Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

zuzik1983
8. júl 2011

@ivanulienka81 moja nie,ja uz som vydata 😉 bratreanec sa zeni

ivanulienka81
9. júl 2011

@irsina83 nechcela som sa ta dotknut, to v ziadnom pripade, je mi luto ak si si to nahodou tak vysvetlila, ved to je skvele ako si to ponala a snazis sa.... my si mozeme len priklad brat 😉 ja ak tu napisem nieco trocha vtipne (teda aspon pre mna vtipne), tak sa snazim len odlahcit tie nase kila 😀
a vsimla som si, ze si rodila predcasne, isto nechces tu o tom pisat, to mi je jasne, ale moja znama rodila v 29tt kvoli help syndromu ☹
@zuzik1983 my ideme o tyzden k svokorvcom... no to bude skuska pre mna, ci vydrzim, oni stale taaaak vyvaraju a vypekaju ked sme tam 😝

bzucinka2
9. júl 2011

@martabalalajka vitaj medzi nami, ono tie posledne kila idu zle dolu asi nam vsetkym ☹

@irsina83 drzim palce, nech sa ti to podari 🙂

zuzik1983
10. júl 2011

@ivanulienka81 aj u nas su svokrovci pokusenie a moji rodicia tiez 😉

jajuska1411
10. júl 2011

ahojte ak mi dovolite pripojila by som sa k vam.malinky ma uz 8 mesiacov a ja vyzeram hrozne 😠 ☹ 😖 som drobna mam len 158 a pred tehotenstvom som mala 57-58 v tehu som to dotiahla na +22 cze rovnu 80 😠 no a dolu to slo na momentalnych 63 a uz nic 😖 😢 chcem vyzerat aspon ta ako pred tehotenstvom ☹ uplne som vyvedena z miery ked vidim mamicku tlacit kocik ma v nom este len babatko tak 2-3 mesacne a vyzera ako keby nikdy nerodila 😒

angie267
11. júl 2011

@jajuska1411 ahoj vitame ta 😉 ono viacere sme na tom podobne, tot moj pripad: prve tehotenstvo som pribrala 23 kil, vaha pred otehotnenim 48kil, do troch mesiacov mi vaha ukazovala 49 kil, takze parada bez cvicenia a nejedenia. A pocas tych rokov som mala stale rovnaku vahu dokonca som sa vzdy snazila pribrat samozrejme bez uspech. Druhe tehotenstvo: nabrala som 25kg 😝 ked som isla rodit som mala 77kg hned v porodnici som nechala 6 kg a od tej doby, je to uz rok sa mi podarilo schudnut len 4 kila, cize teraz mam stale 67 kg plus minus kilo. Aj sa snazim drzat dietu a za par dni ma to prejde, nemam pevnu volu. Nikdy pred tym som si nemusela davat pozor na to co zjem a teraz ked sa pozrem do zrkadla tak sa mi chce bleeeee 😖 😖
A taktiez mam kamaratky co spolu kocikujeme a maju 3mesacne deticky a ledva 50kil. Tak tiez som z toho zufala, ale mam aj chvilky kedy si poviem no a co, som taka aka som a basta, ale to vsetko samozrejme podla nalady 😀 😀

angie267
11. júl 2011

@bzucinka2
@zuzik1983 ahojte baby v poslednej dobe vas dost zanedbavam, musim sa polepsit 😉 A ako sa vam dari? S kilami a aj detickami? 🙂

jajuska1411
12. júl 2011

@angie267 hej ved to je najhorsie ze aj by som chudla ale nemam pevnu volu aj si poviem ze vydrzim aj vydrzim a zrazu to pride a konec ☹ inak som jana z nr a ty?

