Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

fodorka33
4. jan 2009

dakujem dufam ze ten stastny koniec bude uz coskoro..uz sa neviem dockat....si pripadam stale viac a viac nemotorna,nepotrebna a hlavne zabudliva....uz nech je malicky na svete....jaj tak som rada ze to tak rychlo ubieha...🙂

lumah
5. jan 2009

kočky predávam nejaké vecičky na babybazare od 0-6 mesiacov, ak máte záujem, tu je link:
http://www.babybazar.sk/mojeinzeraty.php
čítala som vás a musím sa pridať k tým čo koja a nechudnu-.tiež mám vela na sebe, ale je pravda, že keď prestanete kojiť, kilá pojdu dole. Na to sa spolieham, pri prvom bábu to tak fungovalo. Takže pokial kojíte, nečakajte že budete chudnuť.

skolara
8. jan 2009

ahojte
Pred porodom som vazila 56 kg a v den porodu 80 😅 🙄 kg ked som prisla z nemocky tak 72 tie kila sa ma drzali hrozne dlho. Mozno to je tym kojenim lebo nejako extra vela som nejedla. Postupne odchadzali ale fakt ze asi len 2 kila mesacne. Teraz ma mala 11 mesiacov a ja 60 kg pekne to slo dole bez snahy. Sice pomaly ale slo.
Ale teraz som schudla 2 kila za tyzden a dajako sa moje chudnutie zrychlilo. Mala spi hrozne cez noc a 100 krat ju kojim tak si myslim ze je to tym.
Este potrebujem zhodit 4 kila ale z tych si velku hlavu vobec nerobim. Viem ze to pojde dole samo. 😉
Moja rada je nepocuvat reci typu jedz kolko ti hrdlo raci ved to vykojis. No nie je to take lahke 😉

stvura
8. jan 2009

No ja sa tiez pridavam = stale mam toho dost na sebe i ked som pribrala pocas tehotensva "len 14 kg" skoro vsetky su na mne. Akurat odisli nejake 4-5 kg a to stale kojim. Jest fakt tak optimalne, ziadne prejedanie sa, lebo bude boj...

sjuzocka
14. jan 2009

No ja som na tom bola hrozne uz pred otehotnenim, nie este po porode... boze... pred tehu 72,5, potom som schudla vdaka nevolnostiam v prvom trimestri na 66 ale v druhom ma chytila chut jest a tak som sla rodit s 81 asi... a teraz? 75. Hroza a des pri mojej vyske 163 cm... Plne kojim ale priznavam ze jem aj dost somarin, pretoze neviem ci je to tym kojenim ale neviem sa dojest sladkeho. predtym som sladke ani tak nemusela, bola som skor chipsovy typ 🙂 teraz opacne... chcem sa dat do boja. Poradite mi ako?

ellit
14. jan 2009

No ja mam zase opacny problem. V den porodu som mala 65 kil a uz po odchode z porodnice som mala 55 ale teraz mam uz len 48, co je velmi malo. Ja skor dufam, ze sa to po skonceni kojenia nejako ustali.
Tiez som pazrava na sladke, co som nikdy nebola. Kojenie ubera na energii a tak ju asi potrebujeme 🙂

sjuzocka
16. jan 2009

ellit, vymenim tvoj problem za moj 🙂 myslim ze na priberanie som uz odbornik :D

dominka11
16. jan 2009

ja som pribrala 22kg, z 58 na 80. Po odchode z pôrodnice som mala 73 a teraz necelých 5 týždnov po pôrode mám 63kg 🙂 a ani neviem ako. Každý hovorí, že vdaka kojeniu.

tinka19
17. jan 2009

No ja som pred tehu mala 60kg pred porodom 81kg a ked som odchadzala domov tak 72kg. A teraz necele dva mesiace po porode mam 67kg. Teda ide mi to dole velmi pomaly.

petinka11
2. feb 2009

ahojte kocky..tak ja som rodila len teraz pred 3 tyzdnami,pred tehu som mala 55kg,a ked som isla rodit tak 82kg proste hroza,po porode 72kg,a teraz mam uz 65kg,jem vsetko aj kojim aj dokrkujem mam malo mlieka a maly je stale hladny a aj tak to ide surer dole.za 3 tyzdne 17kyl.

lucinda251
2. feb 2009

Ahoj mamicky, tak sa pridavam aj ja ak mozem.. Moj Kubko bude mat 4 mesiace, a na mne sa stale toho strasne moc drzi.. Po porode som schudla, ale brucho mam stale velke a dopraskane a ovisnute.. Zacala som aj cvicit, a jem zdravo, ale brucho stale visí.. Neviem si rady.. Myslela som ze do leta budem fit, ale vidim ze asi nie.. Nebude to aj tou popraskanou kozou? Ze sa to hoji, ale koza ostala roztiahnuta?

emjee
6. feb 2009

andynko • Dnes o 01:12
Baby, ako rychlo ste schudli? ja mam navyse 12 !!! kil je mi z toho na plakanie skusali ste nejake programy na chudnutie?

