Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

alen24
15. feb 2012

@kocica51 aha tak neviem ako sa stravujes ,ale skus vynechat sladke a pecivo ...urcite to pomoze ,ja treti tyzden to jejem a vaha a cm idu dole...

kakanika
15. feb 2012

tááák kočky po chorobe idem zase na to! 29.feb sa važim a uvidime výsledky. potesilo by ma dole hoci aj kilečko 😀

alen24
16. feb 2012

@kakanika drzim prsty ,mne to celkom ide po 2 a pol tyzdni dole 4 kg ... 🙂

zvonkohra
16. feb 2012

baby kuk http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=35535... ktora moze nech da like dakujemeee

kakanika
19. feb 2012

@alen24
fúúúha blahoželáám,to je riadny úspech hned na začiatok, a čo jedavaš namiesto chleba a bieleho pečiva? nebývaš hladná jak vlk??? 😀

alen24
20. feb 2012

@kakanika ahoj ,tak ja som sa potesila kazde kg co ide dole je potesujuce.robim si dukanov chlebik ale nie kazdy den...

x_martyna
20. feb 2012

@alen24 si fakt dobrá. Gratulujem !!! To už koľko teraz vážiš? Veď to budeš už aj s chudnutím končiť 😀
Ja sa budem merať a vážiť 29.2. No som zvedavá ... ale také úspechy ako máš ty nečakám 😒 🙂

alen24
20. feb 2012

@x_martyna ďakujem,no este dost ,chcem este 8 kg a budem spokojna 😉 ,mne sa to zda ze to ide strasne pomaly ale v cm rychlejsie..daj potom info... 🙂

x_martyna
20. feb 2012

alen24 tak keď si dala za 2 a pol týždňa dole 4 kg, tak to keby sa ti aj trochu spomalilo, tak do 2 mesiacoch si tam kde chceš byť. To akurát začne jar - čas krátkych sukien 🙂 aj ja chceeeem. Ja som štartovala s 68,5 kg a to by som chcela 55 kg. Ak mám dobrú matiku, tak to je 13,5 kg. Fíííííííííha, to je bez 1,5 kg ako ty. No idem sa hanbiť do kúta 😠 Odteraz budeš mojou motiváciou, nech sa aj ja na jar premávam ako hviezda 😎
A ozi v cm si dala koľko dole (nech ma parom trafí 😀 )

x_martyna
20. feb 2012

@ alen24

x_martyna
20. feb 2012

@alen24 písala som ti o niečo vyššie, len som to pri mojej šikovnosti blbo označila 😀

alen24
21. feb 2012

@x_martyna no uvidim ci to pojde tak dole ako doteraz...hadam hej keby som mala za 2 mesiace dole 8 kg bola by dom happy 😉 dam info 29.2 po mesiaci mojho odhodlania 🙂

lusilala
21. feb 2012

Ahojte baby,,citam tu prispevky tak ma napadlo este ze napisem,,,co mne pomohlo na brucho,,,po porode jednoznacne spanok na bruchu ak to plne prsniky dovolia,,super je ten neoprenovy pas co ma zvnutra gumu zvonku latku my ho mame na krize ked bolia ale pouzivala som po porode,brucho sa fajne potí ale zaroven sa potia aj tučiky :D ,no a potom,,chodit aj na prechadzkach a vlastne vsade so stihanutym bruchom,,asi tak ako kked sa idete fotit a stiahnete ho aby nebolo vidno.kombbinacia stiahnute brucho a pohyb podla mna to pomaha ked prejdete niekolko metrov a este pritom aj tlacite kočik jajaaaaj...na zadok je super,,tlacit kocik a slapat do kopca 🙂)))
a co sa týka stravy,,,jednoznacne moja diéta je kornflexy,akekolvek ale z mliekom,,nie jogurt,,ked tak nizkotucny .vzdy ked dostnete chut jest.ja si to davam ako veceru alebo dalsiu veceru :DD a cez den jem normalne ale malu davku,,,na ranajky kava a sladkosť--aby som ju stihla do vecer spalit--- VODA velmi dolezite pit vodu uz ráno a jednoznacne by som vylúčila pečivo....uplne staci ak si ho date obcas napr,v meste a podobne ved to poznate MC donald a hambaciky,,,a tak..ale tiez obcas neodolam cerstvej žemlicke .ale jest pecivo kazdy den a chciet schudnut je nemozné..výborné je pit akekolvek čaje na travenie...najsuper zihlava upravi aj pleť a samozrejme mäta. co sa tyka hlavnych jedal,,radsej polievku ako druhe jedlo. :D,vecer pri telke ,radsej misku sopskeho salatu ako misku ovocia.ovocie vylucne cez den.cvicit hodinu pred a hodinu po jedle.inak to nema vyznam....
HIHI je toho obmedzovania dost ale tak kto chce schudnut musí,,no a potom uz len si zviknut na taketo stravovanie.:DD..tak a uz dost lebo som sa rozpisala,,vsetko dobré baby :D

