Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

angie267
13. mar 2012

@zuzik1983 daj vediet ako si nakoniec dopadla tiez ti drzim palce, ved naozaj tak rychlo priberat to nie je nic moc.
@bzucinka2 vybavim 😉

zuzik1983
13. mar 2012

@angie267 ved potom sa uvidi, ako sa to bude vyvijat dalej,lebo fakt je to rychle tempo..urcite sa potom ozvem 😉

siwinka1717
13. mar 2012

@kacena1159 som mesiac po porode, kojim a skoro nic som neschudla. Dá sa už chodiť normálne do fitka ? vraj sa môže niečo vylučovat do mlieka?

kacena1159
14. mar 2012

@siwinka1717 ahoj ja chodím s kamarátkou, ktorá tiež kojí a chodí so mnou do fitka len nesmie skákať, aby neprišla o mlieko a o tom či sa niečo vylučuje to ja ti neviem povedať. Ale šak sa spýtaj trénera vo fitku on by mal vedieť. 🙂

angie267
14. mar 2012

@zuzik1983 budeme cakat na odpoved 😉 😉
@siwinka1717 ja ked som kojila tiez som behavala, ale to mala malinka uz asi 8 -9 mesiacov, ale spozorovala som ze mliecka je uz menej lenze vtedy uz jedla aj prikrmi. Ty este teraz plne kojis predpokladam, tak by som sa s tym az tak neponahlala.

siwinka1717
14. mar 2012

@angie267 vraj to neovplyvnuje mnozstvo,ale chut mlieka,vylucuje sa kyselina mliecna.bechcem to zase a ukor zdravia malej a kojenia,mas pravdu plne kojim

angie267
14. mar 2012

@siwinka1717 ano vraj mlieko chuti kyslo ja som badala aj menej mlieka tak neviem na kazdeho to asi inak vplyva. Ved si este kratko po porode hlavne si uzivaj malinku a kilecka hod este za hlavu.

bzucinka2
14. mar 2012

@angie267 dakujem 😀 😉
@siwinka1717 suhlasim s angie ja by som este pockala aspon do prikrmov, ja som zacala s fitkom ked mal maly 7 mesiacov a ked mal 9,5 uplne sa odstavil od mlieka a davam to za vinu cviceniu, lebo ako som zacala cvicit, tak chcel menej a menej mliecka az uplne odmietal , takze ja by som to iste nesurila a si len mesiac po porode este si teda v 600 nedeli tak nechci za mesiac zazraky, priberala si 9 mesiacov a nemozes chciet byt ako prutik po mesiaci 🙂

siwinka1717
14. mar 2012

@bzucinka2 to je pravda, nejde mi tak o kilá, ako mi chýba telesná aktivita, chrbtica a tak. Ale dakujem za postrehy, zvážim to veru, lebo nechcem prestať kojiť

angie267
15. mar 2012

@bzucinka2 len tak som sa dnes odvazila ani neviem co ma to tak rano napadlo inak sa vazis kazdu sobotu a uz mam 55 kil 😅 😅

bzucinka2
15. mar 2012

@angie267 suprove a aj cm idu dole? ja som uz zhodila, co som pribrala spat a este jedno kg dole, takze super, len tak dalej keby to islo 🙂

angie267
15. mar 2012

@bzucinka2 ano idu aj cm dole, brucho to uz mam ploche uz neriesim, boky - 11cm, stehno -7cm, aktualne, boky 95cm, stehno 54cm jupi sa tesim jak male decko 😉 😉 no super ide ti to tiez skvele a kolko sa ti podarilo?

x_martyna
15. mar 2012

@angie267 jejda, gratulujem .... ja mám tiež cieľ 55 kg. môžem sa spýtať ako dlho ti trvalo chudnutie a z koľkých si šla?

angie267
16. mar 2012

@x_martyna tento krat mi to trvalo 3 mesiace isla som zo 67kg 🙂 tebe ako sa momentalne dari? a dakujem 😵

jajuska1411
16. mar 2012

cawte baby mozem sa pridat?som jana z nr a pred porodom som mala 55kg a v den porodu az 80 nejako sa po tych 66 kg to islo same ale 66 a ako keby utalo 😖 no dostala som sa horko tazko na 62 a zase nic no zacala som kazdy den brusakovat 30 brusakov denne menej jest ovocie iba doobeda chlieb absolutne teda pokial ma neporepadne taka chut ze musis 😀 a za mesiac mam -4 kg dneska mi tam svieti 58.dugam ze tych 8 kg este dolu dam 🙂

maskaa
16. mar 2012

ahojte baby, aj ja sa chcem pridat...som Daniela a rodila som 26.12., cize mame 2 mesiace a 3 tyzdne... pribrala som skoro 20kg pocas tehu a porodom som neschudla skoro nic, iba tolko co vazila malicka a este nieco navyse... pred tehu som mala 49kg, tak je mi teraz velmi tazko... dokonca som zistila, ze nohavice, ktore som po porode na seba obliekla teraz nevytiahnem... to ma isiel skak trafit... tak som si povedala, ze dost... ale kedze kojim civit nejako drasticky nemozem ani dietovat... tak som obmedzila jedlo... jem menej a castejsie a dietnejsie, pijem veeeela vody a cajov nakojenie a ziadne sladke... no a dala som sa na dlhe a rychle prechadzky s kocikom, min. 2, 2,5 hod. denne, alebo si dam malinku do nosica a ide sa na vyjazd, tak dufam, ze to pojde dole, lebo pekne dni su tu a kila nie a nie ist prec...

