Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

janka1874
2. jún 2008

Ahojte pridávam sa ja by som potrebovala zhodiť tak 10-12kg a neviem ako na to lebo ešte stále kojím takže brutal dieta nepripadá do úvahy a ani cvičenie veľmi kedže som rodila na cisarák.
Neviete niekto poradiť ako začať z delenou stravou

qetinka
2. jún 2008

Mischelle ako sa ti dari?napis

elicka
2. jún 2008

ahojte, ja som po cisarskom skoro 5 mes. stale nie som na povodnej vahe.... dietu nedrzim, snazim sa jest o nieco menej a cvicila som kalanetiku, ta zaberala fantasticky. teraz 2 tyzdne nic, lebo som zacala mat bolest v bruchu a zatial lekari nezistili o co ide, tak necvicim, aj ked by bolo velmi treba. ale diety by som nedrzala ani oddelenu ani ziadnu inu. treba len zacat pomaly uberat z davok a pridat trosku cvicenia a ked ma niekto 2 kg po porode viac ako pred tehu, tak to sa da do kolaji same, len treba cas

janka1874
2. jún 2008

elicka vraj do 6 mesiacov od cisaráku by si cviciť nemala, ale ide leto a ja nemám 2 kg nahor ak by to tak bolo tak na to kašlem ja mám navyše 10kg a to sa prehliadnuť nedá a máme ísť na svadbu a nemám tušak čo si oblečiem, ale s tým cvičením asi budeš mať pravdu

sivocka
26. jún 2008

Elicka...ak este citas tuto temu, chcela by som sa s tebou poradit o tej kalanetike....ja som si od sestry zobrala knihu, nacvicujem konkretne cviky....akurat nemam doma na to priestor a pomocky.....napriklad cviky pri tyci....coho sa drzis? mne sa vsetko, co som skusila hybe.... ☹

A pre tie smutne maminy, co nemozu schudnut....pridavam sa...ja tiez mam od porodu - to uz je 6 mesiacov nadvahu 8 kil a nie a nie dolu....takze pridavam sa do partie....

Ak mate niektora nejaku novinku s ktorou sa vam podarilo aspon kilecko dat dolu...sem s nou...vrela vdaka 🙂

xstelinka
1. júl 2008

Ahojte,
citala som, ze pocas kojenia sa nema nejak drasticky cvicit, lebo cvicenim sa vylucuju toxiny z tela a tie by sa mohli dostat do mliecka. Co je na tom pravdy? Mozem napr. ist 2-3x do tyzdna do fitka na aerobik? Dietu drzat nechcem, myslim, ze sa zdravujem celkom v pohode.

dididi30
1. júl 2008

a ja som stale v pohybe ci uz doma alebo chodime stale na 4 hodinove precadzky, to nevadi??

capy
3. júl 2008

kukulik: moja povodna vaha bola 60kg po prvom porode a pri kojeni som sa dostala na 57kg a ked som prestala kojit po dvoch rokoch tak to zacalo stupat a dostala som sa na 66kg a nijako to nechcelo ist dole. teraz po druhom porode mam 68 a uz sa modlim aby to islo dole 😅 😅 😅

ivetah
3. júl 2008

pokial viem, tak aerobic by sa nemal. ide presne o to, ze cvicit sa moze, ale len nie velmi namahave cviky, aby si nedostala svalovicu. ale inak normalny pohyb a hlavne prechadzky len prospievaju 😉 ja chodim cvicit take cviky ako sme cvcili aj pocas tehotentsva, proste to len spevnuje prave namahane partie ako chrbat, uvolnuje krize a tak.

daisy33
4. júl 2008

ahojte, ja som myslela ze po porode zacnem trochu cvicit v ramci normy, ale akosi nebol cas. avsak napriek tomu som za 1 mesiec na povodnej vahe - je to tym ze sa krutim stale okolo malej, aj v noci vstanem a kojim, nenajem sa kedy chcem ked zrovna malu kojim alebo prebalujem . takze mala so mnou riadne cvici co na mne aj vidno. velmi by sa vraj cvicit nemalo lebo ak budete mat svalovicu vraj zhorkne mlieko.

