Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

isabella_fly
18. mar 2011

@kattija
@piacere no ja osobne som nikdy ani mastne jedla a nezdrave nevarila ani nevarim, takze v nasej domacnosi nic take ako klobasa nehrozi 😝

piacere
18. mar 2011

@isabella_fly tak to u nás hrozí... ojojoj a ako často 😀 manžel je absolútny mäso-klobáso-rezňo-žravec 😅

isabella_fly
18. mar 2011

@piacere to ja mozem dakovat bohu, ze mm lubi tiez skor take lahsie jedla... tak asi kazdy ako je nauceny z domu, lebo svokra tiez nevari mastne... aj ked u nasich doma sa strasne mastne jedla varili a tazke a nezdrave, hold babka s dedkom boli tak zvyknuti a dedina este k tomu, tak tomu to pripisujem, ja som to neznasala, preto ked som sa odstahovala som musela zacinat od piky a hladat si stale nove recepty, co robim vlastne stale 😀

laska77
18. mar 2011

PORADTE MI AKO SCHUDNUT.SOM 4,5MES. PO PORODE A PRIBRALA SOM ESTE VIAC AKO KED SOM PRISLA Z PORODNICE.SKUSAM ROZNE TABLETKY,ALE NEPOMAHAJU....

piacere
18. mar 2011

@laska77 ja som prišla z pôrodnica s 54kg, teraz mám 57-60kg. 🙂 Tabletkami sa podľa mňa efektívne schudnúť nedá... teda schudneš možno, ale po ich vysadení si tam kde si bola, ak nie na horšom.... Myslím si, že jediné účinné chudnutie je zmena stravy, stravovacích návykov a pohyb... aspoň min., teda aspoň brušáky atď. .... ja osobne tiež nestrávim pol hodinu denne na bicykli (veď ani nijaký nemám 😀 ), ale cvičím poctivo každý večer aspoň pár minút na spevnenie a odbúravanie airbagov....

laska77
18. mar 2011

@piacere DIKY....JA SOM NA TEJ ISTEJ VAHE TERAZ.VELMI MA TO TRAPI.VZDY SOM TUZILA BYT STIHLA,AKO PRED OTEHOTNENIM.AJ MOJE SEBAVEDOMIE BOLO NA MIESTE...A TERAZ MA NIC NEBAVI.

angie267
18. mar 2011

@kattija nepisem chudnut bez cvicenia, ja cvicim brusaky a beham, no ked mi to pocasie dovoli a to treti den uz prsi takze beh sa nekonal, s tym ochabnutym svalstvom mas pravdu musim na to dat pozor 😝

angie267
18. mar 2011

@piacere inak som na tom podobne, ked som sa vratila s porodnice som mala 67 a do dvoch mesiacov 71 😖

isabella_fly
18. mar 2011

@laska77 ale pokial viem tabletky na chudnutie ani neexistuju... alebo aspon ziadne co by fungovali, jedine tak doplnky stravy, ale celkovo musis stravovacie navyky zmenit sama 😒

isabella_fly
18. mar 2011

@laska77 takze vela vody, zeleniny, ovocia a nejest nezdrave jedla a trocha skorigovat mnotzstvo ktore clovek zje a malo by to ist 😉

zuzik1983
18. mar 2011

u nas sa vari z kazdeho rozku trosku 🙂 aj zdrave aj nezdrave
tabletky?no co ja viem...nejaky cas som aj cosi brala,ale myslim,ze ziadny efekt

bzucinka2
18. mar 2011

@angie267 ale vtedy si mala 20a aj to vela robi si myslim ☹
@elenka.k ja tomu neverim a baby to tu niekde rozoberali, ze tam je nejaka diskusia a hodi mena su ine styl pisania je rovnaky, ze to pise ta ista osoba ☹
@kattija az a nie teraz na konci marca? 😕

bzucinka2
18. mar 2011

@laska77 suhlasim s piacere makat a znemit stravu 🙂

angie267
18. mar 2011

@bzucinka2 no ved prave presne to iste mi vsetci hovoria ☹
tiez by som bola za koniec marca 🤐

kattija
18. mar 2011

zda sa mi to skoro vsak za taky kratky cas nebudu nejak zvlast vysledky ci?

zuzik1983
18. mar 2011

ale tak baby mohlo by byt aj na konci marca,aj ked nebudu nejake uzasne vysledky,aspon budeme viac motivovane...