lumah • 3d • Dnes o 09:32
andynko nič si z toho nerob, ja som mala navyše 10 a teraz mám 12 . Proste pokial kojíš, dole to nepojde tak rýchlo. Nerieš to, nechaj to tak, postupne schudneš uvidíš, keď budeš behať okolo bába. Zapamataj si, že do roka sa maternica a celé telo dáva dokopy, nie je vhodné telo ani velmi namáhať cvičením, lebo ked kojíš, do tela bábatka ide adrenalín a to može sposobiť, že bud velmi hyperaktívne. Takže kluuud a vydrž.

katka2808 • 24tt • Dnes o 09:41
ahoj zienky. ja som zase pocula, ze ked zena koji, lahko schudne... tak neviem, co je na tom pravdy...

lumah • 3d • Dnes o 09:48
katka niektoré chudnú a niektoré naopak. Ale v mojom prípade to bude hlavne vekom, lebo prvú dceru som rodila v 24r. a mohla som aj v noci chodiť do chladničky a vybrakovať ju a chudla som a teraz keď som stará páka, vobec nechudnem.

pepies • 1d • Dnes o 10:33
andynko, nic si z toho nerob, ja som pribrala pocas tehu 25 kg !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Po porode som hned zhodila 10 kg a stale mam 15kg navyse !!!!!!!!!!!!!!!
a to ubehlo uz 5 mesiacov, stale kojim a to velmi casto a nic .............................. aj ja som z toho hotova, lebo si nemam co obliect, mam plnu skrinu veci a obleciem 1 rifle. do noveho satnika investovat nemienim, naco, ked chcem schudnut???? takze ked niekam ideme, zmenim sa na nervnu manzelku, ktora si nema co obliect, muz uz zo mna asi nechape
ale utesujem sa, ze hlavne, ze je malicky zdravy a ze je vsetko ok............ zaberie to tak na 5 min

zucha • 1d, 32tt • Dnes o 11:04
no mne sa podarilo schudnut az, ked som prestala kojit a vtedy to islo dole neuveritelne rychlo. Skoncila som na vahe dokonca nizsej, ako som zacinala tehotenstvo. Ci to tak bude aj pri druhom, uvidime.

wali • 1d, 17tt • Dnes o 13:05
ja som tie schudla, az ked som prestala kojit. proste dovtedy to absolutne neslo dole, a ani to behanie okolo baba a prechadzky mi vobec nepomahali. az ked som dokojila, tak to zacalo pomaly klesat a ked som trosku aj pocvicila, tak som sa vratila spat na svoju povodnu vahu a neskutocne som zavidela zenam, ktore chudli popri kojeni!

andynko
6. feb 2009

ahojte,nasla som super web stranku. neviem,ci ju tu mozem napisat, tak mi radsej piste na spravy a ja vam ju napisem. a som sa rozhodla, ze idem do toho. pridate sa?

jasminka
7. feb 2009

ja som pribrala za tehu 14kg a po dvoch tyzdnoch ich mam dole...v porodnici som nechala 7micku..normalne nemozem tomu uverit a to som taky typ na priberanie...som si musela vzdy davat pozor, na to co jem..teraz si nedavam pozor vobec..aj brucho mi uplne splaslo, ale cele je este take zmlandravene..ale to budem riesit trochu neskor..

zuzana8
16. feb 2009

andynko, napíš, veď sa nič nestane...

kubankakubanka
16. feb 2009

ahoj mne tiež ostalo nejake to kilo a nie a nie zhodiť jediné čo by mne pomohlo je cvikať ale není na to kedy a doma sa nedonutim no ato sa neprežieram a aj zdravo stravujem a nič ☹

zuz11
20. feb 2009

lasicka_ • 1d • Včera o 17:03
Ahoj dievčatá! Aj vy patríte k tým, ktoré sa nevedia dočkať kým sa vrátia k svojej pôvodnej váhe? Poďme si radiť, pomáhať, podporiť sa, ale ponáhľajme sa pomaly, aby sa aj naše bábätka mali fajn 🙂

skalnicka • 1d • Včera o 17:22
ahojcek, ja mam doma trojmesacneho prcka a drzim si to, co som si doniesla z porodnice...uz by veru bolo treba posunut rucicku na vahe dolava 😝

hankky • 1d • Včera o 17:30
cauky, tak ja som mala 57 kg ked som otehotnela, ked som sla rodit tak som mala 75, 76...nie som si ista lebo som sa nevazila posledne dni pred porodom....domov som prisla lahsia o 10 kg a ten zvysok sa pekne drzi 😅 A to pritom nejem vela. Mala ma 2,5 mesiaca a neviem kedy mam cakat ubytok zvysnych kil, ale verim ze sa dostanem na povodnu vahu, aj ked by som radsej tak 53-55 😀

beelinka • 1d • Včera o 17:32
My cvicime spolu s malym a je z toho straaaaaaaaaaaaaaaaaasne vyteseny a vaha v pohode ako predtym len vianocka este ostala na bruchu 😀

lasicka_ • 1d • Včera o 17:39
vitam vas v klube...hankky ja som na tom podobne - povodna vaha 52, 53, pred porodom 73 a to som rodila o tri tyzdne skor 😅 no a po porode 61...najviac mi vadi brucho a stehna...do nicoho povodneho sa od pasa nadol nedostanem...a najhorsie je, ze si neviem odopriet sladke 😒

lasicka_ • 1d • Včera o 17:40
beelinka a ako cvicite? kedy ste zacali a pomohlo ti to v chudnuti?