lila794
4. júl 2008

Ahojte, ja patrim tiez k tym "stastlivkam", co schudli. V tehu som pribrala 20kg a uz mesiac mam o 25kg menej, cize este menej ako minule leto. Ale take rapidne schudnutie - nic moc. Citim sa slaba a kruti sa mi furt hlava. Ako sa to stalo, neviem. Islo to samo dole. Mozno tym kojenim. Krpec, naopak, velky a silny chlap. Asi vyciciava zo mna tuk 😀

slnyecko
5. júl 2008

Tak ja som pribrala 12 kg,ked som prisla z nemocky bola som o 9 kg lahsia a o dalsi tyzden som bola na povodnej vahe.No ale odvtedy ani deko.A teda par kileciek by sa este zislo zhodit 😅

maruskak
5. júl 2008

Ahojte mamicky, pri mojej vyske 1,77 a vahe 55 kg pred porodom, som bola priam az vychudnuta, no jedla som ako diva, mozem dakovat dobre spalovaniu,no ked som sa pytala mojej gynekologicky co ako kedy otehotniet, tak ma hned zjazdila, ze som podvyzivena a dietatko nevynosim. Ked mi vystavovala tehotensky preukaz vazila som 60 kg,pribrala som 18 kg, sla som rodit s vahou 78 kg, rodila som normalne,maly vazil 3450g, hned po porode islo dole 8 kg, po tyzdni doma som vazila 72 kg, cize trocha som pribrala,zo zaciatku som mala dost velky problem, co na seba,no postupne, ako som kojila, pomalinky isli kila same dole, maly ma pomaly 5 mesiacov stale ho plne kojim a musim povedať, ze momentalne vazim 60 kg, vobec necvicim,jem mormalne, aby som mala dobre mliecko pre maleho, no trocha ma to stve,lebo sa uz zmestim do mojej oblubenej letnej sukni, no vyzem ako obtiahnuta parka 😀 no verim, ze pomalinky to pojde dole. Z kazdej strany pocuvam, ze kojenim sa chudne a zatial je to tak 🙂
Uvidime ako to bude pri druhom babatku,ked raz bude 😀

tucniatko
9. júl 2008

Caute baby, no ako tu citam vidim, ze nie som jedina s vyssou vahou po porode. Dcerka ma 6 mesiacov a ja som po porode neschudla ani 1 kg. Mnoho vas tu pise, ze kojenie vas vycucalo no u mna to plati prave na opak. Som dala hore "krasnych" par kil. Pred porodom som teda nepatrila k tym chudym, mala som 75 kg no pocas tehotenstva som schudla 8kg a dala hore 1kg. Takze pred porodom som bola na nizsej vahe ako pred otehotnenim vdaka rannym - vlastne celodennym nevolnostiam pocas prvych 6 mesiacov. Dcerka sa narodila o 3 tyzdne skor a mala len 2180 g. Ja som po porode ostala krasna stihla, bez bruska - kedze som skoro ziadne nemala ale teraz som zufala ze som zastala na hrozostrasnych 83 kg 😝 , uz kricim o pomoc ... no ale asi si musim pomoct sama - donutit sa chudnut, ale ako to teda nemam ponatia .... u mna teda dlhe prechadzky nehrozia, kedze zijem v Skotsku, kde mame stale krasne zamracene a uprsane cely rok od 10 - 15 stupnov ci je leto a ci zima. Asi zacnem behat tu v bloku po schodoch ci neviem - diety sa bojim, lebo lubim sladkeeeeeee .... no ale sa ho asi budem musiiet vzdat ci chcem ci nechcem alebo mate sposob ako schudnut a papat aj sladke? 😀

mirka8429
15. júl 2008

ja som pred tehu mala 55 kg a pred pôrodom 67...po pôrode mi stale ostalo + 5 kg navyse a neviem sa ich zvavit..sice uz som sa v panve trosku zuzila ale kila su tam stale..kedze kojim tak sa bojim aj cvicit a dieta tiez nepripada v uvahu...brucho mam tiez take trochu ovisnute a dufam ze ked prestanem kojit tak uz nebude neskoro na nejake brusaky a brusko zmizne..co myslite??

mirka8429
15. júl 2008

tucniatko ja ti neviem lebo ja sa sladkeho nevzdam ja som riadny papkačik 😀

neila19
15. júl 2008

ahojte ja som po porode 2 tyzne a dole som dala 10kg ale este 10 musim dat dole.

susik77
15. júl 2008

ahoj tucniatko. Ja som bola na tom doost podobne. Po 7 mes. som si povedala, ze s tym uz musim neco robit a zacala som dodrz. delenu stravu. Po dalsom mes. som presla na miernejsi sposob delenej-na obed som prestala delit, inak cely den som delila, jem 5x denne, odstupy 3 hodiny. Uz mam dole 10 kg, do konca okt. planujem este 11 kg. Delena strava je fakt super, ucinna 😉

mirka8429
18. júl 2008

susik a neostalo ti ovisnute brusko??alebo si cvicila brusaky??ja len ci nebude neskoro potom ked uz nebudem kojit zacat s cvikmi na brucho...sa bojim ze ostane ovisnute...