andul18
18. mar 2011

10 minut, tu vypisujem ako taka blba a potom to neodoslem a zmizne mi to...... 😠 😠 Tak teraz uz len v skratke.
@kattija dakujem za zaslanie DVD, uz teraz sa na ne moc tesim 😀 😀
Uz na konci marca???? Ved to je o necele dva tyzdne...... OK, ja sa posnazim dovtedy poslat nejake kilo aj centimetrami prec 😎 😎

bzucinka2
18. mar 2011

no vsak o to ide, zamakat a dat dole aspon kilo, aj pol sa rata🙂
a moj muz nam odkazuje, ze mame chudnut ako on, celu noc behal na zachod, chytila ho nejaka jednodnov vyroza, mal hnacku a vracal a ze 4 kila dole 😝

isabella_fly
19. mar 2011

@bzucinka2 len ked sa mu zasa naplni traviaci system a doplni tekutiny, tak pojde vaha tam kde bola, lebo sa odvodnil a vyprazdnil creva 😀

andul18
19. mar 2011

@bzucinka2 je pravda, ze tvoj mm zvolil rychly sposob chudnutia, ale dost neprijemny ☹ Ja radsej budem pomaly davat kilecko za kileckom dole. Nezavidim mu.....
Maly mi teraz zaspal, tak idem varit, precitam si vas vecer 🙂

zuzik1983
19. mar 2011

@bzucinka2 asi by to nebolo na skodu,ale radsej pomalsie 🙂

bzucinka2
19. mar 2011

@isabella_fly vsak to je jasne, on si z nas robi srandu 😀

kattija
19. mar 2011

ja mam za sebou 50 minut orbitekovania a dnes sa uz ani nepohnem som total nevyspana, takze na dnes to musi stacit, moje miery dostanes na konci aprila bzucinka, pre mna je to skoro tento mesiac za dva tyzdne predsa neurobim ziaden zazrak a nemienim hladovat 😀 bez hladovky to ide horsie ale ja keby nejem tak nevladzem cvicit, cvicenim to ide omalsie dole ako hladovkou

bzucinka2
19. mar 2011

@kattija tak jasne ze to ide strasne pomaly aj mne neboj sa, ty uz mas par krasnych kil dole, ale ja mam toho pred sebou este veeela ☹ a teda 50 minut, to si si dobre odmakala, ja sa chystam na brusaky, ale nejako som tu zapadla 🙂

zuzik1983
19. mar 2011

tak ja som bola na orbitreku 2dni po sebe,dnes mam odych.ved aj tak som sa takmer cely den nezastavila...

andul18
19. mar 2011

@kattija je velmi narocny ten orbitrek???? Ja viem, ze urcite ano, ako kazde cvicenie 🙂 pytam sa preto, lebo zacinam rozmyslat, ze by som si ho vypytala od mojho draheho k vyrociu 😎 😎 Predpokladam, ze to urobi pekne stehna, ritku a asi aj ruky a chrbat. A aky model orbitreku mas doma?? Kukala som na nete, ze je viac modelov.....

Kocky, po dlhej dobe dobrovolne cvicim a mam z toho radost. Vdaka vam asi zacne v mojom zivote nova etapa "chudneme a cvicime s radostou" 😀 😀

kattija
20. mar 2011

@andul18 ja mam z insportline phoenix a dostala som ho na vianoce od draheho 😎 vypytala som si 😀 nie je to narocne regulujes si tam zataz takze v pohode, zo zaciatku po porode som vydrazala max 10 minut ale pomaly som sa dostala do formy, ja to velmi odporucam je to parada 😉

zuzik1983
20. mar 2011

@andul18 ja si tiez myslim,ze to nie je narocne,len si treba zvyknut,ja som si ho tiez vypytala k narodkam 😀

piacere
20. mar 2011

ahojte,

ja som včera porušila všetky zásady a pokašľala som celotýždennú disciplínu... len som žrala, žrala, žrala... aj sladké 🙄 a ani som večer necvičila 😅 Absolútny hriešnik....

Ženy, ja takto neschudnem 🙄

a pri Superstar (však čo už, keď Poštu pre teba sa mi pozerať nechcelo....) som chytila depku, keď som videla všetky tie "vychrtliny hadicové" 😠 ony nejedia alebo čo... 😅

Joj a minule som čítala super "krátku správu": "Nechápem ľudí, ktorí sa zabudnú najesť".... 😀 😎

pekný zvyšok nedele prajem... a s elánom do chudnutia! 😀

zuzik1983
20. mar 2011

@piacere ja som na tom tiez s pevnou volou strasne a kolkokrat to vzdavam,ze ja v zivote neschudnem