Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

andul18
30. jún 2011

@manula 90 dnovu dietu som sice drzala, ale maly mal uz rok........ Tak skoro po porode ju radsej neskusaj, hlavne ak kojis.........

bzucinka2
2. júl 2011

ahojte, tak ako sa drzite? merania by mali byt v plnom prude, ja sa bojim po dovolenke aj na vahu postavit 😝

ivanulienka81
2. júl 2011

ahojte.... tak ja som dnes uz aj zmerala 🙄 .... @bzucinka2 posielam do IP

kattija
3. júl 2011

@bzucinka2 aj ja uz som doma a na vahu sa tiez radsej nepostavim :D

lucia1974
3. júl 2011

@janicka tak to by som chcela aj ja...................dufam ze sa mi to podari.ale chcem zacat aj sportovat hned ako to bude mozne.

zuzik1983
3. júl 2011

@bzucinka2 miery som ti poslala do ip,tento mesiac som sa pohla k horsiemu,ale to preto,ze som mala trosku problem,uz je to vyriesene,tak mozem pokracovat s cvicenim 😉

bzucinka2
3. júl 2011

@zuzik1983
@ivanulienka81 baby mate pochvalu, uz som to aj zapisala, pockam na ostatne a potom to sem hodim 🙂 sikulky ste 🙂

@kattija no na vahu ani omylom este nejdem, ale uz som sa pomerala a na pase 1 cm k + ☹ tak ale cakala som horsie 🙂

modrofuzik11
3. júl 2011

dievcata, pri sare som pribrala 12,5 kg. potom som schudla tak, ze som mala o 3 kg menej ako pred porodom. ako? nemala som pri sare cas jest. jednoducho kojenie, malo spanku, prezliekanie plienok, behanie okolo aktivneho dietata... teraz cakam kubka. uz som pribrala 14 kg. citim sa ako gula tesne pred prasknutim. vcera som mala termin. som zvedava, ako sa zbavim tychto kil po kubkovi. drzte palce. ja drzim vam vsetkym 😉

ka.jo.
3. júl 2011

Ahojte, ak sa môžem pridať: rodila som 25.2. 2011. pred tehu som mala 62 kg (výška 172 cm) pribrala som na 81,5 takže dosť(ale neprejedala som sa) - (inak synček mal 3750g a 56 cm)
No malý má 4 mesiace 70cm, asi už 9kg a JA MÁM 65,8 kg.
Váhovo to vyzerá celkom dobre, ale nie som nadšená z môjho pásu, ale snažím sa cvičiť na rotane - vtedy vidím výsledky, ale teraz som zase zlenivela a hneď to cítim.

andul18
4. júl 2011

@bzucinka2 ja som sa nepohla ani dole ☹ ale ani hore 🙂 . Je pravda, ze som malo cvicila tento mesiac, pretoze malemu isli vsetky 4-ky naraz, takze sa neraz stalo, ze som bola v noci viac hore, ako som spala..... A navyse este ta bratova svadba....... kolaciky boli vynikajuce 😔 . Tento mesiac ideme na dovolenku k moru, tak snad sa pohnem opat smerom dole 😀.

bzucinka2
4. júl 2011

@andul18 no budem drzat palce, ale teda mne dovolenka k chudnutiu nepomohla, skor naopak, jest, nic nerobit strava uzasna ☹

kattija
5. júl 2011

@bzucinka2 ja tiez plus 1 cm aj na riti aj na bruchu 🙂 ale od vcera naplno makam!

bzucinka2
5. júl 2011

@kattija aj ja idem makat a makat 🙂

zuzik1983
5. júl 2011

baby aj ja zacinam makat zas 🙂

fialka88
5. júl 2011

Ahojte dievcata. Pridam sa aj ja k Vam(ak mozem). Ja som mala pred otehotnenim 65kg, ked som isla rodit, tak som mala 79kg. Uz ked som prisla z porodnice som mala 71kg a potom som v priebehu roka zisla a tiez neviem ako na 60kg. Ale teraz mam 63kg. A vadia mi tie 3 kg navyse, aj ked je to menej ako pred tehotenstvom. A priznam sa, ze rada by som mala 58kg.🙂 Ci sa mi to podari...cvicit necvicim, ale pri malej sa vonku na ihrisku dost nalietam.🙂 A mne sa tiez osvedcili mensie porcie jedal a vecer po siestej uz nejest.🙂 Kamoska ma vola na zumbu, tak ju asi vyskusam. Cvicite niektora zumbu a pomohla Vam v chudnuti? Vsetkym drzim palce, nech idu kilecka dolu. A modrofuzik 11, drz sa...mozno uz mas synceka na svete.🙂 Potom schudnes, neboj. 😉

ivanulienka81
5. júl 2011

ahojte.... tak ja som dnes povolila, mame oslavu, tak gulas, kolace a kadejake ine dobroty 😝 neodolala som... takze od zajtra aj ja makam....
@fialka88 vitaj medzi nami... aj ja mam ciel 60kg, ale priznam sa, keby mi to zislo na 56kg tak sa nenahnevam 😀 ale to uz by som bola ako papek, ale to ja chcem, naposledy som mala 56 pred 5 rokmi a to som uz bola iny chrt 😅 ja zubmu mam doma na cd, ale necvicim ju, vymyslam si vlastne cviky ked mam cas....