vam to ide nadherne, tak myslim, ze sa to da zvladnut 🙂

x_martyna
16. mar 2012

@angie267 ty koksooooo .... daj recept 🙂 no ja idem z váhy 68,5. chudnem 1,5 mesiaca, ale stále váha začína šestkou, takže do 3 mesiacoch to asi nedám 😝 ty čo si robila?

larmimi
16. mar 2012

@jajuska1411 jeej to je super, ja som cvicila brusaky a povedali mi ze sa mi z nich brucho nezmensi iba ked ubudne aj na vahe...tak som prestala...
mam zrave obdobie ale uz sa skusam skludnit 😅 potrebujem dat dole aspon 5kg 😒

moja mama schudla skoro 10 kg tak, ze zjedla ranajky, obed (HOCICO) aj svieckovu a potom vecer len zeleninu...za par mesiacov mala kila dole....

jajuska1411
16. mar 2012

@larmimi u kazdeho zabera nieco ine u mna ako osm zitila toto mam 58 ale vobec sa necitim nejako chudo preto chcem este aspon 3 kg do velkej noci pootm sa zase nieco na mna nalepi kedze ideme k babke s davidkom a babka tak dobre vari asi ako kazda mamka 😀 😀 a potom chcem pokracovat 🙂

dai
16. mar 2012

@angie267 super angie... ja idem zo 66 zatial 2 mesiace a nieco ale teraz stojim na 57... neviem sa nejak dostat na tu 56... musim zase upravit stravu lebo uz 2 tyzdne sa napchavam... sice nepriberam ale ani nechudnem 😖
ale v pondelok ideme opaet nato aj s muzom - bez sladkosti a odstranit skarede veci z jedalnicka...

bzucinka2
16. mar 2012

@angie267 ja som dala dole brucho -10, boky - 6, stehno -2, prsia -5, cize teraz 91-80-91-51, cize ja riesim este brucho inak v pohode 🙂
super, tak ti to ide krasne, no ja uvidim ked sa postavim buduci tyzden na vahu ako to bude po mesiaci obmedzenia stravy 🙂
@larmimi brusaky su velmi dobre na spevnenie brusnych svalov, bez nich by to teraz nevyzeralo velmi vabivo, nevravim, ze som modelka, ale citim sa uplne super 🙂

karin1234
16. mar 2012

ahojte kočky tééééda vám tie kg idú krásne dole, radosť čítať, keď som si prečítala vaše príspevky aj som nabrala chuť do ďalšieho chudnutia 🙂 ja mám doma 8.mes. Adamka, no a za tých 8.mes. sa mi podarilo dať dole z pásu 11cm a asi 6kg a teraz ako keby sa to zastavilo. moja váha je 66-67kg.chodim na zumbu 2krat týždenne, nejem už sladké, večer sa snažím nejesť ale teda neviem čo robim zle 😖 kojila som 6,5mes. a vtedy mi nešlo dole ani kilo. prosim date mi nejaky typ ked vám to tak dobre ide? budem vďačná za každú odpoveď.

larmimi
16. mar 2012

@bzucinka2 takze oplati sa cvicit 🙂

jajuska1411
17. mar 2012

baby musim sa pochvalit 😀 😀 😀 po porode som si kupila rifle v terannove ze do nich schudnem predtym som ich ani nenavliekla a dnes soom ich mala 1 krat na sebe az na tu vacsiu ritku mi sadnu a je to m-ko co som nemavala gate ani pred tehu som vzd\ymala elko 🙂

bzucinka2
18. mar 2012

@larmimi podla mna urcite ano, isto nestaci len cvicit ale hlavne je stravovanie, ale na spevnenie tela super 🙂

x_martyna
18. mar 2012

@jajuska1411 len tak dalej 😉

kattija
19. mar 2012

@bzucinka2 konecne som nakukla, pochval sa mi ako sa mas a ako ti to ide?

zuzik1983
19. mar 2012

tak baby ste chceli vediet, ako som dopadla.no tak, ze vysledky sa mi dost zlepsili, tak davku liekov mi doktor znizil na polovicu, tak v podstate som aj preto az tak priberala, a aj preto, ze som uzivala b komplex, teraz ho uz uzivat netreba. teraz by sa to vraj malo spravit a mala by som prestat uz priberat

bzucinka2
20. mar 2012

@zuzik1983 super, tak drzim palce aby uz vaha nestupala a hlavne aby si bola ok 🙂
@kattija tento tyzden sa vazim tak uvidim co to urobi, hoci mam akurat pred menzesom, takze ziadna slava to nebude 🙂 ale inak sa citim dobre, takze to je podstatne 🙂
a ty ako pokracujes?

zuzik1983
20. mar 2012

@bzucinka2 no dakujem, mne uz staci aspon to, ze by sa to malo zastavit., aj ked rada by som zhodila takych 12 kil 😉