stvura • 1d • Včera o 19:29
no kocky sem s radami, aj ja mam kilecka navyse a u by sa ich patrilo zhodit, lebo nic zo svojej starej garderobi ani dole ani hore {kvoli prsiam} neobleciem...

ivana82 • 1d • Včera o 19:33
Ahojte, smiem sa pridat, avsak ja mam aj povodnu velkost xxl 😀 pred tehotenstvom 83 kg, pred porodom 89 kg, pri prichode z porodnice domov 79 kg a teraz 84 kg ☹ takze sem s napadmi ako schudnut, mala som sekciu, takze pomaly na mna 😀 😀 😀 ale na druhej strane moje mliecko ma Toninko iba raz do dna... drzme si palce 😀

u2jana • 1d • Včera o 20:03
ahojte, takze ja som nabrala 18kg... pred tym 49, teraz uz 51-52 kg... u mna to islo dole stresom, kolikami (to sme len 3mes nosili na rukach hore-dole po schodoch) a teraz zaspavame na fitlopte... takze ziadne extra cvicenie, pri natalke sa nacvicim dost aj ked nechcem (napr. rano o 2hod, o 3,30 o 4,30... 😠 )
takze drzim palce kocky a prijemnejsie chudnutie prajem 😉

cherries • 1d • Včera o 20:32
ahojte tak ja som mala pred tehotenstvom 50kg pocas tehotenstva som pribrala 10 kil a po porode mi zostalo 54 kg a tie sa ma aj drzia ale to bude asi preto ze kojim a telo musi mat rezervu ale spevnit by sa zislo skor ako schudnut , hoci denne sa hompalam na fitlopte aj 5 krat za den uspavam tam maleho alebo ho tak ukludnujem nejako to nema efekt zislo by sa nieco ine tak sem s napadmi ! 😉

dudinka21 • 1d • Včera o 20:40
Ahojte ja mám opačný problém chcem pribrat.. pred tehotenstvom 57 pribrala som 14 kíl hned po porode išlo dole 10 a tie 4 ani neviem ako... Teraz mám 50 .. NO a radšej by som mala niečo navyše ako to, čo som zažila syn vobec nespával pol roka ani cez den ani v noci a kolko krát som bola aj 4 krát na prechádzke vonku aby neplakal.. Takže ja z toho nespavost a prechádzky.. Ale teraz som aj rada, akurát spevnit trošku by som chcela...

mamutka • 1d • Včera o 21:10
ahoj, tak ja som v tehu pribrala 20 kg, slo to az na 90 kg, 10 slo dole hned ale ten zvysok 😖
uz aj predtym mi mojich 70 slo trosku na city, aj ked pri 177 cm sa to este da, ved teraz by som ich brala naspat vsetkymi desiatimi 😀
ja plne kojim, takze dietka nie, skor spevnenie, na to je vraj dobry pilates. len kedy cvicit ked drobec ani nechce spat....

beelinka, ako s malym cvicis?

dost sa nachodim po schodoch, prechadzky su super, ale stale by som tlacila sladke do hlavy......proste to nesmieme kupovat a hotovo.

maleho mam vecne na rukach, tak asi zacneme robit nejake tie otocky v pase spolu pred zrkadlom, len ci to na brucho moze zabrat....plus dajake podrepy na stehna, inak to nevidim,
vymyslite daco a hodte sem 😉

alon111 • 3d • Včera o 21:23
tak ja ako dudinka pred porodom 55 kg pribrala som 12 kg.po porode do dvoch mes. som schudla na 50 kg a nemozem pribrat a to mam 170 cm.je to tym ze popri malej mam este aj dve starsie deti

cessy • 1d • Včera o 21:31
ahojte
ja som pred tehu mala 52kg, pred porodom 71kg. 10kg zostalo v porodnici.8 som si priniesla domov...ale kojim takze kila isli dole do dvoch mesiacov. ale nemyslim si ze to je len tym kojenim...boli sme dost dlho v nemocnici, strach o maleho, stres a kila isli dole.
hned ako som doslaz porodnice,tak som pri kojeni cvičila s nohami. kojim po leziacky, takze take male kmity na spevnenie robim pravidelne, da sa to aj pri vareni, tam zase jemne kmitam nohou do zadu....spevnuje sa pri tom aj zadok...

