Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

kattija
16. mar 2011

a este som zabudla akurat pijem vinko 😎 😀 😠

angie267
16. mar 2011

ahojte baby objavila som vasu temu a par stran precitala. Mohla by som sa k vam pridat? Vyzeram hrozne a uz tyzden sa trapim nad jedlom, teda aby som nezrala 😠 ale zacalo sa mi aj trosku darit za tyzden som dala dolu 2 kila co si myslim ze je uspech 🙂 len keby som vydrzala 😝
@bzucinka2 pozerala som si aj vasu tabulku je to vyborna vec pre motivaciu 🙂 ak sa da mozem aj ja napisat miery?

zuzik1983
16. mar 2011

@kattija zajtra si to vynahradis 🙂
@angie267 a to si co jedla?a bez cvicenia?v kazdom pripade super

angie267
16. mar 2011

@zuzik1983 ranajky polovicka celozrnneho rohlika niekedy paradajka k tomu, obed normal jedlo co varim len trosku a vecer mlieko s musli alebo take tie burizonove chlebiky. Ale stale som hladna ked vidim jedlo tak mam co robit sa udrzat. K tomu beham ale neprehanam a brusakov dam zatial len 20. Moja vaha teraz 69 kil 😝

kattija
16. mar 2011

@angie267 zmeraj sa a posli udaje bzicinke, sme radi, ze si sa pridala a gratulujem k prvemu uspechu
@zuzik1983 zajtra budem makat az orbitrej zadrem 😀 😀 😀

angie267
16. mar 2011

@kattija zajtra sa zmeram a poslem, aj ja som rada ze ste ma prijali 🙂

kattija
16. mar 2011

@angie267 uz nekojis? ked behass 🙂

bzucinka2
16. mar 2011

@angie267 jasne z emozes a vitaj medzi nami 🙂
@kattija no ty co chces vyhrat ci co 🙂

kattija
16. mar 2011

@bzucinka2 to vino a ranajsi chleba treba vypotit 😝 , a co vyhram? 😅 len aby potom tie kila nesli s5

andul18
16. mar 2011

No, nazov temy ma posmelil sem nakuknut 🙂 Co vsetko treba o sebe napisat, aby som mohla byt "pasovana" za clenku spolku chudnucich mamin??? 😀

kattija
16. mar 2011

@andul18 bzucinke udaje o sebe ale aj bez toho ta berieme 😎

bzucinka2
16. mar 2011

@kattija poschodovu tortu , aby si nas neopustila a vratila sa k nam 😀
@andul18 vitaj, uz ta mam v tabulke 🙂

andul18
16. mar 2011

Tak "miery" som zaslala, pravdepodobne budem najvacsia 🙂 Tak napisem nieco o sebe 😀 Drzim 90 dnovu rozlisovaciu dietu, kojim svojho 13 mesacneho syna (ktory najradsej papa maminu kazde dve hodiny v noci) a priznavam sa, ze cvicenie nie je mojou silnou strankou. Nikdy som nepatrila k stihlym zenam, ale po 18tke sa kila nejako zacali viacej lepit 😅 😅 (mozu za to vecerne najazdy na chladnicku a oblubene posedenia pri pivku). Pred otehotnenim som dosiahla vahu 77 kg a tesne pred porodom som mala 85 kg. Po prepusteni z porodnice som mala 73 kg. Kila ziskane po porode pripisujem "zimnym pneumatikam", tak som sa rozhodla, ze "prezujem na letne pneu", a dufam, ze sa mi to podari. Velkou motivaciou je svadba mojho brata, ktora sa kona za tri mesiace, tak snad tam pojdem o par kil lahsia 😎 😎

kattija
16. mar 2011

@andul18 joooj ty si zlata, ukazkove predstavenie 😵 pivko aj ja rada 😕 co planujes okrem diety?
@bzucinka2 ty opica ale aspon 5 poschodovu tortu celu coko a nejaky ten marcipan :-P

andul18
16. mar 2011

@kattja premyslam o fitku 2x tyzdenne, aj som sa uz o tom rozpravala s jednou kamoskou (budem spolu vyzerat ako dlhy a siroky), ale priznavam sa, ze mam dost obavy, ako tam budem vyzerat (myslim tym oblecenie). Pokus o fitko som robila naposledy pred 5 rokmi a bolo to dost trapne, pretoze 50 kg baby oblecene v znackovych veciach, nemali co robit, len ma okukovali ako sa potim na stacionarnom bicykli 😠 😠 Priznavam, ze som sa vzdala po dvoch navstevach ☹ Ale ak psychicky nezvladnem fitko, tak urcite nasadim nejake brusaky a urcite vikendove bicyklovanie.

