Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

1lussy1
23. feb 2012

@kosta123 ahoj a ako si začala cvičiť?čo si cvičila ked si tak pekne schudla?Aj si držala nejakú dietu?

x_martyna
23. feb 2012

@kosta123 gratulujem, to je peknééé, moc pekné.

x_martyna
23. feb 2012

baby, to tie kilá po pôrode nemôžu ísť samé ?!? 😝

mikailla
23. feb 2012

@x_martyna a preco sa nedaju tie tuky roztopit ako tuk na panvici? 😅 tiez som za 😀

kosta123
24. feb 2012

@1lussy1 - muž mi upravil stravu,,,prestala som sa prežierať, a jesť len 2-3 x veľké porcie, a zredukovala som sladké,,,lebo ja som ho jedla non-stop.
A hlavne mi pomohlo 3x fitko z trénerkou.
Dietu by som nikdy nedržala,,,,,lebo to ak človek raz prestane držať je to naspäť.

1lussy1
24. feb 2012

@kosta123 daj inšpiráciu čo si take jedavala ako si mala upravený jedálniček

kosta123
24. feb 2012

@x_martyna - Ďakujem moc,,,, už to bolo hrozné muž kulturista JA LADOBOREC otras,,,,, minulý rok som sa na kupku hanbila ako NIKDY 🙄
Po pôrode to bolo aj celkom fajn +6kg som myslela že to dám dole,,,ale opak bol pravdou a ono to stúpalo skoro až k váhe ako keď som išla rodiť.

1.9 2011 - som vážila 75,5 kg momentálne mám 64,5kg.
Cvičenie som neznášala a ešte ked aj môj muž chodil skoro každý deň do fitka tak som malanato nervy,,,ale teraz neviem čo sa porobilo ale ja to Milujem 😀 😀 😀 Nemohla by som cvičiť nasilu.

kosta123
24. feb 2012

@1lussy1 - Ja nemám ani nejaký jedálniček,,,,,,,,,,max . 1ks pečiva na raňajky len,,,,, ale už aj to skúšam nahradiť chlebíkmi tie polystyrénové myslím. ,,,, mne len pomohlo vyhodit to množstvo pečiva / aj 6ks rožkov denne / sladké ku káve musím mať,,,ale to tiež len max do 12,00 bebe dobré ráno,,,ovocie tiež len do 12,00.
Obed jem to čo máme navarené,,,,ale to je vždy kuracina,ryža,cestoviny,,,,,, kôli mužovi ten musí mať mäso denne.

Začala som jesť jogurty,bielka,cottage,,,,,proste pre niekoho normálna strava ale ja som toto nikdy nejedla.Pritom sa môj muž takto stravuje už roky ale ja som si vždy našla niečo kalorické 😠
A nejedla som ani zeleninu,moc to nemusím ale zlepšujem sa.
A jem celkovo viacej bielkovín,po tréningu mám buď 100g cottage syru alebo 3 bielka / praženica /
Pijem zelený alebo mätový čaj,a čístú vodu s citronovou štavou.

Neboj sa, sem tam mám žrací deň a zjem čo nejze mňa 😀 😀

marcela1992
24. feb 2012

Ahojte baby.Mna čaká pôrod o 4 týždne.Pred tehu som mala váhu 59kg,na začiatku som schudla na 54 a teraz mam 73kg.
Predpokladám,že mi po pôrode z toho väčšina ostane a tak by som sa chcela spýtať ako dlho pôrode sa môže začať cvičiť,tak aby som nestratila mliečko a či je počas kojenia možné držať nejakú nedrastickú dietu?

lusilala
24. feb 2012

@kosta123 ten caj podporí travenie a vycistí organizmus ak sa pije pravidelne

x_martyna
24. feb 2012

@kosta123 to máš super, že ťa mužíček takto podporuje, resp. že on sa sám stravuje zdravo a navyše cvičí. Ja som začala cvičiť denne a ako som začala, tak som aj skončila. Proste sa mi to pri malom nedá, čo je škoooooda, lebo cvičenie mám moc rada. Ale nahováram si, že zas o nejaký čas, bude mať prcek iný režjm a zas to pôjde.

