Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

kattija
5. apr 2011

a ja budem mat novy orbac buduci tyzden tak dovtedy len brusko a zumba 😉

bzucinka2
5. apr 2011

@andul18 tak hlavne kup taku co vazi tak isto alebo este menej, lebo nie kazda vazi rovnako 🙂 sikolka mas doma, chcel zistit ako funguje 😀
@kattija tak tyzden to je v pohode, ty to potom dobehnes ako nic 🙂

matulik284
5. apr 2011

@zuzik1983 a to ti cez den absolutne nespi? mne je naucena spat iba v kociku v chodbe alebo na prechadzke a vo fusaku takze som zvedava ako to bude teraz ked bude teplo...mozno ani mne uz nebude spat 🙂

zuzik1983
6. apr 2011

@matulik284 no ona spi rano okolo 8 pol hodinky(ale to len preto,ze vstavame o 5.30) a potom okolo 13-14 vonku v kociku na prechadzke. a ked tento spanok neda,tak okolo 17 potiahne 30min.to je vsetko co ona spi

matulik284
6. apr 2011

@zuzik1983 my vstavame okolo 6.00 a doobedu pospi tak hodinu a pol a poobede tak dve hodinky. A vecer zaspi medzi 19:30 - 20:00 a v noci sa budi raz, dvakrát na mliecko alebo cajik. A aspon v noci ti spava dobre?

angie267
6. apr 2011

ahojte som pozerala nasu tabulku pomaly nam to ide 😝

vidim, ze preberate deticky, tak nasa dnes v noci otras od 24 do 2 rana hore a potom kazdu chvilku 😝 a teraz uz spi od 11.30........som zvedava do kedy da 🙂

meatfly24
6. apr 2011

@mischelle ja len tak ze urcite na milion tisic percent schudnes ked si das kardio ako napriklad rychla chodza alebo beh alebo orbitrek alebo bike a do toho zamontujes posilovanie... lebo na jednej strane beh velmi pomhala ale telo spevnit trba aj inak... 🙂 mam na to aj papiere takze cokolvek poradit poradim 🙂 a moja osobna schusenost a dobra rada... zacni milovat svoje telo, aj s kilami navyse, stravuj sa zdravo ale aj podla toho co ti chuti, casto v malych porciach, vyhybaj sa mekacu a tvoje telo sa ti zarucene coskoro odplati 🙂 a hlavne zmen pohlad na jedlo a hlavne blok v hlave... jeden cas som si myslela ze este aj z bubliniek v mineralke priberam..tak som zacal vracat po kazdom jedle a po dvoch tzydnoch som sa na seba nemohla v zrkadle poziret, neznasala som sa a podala som si dost... jednoducho som sa zacala mat rada , samozrejme zvysila som pohyb, a odozva prisla neuveritelne rychlo aj na tele aj na dusi 🙂
takze drzim palce, a ak by si potrebovala poradit, strava fitness kludne napis 🙂

bzucinka2
6. apr 2011

dnes je spaci den, moj spal od 9,30 do 13,30 a teraz zaspal o 16,00 aj mne strasne padaju oci, zaspala by som aj postojacky, ale bohuzial je doma aj druhy, takze sa mi neda 🙂

zuzik1983
7. apr 2011

@matulik284 ani nie,akurat jej idu zuby,tak aj kazdu polhodinu je hore,obcas sa stane,ze len 2x za noc,ako napriklad dnes,tak je super.ale to ona ked sa zobudi v noci staci dat cumel a spi
@bzucinka2 mne hodiny vkuse nespala ani ked sa narodila 🙂

bzucinka2
7. apr 2011

@zuzik1983 😀 ja mam doma spacov, obaja ako malinki vela spinkali, starsi dokonca viac, mensi ma smolu, lebo sa zobudi ked aj bracek 🙂

matulik284
7. apr 2011

@zuzik1983 no my este nemame ziaden zub, tak som tiez zvedava ako budeme spavat

zuzik1983
8. apr 2011

@bzucinka2 tisko zavidim 🙂
@matulik284 uvidis,mozno dobre 🙂

kattija
8. apr 2011

ahojte babule tento tyzden tragedia s cvicenim, som moc tomu nedala cely tyzden som lietala a vybavovala vseliake veci tak nejak nebolo casu jediny pohyb boli prechadzky 😒 my sme dnes krasne spali celu noc bez zobudenia aj do osmej tak som sa supis vyspala tak hadam dnes niecco zamakam 😉 a vy ako pokracujete?

