac po tehu.. tak bez toho aby som sa o to sama nejak pricinila.. som mala 20kg menej.. cize mi ostalo len tych 5 kg.. tie vsak zhadzujem doteraz.... a nejako to nejde:( a dokonca sa mi zda..ze i ked som schudla uz skoro uplne na povodnu vahu .. tak vyzeram ovela vacsia.. ako pred tym ked som mala tolko kg ako teraz... 😒 vravi sa ze ako dlho priberas tak dlho chudnes cize 9 mesiacov.. cize mas este 5 mes. cas.. ja v tom tiez verim 🙂 tiez som mala ten isty problem bud som schudla alebo strasne pribrala.. od malicka mam problem s vahou. takze ese daj tomu cas. a uvidis..

janulienka1
8. júl 2010

@blumka Mala by si ho kúpiť v lekárni.

zucha
8. júl 2010

u mna po dvoch porodoch bol totalne rovnaky scenar. Po porode do mesiaca som mala vsetko dole a ked mali deti 3 mesiace, pribrala som 5 kg 😕 Vobec nerozumiem preco, lebo som nic v strave nezmenila. Obe deti boli kojene. Udajne kojenim sa chudne, ale to u mna neplatilo. A potom, ked som uz dokojila (musela som mat lieky na zastavenie laktacie), tak som do tyzdna tych 5 kg schudla. A to tiez neviem ani ako. A je to dost vela, schudnut za tyzden tolko, ale udialo sa to aj po prvom dietati aj po druhom. Tak dufam, ze aj po tretom 😉
Ja osobne som pocas kojenia necvicila, ani nic na chudnutie nepila ani nejedla nijake lieky. Bala som sa, ci to nebude mat vplyv na dieta. Ono sa take veci dostavaju do mlieka a aj ked s nim hned nieco nie je, moze sa mu nieco postupne poskodzovat a ked som dokazala 9 mesiacov sa starat aj o zdravie dietata v bruchu, da sa to zvladnut aj dalsie mesiace pocas kojenia. 😉

moon1979
8. júl 2010

@nikush4 no aspon vidim, ze sa nevidim rovnako. tiez mam pocit ze vyzeram objemnejsia aj ked mam o par kil menej ako vcase, ked som mala o tych pat kil viacej ... ktovie cim to je

nikush4
9. júl 2010

neviem .... tak trochu dufam ze sa to este upravi... ale urcite to tak je..lebo veci co som nosila pred tym vobec neobleciem..resp vsetko z nich prevísa.. 😖 dam tomu kym bude mat mala rok.. a ked dovtedy sa to neupravi...tak to asi tak uz ostane 🙄

zdenka_pp
9. júl 2010

Tak ja som pribrala počas tehu 16 kg, 10 kg zmizlo po pôrode a odvtedy sa ma tých zvyšných 6 stále drží. O dva mesiace nás čaká sesternica svadba, netuším čo na seba ☹ ☹ , aby nebolo nič vidieť ☹ ☹ ☹

blumka
9. júl 2010

@zucha ty cakas tretie babo a mas medzi detmi take male rozdiely? wau...klobuk dolu..ako zvladas tehu s takymi maluchmi?

ja som po prvom porode schudla do roka...kym som kojila slo to zo mna velmi rychlo ale po troch mesiacoch som prestala a vaha sa zastavila..
Teraz nekojim od 5. tyzdna a vaha stoji..trosku som zhodila sice ked som si davala pozor na to co jem, ale stoji ma to vela sily a sebazaprenia...
S mm mame dohodu ze ked do roka od porodu budem na predporodnej vahe, v lete ideme spolu k moru a ked nie, tak on pojde sam so starsou dcerou za bratom do USA 😀 taka mala motivacia pre mna aj ked viem ze k tomu moru by sme sli tak ci tak..ale ja tam chcem vyzerat normalne

zucha
9. júl 2010

@blumka pozeram, ze druhe mena svojich deti mas take, ako ja prve mojich 😀 K tomu zvladaniu - my zeny sme uzasne prisposobive situacii, ktora nastane a ak beriem niektore veci s nadhladom, tak sa to zvladat da 😉

Pozeram, ze niektore tu mate naozaj dost kratko po porode, aby sme sa nejak "vzrusovali" nad tym, ci tie kila idu dole, ci nie. Ved si predstavte, ze telo to vsetko naberalo 9 mesiacov, tak by bolo cudne, ak by to do troch mesiacov islo vsetko dole.

juliakocka
14. júl 2010

ahojte kočky..ja mám problém, lebo mám už 5 mesiacov po porode a moja váha stále vyzera zle mám navyše asi15 kíl čo je strašné.........meriam 155 cm a vážim 70 kíl, plne kojím a vám poviem, že vôbec nechudnem....jednoducho už 2 mesiace ani gram dole....poradte mi prosim co robit...diky

zdenka_pp
16. júl 2010

juliakocka, och keby sme to vedeli, neboli by sme tu ☹ . Ja mám 6 kg navyše, aj keď by sa patrilo dať dole celých 10kg. Dnes som začala čítať knihu od Edity Sipeky? o chudnutí, potrebujem sa nejako motivovať, možno to zaberie.

trener
7. okt 2010

ponukam treningy osobne, skupinove. spevnenie zadocku, clelkove chudnutie. martin952@post. aj poradenstvo zdarma.

dimina
29. okt 2010

Pozeram, ze tato tema fakt zabudnuta...Mna by teda zaujimalo, ako zhodit nadbytocne kg po porode?!