katy31
22. feb 2012

@lusilala ahoj a to všetko neovplyvní tvorbu mlieka? Ja som veľmi pribrala práve po pôrode, pijem každý deň vineu a jem aj biele pečivo, jogurty a tvaroh, aby som mala mlieko. Lenže už vyzerám ako balón.. pred pôrodom som nosila veľkosť 36-38, teraz sa ledva, ledva vopchám do 44... 😔 Desne ma to traumuje, písala som aj jednému lekárovi, ale ten mi nedoporučuje diéty, kým kojím. Len mi kázal vynechať vineu a zapražené polievky.. 😔 Ale už sa sama cítim zle, toľko som pribrala.. 😔

1lussy1
23. feb 2012

@katy31 ahoj a kolko si pribrala po porode?Kolko vážiš?

kakajka
23. feb 2012

@katy31 ahoj, nemyslim si, ze mliecko mat nebudes, ked sa vzdas vinei a bieleho peciva - staci, ak budes hlavne doobeda pit vela vela vody, uz o dvanastej by si mala mat za sebou dva litre, alebo nesladeneho caju a uvidis, ze mliecka bude dost 😉 aj cajiky na kojenie dostat kupit a su chutne aj bez cukru, popripade s troskou mediku.. dietovat je sice blbost, ale obmedzit jedlo nie, biele pecivo nema ziaden vplyv na tvorbu mlieka, skor naduva ako pomaha.. momentalne nie je ani tak dolezite chudnut, ale skor nepriberat 🙂 a ese jedna vec - ked kojime, tak to neznamena, ze by sme mali jest len same mliecne vyrobky, ano, su dolezite, ale tak isto je dolezita cerstva zelenina, ryby, ovocie.. proste vsetko a s mierou 😉

katy31
23. feb 2012

@kakajka Ďakujem krásne.. skúsim to takto.. ja pijem popri tom aj caj pre kojacie matky a cistu vodu.. 😉 Tak hádam to množstvo kíl dám dolu.. 😔 nikdy som nebola chudá, ale vyzerala som normálne.. teraz je to hrôza, dosť sa pre to trápim... 😉 Tak ďakujem za rady..

katy31
23. feb 2012

@1lussy1 pred pôrodom som mala 67 kg, počas tehu som pribrala 15 kg a teraz mám o 20 viac.. čiže 87 😔

linduska86
23. feb 2012

moj drahy sa ma vcera opytal ci budem mat take ploche brucho ako som mala predtym..:D chcela by som vediet ci aj on bude taky plochy ako ked som ho spoznala:DD takze ma to vobec netrapi ze som pribrala skoro 17 kil..a este som len v 6 mesiaci.. a ze som pred tehotenstvom mala.. 62kg..🙂) takze sa tym tolko netrap..vela pohybu ,zdrava pestra strava, miesto sladkeho ovocie, zelenina,vela vody. ziadna min. kola, kava. a tak..a schudnes lavou zadnou..a hlavne veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeela pohybu🙂))) 😔

