Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

zlaticakhalil
30. mar 2008

ahojte kocky
ja som pribrala 30kg ....ked som ostala tehotna mala som 65kg a ked som sla rodit tak okolo 95-96kg
zhodila som po porode len 10kg a do teraz som s vahou dolu nesla a pritom nekojim a hybem sa teda snazim sa
vcera som sa nastvala a povedala som si ze musim schudnut do sarkinych prvych narodenin tych 20 kg tak som sa rozhodla ze idem na 90dnovu dietu
vsetky moje zname dali dolu za mesiac od 8-12kg co nie je zle. je to sice drasticka dieta ale co uz musim
verim ze sa mi to podari a ze budem mat pevnu volu vydrzat do konca. drzte mi palce a ja budem drzat vsetkym vam, ktore chcete schudnut 🙂

dika
30. mar 2008

drzim palce, potom daj vediet ako to dopadlo 😉

andy54
30. mar 2008

aj ja ti držím palce, hoci ja by som asi žiadnu dietu nevidržala. O tej 90 dňovej diete som veľa počula, no ani neviem o čo tam ide(okrem chudnutia hehe). Aby som bola presná, neviem či tam ide o zvláštne potraviny, alebo len upravená strava.......

zuzanka1983
30. mar 2008

Pridavam sa ked než som ostala tehotná tak som mala 51kg.Pred porodom som mala 67kg a teraz som po porode 2 roky a ešte sa mne držia 3kg.Ale ked chcem tak schudnem ale mne sa nechceeeeeeeeeeeeeeee.

zlaticakhalil
31. mar 2008

ahojte
zavidim tym co im ostalo to kilko navyse 🙂
ale mne ostalo hodneeeeeeee
podla mna je ta dieta drasticka ale co uz urcite ju nebudem na 100% dodrziavat ale upravim si to podla seba
asi pred 7 rokmi som drzala oddelenu stravu 2 mesaice a sla som dole o 20 kg a nepribrala som ani kilo dobrych 5 rokov a to som jedla aj sladkosti ale kupvala som si tie DIA
tak aj teraz budem take papat hlavne ked mam mat menzes tak by som zjedla vsetko co je sladke tak aspon si tovynahradim DIA vyrobkami 🙂

mischelle
autor
31. mar 2008

Ahojte dievcence,

pozorne si ciatam vase prispevky....ako som na tom ja? ... 😀 pomaly ale iste sa mi vracia sebavedomie...schudla som sice za dva tyzdne len 2.5 kg, ale pre mna je to velky uspech, lebo par rokov predtym sa mi nedarilo schudnut ani pol kilecka....moja strava vyzera asi takto: rano:ovsena kasa s bananom, desiata:surovy karfiol alebo ina zelenina, obed: kuracie maso so salatom, alebo zemiakmi...olovrant:biely jogurt, vecera:zeleninovy salat....a medzi tym vodicka, kazdu chvilu....toto papam kazde tri hodinky...s malymi obmenami....
Vobec nebyvam hladna..a po par dnoch straaaaasnej chuti na sladke sa mi ukludnili chutove pohariky a teraz som v pohode...

Urcite si nekupujte ziadne tabletky a uz vobec nie ked kojite....moja dietologicka mi pred tehu davala reductil, ten zaberal fantasticky, ale trosku je to napor na nervovu sustavu - bola som agresivna - tak light, ale predsa...teraz, ked kojim tak to samozrejme, neprichadza do uvahy...

Vsetky ostatne volno predajne lieky na chudnutie -SU VELKA HLUPOST!!!!, ked si pozriete zlozenie, je to len nejaky taurin, kofein....vytazok zo zeleneho caju.....SCHUDOL UZ NIEKTO NIEKEDY Z PITIA KAVY ALEBO ZELENEHO CAJU????....su to antioxidanty, ale pokial nedodrzujete zdravy a pravidelny prisun stravy...nic nepomoze...

Kazdy mame iny metabolizmus - toto je pre take baby ako som ja, ktore rychlo naberaju a pomaly chudnu....ziadne 90 dnove diety...a vobec slovo dieta....je to o vyznani - o zivotnom style - o hlbokom presvedceni a chuti - ZMENIT SA!....