zoeno.1 • 1d • Včera o 21:41
ahojte,aj sa hanbim vam to napisat....ja som este pred tehu pribrala zo 6kil,takze na zaciatku tehu som mala 60kg a ked som sla rodit tak sa to vysplhalo na 83kg 🤐 no a porodom som zhodila 10kg a odvtedy nic,kokonca som pribrala kilo 😠 no strasneeeee 😝 moja velkost byvala 38 a teraz 42!!! baby sem sa s dakymi radami,ja ich fakt potrebujem....som chcela zacat skakat na svihadle,no tudle mozem,ked kojim a ani na nejake cvicenia nemozem,nema kde dat malu a ani pobliz nic neni 😖 jedine co som zaviedla pred tyzdnom je ze som prestala neskoro vecerat....ehm...teda uz neveceriam vobec...
dufam,ze daco dakdo vymysli 😉 prosiiiiiiiiiim

varticek • 1d • Včera o 21:49
ja som mala pred otehotnenim 61kg, pred porodom 77kg a teraz po 4 mesiacoch mam 58kg. Hlavne chudnem preto, ze kojim, vyroba mliecka je pre telo dost velky vydaj energie a potom sme este kazdy den 3 az 3,5 hodiny na prechadzke. vcelku zdravo sa stravujem, teda ak neratam tak zo tri veterniky do tyzdna 😀 ale je to urcite individualne, niekto chudne lahsie a niekto tazsie. v kazdom pripade, brusko potrebujem spevnit urcite, lebo nohy na prechadzke, ruky s mojou malou 8kg cinkou, tak len asi nejake brusaky pridam ...

skalnicka • 1d • Včera o 22:06
hmmm, ja sa obavam, ze bez cvicenia to nepojde... ☹ lenze...a to vam asi ani hovorit nemusim, nie je kedy, od maleho sa odchadzat neda..resp.dalo by sa, ale ja nechcem, resp.aj chcem, ale aj tak som ako vysinuta, ked som od neho chvilu prec - a to tak max.do Tesca na nakup kym mi povaruje svokra...neviem si predstavit ist napr.na 2 hodky do posilky...takze jedine doma...ale kedy, ked som rada, ak ho ulozim, ze si viem nieco porobit, alebo ak nemam co, tak napr. precitat knihu - skratka relax...ax jaj, to je dilema 😅

zitaje • 2d • Včera o 22:10
Ahojte, ja som dalsia XXL, dobre cez 80, a kedze ma moje drobatko uz skoro rok, a ide jar a leto, tak myslim ze ozaj najvyssi cas... Inak ja som za posledny polrok pribrala asi 5kg 😠 . Na porazenie. A pritom kojim, stale este dost, mala by som sa krotit. Chcelo by to nejaky system, moj problem su sladkosti. ☹

zoeno.1 • 1d • Včera o 22:11
ja som asi ina....kojim o dusu ,ale na kilach to neru nevidno....a to mame celkom zdravu kuchynu... 😒

mamutka • 1d • Včera o 22:23
cessy, joj, tak ja pri vareni moc nenacvicim nohou, uplne som sa nasla v teme zdraotne problemy po porode...proste bolesti panvy pri chodzi, v posteli, pri obliekani...ako invalid a to uz presli 4 mesiace od porodu. Takze fungujem len tak, nevyhnutne pohyby a prechadzky. Problem je aj ponozky si obliect postojacky, najmenej to boli, ked su nohy pekne spolu 😀

zoeno, ja kojim o dusu spasenu a tusim aj ja z toho mlieka priberam, nie len moj maly riaditel 😉

zoeno.1 • 1d • Včera o 22:29
mamutka asi si tu temu najdem aj ja a zavitam tam....strasne ma bolievaju bedrove klby a z krizov mi tak vystreluje do noh az sa mi obcas jedna podlomi a s tymi ponozkamy to mam aj ja 😒

polana • Včera o 22:32
Tiez by som sa chcela pridat,vtehotenstve som pribrala 17 kg.Po porode som tiez co najskor chcela schudnut,ale kedze kojim tak som to nechcela prehanat.Teraz dcerka ma uz skoro 7 mesiacov som asi o 10 kg lahsia.Pomohla mi delena strava ale nedodrziavala som ju presne.Tak po svojom. ...a este starosti o malu,dvaja synovia v puberte a tak.Kojila som tiez o dusu a kila nesli dole, no potom som stravu delila na rastlinnu a zivocisnu ale vobec som sa neobmedzovala. Ale znovu by som chcela zacat chudnut stale mam nieco navyse....tak poradte

mamutka • 1d • Včera o 22:51
zoe, takze este to nepreslo? ja som dufala, ze max4 mesiace, pozeram ze si este skor rodila, ale uz asi fakt zajdem k dr., nech ma posle na neurologiu ci co. a do tej temy nepisem, lebo by som asi chytila depresiu, ale to sem nepatri.
mne asi pomoze len nezrat sladke a schudnem

zitaje • 2d • Včera o 22:53
Mamutka, to by mne zarucene pomohlo - len ako sa ovladnut? ☹ 😠

mamutka • 1d • Včera o 22:58
zitaje, prizabit manzela, ked to kupi 😀 som totiz s malym, netaham ho do obchodov kym hrozi chripka, na lov chodi manzel, uz som mu to zakazala kupovat, tak urobil gofry, ci jak sa to pise, zlepil to natretou cokoladou, slahacku nemal, tak to nababral dajakym Bobacikom ci liptacikom a polial vajcovym likerom, ze tu mas veceru, no nezabijes ho? 😀
asi sa donutim chrustat mrkvu vzdy ked budem mat na daco chut, pevna vola vsetko zdola

mamutka • 1d • Včera o 23:13
zoeno, nasla som ze pomaha homeopatikum Osteocynesine, musim zohnat. Ale uz idem, lebo je to od temy....