x_martyna
24. feb 2012

@marcela1992 ahoj, cvičiť môžeš začať, kedy ti to len pôjde (ak nebudeš teda rodiť cisárskym - tam sú nejaké obmedzenia). Ja som začala cvičiť 2 týždne po pôrode. Myslím, že čím skôr začneš, tým je to pre telo lepšie - rovnako ako po pôrode, čím skôr vstaneš tým lepšie. Samozrejme s ohľadom na svoje telo. Keď som začala cvičiť, cítila som silné tlaky v brušku, tak som sa miernila. Ale taký 3 - 4 týžden po pôrode mi cvičenie nerobilo žiadny problém. Takže som už cvičila naplno. Na tvorbu mlieka to nemá žiadny vplyv. Ak by si mala svalovicu, tak sa kyselina mliečna môže (ale nemusí) vylúčiť do mlieka. A tá ovplyvňuje momentálnu chuť mlieka (nie množstvo, ani kvalitu). Môže sa stať, že to tvojmu bábetku nebude chutiť a nebude ho chcieť. Takže si budeš musieť do budúcna dať pozor na svalovicu ( i keď pri pravidelnom cvičení svalovica nie je, to je skôr dôsledok nnárazovej aktivity). Napr. ja po prvom cvičení som dostala svalovicu (bodaj by nie po niekoľkomesačnom nič nerobení 😀 ) a malému to vôbec nevadilo. Ťahal ako dudek.
No a čo sa týka diéty - samozrejme diéta v zmysle NEJESŤ nie je dobrá ani na chudnutie ani na mliečko. Jesť musíš. To však neznamená za dvoch a môžeš vyradiť sladké, mastné, pečivo ... proste stravovať sa riacionálne. A navyše, keď budeš kojiť, väčšinu vecí jesť nemôžeš. Budeš mať pooooooooriadne zúžený výber, takže zdravo stravovať sa ani nebude problém 🙂

miskadusko
25. feb 2012

@marcela1992 a odporúčam kúpiť si spevnovací pás na bruško a hned ako to bude možné už po pôrode- alebo doma si začať dávať ten pás a sťahovať brušné svaly. ja som to nespravila a dosť to lutujem 😒 . o to to potom buudeš mať lahšie lebo tie svaly nebudú také ponaťahovanéé.

marcela1992
25. feb 2012

@x_martyna
@miskadusko Dakujem baby 🙂 Dúfam,že to pomôže a nejako tie kilá potom zhodím 🙂

zuzik1983
25. feb 2012

baby ja uz som nestastna, neviem co mam robit. zas mam o 2 kila viac v priebehu dvoch tyzdnov, a to nejem po 19.00, cvicim kazdy druhy den, porcie pocas dna su take normalne, urcite nie velke 😠 za dva mesiace som uz pribrala 7kg a to nie som tehotna.normalne mam chut vysadit tie lieky, co mi dal doktor na stitnu zlazu, lebo z nich len poriadne priberam 😖

x_martyna
25. feb 2012

@zuzik1983 tak to asi neovplyvníš ... 😖 dokedy budeš musieť brať tie lieky?

zuzik1983
25. feb 2012

@x_martyna ratam , ze minimalne pol roka asi 😠

minewka
25. feb 2012

Aaaaahojte, ja som tu pred časom písala...🙂...chcem sa s Vami podeliť o spôsob chudnutia - za 6-7 týždňov sa mi podarilo schudnúť 10kg 🙂 štartovacia váha 95kg, teraz 85kg a pokračujem dúfam ďalej.

Keďže mám 11 mesačné dieťa - a pohyb v rámci prechádzok a hier s malou - nejaká posilka mi nehrozí, ani to nemám rada, ani sa mi po cvičení nevyplavujú žiadne endorfíny :D

Diétu mi poradil môj brat a funguje.

Jem len mäso - v akejkoľvek úprave - kto má čo rád. Ako príloha len čistá zelenina. Nejem vôbec cestoviny, chlieb, ryžu, zemiaky, ani varenú zeleninu. Prvé 2 týždne boli ťažké, ale už som si zvykla a našla si systém. Spravím si mäsko vždy vo väčšom množstve (napr. kuracie soté) - uverené mäsko si v jednotlivých porciách zamrazím a potom len ohrejem v mikrovlnke)

Večer si robievam rôzne zeleninové šaláty, miesto mäsa si pokrájam napr. 10dkg šunky...

Keď už fakt neviem vydržať - spravím si nejakúú dusenú zeleninu, posypem syrom.

Ráno, resp. doobedu aj maškrtím - na raňajky si kľudne dám sladký croassant, koláč...