Vzdy ked som bojovala so sladkym co je stale vsade okolo mna - odpovedala som si na otazku , preco otrocim svojim chutovym bunkam.....ono to totiz funguje takto: ...clovek je hladny, v prvom rade ma chut na nieco sladke...to nieco sladke sposobi, ze sa do krvi vyplavi inzulin, ktory ma za ulohu spracovat nahromadeny cukor v krcvi...a ako to urobi????..premeni ho na tuk - ake jednoduche...

Preto, ked mam chut na nieco sladke...dam si nieco sacharidove, ale tazko spracovatelne, pre organizmus...napr. mrkvu, ovsene vlocky, pecene zemiaky a pod.....

a navyse, k tomu merianiu...uz si zapnem gate, ktore som mala pred tehu 😝 ...este sa mi sice rozleti zips., ked si sadnem...ehehehe, ale takto pred mesiacom mali gombik a dierka od seba asi tak 5 cm... 😝 ....

Drzim vsetkym palce.....stale plati...www.chudnutie-ako.sk

Chudnutiu zdar!!!

andy54
31. mar 2008

Ahojte vyskúšala už niektorá bio c.l.a??? jedna známa mi vravela, že ona schudla 10cm v páse, no chodila aj do fitka. Asi ich skúsim a potom uvidím. Len sa mi nechce dávať toľko peňazí za ne. Veď stoja vyše 800 korún a vystačia len na necelý mesiac. Hrôza. Už aj chudnutie je drahé. A šľak ma trafí ak to nezaberie.....

biela
6. apr 2008

ahoj mischelle aj ostatné baby...
vidím, že existujú aj baby, ktoré majú taký istý problém ako ja... 😖 . lebo naokolo seba vidím len samé štíhlunké maminy a cítim sa menejcenná. ☹
michelle s tými kilami som to mala ako ty, presne na kilo. až na to, že nemám problémy so štítnou žľazou. myslela som si, že po pôrode ľahko zhodím, všetci hovorili, že keď kojím, pôjde to rýchlo, no a naopak.
som 2 mesiace chodila v teplákoch, lebo som si nechcela na seba nič nové kúpiť /však ani nemali moju veľkosť/, lebo určite schudnem. ☹
nakoniec som to vzdala a kúpila si rifle. 😀 tiež som po cisárskom a jazva ma stále bolí...
mishelle, naposledy si písala vo februári, napíš ako si na tom teraz, som zvedavá, či sa ti darí...

qetinka
7. apr 2008

Ahojte baby!Mischelle dobreeee,len tak dalej...ja som na tom asi tak že sa pre istotu navazim...len meriam...a mam dole 3 sm z bokov a 2 cm zo stehien...ale caka ma ešte strasne dlhaaa cesta...mischcelle ja chodim dost casto na stranku mira veseleho...je to tak ako pises...stým chudnutim...ziadne tabletky...to ale na to clovek musi prist sam...ja som vyhodila tolko korun za vselijake tabletky na chudnutie...ako som len bola hlupa...A mala som aj reductil...povedala som nikdy viac..ano schudla som pekne a rýchlo..ale vedlajsie ucinky...blleeee,nespavala som..mala som priserne vela energie...bola som naladova a to by sa ešte akože dalo...ale ked mi zacali vlasy padat,a brutalne a zacala mi haprovat menštruacia...už som vedela že je zle...a nehovorim o srdcových problemoch...ako je busenie srdca a pod.A to som chudla pod dohladom lekara...potom som si davala organizus dokopy pekne dlho..Takže baby ktore sa zamyslate nad chudnutim s tabletkami..rýcho na to zabudnite...ak sa chcete poučit z druhych nie zo seba...prajem uspesne chudnutie...pa...a Biela...mam tiež oliverka a ma tiež tolko co tvoj... 😉 a tiež som mala cisarsky 🙂

