Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

sorscha
20. feb 2008

Ahoj mischelle. Tak ja som počas tehu pribrala 22 kg. Zatial som po 3,5mes. zhodila 12kg a to by som este takých 10kg chcela dať dole. Ale nejde to. Neviem čím to je. Síce nekojím, ale snažím sa hýbať a občas aj cvičiť. Stále sa spolieham na to, že nebudem musieť meniť šatník a do leta to dám dole. 🙂

zuzidr
20. feb 2008

ahojte,ja som po pôrode 8,5 mesiaca.ked som otehotnela mala som 64kg a ked som išla rodiť tak 80 😅 k dnešnému dnu mám 63,čiže ešte menej o kilečko ako pred....nič nerobím,kojím,a nejem po 18tej hodine.ale ešte by som takých 5kíl chcela zhodiť.

najhoršie na tom je,že brucho mi zostalo ako jedna zošuverená šupka,takže aj ked chudnem,brucho je hrozné a dvojdielne plavky nehrozia.musím sa ešte donútiť cvičiť brušáky 😀 😀 😀 😕

mory
20. feb 2008

mishel ja by som ti radila 90 dnovu dietu je super krasne tam chudneme su taj aj kocky co koja tak je to na tebe 😉 skus si to precitat a uvidis ci by si to zvladla 🙂 drziom palce, inak ja som mala pred porodom 100 kil 😝 a teraz mam uz krasnych 66kg 😉

mischelle
autor
20. feb 2008

Dakujem baby.....takze nemam zufat, nejako sa to rozbehne,ze?asi je to este skoro....a kde si mozem precitat o tej 90 dnovej diete?

sue
20. feb 2008

Mischellle, čo keby sme sa nejak dali dokopy a pracovali na váhe spolu? Ja som cca 7 týždňov po pôrode a mám stále +9kg ☹ pred tehu som mala cca 55kg a pred pôrodom 70kg... po pôrode som mala 65kg, potom už aj 62kg, ale teraz zas 64kg a chcem schudnúť na tú predtehu váhu, lenže stále plne kojím a najmä chcem plne kojiť, takže dieta neprichádza do úvahy, cvičenie veľmi tiež nie... takže jediné čo mi všetci odporúčajú je jesť 5x denne malé porcie a veľa veľa piť...

mischelle
autor
20. feb 2008

....suhlasim....skusme to nejako...hlavne je fajn, poznat niekoho, kto je v tej istej situacii....co navrhujes?....mohli by sme spolu absolvovat aj tie dlhe prechadzky....co tak vsetci doporucuju....hehehe

....inac, presne hento robim a nic sa nedeje....a dost mi to ajkolise....v priebehu jednoho tyzdna mam aj 3 kilovy rozdiel...ty nie?

dari
20. feb 2008

ahoj mischelle. Ja som prve tehu zacinala s 53kg a rodila 83kg. Zostalo mi cca 8kg. Pri druhom som dobehla opat 83kg. Teraz mesiac po porode mam 10 kg dole.
Mne sa vzdy osvedcila dieta : 5x denne jest male porcie, hlavne nebyt hladna, nejest tazke, tucne, viac zeleniny, ovocia...atd. A nestresovat sa ze chudnem !!!!! Popri tom som cvicila a asi po mesiaci to islo dole 🙂
Ja uz inac takto dietujem odkedy sme prisli domov, s vynimkou sladkeho... 😀
Moja mama ma tiez problem so stitnou zlazou, tak viem ze schudnut vobec nie je jednoduche !!!

Dobry napad - chudnut spolu !!!!!!!! 😀 Takto by sme sa navzajoím motivovali !

mischelle
autor
20. feb 2008

Mas pravdu Clari, ze ja odekdy som zazila ten sok so stitnou, ze som priberala priberala a nevedela som preco...mam stres z chudnutie a vobec z tejto temy...proste - to bolo pre mna tazke...vzdy som mala okolo 55 kg a potom z nicoho nic 70 a nedalo sa s tym hybat...myslim, ze som si presla nejakou aj traumou z toho celeho, lebo teraz si neviem ani vo sne predstavit samu seba ako chudnucu...a to podla mna, uz nieje vsetko s kostolnym poriadkom...tak uvidime...snazim sa svoje tehotenstvo a materstvo vnimat ako znovuzrodenie - ako novy zaciatok---a hlavne odblokovat hlavu....

uvidime

a co sa tyka toho spolocneho chudnutia - uplne som nadsena...mne to velmi pomaha - radit sa s ostatnymi novymi mamickami....je to ine ako ked do toho kybicuju babky a mamky a manzelia, hehehe

janka196
20. feb 2008

ahoj mischelle. ja som mala pred tehu 52 kg, ked som isla rodit tak 66 kg. po porode zislo 6 kg dole. prvy mesiac zislo dalsich 5 kg. potom som sa dost dlho drzala na vahe 55 kg. a teraz ani neviem ako som zisla na 46 kg. pritom jem normalne sice trosku sa obmedzujem kvoli kojeniu ale nedrzim nijaku specialnu dietu.