andrea487
29. okt 2010

@dimina kilá z teba opadnú samé ani nebudes vediet ako 🙂 🙂
ja som mala pred tehotenstvom 56kg a pred porodom 71kg a po porode 64kg a ked malá mala cca.4mes tak sa mi kolísala váha okolo 60kg a pomalicky som sa vrátila k tej svojej váhe,bez akýchkolvek diet a specialnej stravy,ci cvicení... 😀
ale teraz má 18mes.a ja stále kojím ale nieje to pravidlo že kojenie ti pomáha znižovat váhu moja susedka práve naopak 😒

dimina
29. okt 2010

@andrea487 no ja som teraz pred porodom, sice som mala termin uz vcera, ale no este stale cakam.No pred tym ako som otehotnela som tiez mala 56 kg, ale horsie je to, ze teraz mam uz 79,5, nechapem kde sa to na mna nalepilo, ved som sa ani neprejedala, radili mi hlavne vela ovocia a zeleniny, tak som to jedla a aj tak som pribrala tak vela...Viem ze po porode nieco malo zhodim, ale to je 24kg - velmi by som sa chcela vratit na povodnu vahu, alebo aspon na takych 60kg.No citala som uz aj take, ze bez diet zena nezhodila.Ale to je asi individualne u kazdej zeny inak. 😒

andrea487
29. okt 2010

@dimina no ja som prenásala až 10dní.. 😖
je to individuálne to urcite každá máme iný metabolizmus..
len si z toho nelám hlavu ak to nepojde prirodzene samo tak trosku pocvicís a bude 😉
ja som mala zas chuducké brucho a vsetko sa mi naválalo na nohy na stehná,a po porode som ležala na bruchu skoro stále a velmi rýchlo sa mi stratila tá koža skaredá 🙄 ,a nejako ani neviem ako mi i z tých noh pomalicky ubudlo...
😀 😀 😀

dimina
29. okt 2010

@andrea487 No ja idem 2.11 na prijem a chcu mi dat vyvolavacku, dufam, ze budem dostatocne otvorena na to, aby mi ju mohli dat co najskor, aby som nebola dlho v nemocnici, neviem sa uz dockat 🙂 vobec by som sa nenahnevala, keby to prislo este skor...A ja som nepribrala len do brucha, ale mne narastlo vsetko od hora az dole, to bude peklo.Snad sa este niekedy vopcham do svojich oblubenych rifiel 😀 a pevne dufam, ze sa mi vsetko podari zhodit.A tiez sa neviem dockat toho, ako si zasa po dlhom case lahnem na brucho, lebo teraz som stale na chrbte a uz sa mi aj dost zle dycha.

januska26
29. okt 2010

@dimina No tak to si na tom ako ja...🙂Ja som pred porodom mala 54 a ked som rodila tak 82kg...ale to aj tym, ze som tyzden prenasala...keby som rodil o mesiac skor, tak nepriberiem dobrych 10-15kg...drzim palce...a tiez neviem, kde sa to zrazu na mne vzalo...este stale mam 10kg navyse a nie a nie dole...:(no snad ked maly zacne behat, pojde to dolu🙂

dimina
29. okt 2010

@januska26 No ked maly zacne behat, budes musiet za nim, to pojde dolu...Ale nikdy by som neverila, ze sa pri jednom babatku da pribrat tak strasne vela.No asi sa da 🙂

januska26
29. okt 2010

@dimina Ja som si to tiez myslela a kukni...🙂a to som bola chuda jak hovado...teraz ma to stve brutalne...ale tak ked budes kojit, tak mozno schudnes skor....a mozno budes chudsia este viacej...ale vacsinou baby nepriberaju az tak vela...teda v mojom okoli som bola jedina, co tak strasne vela pribrala...:(

andrea487
29. okt 2010

@dimina
ja som zasa chodila do nemocnice na ctg po termíne,oni ma chceli hospitalizovat ale ja som nechcela byt na vyvolavackach 😲
mojej kamoske totiž vyvolávali porod 4dni!po termíne,chudák bábo tak aké muselo byt nervozne ☹ ,vela som o tom citala a vraj to nieje dobre..a tak ja som si chcela pockat kedy to príde samé 😀 ...a bude malinká sama chciet ist na svet..
držím palce 🙂

dimina
29. okt 2010

No ja som na tom este dobre, moja mamus ta pri starsom bratovi pribrala 30 kg, ale dala to dole a pri dvojickach tak isto, tak len dufam, ze toto budem mat po nej 🙂

januska26
29. okt 2010

@dimina drzim palec 🙂

dimina
29. okt 2010

@andrea487 No pocula som, ze to ma svoje zapory, ale druheho budem prenasat uz piaty den a uvidime,ako dlho ma tam este nechaju lezat pred vyvolavackou.Viem len, ze ju nedavaju hned.Mne lekar vravel uz pred dvoma tyzdnami, ze mala je uz vyvinuta, ze uz len rodit, uz aj hlavickou bola dolu pred dvoma tyzdnami, tiez vravel, ze uz sa pripravujeme na porod a aha, stale nic 😖

dimina
29. okt 2010

@januska26 dakujem, verim tomu, ze vsetko dobre dopadne 🙂

januska26
29. okt 2010

@dimina No, to si pamatam ked to hovorili aj mne...🙂ze uz uz to pojde a furt som bola doma...a ty predpokladam budes rodit na Antolskej, ci?Urcite ti vyvolavacku nedaju hned, cakaju jeden /dva dni minimalne, ak sa nic nestane...