alexandrakeselova
7. apr 2008

ahojte, tak pridam moj "pripad"🙂 uz v case ked som otehotnela som sa stravovala zdravo a vazila som 53 kg. pocas tehotenstva som zacala citat aj ine ako clanky na nete o chudnuti a vdaka odbornym kniham som prisla na to, ze moja predstava zdraveho stravovania sa daleko vzdalovala skutocne plnohodnotnej strave, ktoru vie telo zuzitkovat a ktora teli lieci, nie zatazuje. takze som vyradila citrusove plody(nepatria do nasho podnebneho pasma a telo ochladzuju, cim mu odoberaju energiu dolezitu na travenie a skutocne spalovanie,taktiez vsetky prechadzaju takymi chemickymi upravami, ze je nebezpecne ich len co brat do ruk...)vyradila som mlieko(svetovy tim vedcov zlozeny z 800 clenov aby bol fakt nezavisly vyhodnotil mlieko ako najrakovinotvornejsiu potravinu,zahlienuje, telo, aby ho spracovalo musi pouzit vlastne zasoby vapnika...),cukor(zas telo, aby ho vobec dokazalo spracovat potrebuje vlastne zasoby energie a okrem toho cukor vyplavuje z tela mineraly...)bielu muku som nejedla ani pred tym(je neplnohodnotna, zbavena vyzivnej casti) a ryby z konzervy(na rybaciu pomazanku som mala strasnu chut a casto🙂 ). dialo sa to, ze som pocas tehotenstva velmi pomaly chudla, pretoze som podporila metabolizmus tym,z e som mala pravidelnu stravu, ktoru telo vedelo zuzitkovat. ked som mala tesne pred porodom, ,mala som o 7 kil viac ako pred otehotnenim.tyzden po porode som sa postavila na vahu a vazila som 50 kil. kojila som takmer neustale, ako dietatko potrebovalo, pouzivala som latkove plienky, takze som sa poriadne obracala, zakazdym umyt, vysusit, hned kojit, den letel ani som nevedela ako, manzel varil, aby som sa aspon mala kedy napapat. synceka sme nosili v satke, takze ake take jemne posilovanie som nastolila hned na zaciatku a vahu mam rovnaku aj teraz, po 10 mesiacoch od porodu. ak by ste boli zvedave na tie knihy, tak jedna podla tradicnej cinskej mediciny sa vola Vyziva podle peti elementu (Barbara Temelie) a druha je makrobioticka Chudaci deti a jak je chranit od J.Pruchovej. Dufam, ze som aspon trosku pomohla.Prajem vam len to najlepsie.Ozaj, casom som zacala aj tancovat so syncekom v satke, takze postavicka sa formuje s radostou a zabavou;)

biela
7. apr 2008

dnes som si objednala z netu nejaké dvd na cvičenie, lebo medzi ľudí sa hanbím ísť.. 😀
qetinka, pekné meno sme vybrali... a malý má také ryšavé vlásky, tak sme sa trafili na 100percent.

zabka44
9. apr 2008

🙂 ahojte som tu nova,ja som rodila pred 15mesiacmi,pred porodom som vazila 47kg ked som rodila 65kg,za tychto 15 mesiaov som strasne rychlo schudla ani nneviem ako moj maly bol vynimocne zly,,teraz znvu vazim 47kg chcem pribrat sspon na 55kg viete mi poradit ,este stale kojim a mam danu

mischelle
autor
11. apr 2008

Juj zabka,

priberat som este nikomu neradila🙂...to tak nejako ide samo...respektive, hlavne ked to nema ist...tak to ide...pravdepodobne mas to, o com tu my ostatne snivame....perfektne nastaveny metabolizmus...co zjes, to spotrebujes a hotovo....ked si to chces pokazit....prestan kojit, jedz aj ked nie si hladna, nakladaj si vacsie porcie...kup si B12 vitamin na chut do jedla....

