Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

lucka1987
29. máj 2012

takze ahojte.. skoncila sa mi 90 dnovka, ale v podstate sm ju drzala tak cca 75 dni maximalne. teraz aktivne cvicim, ranajkujem vyhradne 2 kusy ovocia a jem normalne, akurat storku striedmo, napr nemiesam vela kombinacii, napr skroby, maso + ovocny kompot ako kedysi.. ale dam si len maso so zeleninovym salatom a nejake pecivo. a podobne...
mam - 11,5 kg. som na povodnej vahe pred druhym tehu. este 2 kilecka a bude to ako kedysi .
drzim palce vsetkym chudnucim mamickam 😉

irriss
29. máj 2012

@lucka1987
...od Velikonoc mam 7kg dole😉 konecne vidim dvojmistne cislo 😀 😎 😔 🤐

lucka1987
29. máj 2012

@irriss super. ved to mas akurat kilo za tyzden. cvicis alebo ako si to dosiahla ? ja som pocas tehotenstva nabrala krasnych 20 a po porode 10 ostalo a cosi este slo nahor 😅 stehna sa mi o seba treli, az som myslela ze ked pobehnem tak aj iskru hodim 😀 a o tom ze som musela menit komplet satnik ani nehovorim... najsitejsie boli teplaky. sa super daju natiahnut 😀 😀 😀

irriss
29. máj 2012

@lucka1987
ja dodrzuju 5x denne jidlo
a jen jedno jidlo je teple a na malem talirku a chodim denne nekdy skoro 10 km😉
Jinak jsem omezila vsechno, hlavne dojidani po detech, ...

Ja jsem pri prvnim pribrala 45 kg 😲 😔 😔 😔 🤐
ale po porodu do roka dala pryc

Po dcerce jsem pribrala 25kg..a po dvojkach dalsich..a tak to bylo pres pytel brambor.. 😢

p.s. zkousela jsem dietu Stefana Margity..ale to jsem zvladla jen jeden tyden poctive🙂

lucka1987
29. máj 2012

@irriss uf, no pekne. No hlavne je, ze teraz to ide pekne smerom nadol.. ja meram len 166 a tak kazde kilo sa na mna ukazuje, hned mi to vidiet na tvari , lica sa mi akosi zbaculatia akoby som tam schovavala jedlo 😀 a o trojitej brade ani nehovorim. niekedy ako sarpej som si pripadala.. oo to je tak super sa citit znovu ako kedysi... 😅
je tu leto. sa posunieme este nizsie . ty mas uz aj pravo mat nejake tie kila naviac . si viacnasobna mamina a deti vzdy zanechaju na tele nejake stopy

irriss
29. máj 2012

@lucka1987
Pravo nebo vymluva 😀 😀 😀 😀

..abych nemusela hubnout, radeji jsem vzdycky otehotnela .. 😀 😀 😀 (pokus o vtip 😉 )

ja ted citim, ze vazim o hodne min, i kdyz je to jen 7kg...prsa jsou lehci, dvojita brada neni..lice nejsou od krecka 😀
a preci jen uz se i nejaky ten chlap opet usmeje 😎
ja drzim diteu uz od brezna, ale poropuchala se mi vaha..tak jsem merila opet od Velikonoc..ale dohromady to je zhruba 11 kg😉

lucka1987
29. máj 2012

@irriss smejem sa nad tym vtipom 😀 😀 😀

lucka1987
29. máj 2012

moja živá 10 kilová činka 😀 stači 20 opakovaní 3 krát denne 😉

lucka1987
29. máj 2012

ten posledny cvik na sikme brusne svaly ma imitovat pohyb na rotane . stojime mierne rozkrocmo. dieta chytime, tak aby nám nespadlo z ruk a otacame celym trupom do strán co to vyda. otacame sa samozrejme pomalsie ako na rotane, vzhladom na to, ze drzime zivu cinku.

upozornenie : cvik nevykonavat tesne po nakrmeni zivej cinky. hrozi nebezpecenstvo vyvratenia stravy

kosta123
30. máj 2012

@lucka1987 - opísanie cviku ma veľmi pobavilo. 😀 😀 😀 😀
No super Lucka ti to ide,,,fakt parááda 😉 ,,,ja to teraz flákam, ked je teplo vonku,dlho svetlo,tak sme na záhrade alebo vonku,,tak do fitka už nieje toľko času ako v zime,,,,no a o období grilovania ani nehovorím,,,,len žerem. 😀

lucka1987
30. máj 2012

@kosta123 ved ja do fitka nechodim.. jaaj no bola som tam.. iost sa opalit v solarku 😀 😀 raz 🙄 a tiez len zahrada a upratovanie, a nejake veci okolo pripravieb na svavbu.. ako hadzanie piesku do miesacky, a tak.. pri tom clovek vela schudne 😀

kosta123
30. máj 2012

@lucka1987 - ja viem že nechodíš...to mne by inak nikdy nešlo dole bez fitka a drezúry 😠

lucka1987
30. máj 2012

@kosta123 no kazdy mame inu postavu . len teraz uz len vsetko robit, pre to aby som si ju udrzala a zlepsila.. lebo 8 mes po porode veru este nevyzera ktovie ako.. ta koza je stale akasi ako by povedal mm " vláčna" takze treba spevnovat, a to jedine pohybom a cvicenim

lucka1987
30. máj 2012

@kosta123 pocuj.. ale o to zasluzenejsie si si svoju postavu vybojovala 😉

kosta123
30. máj 2012

@lucka1987 - dík, len ako hovoríš treba udržať 🙂
ja diety neviem držať a ani nechcem,nemôžem robiť nič nasilu.Hned by som to pribrala naspäť.ale na jeseň sa chcem do toho znova obuť, ešte takých 5kg a budem spokojná.