bzucinka2
12. júl 2011

@angie267 dakuejm za opytanie, tak ziadna slava to nie je, lebo tera z aj malo cvicim, nestiham, obe deti su doma, chodime sa kupat a po vyletocha v tomto teple ani cvicit nevladzem, tak aspon stravu sa snazim obmedzovat a drzat sa na vahe, ked uz nechudnem ☹
@jajuska1411 vitaj veru pevna vola je aj u mna cudzi pojem ☹

ivanulienka81
12. júl 2011

ahojte
@jajuska1411 kazda sme ina... dokonca kazde tehu, sestonedelie a dalej potom je ine... napr. moj pripad prve tehu som pribrala 8kg a do mesiaca som bola dokonca -2kg ako pred tehu, uplna parada... druhe tehu som pribrala tiez 8kg, aj som schudla spat, ale potom som zacala naberat..... takze hroza

dievcata ja tieto dni flakam.... nechce sa mi cvicit v tomto teple 😝 a cely den sa pekne drzim, ale vecer ma chytaju soky, vcera vecer som zjedla cokoladu 🙄

jajuska1411
12. júl 2011

@bzucinka2 ale tak zase pozriem na maleho a som happy hlavne ze je zdravy 😀

jajuska1411
12. júl 2011

@ivanulienka81 s tym vecerom je to tak podobne aj u mna rano sa najem cez den v pohode a vecer hruza 😠

zuzik1983
12. júl 2011

@angie267 no u mna to tiez bohvieco neni, cvicit som akosi prestala,strava ako kedy, hlavneze mala sa mam fajn 😉
@jajuska1411 ja tiez nemam pevnu volu,ale v tehu som nabrala 16 kg, 12 som nechala rovno v nemocnici a do 2 mesiacov som mala vahu ako pred tehu.ibaze ja som mala pred tehu vahu 66, cize 10 kg navyse,tak treba davat dole ,ale nejde to,proste stale rovnaka vaha,ale ani pre to nejak moc nerobim,aspon ze sa drzim rovnako a nepriberam 🙂

bzucinka2
12. júl 2011

@jajuska1411 presne aj ja si to hovorim v slabej chvilke, ze tie dva pokladiky stoja za vsetky kila sveta 🙂

zuzik1983
12. júl 2011

@bzucinka2 @ivanulienka81
sice to sem nepatri,ale babule vas by som sa rada spytala,ked mate deti s takym mensim rozdielom po sebe.ako ste to zvladali od narodenia do teraz,je to velka makacka ci da sa?predpokladam,ze tie starsie este v skolke neboli,ked sa narodili drobci.lebo rozmyslam,ze sa vykaslem teraz na chudnutie a spachame s mm druhe bejby.chcela by som maly rozdiel,nech si deti neskor dobre rozumeju,ale bojim sa toho,ze si ani nevydychnem potom 😕

jajuska1411
12. júl 2011

@zuzik1983 presne ma to aj + aj - asi ako vsetko.

jajuska1411
12. júl 2011

@bzucinka2 hej ved hlavne ze su deticky zdrave to je najdoleitejsie na svete teda aspon pre nas ten nas 🙂 a ako hovori drahy nemozu mat vsetky mery 90-60-90 😀

angie267
12. júl 2011

@jajuska1411 no mame to tazke, ale ja si hovorim, ze ked nastupim do prace a zacne mi kolotoc, tak nebudem mat cas sa ani najest, tak snad to pojde dolu ked to budem najmenej cakat 😉 teraz mam kopu casu doma a teda hlavne vecer ked malinka zaspinka tak ja sa dotlacam 😀 😀 a tam bude asi ten pes zakopany 😝 😝
tesi ma, ja som Angelika z Ma 🙂
@bzucinka2 ani ja teraz nebeham ani si to neviem predstavit v tomto teple 😝 😝 no ja teraz ani to nejako neriesim no viem, ze pride obdobie kedy mi prepne v hlave a zacnem behat ako diva 😀 😀 uz si robila aj tabulku? ak ano poslem ti miery tie modelkovske 😀 😀
@zuzik1983 tak to ano pre deti urobime vsetko a pol tony, len aby boli zdravucke a nic im nechybalo 😉
jej druhe babo super uz sa tesim s tebou dopredu 🙂 🙂 ja by som tiez este jedno chcela 😝

zuzik1983
12. júl 2011

@angie267 zatial len uvazujem 🙂 chcem viac deti,tak aby som to stihla 😝

zuzik1983
12. júl 2011

@jajuska1411 no ved to 😝

jajuska1411
12. júl 2011

@zuzik1983 a inak ako mate?