Hehehe, tak na toto som naozaj expert...ja by som vykrmila asi aj ceruzku🙂

Ja nemam tolke stastie....este aj to dieta je ako anjelik🙂

aadula
11. apr 2008

ahojte 🙂 čítam tu vaše riadky a nedá mi nepridať sa k nim. Tiež mi nejak moja váha nechce klesnúť. Síce som nikdy nebola nejaké fifi pierko, ale štve ma toto všetko moje na mne. Pred rokom a pol som schudla 10 kg čo som bola neskutočne šťastná, pol roka na to som ostala tehodná a z 81kg, som vyhupla na 98, z čoho mi po pôrode zišlo 7 kg a zbytok ostal ☹ Rodila som cisárskym a to už 2x, takže mi lekár výslovne do pol roka zakázal cvičiť. Tých 10kg som práve schudla cvičením a hlavne korčuľovaním, síce som tiež obmedzila sladké a večere, ale v podstate asi najviac športom, takže sa neviem dočkať kedy sa zas pomaly začnem hýbaj.. aj keď na druhej strane, pri malom mám pohybu dosť, až na to, že kilá ostávajú. Tiež kojím a prečítala som si niektoré dobré rady od vás..

mischelle: to tvoje stravovanie mi zaimponovalo a snáď to skúsim aj ja ..keby aspoň pár kilečiek zišlo kým sa pustím do cvičenia budem hrooozne rada. Vlasnte človek keď zhodí aj sebavedomie trošku stúpne a hneď máš väčšiu radosť zo života, aj keď váha nie je základ života...sú dôležitejšie veci...ale predsa 🙂

biela
16. apr 2008

baby neviete mi povedať, aký časový rozdiel by mal byť medzi ukončením cvičenia a kojením? myslím, že som to tu niekde čítala, no nemám čas to hľadať...
ja som začala cvičiť aerobic, tak som to skúsila najprv pol hodinky, dnes som si dala 45 minút. myslím, že by to mala byť aspoň hodina...
ináč som spozorovala, že ako cvičím, malý viacej papá, myslíte, že to je tým?

aadula
16. apr 2008

biela, tuším aj ja som to tu čítala, že hodinka po cvičení ak sa dobre pamatám... ale ja ešte necvičím..až o mesiac aj kúsok môže, tak sa už teším. Ale aj moj malý začal viac papať, pozerám, že sú približne rovnako starý... takže to môže byť aj tým, že sú už väčší

biela
16. apr 2008

aadula, a koľko má tvoj malý kilečkov? môj mal bez mála 7 kilov.
ako som si čítala tvoj predchádzajúci príspevok, teraz by si mala mať tých 90 kilov, ja mám okolo 83, tak sa to pohybuje... strašne tažko to ide dole, cítim sa ako slon. najhoršie je, že jedla sa nemôžem vzdať, mne je až na omdletie keď sa nenajem. vlastne aj stále kojím, čiže hladovať nemôžem, ale najem sa aj večer, lebo proste nezaspím, taká som hladná.ale čakám, že keď som začala cvičiť, budem možno aj menej jesť.

aadula
16. apr 2008

biela, neviem presne koľko má, ale tiež rátam okolo sedem kg, boli sme na poradni pred mesiacom a doma ho nevážim...tiež kojím a tiež som vždy hladná, ráno sa neviem dohltať, raz som skúšala menej jesť a mala som potom menej mliečka, malý stále pýtal, tak som sa vrátila k riadnej strave...chcela som vyskúšať rady od mischel, ale nedarí sa mi..proste ráno vstanem a musím do seba dostať to čo mi malý zobral v noci... a poznám svoje telo..v podstate cvičením najlepšie viem zhodiť...tiež sa cítim často hrozne, hlavne ked prídem do nejakého obchodu a nič mi nie je dobré...čiže veci na slona...🙂) ☹ neviem či sa smiať či plakať...ale hádam po polroku, keď už budem môcť cvičť sa všetko napraví na svoje miesto.

mischelle
autor
17. apr 2008

Caute baby,

pre boha - ako vas napadlo menej jest, alebo dokonca nejest??? To v ziadnom pripade a uz vobec nie, ked krmite vase pokladiky....
Jest treba!! Hned ako rano vstanete, za dve, tri hodinky zas a takto kludne az do deviatej vecer, resp. posledne jedlo je fajn si dat take dve hodiny pred spanim..je jedno kedy to je.
Dolezite je, co do seba hadzete....je rozdiel si dat makovku a velkeho pribinacka, za tych cajik s medikom...ako ked si date pat bielok, jeden cottage cheasse a krajec celozrnneho chleba....chce to len trosku porozmyslat nadtym co clovek papa....a potom to pojde pekne dole..