jeiny
2. jún 2012

ahojte,

takze dalsi mesiac chudnutia za mnou, ide to dole stale pomalsie a pomalsie...ale musim sa priznat ze som si do jedalnicka zaradila jednu sladkost denne vzdy doobeda, tak asi tam bude pes zakopany 😀 a nepodarila sa vytuzena 69,9 kg ☹ takze snad az buduci mesiac...a este mi je luto ze som zacala chudnut na prsiach 1 cm dole 😠

Moje vysledky:
2.3.2012: váha 78, pás 90, boky 103 stehno 60
2.4.2012: váha 73,9, pás 85, boky 99 stehno 59
2.5.2012: váha 71,8, pás 82, boky 93 stehno 56,5
2.6.2012: váha 70,5, pás 79, boky 93, stehno 54,5

jeiny
2. jún 2012

@lucka1987

super vysledok za necele 3 mesiace, sikulka 🙂

jeiny
2. jún 2012

@irriss

tiez paradny vysledok od Velkej noci, super 🙂

jeiny
2. jún 2012

@irriss
@lucka1987

a velmi mile prispevky baby, ste ma pobavili 🙂

irriss
2. jún 2012

@jeiny
Lucku @lucka1987 tu najdes az po vikende... 😉
Ted hubne-cvici, ale jinak (jine cviky, jine posilovani) nez na fotkach 😀 😀 😀 😀
t.j. s nekym jinym v naruci 😉 😎 😀 😀 😀

irriss
2. jún 2012

@jeiny
i ten Tvuj je super..ja se zapomnela merit..a nebo jsem radeji nemerila od hruzy z cisel na metru ?? 😎 😎 😎
ale je pravda, ze misto metru mam kalhoty, ktere mi padaji 😀
Dneska jsem se vazila, a tento tyden skoro 2kg dole.. 😉 🙂

dudduli
2. jún 2012

@jeiny waw,aj ja chcem,po porode mi ostalo 8 kg,teda ani nie ze ostalo ale cez matersku som pribrala a teraz nie a nie sa donutit schudnut a tak by som chcela.co poradis ako sa ti to podarilo??

kosta123
2. jún 2012

@jeiny - aj tak ti to ide super 🙂 ,,,,ale nepoteším ťa, ja som schudla 15 kg za 7 mesiacov a prsia išli o 2 čísla dole ☹ 😠 😠 😠

lucka1987
3. jún 2012

@jeiny vdaka 😉
@irriss 😀 😀 😀 ha. a som tu ! 😀 mm spinka, a drobcec ma skorý budícek... 😀 potrebovala som napisat surne jeden mail, a tak som si povedala , ze kym mm spi , nakuknem aj sem 😀

ivanulienka81
3. jún 2012

@bzucinka2 vidis, aktiviu som ani nepozerala 😅
no u mna ta dukanovka nehrozi cez leto, ja si sezonne ovocie nenecham ujst

alen24
4. jún 2012

ahojte baby uz som tu nebola vo vasej skupine asi 2 mesiace...ale idem sa pochvalit za 4 mes.mam dole 12 kg a cm sli pekne dole...tak dufam ze este 6 kg dam dole do dovolenky 🙂

alen24
4. jún 2012

@katkapapacova ahoj citala som tvoje prispevky,dolezite je jest pravidelne 5 krat denne,vyluc z jedalnicka bielu muku a sladkosti,sladke jedla,tucne jedlaa uvidis ze to pojde...pisem z vlastnej skusenosti a podarilo sa mi za 4 mes.dat dole 12 kg,aj ked som pocas tehu nepribrala vela / 9 kg /..do 2 mes.po porode som bola na svojej povodnej vahe ale mne trebalo schdnut z povodnej a konecne po rockoch sa mi to podarilo...

alen24
4. jún 2012

@bzucinka2 ovocie obsahuje cukor asi preto sa nesmie ...ale ked si ho das budes chudnut ale nie tak rychlo 😉

alen24
4. jún 2012

@dudduli nesom sice jeiny ale skus vylucit z jedalnicka sladkosti,sladke jedla,tucne jedla a bielu muku a vsetko co z nej je a uvidis ze to pojde smerom dole... 🙂

bzucinka2
4. jún 2012

@ivanulienka81 vsak preto sa pytam ci sa vobec nemoze ovocie, lebo ja si neviem odopriet teraz jahody ceresne...
😒
@alen24 dakujem, tak si ho davam ale nie v extra davkach, tak uvidime, mne staci dat dole este 5 kg a budem spokojna 🙂