dai
23. feb 2012

suhlasim s kakajka,
ja som sa tiez nalievala vineou a dostala som sa z velkosti 36/38 na 40 - teda na mna je uz to moc...
teraz som od noveho roku vynechala sladke napoje, pecivo ak len celozrnne a na ranajky jeden kusok... obmedzit samozrejme cokoladky ( mne sa to moc nedari, tak som si nakupila tak e malicke horke coko - ked mam velku chut tak si dam kusok, ale potom to treba vycvicit )
inak ako pise kakajka - vela vodi ( ja tiez este kojim a staci to ), obmedzit plnotucne veci ( tie ma papat babatko nie my ), vela zeleniny, ovocie, pravidelne a casto jest v mensich porciach a aby sa telo aj spevnilo nielen schudlo aj cvicit - ja som zacala v januari vyhecovana vianocnym prezieranim sa - dosiahla som svoj strop - pri vyske 162 cm 66 kg... teraz som na 58.8 - este mam dlhu cestu pred sebou kedze moja normalna vaha je niekde okolo 50kg, ale vidim ze to ide, co dost motivuje 😉

laryska
23. feb 2012

ahojte ja som pocas tehotenstva pribrala 25 kg, takze ked som isla rodit mala som 90 kg, no po porode som za dva mesiace zhodila ani neviem ako 20 kg, bola som rada lebo som mala nadvahu len 5kg, oproti svojej vahe no dnes vazim 74 kg, a neviem to zhodit, počas sviatkov som tak trochu jedla viacej ako keby som dobiehala to co som nestihala prvé 2 mesiace po porode, uz je to 7 mesiacov a mne napriklad brusko este stale nesplaslo, dakto hovori ze je to tim ze som rodila cisarskym aj ked cvicim tak stale nic, ale uz sa tesim na leto lebo vtedy sa mi podari vzdy dako zhodit, tak uvidim vsetkym co maju podobny problem drzim palce aby sa mi to podarilo...........

dai
23. feb 2012

@laryska to si schudla vodu pri porode - niekdtore zeny velmi zadrziavaju vodu a porodom to ide vsetko krasne von... ja som pri malej po porode vazila napr. 48kg, pritom som rodila ako 62kg... jednoducho vsetko odislo, vobec som nemusela riesit vahu... teraz mi ale zostalo 15kg a ide to len cez cvicenie a s upravou zivotospravy... 😢

laryska
23. feb 2012

no asi ale ja som mala trosku narocnejsie dietatko takze ja som ani poriadne nejedla tak cca 2rozky za den, ale strasne vela som pila vodu, a vineu aj mne ostalo tych 10 kil aj cvicim, neprejedam sa, chodim na prechadzky a stale nic, mna dako nehneva moja vaha ale to ze sa skoro do nicoho nevmestim, a vo vsetkym trickach mi vidno brusko ako keby som bola druhykrat tehotna ale hadam casom sa to strati, .

dai
23. feb 2012

@laryska moja prva je tiez narocne, tiez som toho vela nejnajedla prve mesiace 🙂 na 50 som spaet pribrala az v praci 😀
potom asi treba zmenit stravu a mozno zacat cvicit pod dohladom ... moja mala sa ma tiez este prednedavnom pytala ci este mam v brusku nejake babatko 😀 a je to naozaj tazke zbavit sa toho spodneho bruska , ale podla mna to ide... ja som uz v pase konecne na 70cm, neviem ci sa dopracujem k mojim 56cm... ale aspon na nejakych 62 by som chcela, inak sa tiez do vaecsiny mojich veci nezmestim 😢
linduska86-davaj pozor na tu vahu, ked sa ti malinke narodi velmi to zmeni vas vztah ( mozno k lepsiemu, ale omnoho castejsie prve dieta vedie k dosial nepoznanym problemom...) netreba aby ste este riesili vahy... Teda ja osobne som skor za neopustenie sa, udrziavanie sa vo forme aj popri detom... to ze mam deti neznamena ze musim mat 100kg a chodit vo vytahanych teplakoch s mastnymi vlasmi... tod teda moj nazor...ono to prospieva aj vztahu ked sa zena o seba stara...
my napr. teraz chudneme spolu s muzom - tiez cvicime obaja, ono je to dost motivujuce a velmi to pomaha 😉