isabella_fly
5. júl 2011

ahojte, tak sa po dlhej dobe zasa hlasim, u mna je to s volou dotiahnut to do konca cim dalej tym horsie tusim 😖 si kadeco doprajem a potom mi vaha stoji, takze neviem kedy zaznamenavate, ale moja sucasna vaha je 59,5

isabella_fly
5. júl 2011

inak co tu pisete o tej zumbe, tak vraj v mnohych pripadoch na chudnutie nepomaha, minule som totiz pozerala "jste to co jite" a tam vysvetlovali, preco sa niekto aj namaka ako kon a pritom neschudne ani deko... je isty vzorec, podla ktoreho si kazdy vypocita pri akej tepovej frekvencii bude spalovat tuk, no mnoho ludi pre dobry pocit maka co najviac a myslia si, ze urobili tak lepsie, ale to nie je pravda, ak prekrocia velmi svoju tepovu frekvenciu na spalovanie tukov, tak telo uz odmietne spalovat tuky, ale spaluje len aktualne cukry v tele, co moze mat za nasledok skor hypoglykemiu ako schudnutie (mojmu muzovi sa to raz aj stalo, ked to s drepmi prehnal), tak len tolko k cviceniu

andul18
5. júl 2011

@bzucinka2 no, my ideme 2 rodiny = 4 dospeli a 3 deti a varime si sami, takze porcie budu urcite mensie ako inokedy (nech nemusime vela zemiakov skrabat 😀 ) a mne navyse pri mori velmi nechuti "tepla strava" takze urcite budem jest vela ovocia a zeleniny (tie sa nemusia varit 😀).

fialka88
5. júl 2011

@ivanulienka81 dakujem za privitanie...🙂 No, tych 58kg som mala naposledy na SŠ. Ale dufam, ze sa mi to cez leto podari.😀 Mozme sa vzajomne motivovat.🙂

fialka88
5. júl 2011

@isabella_fly keby som mala 59,5kg vahu...tak sa vytesujem.🙂 Ale zavisi aj od vysky. 🙂)) Ja mam 165cm...

bzucinka2
5. júl 2011

@andul18 tak to mas celkom dobre, my sme boli all inclusive 😀

ivanulienka81
5. júl 2011

@andul18 prajem prijemnu dovolenku 😉
@fialka88 ja som na SS mala 52kg pri vyske 172cm
@bzucinka2 uz pomerali vsetky babenky?
@isabella_fly inac si ma s tym prispevkom celkom potesila a teraz uz nemam take vycitky, ze ju necvicim...

bzucinka2
5. júl 2011

@ivanulienka81 ale kdeze kaslu sa na mna ☹
ale zajtra hodim co mame 🙂

zuzik1983
6. júl 2011

@isabella_fly no tom som pozerala aj ja,asi je to aj moj problem,akurat som chcela zacat cvicievat zumbu,ale podla tohto sa na to asi vykaslem
ja som mala na strednej 57 kg pri vyske 158 cm a to som bola ako tak spokojna,rada by som sa dostala aspon pod tych 60

fialka88
6. júl 2011

@ka.jo. vitaj aj Ty medzi nami.🙂
@ivanulienka81 Tak to si bola riadna modelka.🙂 Ja som nikdy taku figuru nemala a s tymi 58kg by som bola velmi spokojna.🙂
@zuzik1983 neboj, dostanes sa na tych 60kg...len na to netreba asi az tak mysliet...ja to mam tiez odskusane, ze n ajviac isli zo mna kila dole, ked som vobec nemyslela na to, ze chudnem.🙂
ja som dnes bola trosku upratovat u rodiny, co maluju chalupu...tak som si "zacvicila" na dvoch balkonovych oknach.🙂 Vecer sa snazi uz nejest...pripadne len nieco lahke. Inak v inej teme som tu postrehla, ze baby drzia nejaku dietu podla "Norbiho." Poculi ste o tom? Do 12-tej sa mozu jest cukry a po 15-tej sa uz nesmu zemiaky, ryza, muka...len bielkoviny. Tam to baby pochvalovali, ze podla tej diety dobre schudli...ona to vlastne nie je dieta...len si treba zvyknut jest urcity druh potravin v urcenom case, resp. po urcitej hodine uz dane potraviny nejest.🙂 Tak sa drzte kocky a dufam, ze sa budeme coskoro jedna druhej chvalit. kolko sme schudli.🙂

ivanulienka81
6. júl 2011

dobry vecer.... tak mne fajne skvrka v bruchu teraz, ale nedam do ust nic, vydrzim 😅
@fialka88 ani nie modelka, ako spageta... vsetci sa mi smiali ked fukal vietor, ze si mam dat do tasky tehly, aby ma neodfuklo 🙄
baby, ja nedrzim ziadnu dietu... ja jem vsetko, len som vynechala sladkosti, neprejedam sa a vecer po 17hod uz nejem, trocha cvicim...

isabella_fly
7. júl 2011

@fialka88 ja mam 171 a cielova je 58, tak uvidim, lebo uz to ide pomalicky, cim je clovek blizsie k cielu tym menej dodrziava vsetky pravidla

@zuzik1983 myslim, ze ked si to kazda vyoicitame, tak zistime, ze rychla prechadzka s nasimi babencami nam bude prospesnejsia ako nejake tyranie sa v telocvicni, co je myslim pre nas skvela sprava 😎

isabella_fly
7. júl 2011

@ivanulienka81 ak si vecer velmi hladna, tak daj aspon nejaky melon, alebo uhorku, proste nieco co obsahuje velmi vela vody, zaludok oklames a nie je to hriech ani po 17:00 😉

zuzik1983
7. júl 2011

@isabella_fly @fialka88 baby ja uz stracam nadej.uz "chudnem"poriadne dlho a stale som na rovnakej vahe 😒 proste dole nejde nic,ale to preto,ze ja nemam pevnu volu,ja radsej budem aj kazdy den cvicit,ale je mi to na prd,ked som pazrava jak slak,proste ked som hladna sa musim hned najest,inak mi je zle a asom nervozna,ja sa kludne najem aj o 9 vecer 😔 😒 co je pre chudnutie uplny zabijak