zoeno.1 • 1d • Dnes o 00:02
mamutka,veru este nepreslo a mam taky pocit,ze to prejde az ked tie kila zhodim,myslim si,ze to je hlavny dovod-je to zataz jak svina 😝 (pardon za vyraz 😅 )...ja sladkosti nejem,ani kolace nepeciem,obcas si dam k jogurtu take cerealne keksiky a to je vsetko,co sa tyka sladkeho,ale uz aj na ne sa vykaslem......teda,ale musim povedat,ze ta riadne rozmaznava ten tvoj muz mamutka 🤐 😅 😀....aj ja skusim pohladat to homeopatikum,dik za tip 😉 .....a nejake homeopatikum na tie kila by sa nenaslo 😕 😀 😀 😀

dudinka21 • 1d • Dnes o 09:27
No pilates vraj pomáha na spevnenie tela, akurat teraz popri synovi nemám vobec čas..
No a priznám sa, ked som to cvičila ešte ked som ho nemala - je to nenormálne namáhavé cvičenie- to chce strašne vela pevnej vole. Ja som začala teraz aspon trosku bicyklovat to sa ešte ako tak dá a teším sa na jar, kúpim drobcovi sedačku na bicykel a šup von do prírody dúfam ho to bude bavit....

beelinka • 1d • Dnes o 09:56
Mamutka, lasicka mame take madarske dvd mama a baby ale ak ste pred tym cvicili tak to chce len trochu fantazie a dietatko miesto cinky. Ak fantazia nie je pisnite dam nejake napady. Maly je z toho strasne vyteseny. A pomohlo- mam povodnu vahu a aj maly sa vytazi, len na bruchu musime este tvrdo pracovat 😀

lasicka_ • 1d • Dnes o 10:16
mne sa tiez velmi osvedcila delena strava (90dnova dieta), len ci by sa to dalo aj pocas kojenia praktizovat neviem...

zuz11
20. feb 2009

kingstonka • 1d • Dnes o 10:24
ahojte... tak ja sa pridavam, k tym co koja o 106 a kila sa ich drzia zubami nechtami.... 😠 pohybu mam myslim dost pri malej... v noci je hore kazdu hodinu uz vyse 2 mesiacov (na mna stres a unava vzdy posobili opacne-vzdy som priberala) .... tak do eta nutne nieco musim vymysliet... prvym krokom by asi malo byt- zbavit sa sladkosti ( mamutka-tiez mi ich domov nosi manzel)...
asi sa musim dat na pravidelne cvicenie ( tiez ma v teho zacal boliet bedrovy klb a krize a doteraz to nepreslo)... uz som parkrat skusala pouzit malu ako "cinku" a naozaj sa jej to pacilo... ale nemam velku fantaziu - tak nejake napady na cvicenie uvitam...

mamutka • 1d • Dnes o 10:30
beelinka, len pis tipy 😉 - diky, ja som predtym necvicila, len bicykel a tak ale to teraz nejde ☹
ja chcem 90dnovu skusit, ved je tam dost zeleniny, kuraciny a tak, da sa pekne najest, obcas jem menej ako pri takejto diete, lebo maly ja akcnak a neni kedy ani jest a potom vecer tlacim somariny, ked ho zabava mm....
veru,mozno aj ta vaha moze za tie bolesti

lasicka_ • 1d • Dnes o 10:40
mne tiez stres skor skodi ako pomaha...maly nechce spat, ma koliku, treba ho pestovat a popritom sa postarat aj o domacnost a predsa si najdem cas na sladke. neviem asi som zavisla 😅 najhorsie je sa nakopnut a vydrzat aspon tyzden,dva...od zajtra zacnem s delenou 🙂

gabikar • 1d • Dnes o 10:49
Ahojte, pridavam sa k vam .. pocas tehotenstva so pribrala 15kg, v porodnici som nechala iba 5kg, no a odvtedy neslo dole ani deko skor hore nejake to kilecko. Nechapem to, namam pocit ze by som nejak moc jedla, obcas si dam sladkost, ale urcite to neprehanam. Vcera som si kupila tu knihu 90dnova dieta, tak sa snad do toho pustim, len neviem ci je to vhodne, kedze este stale kojim a aj dalej chcem. Co si o tom myslite?

mamutka • 1d • Dnes o 10:53
gabi, sak budeme jest to zdrave co tam pisu, pekne oddelene, len si teda ja osobne dam asi viac ako pisu, mozno tolko neschudnem, ale nech neublizim mliecku. hlavne nech su to zdrave veci a oddelene. ide o to aby sa to nemiesalo, lebo to nerobi dobre metabolizmu a horsie sa ziviny spaluju a vyuzivaju tusim.