kattija
16. mar 2011

@andul18 ak ti mozem poradit skus pilates, je to paradicka, doma pri telke, nik neokukuje okrem muza 😎 😎 😎

andul18
16. mar 2011

@kattija pilates mas z DVD, alebo si nasla nieco na nete??? Pytam sa asi ako keby som bola 100 rokov za opicami, ale o pilatese nic neviem ☹

kattija
16. mar 2011

@andul18 ak chces mam doma 4 DVD ak chces posli adresu a poslem ti ich 😉

kattija
16. mar 2011

@bzucinka2
@zuzik1983 KDE STE? duafm, ze necivicte bo zacnem mat vycitky 😝 😵

bzucinka2
17. mar 2011

@andul18 krasne si to napisala a budeme drzat palce, nech si o 3 mesiace uz o par kil ozaj lahsia 🙂 a u nas do fitka chodia a j teda riadne velke baby a aj tety a nikto ich neocumuje 🙂
@kattija 😀 😀 😀 ok, len kto ti ju zanesie do Martina 🙂 poslem postou 😀
@kattija nie necvicila som, ale mam za sebou ranajkovy polystyrenovy chleba, 2 dcl vody a idem si uvarit 1/2litra caju 🙂

zuzik1983
17. mar 2011

@angie267 by som asi umrela hladom 😀
@kattija 😀 😀 😀 nemusis mat vycitky, inak ani ja som necvicila,vvcera som mala total lenivy den
@andul18 take 50kg baby tam chodia len preto,aby ich chlapi ocumovali 😀
@bzucinka2 ja mam za sebou musli a vlocky s mliekom a uz mam aj 1/2l zihlavovy caj uvareny

piacere
17. mar 2011

ahojte 😵

@andul18 aj ja potrebujem prezuť zimné pneumatiky na letné 😀

Ach žienky... ja som si včera kúpila uhorku, ako záchrannú brzdu, keď ma pochytí večerný hlad.... a ten ma veru aj pochytil 🙄 a viete čo? Tá uhorka bola skysnutá 😠 😅 😔 Tak som musela ísť od hladu spať.... ☹ 😀

A odkedy cvičím brušáky, tak ma naskutočne bolí chrbát - kostrč. Ani malého nevládzem dvíhať.... od pondelka som na Dorsiflexe.... tak neviem,čo s tým ... 😒

piacere
17. mar 2011

a mala som dnes nenormálne sny... žeby z hladu? 😕 Najprv sa mi snívalo, že hlásili v rádiu, že vypukla 3. svetová vojna 😔 , potom sa mi snívalo, že nám v garáži vedľa nášho auta zaparkoval niekto cudzí 😕 😅 Potom som bola pri sesternici, ktorá je v Japonsku 😔 a nakoniec sa mi pri uchu urobilo nechutne veľké znamienko a ja som riešila, že si to musím ísť dať vybrať 😅 🙄

andul18
17. mar 2011

@bzucinka2 dakujem za podporu, ja VERIM tomu, ze budem o par kil lahsia, ved ja MUSIM 🙂
@zuzik1983 mas pravdu 🙂 Ale baby ako ja o pozornost nestoja, chodia tam cvicit 🙂 A ako chuti zihlavovy caj???? Nie je to moc neprijemna chut???
Moje dnesne ranajky: 2 vacsie jablcka, kavicka (samozrejme bez cukru a mlieka) a uvareny uz liter caju (ovocny, samozrejme opat bez cukru). Vlastne ja som nikdy caj ani kavu nepila s cukrom...... 😎 😎 😎 Ale zato sa mi podarilo prednedavnom zjest 300g Milku na posedenie 😠 😠

piacere
17. mar 2011

@bzucinka2
@zuzik1983
ajeje... čítam dozadu a slintám... ja mám od pondelka "sladkostný" pôst. Lebo ja najviac priberám z toho, že do seba pučím každý deň sladkosti.... Včera muž jedol čokoládový jogurt... musela som opustiť kuchyňu ☹

zuzik1983
17. mar 2011

@piacere nabuduce radsej nechod spat hladna 😀 ja mam "sladkostny post "od dnes,lebo vcera som to prehnala trosku.inak moj manzel pravidelne robi to,ze vecer o 21 si zmysli,ze ide jest.no ja vtedy neeeskutocne trpim,kukam na neho,ako nejaka somalcanka 😀
@andul18 ja som nejaky cas pred otehotnenim chodila do fitka a bolo to v pohode,nikto nejak neocumoval,nemal co 😀 a vies ,ze uz som si na tu chut zvikla?zo zaciatku to nebolo nic moc,ale vraj precisti telo,tak pijem raz za den...
ja som caj nikdy nesladila,takze mi to nevadi a kavu nepijem,fakt raz za cas,ked idem na navstevu alebo tak...

piacere
17. mar 2011

@zuzik1983 môj práskal včera o ôsmej klobásu.... skoro som potrebovala gumáky, tak mi sliny tiekli 🙄

zuzik1983
17. mar 2011

@piacere 😀 😀 😀

andul18
17. mar 2011

@zuzik1983 tak asi aj ja zacnem pit zihlavovy 🙂 A aku znacku "zihlavoveho" pijes? Je sackovy? A staci vypit pollitra?

zuzik1983
17. mar 2011

@andul18 ja som kupila popradsky sackovy.ja neviem,ci staci,hadam hej 🙂 ja si za den spravim 1 pollitrovu salku