sue
20. feb 2008

...tak podme do toho 😵 my sa síce nemôžme pripojiť k spoločným prechádzkam, ale k nejakému správnejšiemu stravovaniu áno 😵

danuska24
20. feb 2008

ja som mala pred tehu 81kg. prve tri mesiace som schudla na 76, a ked som rodila mala som 88. a teraz mam 71-72, takze spokojnost oproti vahe pred tym, ale aj tak by sa zislo dat aspon 5 kil dole, aj ked mam 180cm.

shela
21. feb 2008

Ja som mala pred tehu 61-60 kg a na konci 70kg...Tyzden po porode som mala naspat vahu 😅 ...asi tym kojenim..mala zo mna vysala asi uplne vsetko 😅 no a teraz 6 mesiacov po porode mam 56kg...cvicim na orbitreku..ziadne diety a podobne hovadiny nedrzim..len si zacvicim 4-5 krat do tyzdna po 25minut

petulienka
21. feb 2008

Ahoj mischelle

ja som na tom tak isto, aj vahu pred a po porode mam presne ako ty.. a nie a nie sa toho zbavit.. Zastavilo sa mi to na 83 kg a hotovo.. ani deko hore (chvalabohu) ani dolu (bohuzial). Kupila som si tehotenske rifle, kedze nic ineho z mojho satnika neobleciem, tak snad to pojde dolu, lebo je to des... ja som pred par dokmi mala tiez 55kg a ked mi zistili znizenu cinnost stitnej zlazy, tak som nabrala behom 3 -4 mesiacov 20 kilov ☹ Tak nam neostava nic ine iba dufat a byt trpezlive. Ale my to zvladneme 🙂 😉

cemi
21. feb 2008

ahoj mischelle

ja som sice uz rok po porode. v tehu som pribrala skoro 20 kg, v porodnici som nechala 10. a tych zvysnych 10 som chudla tak 9 mesiacov. islo to uplne samo. ale tak do toho pol roka po porode som uz vyzerala ako tak. kojila som cely rok a myslim ze to ma tak "pekne" vycuclo.

mischelle
autor
21. feb 2008

Petulienka,

no to je uplne ako cez kopirak....mali by sme zalozit nejake hnutie proti nepriazni osudu....esteze nas aspon ti nasi chlapi miluju, eheheh...som zvedava, ci sa nam to pusti...lebo neviem,co urobim ked sa to nepusti...to akoze po druhom dietati zostanem na stovke?..alebo co?...snad sa s tym musi nieco dat robit....vybavim si strestnutie s jednou velmi dobrou enfokrinologickou a dietologickou zaroven - tak ked mi nieco mudre poradi...napisem...

Zatial - hlavu hore - hlavne kvoli nasim drobcekom..

mischelle
autor
21. feb 2008

Inac,

s tym vycucavanim...ja tiez plne kojim a jem 5 krat denne len samu zeleninu a zdrave veci...spat idem povacsine hladna a cokoladu si davam len vynimocne - no proste cista nuda....a vaha sa tvari, ze ja nic ja muzikant...ja tomu nerozumiem....co este pre boha sa da robit? uz mi ostava len zacat cvicit aj ked kojim a potom si to uz mozem rovno hodit....moje telo sa tvari ako partizan - nepopusti ani za svet....

Zeby to bolo v mojej hlave?

....fakt neviem...

shela
21. feb 2008

mischelle...cvicenie neovplyvnuje mliecko kym nechudnes viac ako 2 kila do tyzdna 😉

dari
21. feb 2008

mischelle, hod tu traumu do kybla 🙂 Musi to byt fakt na porazenie.....ma napadlo ci si poradila s endokrinologom, tak sa na to chystas. Viem aka je zufala moja mama.....a co sa tyka tej psychiky, verim ze ta ovplyvni vela...hlavne ziadne blbe myslienky, alebo ze chudnem. Len som si pomyslela ze chudnem a hned som bola hladna.... 🙂

a kedy zaciname s ch.d.u.i. ? Ja mozem od zajtra...papam cokoladu a zapijam tmavym pivom 😀

kisorka
21. feb 2008

a poradite ako cvicit, aby sa sadielko rozpustalo ,no do mliecka kyselinu mliecnu nepustalo?