lasicka_ • 1d • Dnes o 10:57
mamutka suhlasim s tebou, tiez si myslim, ze nam to neublizi, ak zjeme dostatocne, aby sa mliecko tvorilo...len vynecham ten vitaminovy den, ked sa je iba ovocie

gabikar • 1d • Dnes o 11:02
Vcera som si tu knihu listovala, celkom sa mi tam pozdavali tie recepty, len ta filozofia, ze doobeda jest iba ovocie sa mi moct nepozdava, ako potom budem jest 5x za den, tak ako sa ma? A to naozaj doobeda budete jest iba ovocie? Predpokladam, ze aj vodovy den vynechate 😀

mamutka • 1d • Dnes o 11:02
joj, ten den mi nereze 😀 len aby som si nedala napr.banany v cokolade ako sa poznam

north66 • Dnes o 11:07
ahojte tak aj ja sa pridavam... doma mam 7 tyzdnovu slecnu. pribrala som 10 kg 4 ostali v porodnici a teraz mam este nejakych 4 kg na sebe. chcem povodnu vahu 55 kg. od stredy som zacala plavat... tak hadam to pojde.
mne kojenie vobec nepomaha chudnut!! 😠 kojim ako blazon, a nic... tak myslim, ze tomu treba trosku pomoct.
ja som myslela, ze zacnem 90 dnovku ale neviem...
ja sa do povodnych veci nemam problem obleciet, len tie boky 😝 🙄 ... brucho mam v pohode... ale tie bociska, ktore trcia z nohavic von, su odporne...

ivana82 • 1d • Dnes o 11:09
takze podla vasho nazoru mozem pokojne zacat s 90-dnovkou? mam ju doma uz dlhsie, ale este som nenasla odvahu, ale teraz slubil aj muzicek ze sa prida, tak snad to spolu zvladneme, pretoze pre dvoch sa lepsie vari ako extra pre neho a extra pre mna... tesim sa...drzme si palceky 😉

lasicka_ • 1d • Dnes o 11:12
gabikar asi to spravim tak, ze prve co si rano dam bude ovocie a potom nieco, co bude patrit k tomu dnu napr. chleba alebo par koliesok nejakej dobrej sunky a tak...a hlavne veeela pit

gabikar • 1d • Dnes o 11:13
Jaj maminy, tie co ste tesne po porode, kilecka z vas este pojdu dole, to len my stare vrazdy, ked uz aj hormony mame z tela prec a uz nam neostava dufat, ze kojenim schudneme, by sme sa mali spojit a spolocnymi silami schudnut 😀 🙂 Inak north66 vidis plavanie by mozno trosku pomohlo, doma mam aj Pialtes s Zorou C. ale akosi sa neviem prinutit 🙄

gabikar • 1d • Dnes o 11:21
lasicka, pijem ako keby mi za to platili, min 3l denne, mozno aj viac. Ja to skor vidim tak ze to bez toho cvicenia nepojde 😠

beelinka • 1d • Dnes o 11:23
Ja som kojila do piateho mesiaca a cvicili sme len tak opatrne. Po tretom mesiaci som zacala pomaly chudnut. A nemala som dietu, ale ked budete dodrziavat medzi jedlami stvor hodinove intervali a jedno jablko denne a dva litre vody musi to pomoct. Samozrejme nie vsetky sme rovnake. A my aj pat krat denne"" cvicime"" dietatko chytim obobma rukami pred seba a vykracujeme unozujeme dviham kolena, potom mierne podrepy- pozor na kolena, lyzujeme, squaty, vypony. Potom trochu brucho- dietatko polozime na brucho - ked ho to omrzi tak podvihame ritku....atd Je to super a ked si zvyknete aj len par krat po pat minut.... je to ale makacka, lebo aj my uz mame cez sedem kilo a je to zmena aj pre mna aj pre maleho a uz ked si laham na zem je z toho vyteseny. Pozor vsak na chrbat stale treba mat vystrety aby ste si neublizili a kolena nesmu ist pred clenky na to pozor 😉

north66 • Dnes o 11:33
gabikar.... sak to...
prinutit sa.... ja som rada, ked mala zaspi a mam chvilku pokoj. manzel chodi domov vecer, takze o nejakej pomoci ani nemozem snivat. zijem daleko od rodiny, takze mi nema kto pomoct...
vecer som vzdy taka vycucnuta, vzdy som rada, ked sa doplazim do postele...
a na nejake cvicenie nemam ani siiiilll ani chuti....
ale od dnes idem na to tvrdo!!! dnes na ranajky padla posledna tablicka milky cokolady a KONCIM.... so sladkym...
aj ked jedino to ma drzi pri zivote 😝 😀 ... vyhovaram sa ze mi to dodava energiu 😅 ...
od dnes len ryby a kuracinka a to len so zeleninou... 😠