Ja sama mam problem s tym, ze papam velmi malo, a preto mi chudnutie ide pomaly...snazim sa jest viacej a tym vlastne aj rychlejsie chudnut, paradox, ze?

Je to len o tom....co jeme, v akych mnozstvach a ako pravidelne...

Hlavne zasady:
Jest aspon pat, sest jedal denne
Dat pozor na zlozenie a mnozstvo stravy
Obmedzit solenie a rafinovany cukor.....to nepotrebujete ani vy, ani dietky...to nikomu, okrem celulitidy neprospieva 😀

Takze do toho!!!

mischelle
autor
17. apr 2008

Okrem toho:

zlyhanie je prirodzene...dolezite je to hned nevzdat....ja tiez niesom zelezna lady a obcas si dam nieco, co vobec nesuvisi so zdravym stravovanim....v klude si to vychutnam...ako pokracujem v zdravom zivotnom style, netreba sa takymi vecami trapit....

Je to dlha cesta....ale vysledok bude tesit pri kazdom pozreti do zrkadla 😀

biela
17. apr 2008

mischelle, ja nehladujem, proste mi je zle kým si nedám koľko telo potrebuje. skúsila som nejesť po šiestej, no malý si začal pýtať papať aj v noci, proste mu to chýbalo čo si nedám večer.
myslím, že ma nikdy nenapadlo jesť bielok 😢 a to asi tiež nehrozí.
ešte pred Oliverkom som skúšala jednu diétu, kde som práve mala jesť bielok, tvaroh a také veci. to mi proste nechutí a keď to mám v tej diéte "naordinované" nechce to do mňa ísť ani operačne... a bývalo mi strašne zle.
takže u mňa diéty a hladovanie nehrozia.
dnes som sa pomerala, síce cvičím už týždeň, ale až dnes ma napadlo.
o výsledkoch vás budem informovať..
😀

biela
17. apr 2008

aadula, ja už nechodím do obchodov, lebo v celom maxe som nenašla na seba nohavice, skončilo sa to pri veľkosti 33-34 a viac nič... 😀
prišla som domov s depresiou a som si povedala, že kým neschudnem, ani tam nepôjdem.

bublinkajasminka
18. apr 2008

ja som pribrala do pôrodu 8 kilov a ked som prišla domov z pôodnice mala som len kilo navyše a to kilo išlo dolu hned o tri dni, takže zase mám svoju váhu 48,5 kg ako pred tehotenstvom...

paula58
18. apr 2008

bubli a aj si sa nejak obmedzovala ja som v 34tt a pribrala som 10kil to super ked si len 8 kil no ja mam aj svoju vychodziu vahu velku ale po porode by som chcela schudnut urcite nech sa deje co sa deje mate baby nieco co by ste mi poradili? 🙂

graziela
18. apr 2008

Ahojte babenky,
tak aj ja sa pripajam k vasej diskusii, lebo tato tema je pre mna uz takmer vecna..... 😅
Ja som pri 1.tehu pribrala cca. 15 kg, pred tehu 79-80 kg, pred porodom 95 kg, z porodnice som prisla domov o 10 kg lahsia, takze 85 kg. Potom uz akosi nic nechcelo ist dole, tiez som rodila cisarskym a nejako som sa k cviceniu nedostala. Zato hned ako som nastupila do prace (stresy), ked mala dcerka 1,8 roka, som zhodila 5 kg, takze opat som bola na povodnej vahe.
Postupne som zacala akosi zasa naberat, hlavne posledny rok a moja startovacia vaha pred terajsim 2.tehu bola 88-89 kg. Teraz som v 33 tt a pribrala som uz vyse 10 kg - uz sa stava zo mna "docentka" 😒 A to som si davala ako hranicnu hodnotu...Uz teraz si predstavujem, ako budem na operacnom stole (asi opat sekcia) hlasit svoju predporodnu vahu, brrrrrrrrrrr...hanba....Ratam, ze este take 3-4 kg do konca priberiem...do kelu....S tym uz ale teraz nic nenarobim, len uz zacinam rozmyslat nad tym, co budem s tym robit po porode....
Spominala som, ze ma nadvaha trapi uz dlsie, ale nie je to celko pravda, bolo obd., ze ked som mavala 60kg, no ja som sa aj vtedy citila tucna, takze preto asi mi to pripada, ze to je moj vecny boj... No co by som za to dala teraz, keby som mala tych 80 kg....uffffffff
Okrem toho som pocas tehu zistila, ze mam IgA nefropatiu obliciek, coho jednym z priznakov je prave priberanie...
Ja to ale nechcem zhadzovat na moje diagnozy, viem, ze som mala doteraz malo pohybu, sedave zamestnanie a pod.
Papula, pozeram, ze ty si zhruba v takom tt ako ja...tak potom mozeme spolu bojovat, co ty na to? Aku vahu mas teraz? Nehanbi sa, nie si sama....