matulik284
8. apr 2011

@zuzik1983 no neviem, akurat vcera vecer mi hodinu a pol plakala kym zaspala - myslim, ze uz fakt idu zuby 🙂
@kattija joooj aj ja chcem spat celu noc bez zobudenia 😉 neboj ani ja som cviceniu moc nedala a o strave ani nehovorim, uz som si dala zavazok, ze sa musim zacat stravovat pravidelne a zdravsie...a tragedia je ze ja som vcera vecer jedla slaninu 😒

bzucinka2
8. apr 2011

@matulik284 skus jej dat panaadol, nam ked vecer nie a nie zaspat kvoli zubkom panadol zazracne pomoze 🙂zrejme ho to prestane boliet, kedze je to aj na bolest 🙂
to nic, ja som zjedla 2 horalky ☹ dnes cvicit nepojdem, lebo nestihnem, tak asi len doma brusaky, ale ja som posledne dni strasne unavena, normalne zaspavam postojacky :-/

angie267
8. apr 2011

ja tiez brusaky zanedbavam, ale teda beh kazdy den jednu hodinu dam 😝 😝
@kattija tak to spanie celu noc ti teda zavidim, nasa v poslednej dobe kazdu chvilu hore a dozaduje sa prska,ale ja uz nemam tolko mliecka takze Sunar to riesi 😒

bavite sa za zubky, ani Nici nema este ani jeden 😅

andul18
8. apr 2011

@kattija no, ja som tento tyzden tiez velmi necvicila ☹ Po veceroch som si opakovala anglictinu - mala som v jazykovke skusky. Tie uz mam uspesne za sebou 😎 , dalsie budu az cca o 2 mesiace, takze dnes si idem dat opat do tela 🙂. Prechadzok som mala cez tento tyzden viac ako dost, tak sa aj tesim na vikendik, ze maleho trosku povozi moj priatel a ja budem "makat" v zahrade 😉

zuzik1983
8. apr 2011

ahojte babule,
tak ja som tento tyzden aj cvicila ,ale strava katastrofa,takze konecny efekt je ze som pribrala 😒 😠

a cela prespata noc?to ja mozem len snivat... jasnivam aj o tom ,aby vobec aj cez den pospala aj doma,nielen vonku 🙂

matulik284
8. apr 2011

@bzucinka2 no teraz vecer jej tiez trvalo hodinu kym zaspala, ale to preto lebo sa pretocila na brusko, nohy ostali medzi sramkami pri stene zaseknute...tak som ju bola asi 3krat vyslobodzovat 😀 Dnes velmi neplakala tak neviem ci idu zuby...no uvidime zajtra...dakujem za radu...ked bude plakat kvoli zubkom vyskusam 😉

angie267
9. apr 2011

caute baby idem vas pozzdravit, no ale ako vidim tusim vsetky poctivo vikendujete 😅

kattija
10. apr 2011

ahojte aj ja vas pozdravujem 😎 😀 cvicime cvicime cvicime makame :-P

zuzik1983
10. apr 2011

ahojte,aj ja zdravim 😀 ja uz som 2 dni necvicila,som nejaka unavena,hadam dnes vecer budem... 😉

tinki
10. apr 2011

@zuzik1983
@matulik284
@angie267
@andul18
ahojte, ako to vlastne je s tým chudnutím po pôrode? Všade počúvam, že cviciť sa môže ale chudnutie nie je dovolené pretože sa do mlieka dostáva nejaká látka, ktorá škodí bábätkám. Tak čo viete vy?

zuzik1983
10. apr 2011

@tinki ja uz nekojim,tak ti asi moc neporadim 🙂

matulik284
10. apr 2011

@tinki ani ja uz nekojim a pocas kojenia som ani nechudla, ale myslim, ze to je tak, ze asi 2-3 hodiny pred kojenim by sa nemalo vela cvicit, teda namahave cvicenie pri ktorom sa potis, lebo do mlieka sa dostavaju škodlive latky, ktore sa pri nadmernom pohybe tebe vyplavuju z tela von.

andul18
10. apr 2011

@tinki ja kojim a nemam pocit, ze by nieco malemu skodilo 🙂 Mliecko taha "ostosest". Ved to, ze papam menej a trosku pocvicim (bez velkej svalovice) nemoze nikomu - ani babatku uskodit. U mna sa maximalne moze uvolnovat latka "endorfin". Aspon ja mam ten pocit.

angie267
10. apr 2011

@tinki ja takisto v pohode nadalej veselo kojim 🙂 vsade sa pise vraj je ina chut mliecka, no nasej evidentne chuti, vyskusaj a uvidis.........ale nemal by to byt problem 😉

angie267
10. apr 2011

tak ja teraz cez vikend som ani nohou nepohla 😝 no od zajtra kruta realita nastane 😀 😀 😀

angie267
11. apr 2011

je tu nejako mrtvo 😒 asi vsetky upratujete 😉 ja som sa dnes pustila do upratovania, umyvam okna, prevliekam postelne pradlo............a uz sa mi teda nechce 😨 s malinkou je dnes nastastie mangel 🙂 a vecer dam este hodinovy beh a budem k.o. 😅

andul18
11. apr 2011

Tak, dnes z cvicenia nic nebude ☹ Som chora, z nosa mi tesie ako z vodovodneho kohutika a maly na tom nie je o nic lepsie 😠 To bude zasa noc ☹ 😢