Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

skolara
23. nov 2011

@lucka1987 a kolko vazis teraz ? Kolko potrebujes zhodit do cielovej vahy? 😕

lucka1987
23. nov 2011

@skolara teraz vazim 66 a potrebujem zhodit 10 kil.... 🙄 aj na 56 kg... zatial.. to je moj prvy ciel.. potom by bolo fajn to dotiahnut na 53 kg , ale tych 53 som mala len iste obdobie pred otehu.. takze staci zatial na tych 55-56. to bola vzdy moja vaha

skolara
23. nov 2011

@lucka1987 presne ako ja 😀 ja mam 66 a chcem 56kg takze ideme na to spolocne. 🙂
ja mam pocit ze mna kojenie brzdi v chudnuti. Lebo jest fak nejem tak vela ako vela vazim

lucka1987
24. nov 2011

@skolara ja nekojim zas..a pocula som ze kojenie dopomaha k chudnutiu nie? ci to u kazdeho inak funkuje asi co?

inak cosi som tu citala o nejakej tabulke... mozem sa tam k vam vtriet? 😕 😅

lucka1987
24. nov 2011

baby poradte nejaky dobry stravovaci plan na den.. teda priblizne ak sa tomu ktosi tu rozumie... lebo len tak od oka tu hadzat ze rano musli s mliekom, ako desiatu ovocie obed zeleninova polievka, olovrant nejaky suchar alebo ryzovy chlebik a vecera zelenina.. sa mi zda lajcke.. teda aj ked sa mi to zda celkom fajn.. som napisala moj stravovaci,plan, ktory nedodrziavam.. teda par krat som tak jedla 😀
a tiez som pocula ze by sa nemalo pevne stanovovat ze prestanete jest o 17 tej hodine.... pretoze ak si idete lahnut o 23 hodine tak je to 6 hod od posledneho jedla a idete spat s pocito hladu co nie je dobre, metabolimus sa spomaly a telo si urobi zasobu tukov.. lebo mu cosi hovori ze je nespravne....
ze treba papat tak 3 hod pred spankom... 😉 cize ja si tu veceru dam aj o 19 tej hodine kedze spat idem o 22. 😉

skolara
24. nov 2011

@lucka1987 hlavne kombinuj ked uz mas to maso tak so zeleninou. Salaty, brokolica, cukina, mkva uvarena , hrasok, kukurica.
obmadzit bielu ryzu, zemiaky, muku, cukor chlieb.
Ja napr. jem vsetko ale ryzu celozrnnu, muku celozrnu pouzivame.
Ranajky jem bud cherios a ryzove mlieko ( ja mlieko nepijem a ani nejem nic v com je mlieko) takze mam obmedzene sladkosti lebo vsade je mlieko takze jem len horku coko 80 % ked mam chut na sladke. Alebo spaldove susienky.
obed mavam normalne co mame. Dnes vajickova polievka a granadir. Ale veceru uz mam stale salat alebo zeleninu udusenu na vode. Ja mam rada zeleninu a vlocky a podobne veci takze to mi problem nerobi.
Dnes rano som mala na vahe 65.8 juchuuu ide to dole sa tesim.

lucka1987
24. nov 2011

@skolara no ja som sa priam odvazila.. akurat som po obede.. ( morcaci vyvar) a mam 65,9 😅 taksme sme ozaj narovkako... lebo tych 66 povodnej vahy som mavala ked som sa vazila tentp tyzden v pondelok... dnes je stvrtok a najedena vazim o cosi menej... tak tiez som spokojna.. 😉 vecrer idem do fitka.. teda ak drobec bude posluchat.. (bravam si ho zo sebou do kocara a tam na chodbicke spinka, a ja cvicim hned za zastenou pri nom) takze uvidime.. ja si robim taku svoju vlastnu tabulku... kazdy pondelok sa budem vazit o tom istom case... uvidime potom o 4 tyzdne...

skolara
24. nov 2011

@lucka1987 tak to mas super ked tolko vazis aj poobede ja by som poobede mala viac.
Inak mas poslusnucke babatko ked ti tak spinka a ty mozes cvicit. Ja musim mojej Amelii robit spolocnost ona len tak hocikde nezaspi a uz vobec nie ked kocik stoji.
Ja budem cvicit pilatesa kazdy vecer ked zaspi aj to len 20 minutovku.
Pomeraj si miery pas, boky, stehno tak budes vediet presne ako chudnes. Podla vahy sa to neda povedat.

kakanika
24. nov 2011

@ivanulienka81
hahaha asi sa na to vykaslem aj ja,ved idu sviatky,sak co sa budeme obmedzovat ked je tolko dobrot na stole :D

lucka1987
24. nov 2011

@skolara no to som sa chcela spytat... mam to pomerane.. ale neviem ako sa mera pas... ten krajcirsky meter musi prechadzat cez pupok? alebo cez najuzsie miesto na bruchu? lebo sa mi zda ze niekto si to mera tak a niekoto inak. a boky cez zadok? ja som z toho jelen.. je to trapne sa pytat ale ozaj to neviem 😅
no ja cvicim aj ked je drobec hore.. dam si ho do lehatka a kuka sa na mna, obcas k nemu priskocim a usmejem sa, a celu dobu cvicim tak aby si myslel ze sskujem prenho 😀 😀

lucka1987
24. nov 2011

@kakanika 😀 😀 😀 tak ja si veruze dam z kazdej dobroty.... ale malinke mnozstvo.. a smierou. 😉

bzucinka2
24. nov 2011

@lucka1987
@skolara ja uz radsej stare fotky ani nepozeram, ja si pas meriam cez pupok ako pises a tiez ziadna slava ☹
inak a vy ste tak ze rano nenajedene mate o par cm v pase menej ako poobede?