biela
20. apr 2008

graziela, teraz sa vykašli na figúru. viem, že sa to ťažko povie, ale mysli na niečo iné. na bábätko ktoré čakáš a ktorému určite neprospeje, ak sa budeš trápiť.
ja som mala v tehu tiež depresie, keď som sa videla v zrkadle a hlavne keď som videla krásne tehulky s malinkou loptičkou namiesto bruška a ja taká obriňa... ale nie je to dôležité, hlavne že mám zdravého syna a s váhou sa vždy dá niečo urobiť ak sa chce a ja už týždeň cvičím, tak jej to už len krôčik k peknej postavičke 😀
ináč, ja som povedala doktorom keď mi išli robiť sekciu, že keď budem uspatá, nech mi rovno spravia aj liposukciu 😀 no a nespravili beťári.

ajula25
20. apr 2008

Ahojte. Tak ak sa môžem aj ja k vám pripojiť budem rada. Ja som po druhom pôrode. Pred prvým som vážila tých 62 kg čo sa mi zdalo moc. No a teraz? Juj ako by som ich chcela! Ale ja si stále poviem: mám dve nádherné deti a stojí mi to za to. Ale v každom prípade s váhou niečo robiť chcem. No a teraz potrebujem zhodiť min. 15 - 18 kg. A keď vidím tieto čísla 😕 Jojoj. Zatiaľ to nejako veľmi neriešim, lebo kojím, ale od toho júna by som chcela diétovať. Musím sa potrápiť, lebo inak neschudem ani keby neviem čo. Ja idem vyskúšať 90 dňovku. Tak verím, že to dokážem a prekvapím nielen seba!

bublinkajasminka
21. apr 2008

graziela - nie neobmedzovala - ja som nevečerala ani pred tehu, ja som vždy okolo 16-17 zjedla jogurt s pečivom a potom už nič alebo len sušené ovocie - ale raňajky, obed úplne normálne a práveže výdatne...to som dodržala aj pri tehu a potom som toľko málo pribrala

biela
21. apr 2008

ajula a neskúšaš trošku cvičiť? viem, že máš okolo malých asi veľa behania, ale po takom polhodinovom cvičení sa budeš možno aj lepšie cítiť a ako prvá sa ti naštartuje psychika a to je základ...
ja sa pochválim, že za 1 týždeň išli dole 2 cm v páse... 😀 , no ešte takých 30 a som skoro twiggy. 😀
ajula aj ja sa chystám po kojení diétovať, ale neviem kedy to bude, lebo kojiť chcem minimálne rok... ale skúsim radšej nejaké bio cla a obmedziť sa v jedení, lebo diéty u mňa nemajú význam, ja to proste nedodržím.... radšej si zabehám, ako mať na večeru trebárs jednu paradajku a tak... raz som to skúšala a som odpadla od hladu.

kukulik30
21. apr 2008

Baby, ja som schudla dojcenim najviac, no samozrejme ta koža uz nie je to co byvala - ochabnute a odkedy som prestala tak som 2 kilecka pribrala 😝 cela som taka nejaka mlandrava. Pred tehu som mala 52 a pribrala som 15kg, pocas dojcenia som za 3 mesiace schudla na 50 a potom som sa dostala na povodnu 52 a teraz 54kg- dufam, ze to nebude mat stupajucu tendenciu, ale musim podotknut, ze lubim sladke 😀