hubka
20. júl 2008

Caute baby, zaujimava tema , prče nas zeny....ja som pribrala pocas porodu 18kg, a do sestonedelia som schudla 16kg a tie 2 kg stale mam, poviete si, ze v pohoale vaha bola pred otehot 70 a teraz 73 anejak to nejde a nejde dole a stale kojim samozrejme, brusaky cvicim, skoro kazde rano na spodne aj vrchne brucho, 300x, ale dam si aj sladke a aj vecer papkam, myslite, ze delena je super??ja som s nou nikdy neschudla, neviem, chcela by som pod 70kg..........ale tak aby aj mliecko bolo 😀

mirka8429
21. júl 2008

hubka a nemas menej mliecka??,lebo aj ja kojim ale sa bojim tie brusaky...ale uz musim zacat..aj ja papam sladke hehe a ziadnu delenu stravu a stale mam + 5kg

janka1874
21. júl 2008

pomôžte aj mne schudnúť lebo nejako sa mi to nepodarilo hneď z pôrodnice som prišla o 6 kg ľahšia aspoň tak ukázala váha ale od vtedy stojím a to má malá už skoro 7 mesiacov
poradte aj nejaké dobré cviky

ria81
21. júl 2008

Baby, môžem cvičiť brušáky, keď som po cisárskom reze?

hubka
21. júl 2008

mirka, zatial mam mlieka dost, maly bol do 6mes plne dojceny a stacilo, pekne prospieval, teraz uz mame aj zeleninku
ria-myslim, ze mozes, opatrne a ako vladzes, spytaj sa pre istotu dr,ja som zacala po 2t od porodu ale cisar je iny 🙂

mirka8429
23. júl 2008

hubka a kedy si zacala tie brusaky cvicit??ked mal maly kolko mesiacov...

digysa
23. júl 2008

Ja som po porode do tych 2 tyzdnov schudla o kilo menej ako pred porodom, ale to este pred porodom som nebola spokojna s vahou, ktoru som mala. Nemam ziadnu poporodnu vahu (dosledkom neustaleho vracania) Teraz by som chcela tie prirodzene prebytocne kila zhodit. Lenze kojim. Zacala som tvrdu dietu a lekarka ma vyhresila, ze to nemozem, lebo stratim mlieko. Tak mam nervy. Chcem schudnut 4 kila a zda sa mi, ze pocas kojena sa mozem spoliehat iba na prirodzene chudnutie.
Ale ako vy pisete, ja musiiiiiiiiiiiiiiiim mat kazdy den bud kekse, cokoladu, zmrzlinu, cukriky, lizatko......ja som nejaka zavisla na to sladke v poslednej dobe. Asi zacnem chodit s muzom na prechadzky rychlou chodzou.

pinco
24. júl 2008

babule, na brusaky nie je nikdy neskoro. Ale netreba zacat ani prilis skoro, aby sa vam nepotrhali brusne svaly, ktore su po tehotenstve oslabene. Po cisarskom je to urcite este horsie, tak by som sa aj doktora radsej na to spytala, ci uz mozem. A hlavne netreba to prehanat, lebo pri svalovici sa do tela dostava daka kyselina mliecna ci co, a to potom zmeni chut mlieka, tak aby ste zbytocne neprestali malym "chutit" 😉

Tu su dake cviky:

http://www.mamatata.sk/index.cfm?Module=Article...

hubka
24. júl 2008

Mirka, myslim, ze tak pomalicky som zacala brusaky ked mal maly mesiac, aaz neskor aktivne........u mna je tiez problem , ze mam rada sladke a najviac mi chuti veceeer fnuk ☹

mirka8429
25. júl 2008

hubka presne aj mne..ja rada aj peciem tak kolac si dam vzdy..no zacnem uz asi aj ja pomaly...lebo ja som v pase chuda..ale bokov sa neviem zbavit..co sa mi roztiahli pocas tehu..myslis ze sa ich da zbavit??ci sa panva stiahne

hubka
25. júl 2008

ty, to aj mna trapi, brucho nemam ale tiez mi ostali boky a neviem ako na to, v trickach to nie je pekne...brr...rozmyslala som nad brusnymi tancami alebo nieco podobne???? 😀