bzucinka2
12. júl 2011

@zuzik1983 neviem aka je tvoja Nikolka, ale moj Alexko a aj Tomi su uplne kludne deticky, Tomi sa narodil v juni a 3 mesiace boli spolu doma potom od septembra isiel Alexko do skolky, na ktoru sa velmi tesil a ani raz neplakal, ale zvladali sme to v pohode, este aj na kupalisko sme chodili s drobcekom, jasne ze sa nekupal, ale vsetko sme krasne zvladali, ja som Alexkovi od zaciatku rozpravala o babatku v brusku a velmi sa na neho tesil a maju sa radi dodnes, je uzasne sa pozerat ako ho hned objima, ked prideme pre neho do skolky, aj Tomi sa hned vytesuje a jasi, vsetko sa da v pohode zvladnut a mne so starsim vela potom pomahal manzel, ked som bola velmi unavena, tak jedneho alebo oboch mi zobral von, ja proste ani neviem ako , ale ide nam to bez problemov, a vsetkym by som odporucala rozdiel okolo 2 rokov, ja proste milujem tie chile ako sa objimaju a tesia jeden na druheho, da sa to zvladat v pohode a este ak mas takeho super muzika ako ja, ze ti pomoze, tak by som ani nevahala 🙂
@angie267 jasne tabulku robime kazdy mesiac 😉

ivanulienka81
12. júl 2011

@zuzik1983 Medzi mojimi krpcami je rozdiel 17 mesiacov. Ked som otehotnela, maly mal 8 mesiacov a bolo to planovane, lebo sme chceli rozdiel kolo 2 roky. Ale kedze sme sikovni, rozdiel je teda 1 rok aj 5 mesiacov 😀 Ja to mam kus o hubu, lebo maly resp. starsi je velmi zivy, sinter, vymyselnik, a to nejdem ani spominat jeho pohybove zrucnosti. A teda ked sa mala narodila mal len 1 rok aj 5 mesiacov, tak je stale s nami doma. Misko je sice teraz v obdobi vzdoru a robi malej zle, ale na druhej strane ju aj pomojka, vybozkava, poukazuje hracky atd. A poviem ti, ze velakrat mam co robit a obraciam sa doma, velakrat padam unavou, ale nevymenila by som to ani za poklady sveta 😵

angie267
12. júl 2011

@bzucinka2 super tak zajtra poslem miery🙂
@bzucinka2
@ivanulienka81 baby velmi krasne ste to napisali o tych drobcoch 😵
@zuzik1983 ja mam rozdiel 10 rokov a to je trosku uplne nieco ine ako tu baby co maju dvojrocny rozdiel. V tomto je to zase vyhoda, ze starsia mi pomaha vo vsetkom, ale ta laska surodenecka je naozaj k nezaplateniu, Simonka ta starsia bambula velmi lubi Nici 🙂