paola.o1 • 1d • Dnes o 12:18
ahojte, no zoeno, s tym svihadlom by som to neriskovala 🙂 ja som to skusala, ale prsia mi skoro dali facku, takze svihadlo putovalo do pivnice. inak ja som pribrala pocas tehotenstva takmer 40 kg 😢 no a stale mam este o 22 viac ako pred tehu. ja nelenze neoblecem nic z mojho satnika, ale cez prsia nepretiahnem ani veci xxl z obchodu a to uz skoro nekojim 😖 ale uz treti den som na delenej strave a ked maly spi idem slapat u nas v panelaku po schodoch. zatial som sa nevazila, ale citim sa lepsie, teda az do vcera, ked som stretla na schodoch upratovacku a ona sa ma opytala kedy mam termin porodu. no kukala jak puk ked som jej povedala ze babo uz mam dlho doma

beelinka • 1d • Dnes o 12:29
Paola devat mesiacov potrebujes na to abz sa dietatko narodilo a dalsich devat mesiacov na to abz si sa dala do kopy. Niekto to zvladne skor niekomu to trva dlhsie ale hlavne je ze dietatko je zdrave a upratovacku skopni zo schodou 😀

gabikar • 1d • Dnes o 12:37
Belinka 😀 😀 😀, a este jej nastokla na hlavu to vedro. Jaj paola.o1 mne sa stalo nieco podobne prednedavnom ked som stretla po viac ako 10 rokoch kolegu, ktory sa ma opytal ci som tehotna, taktik 😝

beelinka • 1d • Dnes o 13:39
Kocky kazda z nas by chcela hned po porode vyzerat super, ale malo z nas to dosiahne. Tie modelky a zeny co sa po porode vystavuju a ziju na salatovom liste ?!? no je to kazdeho osobna vec..... ale su zeny pre ktore je dieta prvorade a my to docielime neskor. Ja som jedna z tych stastnejsich vela mi toho neostalo po porode ale ja som ta co podla ostatnych nic nezere. Nerieste to kazda z nas ma teraz doma niekoho pre ktoreho som aspon zatial najkrajsia a som stastna ze mam zdrave dieta a uprimne keby som sa neukludnovala tolkymi sladkostami tak sa mozno zbavim aj babovky co nosim na bruchu. 😀

biela • 1d • Dnes o 14:18
Ahojte baby,
nečítala som všetko čo ste popísali, no držím vám palce vo vašom odhodlaní. ja som síce už rok po pôrode, no stále sa ma tie kilá držia, proste to nešlo ani kojením, kojila som rok a keď som začala 4 mesiace po pôrode cvičiť, privodila som si zdravotné problémy, skoro som prišla o mlieko a tak som s tým sekla. teraz už 10 dní na sebe makám a sú dole 2 kilá.
treba si len uvedomiť, že nič nejde zo dňa na deň a niekomu to zhadzovanie môže trvať dlhšie, a niekomu naopak. preto sa hneď ak to nepôjde nevzdávajte, určite vydržte, či s cvičením, či s oddelenou stravou a pod. a výsledok sa určite dostaví. 😉

polana • Dnes o 14:37
...ja som sa stravovala oddelene tak ze som striedala dni.Jeden den som si dala rastlinnu stravu a druhy den zivocisnu.Pocas rastlinneho dna som pila sojove mlieko a kravske ked som mala zivocisny den.Vela vody ovocia a zeleniny,nedrzala som 90 dnovu podla knihy hoci ju presne poznam.Od rana som jedla to na co som mala chut ale samozrejme oddelene,ziadne sladkoti,cukor vobec iba med.Plne som kojila mala som dost mlieka a doteraz kojim.Chudla som pomaly ale postupne to islo,chce to len pevnu volu a cas...

hapkes • Dnes o 15:24
cafte , tak ako citam je to vsetko individualne...ja som napriklad vazila pred tehu 48 pred porodom krasnych 70..citila som sa ako slon v hrosej kozi...teraz som po porode mesiac a pol a mam 54-nekojim..schudnut sa mi podarilo asi tak ze som prvy tyzden mala poporodnu depresiu nic mi nechutilo jest a potom ked to preslo som kazdy den absolvovala prechadzku s malym..co praktizujem do teraz a hlavne sa snazim zdravo jest...kupila som si aj caj na chudnutie ale neviem ci to pomaha..vraj to ma pohlcovat chute do jedla..tak idem sa pomaly trapit a dufam ze do leta sa budem moc obliect do plaviek a nekontrolovat sa furt ci daco netrci a podobne...drzim palce

mywiel • 1d • Dnes o 16:15
Lasicka ty mas este malé dietatko a ak kojis tak by som ti radila s chudnutim pockat teda s dietovanim ak to mas nahodou na plane, lebo v knihach pisu ze sa mena drzat dieta ak sa koji, vsetky toxické latky z tuku ktorého sa chceme zbavit idu tym padom do mlieka a babo ho priamo dostava. To len ako info pre kojacie mamicky. Ja chudnem bez diety a napriek tomu ze niekedy zeriem tak chudnem u mna je to ale vdaka kojeniu schudla som 15kg a vazim menej ako pred tehotenstvom. Drzim palce. 😉

mywiel • 1d • Dnes o 16:16
Ja chodim na jogu a obcas si zaplavat.