lucka1987
24. nov 2011

@bzucinka2 no ja som si pas merala vecer.... a hej.. rano ked som nenajedela nam oovela menej v cm ako vecer 😀 a aj na vahe mi to urobi aj kilo 😀 😀 teraz na obed som mala 65,9.. vecer po zumbe sa odvazim a bapisem ze kolko budem mat 😀

lucka1987
24. nov 2011

inak asi nebude sledovat svoju vahu kazdy den.. myslim ze sa to neoplati.. radsej budem sa vazit raz do tyzdna 😅

skolara
24. nov 2011

@bzucinka2 no mam o par cm menej ale je to aj viditelne dokonca!!! rano plochejsie a vecer balon 😝
@lucka1987 ja vahu odlozim a vytiahnem ju o mesiac asi lebo takto som na nej kazde rano a to je chore 😀

lucka1987
24. nov 2011

@skolara no aj ja mam viditelne malicke brusko.. rano... dokonca soma j celkom spokojna s nim.. keby si nechytim tie speky 😀

ja mam pas cez pupok 98 co sa mi zda veeela... lebo ani tak strasne to nevypada.. al ked si predstavim ze missky maju 60 😕 a ja mam 60 stehno v najsirsej casti... som to tu uz pisala.. a ked sa kukam tak nechapem ako moze mat niekto pas ako ja stehno ... 😕

bzucinka2
24. nov 2011

@lucka1987 tak aspon ze nie som taka divna sama 😀
ja sa vazim 2 x za mesiac a meriam sa len raz za mesiac 🙂 inak to aj tak nema vyznam a este sa mi vaha meni aj pocas menzesu ☹
@skolara presne a ide ma z toho porazit, to co nemam jest cely den? 😨

lucka1987
24. nov 2011

@bzucinka2 no mne sa aj brucho meni pocas menzesu.. aj predtym.. vzdy som ho mala nafuknute nech som robila cokolvej, a vazila som tak o kilo viac

bzucinka2
24. nov 2011

@lucka1987 vsak to to , tak ja sa zato meriavam vzdy tyzden po ☹ hroza s tymto a potom som nahnevana sama na seba ☹

lucka1987
24. nov 2011

takze hodinu a pol sme cvicilu zumbu a 20 min posilovacie cviky.. navecerana vazim.. tralalaaa 65,3 😀

ivanulienka81
24. nov 2011

dievcata, sa mi paci to vase odhodlanie na chudnutie, aj ja som bola plna nadsenia v juni 😀 nech vam to vydrzi co najdlhsie 😉
@bzucinka2 ja som si vsimla ze mne fakt lieta vaha aj cez ovu aj cez ms

fialka88
24. nov 2011

Ahojte kocky. Tak ja stale kolisem medzi 61-62kg. Mala by som asi zaviest nejaky radikalnejsi rezim...len to nie je jednoduche. Ale to zrejme az po Vianociach...
@ivanulienka81 ja mam stale nadsenie.🙂))) Ved aj Ty, nie? 😉

abriela
24. nov 2011

@skolara miesam sa vam do debaty, ale ked skoncis kojenie. Priberies 😝
@lucka1987 ani ja nechapem ako mozu mat misky pas 60. Mam ich vysku, skoro aj vahu (BMI podvyziva) a aj tak mam pas 68-70.

vejula
24. nov 2011

@abriela nie každy po skončeni kojenia priberie, su typy žien ktore praveže počas dojčenia schudnuť nedokažu a po skončeni, ako zazrakom schudnu 😉

abriela
24. nov 2011

@vejula tak to je super a povzbudiva sprava 😀

vejula
24. nov 2011

@abriela 🙂 😉 je to zvlaštne že niektore počas dojčenia chudnu ine naopak priberaju. Ja som zo začiatku vobec schdunuť nemohla, telo akoby si držalo nejake zasoby, pre istotu, abyv čase krizy malo z čoho tvoriť mliečko. Stlae dojčim, takže neviem ako to bude po skončení, ale jedno viem s istotou, dojčenim nechudnem!!!! Tak isto to mala moja krsna, vždy ked dojčila bola najbaculatejšia, a ked prestala zas jak prutik 🙂 A moja mamina zas naopak, ked dojčila bola ako kostrička chuda

abriela
24. nov 2011

@vejula ono niektore zeny tvrdia, ze take stihle ako pocas prveho trimestra nikdy neboli.
Kazde telo asi reaguje inak. To, ze dojcis je pre babo dobre, takze s vahou sa teraz az tak netrap 😉

vejula
24. nov 2011

@abriela to určite nie, ja viem že pre mna je priorita č. 1 drobček. A ono nie som zas nejaka tučna, ale mam nejakye 4 kila viac ak pred tehu. Ale vtedy som bola take drobne dievčatko, holt teraz som už žena 🙂 😀

skolara
25. nov 2011

@abriela
@vejula no ja to mam presne ako pise vejula mozem zit na zelenine a neschudnem ako nahle pridu prikrmy uz to ide pomaly dole do roka a pol mam 56 kg bez pricinenia proste to nechapem mna kojenie brzdi.Uz som to raz absolvovala takze viem. 😀 Prvu kocku som kojila 20 mesiacov ale az od roka a pol som bola na povodnej vahe.

skolara
25. nov 2011

no ja sa vahou nejak extra netrapim len ma stve ze mi stoja veci v skrini ale tak zdrave stravovanie mi tiez neublizi tak preco nie?