dari
21. feb 2008

kisorka, mozno zo zaciatku pocvicit mozgove zavity a vymyslat take pekne versiky ako ty ... 😀

s tou kyselinou mliecnou ma to nikdy nenapadlo, ja som dost cvicila aj ked som kojila 😕

kisorka
21. feb 2008

lebo vsade citam, ze ked sa zvoli nevhodne cvicenie a telo zacne produkovat kyselinu mliecnu/ svalovica/
tak babatku mliecko nechuti a odmieta ho. a to by som veru nechcela...

kisska
21. feb 2008

kisorka - odbornici kvoli tomu odporucaju cvicit hned po kojeni ale nie menej ako hodinu pred dalsim kojenim. Pretoze okrem kyseliny mliecnej sa uvolnuju cvicenim aj toxiny... ale hodku po cviceni by uz nemali byt v mliecku 😉
Inak skuste sa nakontaktovat na nick "lenciatko", dnes som nahodou videla jej album s bruskom a 5 tyzdnov po porode uz mala opat figuru ako pred tehu, tak urcite bude mat skvely sposob ako to dosiahnut...
A ja dufam, ze najneskor o 2-3 mesiace sa pridam k vam, tak mi drzte miesto 😎

qetinka
22. feb 2008

ahojte baby...tak Mischelle...akurat som mala vplane zalozit takuto nejaku temu... 🙂 nemozem sa na seba ani do zrkadla pozriet 😒 no hruza...a musim stým niečo konecne porobit...som 10t po porode...tehu som zostala ked som mala 83kg.pribrala som 15kg 😖 a teraz mam 😠 hnusných 92kg...pri vyske 174cm..hrozna nadvaha...podla idealu by som mala dat dole aspon 28kg...ale spokojnejsia budem ked dam dole aspon 10kg...toť moj ciel do mojich narodenin vlete....takže najvyssi cas ist na to 😉 ideme spolu?bude sa nam lepsie chudnut...co ty na to?inacnechcem aby to slo rapidne dolu...kôli kojeniu...musim...synator place..ide papat...

mischelle
autor
22. feb 2008

Hello ladies,

no vidim, ze nas tu je nahnevanych na osud celkom hodne, hehehe....
S tou kyselinou mliecnou - neviem ako vy baby, ale ja som v takej "kondicii", ze svalovicu som mala hned po prvej prechadzke....tak super byvam, ze ked vytrepem kocik z domu mam za sebou asi sto schodov bez vytahu...takze mne povacsine staci dostat ten kocik na dvor a som uz vybavena 🙂 ....
Ja som mala cisarsky a asi 6tt po porode som zacala cvicit brusaky, z coho som samozrejme tiez mala hned svalovicu a ako bonus som dostala odvsadial dobry zdrbung, lebo som netusila, ze by sa to nemalo robit aspon 3 mesiace po porode, lebo mam zasitych 6 vrstiev....no, co som mohla vediet? Sak som nevidela ako ma siju 😀 ....
Ale cvicim trosku aj tak, lebo mam nervy zo zrkadiel, co sa mi vysmievaju....

Vcera som mala z drahym 5 vyrocie zoznamenia a keby ste ma videli, ako som sa sukala do gati cislo 46!!!!!!...no hruza, a aj tak som si ich musela hned rozopnut v restike....

Inac, bola som si obzriet Strkovecke jazero...je tam fajna bezecka draha...tak som rozmyslala, ze to je asi najlepsia cesta....

Ja som vela cvicievala fitness a posilovanie...a to vedie akurat ku pekne vytvarovanym svalom, ale chudnut sa z toho nechudne - skor naopak....svaly su este tazsie ako tuk...

Takze navrhujem len rychlochodzu a neskor beh....to je podla mna zaruceny recept...i ked z duse neznasam behanie - neviem spravne dychat...chytam z toho klaustrofobicke stavy, lebo sa neviem dodychat....ale tentokrat uz nieje cas na to co mam alebo nemam rada - situacia je alarmujuca...takze hor sa do toho....

Fuj, dneska som mala zatial len jeden jogurt...a mam chut na opeceny chleba vo vajicku a tak...jezis...co si mam spravit? Asi si idem dat nejaky salatik....z teh hnusnej chemickej zeleniny ...takto cez zimu je to hrozna bieda zo zeleninou na slovenku...

