Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

tanija133
9. feb 2011

@adka12 Tak mozno skus iny druh cvicenia napr. zumba.... 😉

leoalex
9. feb 2011

ahojte. Ja mam dve deticky. To druhe ma dva mesiace. Ani pri jednom som nemala problem s kilami po porode. Podla mna to zavisi od stravovania sa pocas tehotenstva. Ja som sa dodrziavala zasady nejest za dvoch, a viem, ze to funguje. Pri prvom synovi som pribrala 4 kg a pri druhom 6kg. Vsetko som nechala na porodnej sale, dokonca aj viac. Aj ked ma niekto kila navyse, netreba sa tym stresovat, casom zidu dole sami od seba, ani sa nenazdate. Odporucam papat vsetko, ale v malickych davkach 5 az 6 krat denne...

zuzkamiska
9. feb 2011

@leoalex ....no pekne...ale tiež si nemyslím, že je celkom zdravé pribrať počas tehotenstva len 4 kg....

adka12
9. feb 2011

@tanija133 na zumbu chodím a tiež to nič nerobí so mnou, už mám kondičku tak sa ani nespotím riadne 😅

leoalex
9. feb 2011

Nevim, ale cele tehotenstvo som sa citila vyborne, neopuchali mi nohy, ziadne strie ani vysoky tlak, po porode som sa dostala ihned do formy. Dokonca ani moj gynekolog nemal proti tomu namietky. Diety som nedrzala, iba som obmedzila tazke vyprazane jedla.

bzucinka2
9. feb 2011

@adka12 ovocie jedz len do 15 potom len zekleninu alebo grep ci anannas a ked kojis, tak mozno budes ten pripad, ze zacnes zhadzovat az ked dokojis, tak to bolo u mna pri prvom a asi bude aj pri druhom ☹ uvidime po povie vaha na konci mesiaca :-/
@leoalex prisla si nas sem provokovat? 😀

kattija
9. feb 2011

@bzucinka2 🙂 som zvedava na teba 🙂
momentalne mam bolesti zubkov tak nepapam ☹ neviem ani hryzt , tak hadam na konci mesiaca to bude zase lepsie 🙂 vsetko zle je na nieco dobre :D :D :D
auuuuuuuu

kattija
9. feb 2011

@adka12 a nezmensila si sa v cm? mozno to uz mas len svalovu hmotu hm? 😉

bzucinka2
10. feb 2011

@kattija no neviem ci bude na mne nieco zaujimave, mam pocit, ze som na tom stale rovnako ☹

ives77
11. feb 2011

Ahojte môžem sa k vám pridať? ja som mala pred tehu 65kg počas tehu som pribrala na 96kg po pôrode mi ostalo 85kg a ani za nič mi to nejde dole a to som už 14mes.po pôrode ☹
som s toho zúfalá 😔

bzucinka2
12. feb 2011

@ives77 vitaj, pravdaze mozes a drzime palceky, nech sa t i podari aspon nieco zhodit, a este kojis? 🙂

ives77
12. feb 2011

@bzucinka2 nie nekojím,kojila som oboch chalanov len 3mesiace...

bzucinka2
13. feb 2011

@ives77 a aj tak sa to nehybe, ma nestras, lebo ,mne sa to pohlo trosku ked som prestala kojit ☹

nikuska0411
13. feb 2011

ahojky...
tak ja som na tom dako rovnako...
pret tehu som mala 60... ked som sla rodit, ze 85..ako malý sloník...
a teraz... 74kg a stále ma to drzi.
a to ma malinka uz 8 mesiacov... raz do tyzdna chodim na zumbu, brusko troska splaslo, no kila ostavaju ☹

natsa
13. feb 2011

Ahojte no ja som mala ked som ostala tehotná 65kg ked som porodila tak som schudla a ked som prestala kojit taka sa na mna nacapilo 83kg je mi zle zo samej seba tak som sa dala na 90 dnovku a snažim sa cvičit aspon každý druhý den

ives77
13. feb 2011

@bzucinka2 ale zase každá sme iná,neboj 😉

kattija
14. feb 2011

@nikuska0411
@natsa
@ives77 zdravim Vas vitajte

@bzucinka2 no ako moja pochval sa, uz ziadna cokolada? mne uz bolesti zubov ustupili tak som sa konecne poriadne napapala ale pomohlo to 🙂 vaha ukazuje 66,5 kg. Snazm sa cvicit kazdy den minimalne 40 minut a poviem ti ten pilates je supeeer a hlavne na brusko zadok a boky 🙂 skus odporucam ! ja to cvicim pri Seherezade 🙂)))))))

bzucinka2
14. feb 2011

@ives77 no bodaj by si mala pravdu🙂
@kattija nie nie cokolada uz nie, uz sa drzim, vahu zatial neviemale naposledy sa mi to nehybalo ani za svet, zajtra idem na zumbu, tak uvidime ci t o trosku pomoze a pilates doma nemam ☹cvicim 2x v posilke, teraz skusim pridat tu zumbu, ak ma bude bavit a popri tom este brusakujem aj doma, tak uvidime co z toho bude, 90 dnovku som prestala, lebo boli same oslavy tak sa mmi to nedalo a teraz sa neviem zase zapojit, mozno zacnem zase od marca, lebo teraz ma cakaju este 3 oslavy 🙂

kattija
16. feb 2011

@zuzub supeeeeeeeeeeeer!

vdvorakova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kattija
22. feb 2011

@bzucinka2 ako sa mas? dlho si sa neozvala ako pokracujess??

kattija
22. feb 2011

@natsa ahoj tak dodrzujes 90dnovku?

bzucinka2
22. feb 2011

@kattija ahoj cm idu dole ale kila, nie, tak musim nieco vymysliet, presne sa budem vazit a merat na konci mesiaca 🙂

kattija
22. feb 2011

@bzucinka2 aj ja az na konci mesiaca ale zda sa mi ze to nejako zastalo ☹ a chytaju ma strasne zravky uz vecer ☹ musim sa straasne ovladat

natsa
22. feb 2011

Ahojte no dávno som tu nebola.dietu dodržiavam asi tak na 85% niekedy neodolám a dám si cukrík alebo ked som ešte hladná tak si šlahnem ovocie alebo ked mám škroby tak si dám kopček ryže.Slubujem že sem pridem častejšie a že pojdem už na 100%

bzucinka2
22. feb 2011

@kattija no vsak mna to hneva, ze sice cm ubudaju, ale vaha zostava, lebo vraj sa mi sadielko meni na svaly ☹ asi zase nesadim 90 -tku od pondelka ☹ a ono ak cvicis, tak si telo ziada viac jest tak sa necuduj svojej zravke, aj mna niekedy prepadne a tiez sa musim maximalne ovladnut 🙂

kattija
27. feb 2011

@bzucinka2 sa nam to bliiizi 🙂
@natsa ako pokracujes??? 🙂

natsa
27. feb 2011

zatial nijako,chodili sme po návševách tak sa mi to nedalo,nedalo sa odolat dobrotám a viem že keby som si nič nezobrala tak by som urazila teda aspon to v našich končinách chodí.ale už dufam tak najskorej nikam nepojdeme tak od zajtra začínam a dufam že budem mat viac času sem zavýtat

kattija
27. feb 2011

@natsa drzim ti palceky , ja od pondelka idem pritvrdit cvicenie aj rano aj podvecer ak mi maly dovoli 🙂 lebo sa mi zda, ze tie kilecka zacinaju stat ☹