nana
1. mar 2009

ahoj, ja ma problem ze po dstaveni maleho v jeho 2 rokoch so pribrala 5 kil a ani neviem ako. Teraz mi prekazaju. lebo aj predtym som ich mala viac. Pre tehu som vazila 59 a teraz 68 kg a ide ma porazit. Pritom sa uz obmedzujeme, vecer nejem a vonku sme na prechadzke kazdy den.

ginepra
3. mar 2009

ahojky,
mam za sebou dva porody a pred sebou treti, takze nejake skusenosti by boli. Pri oboch som pribrala tak okolo 12 kg, pri kojeni som ich stratila - z 59 na 71 a naspat 59. Teraz mam navyse 11 a teda bude to do porodu asi to iste, len ako potom, 🤐 rocky pribudaju, mam 34... uvidime. Myslim si, ze kazda zena ma iny metabolizmus, ale vcelku si myslim, ze pri normalnej strave sa kojenim hmotnost upravido povodneho stavu aj bez drastickych diet. cvicenie je len plus, ale ja som zvladala len prirodzeny pohyb - prechadzky s malymi, do mesta, domaci nezastavitelny kolotoc domacich prac... Ked som si po druhom konecne kupila permanentku na spinning, zistila som, ze cakame babo... tak snad neskor, hlevne kvoli relacxu a kondicke
papa zienky, drzte sa

nikollette
3. mar 2009

baby kedy sa da zacat cvicit po poorde??? brušáky a tak myslím.. vdaka 😉

juzinka
11. mar 2009

Ahojte babenky ako schudnut poradte pred pôrodom som mala tych 60 kg, teraz som uz pol roka po cisaráku a brucho mám stále ako v 4 mes. tehotenstva a vážim 67 kg necítim sa takto dobre. Zdá sa mi, že už ubehlo dosť času na zbavenie sa prebytočných kíl no stále si pripadám ako slonica poradte mi prosím ako sa to podarilo Vám, ved leto je za dverami. ☹ ☹ ☹

tehulka4
11. mar 2009

no tak to by ste mohli poradit aj mne..nejde mi ani tak o tie kila navyse ako o to strasne brucho..mam pocit ze mam pred sebou nejaku huspeninu.. 😠

krasulka
12. mar 2009

Ahojte maminky, ja som dva tyzdne po porode a chcem sa opytat kedy je vhodne zacat po porode cvicit? Mne tiez ostalo hlavne brucho ovisnute tak by som potrebovala poradit ci uz mozem zacat napr. brusaky alebo nejaky cviky na brucho. Mozem zacat uz teraz? 2 tyzdne po porode?

drobec86
13. mar 2009

no takze baby ja som zacala uz tyzden po porode cvicit, a tiez aj brusaky a uz mam takmer sest tyzdnov po porode svoje povodne brusko 😉 , ale ci to nebolo skoro tak to uz neviem, totiz citila som sa na to tak preco nie...

lulu30507
14. mar 2009

ahojte mam taky problem ze pred porodom som vazila 58kg a ked som bola po porode tak som mala 63 teraz mam 67.cim to moze byt ze vela papam alebo ze kojim uz 10mesiac kamoska mi povedala ze ked budem aspon polroka kojit tak schudnem ale nejako sa mi to nezda ako mam schudnut ked kojim mam menej jest alebo cvicit?hlavne co ma trapi ze moje brusko je stale take iste ako po porode je to tym ze som rodila cisarrskym?poradte mi prosim vas dakujem lucia

evkacka
15. mar 2009

Ahojte mamičky, tak ja som už 7 týždňov po pôrode a kilá nie a nie dole 😠 a to kojím aj viac ako 10krát denne 😀 tak mi povedzte kde je spravodlivosť???..... 🙂 v pôrodici som nechala 6kg z pribratých 18tich 😲 a odvtedy len nejake dve kilečka dole 😖 a to sa napchávam len polievkami a lajt jedlami, dosť si dávam pozor na jedálniček aby Adelku nebolelo bruško 😉 od pôrodu som nemala ani ždipček čokolády v ústach 🤐 síce si tem tam dam keksovinku ale s mierou, tak neviem. Neviete kedy sa dostaví take chudnutie? Niektoré mamičky že začali chudnúť až okolo štieho mesiaca, tak som chcela vedieť či je to naozaj tak, kedy ste začali zhadzovať kilečka, či sa mi oplatí čakať, alebo som ten tip čo bude chudnúť až po kojení...a to som mala vždy dobrý metabolizmus, mohla som jesť kolko chcela a nepriberala, ale tie časy sú už asika fuč....ach jaj nechcem byť robokop 😎

lucia19
15. mar 2009

ahojte aj sa sa pridavam pred porodom som vazila 49kg a pribrala som 16kg a ked som sa naposledy vazila som mala 55 dufam sa to dostane do tych cisel co boli pred tehotenstvom

nikollette
15. mar 2009

Ja mam zase svoje kilá.. som 3tyždne po porode a mám svojich povodných 49kg 😉
ani bruško mi neostalo, ani jedna stria ani nič.. ako keby som ani nerodila 😀