Dievcata - bojujme....ved kazda z nas si samu seba urcite pamata, ako kocku, co sa chysta na dusku ohurovat nejakych samcekov....tak sa drzme spomienok a premienajme na realitu

😀 😝

qetinka
22. feb 2008

ahoj..mischelle...ja som mala tiež cisarak...brusaky som teda zatial nerobila...mna to boli 😀 ja mam totižto kondicku absolutne nulovu...ale tvrdim že svaly mam..len su niekde hlboko skryte... 😀 si robim srandu zo seba...dost casto ale je naozaj cas pozriet sa pravde do oci...teraz tie mišelinky schovam pod bundu ale co vlete????desim sa toho..musim to zmenit...mischelle poznas stranku www.chudnutie-ako.sk?celkom sa mi to pozdava....mrkni na to...ja sa poznam a celkom isto viem že nebudem drzat ziadnu osvečenu "dietu"nemam rada ked musim jest to co mam nadiktovane....teda vtedy to alebo hento...podla nejakeho jedalnicka...taka 90 dnovka...rozmyslala som nadnou...ale drzat tie dni...raz bielkovinovy..potom taký...atd..asi by mi viac vyhovovala delena stava....pride mi pre mna lepsie "šita na mieru"...ale ono v podstate chudnutie je v hlave...zmenit svoj zivotny stýl a postoj k jedlu...a nerobit zo svojho tela kos na odpadky...jest zdrave jedla nenicit si telo nezdravými jedlami a hlavne sladkostami...ja mam vpodstate teoriu v malicku...ono je to tazke dat do realu...ale zacat sa musi...čo sa cvicenia týka...ja som vpodstate nikdy necvicila...ale som s mužom už dohodnuta že ked trosku schudnem..upravou stravy a naberem nejaku tu kondicku...trebars dlhými prechadzkami..s kočikom pojdeme spolu do posilky...cinky teda dvýhat nebudem..ale taky ten bežecky pas...a bicykel....to by sa dalo....a celkomurčite sa tam nechcem znicit...aj ta to bude tazke...isto budem ma tpocit že tam umriem... 😒 si dobra..že nedivala som sa ako ma šiju...ja som hopvorila..nech mi ukazu ako ma šiju..aspon uvidim ten hrozny tuk..life...a spamatam sa... 🙂

mischelle
autor
22. feb 2008

Hello qetinka,

moja mala spi od siedmej...o siestej som ju kolila...a ona nic...asi neni hladna, pipinka...uz mi dneska 6 den nekakala - zacinam byt z toho nervozna, ale hovori sa, ze deti to obcas mavaju a je stale usmiata a prdka, ta dufam, ze si uz coskoro kakne...

Ja mam tiez teoriu v malicku....a vobec...odkedy som kvoli tej stitnej zacala priberat, tak mam za sebou....2,5 roka cvicenia v posilovni s trenerom 3 az 5 krat do tyzdna...54tyzdnov ratania kalorii - dennodenne...3 krat ryzova dieta, asi pol roka delenej stravy, atkinsonova dieta a ani prd., podla mna uz nieje co by som nevedela, nerobila....teda okrem toho hnusneho behu...tak uvidime...

martinka211
22. feb 2008

Ahojte,tak ja som pred tehu mala vahu 57kg a ked som isla rodit tak 80kg 😝 v nemocnici som nechala len 6 kg,co som sa zhrozila,ked som si doma stupla na vahu som myslela,ze tam necham viac 😉 ,no a teraz 4 mesiace po porode mam 61kg a musim dat dolu este aspon 4kg,aby som bola na vahe pred tehu a vosla sa do novych rifiel co som si kupila predtym ako som otehotnela a mala som ich na sebe len 1krat 😀 tak dufam,ze do leta to zvladnem 😉
Drzim vsetkym palce v chudnuti 😉

mischelle
autor
22. feb 2008

Martinka, tak to si veru, potom zacala velmi pekne chudnut...a celkom aj dost rychlo - nie az moc rychlo? No, to je uz jedno...dolezite je, ze Ti tu vahu dost zavidim, ehehehe

Qetinka, pozerala som tu stranku, fakt to vyzera dobre....ja som ju uz kedysi skumala ale uz som aj na nu zabudla, ten Miro Vesely je taky srandista - berie to tak vsetko ludsky a hlavne netrepe...povie to tak ako to je, a to je na tom fajn....

martinka211
22. feb 2008

mischel mne to islo dolu pomaly a zastavilo sa to na 66kg,vtedy som zacala drzat 90 dnovu dietu ale vydrzala som len 3 tyzdne a za ten cas som dala dolu 3 kila,a ako som ju prestala drzat tak tie dalsie 2 isli nejak same,myslim,ze je to tym,ze mam ovela viacej pohybu ako predtym,lebo chodim na rychle prechadzky s kocikom a aj dost do kopca,tak 3 hod denne 😉

mischelle
autor
22. feb 2008

Jak to robite, ze tri hodiny denne? Mna to po hodine a pol vzdy prestane bavit....proste sa nudim, chodim hore dolu jak pipina...a nic...ja neviem...este ked mam ist s kym tak sa to da, ale samu ma to proste nebavi....

Ja viem, ja viem....nevyhovaram sa, len konstatujem...viem, ze musim makat...