lusilala
23. feb 2012

@katy31 TAK ja som kojila 6 mesiacov,,maly viac nechcel lebo uz zacal papat tak sme nahradili nutrilonom,no ale myslim ze ano dieta a celkoovo ak vylucis vsestko co podporuje tvorbu mlieka tak to ovplyvni tvorbu mlieka,,,to je tazko hodnotit,,no ten emulips co som brala ja je vraj aj na tvorbu mliieka a zaroven too odburava prebytocny tuk...cize pomaly chudnes ale zaroven kojís,,,,no je to diskutabilne ja by som asi pockala kym dokojim ,dietatko je predsa len prvorade zalezi natom ako dlho uz kojis,,do 6 mesiacov urcite treba....no a potom si kup ten emulips,,ja som zacala chudnut snim a potvrdzujem ze je ucinny ak sa uziva pravidelne viacmenej po kazdom velkom suste jedla samozrejme s velkym prisunom vody,,telo si vodu zreguluje takze sa nemusis bat ze to bude horsie,,vyjde to von spolu so splodinami metabolizmu.....podla mna je dolezite si pred kazdou dietou tak ako som to urobila ja,,prestudovat si ako funguje vlastne telo a metabolizmus a podla toho sa knemu spravat a ono to potom pojde...na kazdeho vsak zabera iny sposob chudnutia,,,mne ked uz som velmi pribrala po sviatkoch stacilo drasticky nejest dva tri dni a potom znovu zacat s malymi davkami jedla emulipsom a tym co som pisala predtym,ide to,,,Baby doleziite je neprejedat sa,,,naozaj velmi dolezite,,netreba jest do pocitu ze mate plne brucho,,ked sa najete nemate cititi pocit plneho brucha,,to uz nieje dobre..radsej sa najest mierne,,na maly tanier alebo radsej nechat na tanieri a doplnit vodou,,, 🙂

lusilala
23. feb 2012

@laryska ja som rodila cisarskym dvakrat a potvrdzujem ze sa to dá zhodit,,mne tam ostal len malinky ohyb ako je jazva,,,inak pohodicka,,chce to trpezlivost,...rotana,neoprenovy pas,chodenie so stiahnutym bruskom a samozrejme treba kremovat,,ja pouzivam citronovy roll on a citronovvy krem garnier.zltozeleny obal. vyborne aj na stehna zadok,,,vzdy vecer po kupeli,,a aj cez den ak je cas.

laryska
23. feb 2012

dakujem za rady skusim pouzivat aj ja daky z tych prostriedkov a uvidim ved casom sa to hadam strati a ak nie tak sa s tim naucim zit hlavne ze sa pacim svojmu muzovi no nie?

kosta123
23. feb 2012

Čaute dnes som vás objavila,chodím do skoro rovnakej témy len s iným názvom.
Ja som začala cvičiť v oktorbry a dodnes som schudla 11 kg......konečne,ved som vyzerala ako prasiatko po pôrode 😀 😀

kosta123
23. feb 2012

@lusilala - v čom je dobrý ten mätový čaj ??

1lussy1
23. feb 2012

@laryska ahoj ja mám ten isty problém s chudnutím neprejedám sa chodím na prechádzky aj cvičím niekedy a nejdú tie kilá dole ale na začiatku kojenia som pila vineu na mlieko a vdaka nej som pribrala a teraz nie a nie to zhodiť a to brucho tiež nehovorím tiež vyzerám že čakám dalšie.Ozaj všimla som si že aj ty máš Dianku a má 7 mesiacov aj my máme Dianku 🙂
ako poslúcha ti?Lebo mne väčšina hovorí že bábetka s týmto menom sú horšie také neposlušnejšie ☹