Naozaj to funguje 🙂..ale je mi jasné, že keĎ schudnem na svoju konečnú váhu - 65kg, budem si to msuieť nejak udržiavať...a túto stravu si zachovať, možno ale v miernejšej forme.

marys001
25. feb 2012

@minewka chcem s ata opytat ake masko jes , akekolvek? a kojis este ? chcem aj ja schudnut ale kojim a este som nenasla nejaku taku dietu aby to neohrozilo kojenie! inac super drzim palce ked sa ti tak fajne dari schudnut je to paradicka !!! 🙂

minewka
25. feb 2012

@marys001 čauko, nie, ja už nekojím, ale myslím si, že mäsko kojeniu neublíži, ani brušku bábätka, skôr asi potom vybrať nejakú zeleninku, ktorá bude v pohode.

No a jem akékoľvek mäso, ktoré mám rada - ja osobne preferujem kuracie a hovädzie..robím si ho v rôznych obmenách, dusené, ako soté, na smotane, na prírodno, pečené...občas vyprážané..

Nuž a je to hlavne o pevnej vôli, nič iné sa nedá robiť..len vydržať..

kosta123
25. feb 2012

@x_martyna - Veď on už dávno chcel aby som sa podľa neho riadila ale mne sa nechcelo 😀
@minewka - waw gratulujem !!!! 😉

minewka
25. feb 2012

@kosta123 ďakujem, Ďakujem, som šťastná ako blcha, tfuj, tfuj, tfuj, opľujem radšej.

Aj tebe gratulujem, som čítala, že od októbra si chudla 11kg - ale aj cvičíš, si lepšia 😀

kosta123
25. feb 2012

@minewka - Ďakujem, no chodím do fitka,,,inak neviem neviem ako by to zo mňa liezlo dole 😀 😀 Ale bála som sa že to bude pre mňa všetko nasilu,,,,to by som sa nato už dávno vys...... 😀 Ešte by som rada dala dole 5kg do leta,,,no uvidíme,,,trochu som teraz poľavila,,,musím to napraviť,,,joj ked svokra stále vypeká to je hrozné,,už k nej chodím len 1x do týždňa , inak by som sa zase vyžrala,,,,ked som u nej bývala pribrala som 7 kg za 3 mesiace,,,prasiatko,,,,ale ona strašne dobre varí a ešte lepšie pečie. 😕 😅 😀

ma2712
25. feb 2012

Ahojte, ja ked som otehotnela mala som 70kg, výška 178cm tak to akurat v den porodu 98kg, po cisarskom som sla na 86kg a nech držím diety, alebo pravidelna strava padla som na 80kg a dalej sa váha zakliala a koniec ani o deko menej...cvičiť by som cvičila ale nemám kde nechať malú-

minewka
25. feb 2012

@ma2712 a čisto bielkovinovú diétu si skúšala? Ako vyššie opisujem?

minewka
25. feb 2012

@kosta123 no ja obdivujem každého, kto chodí do fitka - ja to tam desne neznášam..ako fakt.. 😅

Ale tak som obmedzila auto a snažím sa všade chodiť pešo..teraz trošku menej, lebo som po operácii (ale v nemocke som neschudla ani gram, do kelu - ale jedla som tam normálne, tak som rada, že som aspoň nepribrala)...

Čiže ešte 5 kg a si v cieli? Noo, tak verím, že to zlezie raz dva..

kosta123
25. feb 2012

@ma2712 - no ja tiež môžem ísť cvičiť len keď MM príde z práce a z fitka domov....to ma tak vytáča 🙄 ani mama,svokra,kamoška,chlap ,,,,,, nikto ti nepostáži ??

kosta123
25. feb 2012

@minewka - Hlavný cieľ potom bude aj to uržať 😀 😀 😀

ma2712
25. feb 2012

@minewka no skúsim ju teraz som si ju prečítala maso milujem tak to by problém nebol, a som dosť vytrvalá tak vyskúšam a dám vedieť,je jedno aké maso, alebo to má byť kuracie? ,lebo kuracinu nemusím, skor baranina, jahnacina, hovedzie, bravcove..a možem ryby?

minewka
25. feb 2012

@kosta123 no to teda aj môj..budem musieť si dávať na stravu pozor..čo už no...

@ma2712 tak cvič s malou doma.. 🙂..ja som si vymyslela pár cvikov (ako dosť zaberák) - napr. ležím na chrbte, dvihnem nohy, položím si na nich na bruško malú, na predkolenie a robíme lietadlo...zatiaľ to teda dlho nevydržím... 😀