zuzik1983
13. júl 2011

@jajuska1411 inak celkom fajn az na dnesnu noc,mala mi prerevala ba dokonca preziapala od 23 do pol jednej,neviem,co to bolo,zuby ci co 😕 no dnes som ako zbity pes 😕
@bzucinka2 @ivanulienka81 krasne ste to popisali,no nikolka zrovna kludne dieta neni,stale by len behala ked je hore sa nezastavi a kedze este nevie sama,musim s nou,malo spi,aj ked sa to teraz trosicku zlepsilo a manzel pomoze fakt len ked musi,ze ja nemam cas a prikazem mu,nech si ju nachvilu zoberie 😒 ,sam od seba nie, s malou dokonca este nikdy nebol vonku sam,a aj so mnou ist ma problem,od porodu bol so mnou kocikovat hadam 10x,jak aj to neni vela.ale dohodli sme sa vcera,ze sa do toho pustime na jesen po svadbe,a uz je oboznameny,ze bude sa musiet viac starat,,tak som zvedava,ci aj bude 😝 zvladlo to kopa ludi,zvladnem aj ja,ale zatial s vami pokracujem,do svadby chcem zhodit nejake tie kila,a ktovie,mozno sa ani nezadari a budem chudnut nadalej 🙂
@angie267 no vas rozdiel to uz je o inom,mas uz doma velku babu,co ti pomoze. 😉

bzucinka2
13. júl 2011

@zuzik1983 neboj sa, moj chodi aj s mensim von ale so starsim si to uz uziva a ide s nim aj sam od seba 🙂a presne ako pises zvladli iny zvladnes aj ty, ja som si prevracala cele tehotenstvo popri malom a prezila som to 🙂 drzim palce nech sa vam zadari ako vy chcete 🙂

@angie267 cakam 🙂

zuzik1983
13. júl 2011

@bzucinka2 ale ten moj je lenivec,len doma by sedel,on takmer nikam nechodi,len do roboty a spat

lusilala
13. júl 2011

Ja som po dvoch detoch, po prvom som chudla skoro 4 roky, kým som s 87 kíl schudla na 50. tiez som nejedla po 18tej a ked tak len korflexy s mliekom a chodila som korculovat . ako tak sa to dalo,,,stravu som nijako neupravovala len som stale pouzila na obed mensi tanier,alebo somm jedla len to co ostalo po malej ked nedojedla.a jablká,a voda,voda je dolezita,,pri kazdom pocite hladu,,,,tak ale oproti druhemu dietatu je toto trapenie,,po druhom teda chlapcovi,,tu som pribrala sice menej,mala som 68 kil ale behom 3 mesiacov som bola na 55 a teraz ma maly 1,5 roka a mam rovnych 50 a tu sa uz drzim,a to vsetko len vdaka EMULIPSU.kupila som ho na mimibazare .a aj ked to znie neuveritelne,,pri tomto emulipse som mohla jest aj po 18tej,jedla som cokolvek,aj slaninu,no pravidelne som uziivala 3 krat dene 10 kvapiek a isla vaha dolu,teraz ho uz beriem len 1x denne aby som to udrzala ale to len preto lebo ja aj o pol noci zjem celu pizzu ,inak sa uz potom nemusi brat ak sa stravujete normalne.
No ale aj tu plati voda voda voda,,vela vody,,treba stale piť,,a pohyb nezaskodí tiez,,ja napriklad sa snazim chodit kamkolvek kde sa da pešo .po prvom dietati som vyzerala hrozne a široko a celkovo vzhad nebol taky fajn. Emulips mi okrem schudnutia,pomohol spevnit nechty,nevypadavaju mi uz vlasy,a nemam problem so zlcnikom ani zaludkom ked zjem mastne. je fakt super,,skusste ho.

elenka.k
13. júl 2011

Ahojte baby! Je je fajn ......všetko čo píšete, ale mňa zaujíma skôr brucho, spevní sa vôbec ešte niekedy? Ja robím brušáky cc 60 - 90, denne. Váha sa mi už celkom páči, ale to brucho??? 😖 Aké ho mate Vy? Aspoň niekedy bude, respektíve nebude ako želatina??? Ďakujem!!!!!!

ivanulienka81
13. júl 2011

@lusilala no co ti ja viem https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/mate-skusenosti-s-emulips-na-chudnutie/
asi 100% zaruka to nie je, zrejme je to indi vindi