Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

deveronique1
8. mar 2008

Ja som mala pre tehu 55 kg a v den porodu som vazila magickych 80 kg 😎 Teraz som necele 3 mesiace po porode a mam 58 kg, teda pohodicka. Nedrzim diety, dokonca som dnes dostala od manzela cokoladu a sprasila som ju uplne sama a vobec sa tym netrapim 😀
Mam asi dobry metabolizmus

miska82
8. mar 2008

Ahojte. Ja som mala pred tehu 48 a pred pôrodom 63. Po návrate domov som sa odvážila a bola som prekvapená z mojej váhy (54) . Veľmi ma to ptešilo 🙂 Dnes som 3,5 mesiaca po pôrode a moja váha ustala na 52. Tak ako deveronique diéty žiadne nedržím, len namiesto pečiva ráno a večer si dávam sucháre 🙂 a vonku trávim s maličkou skoro celý deň. Dopoludnia 3 h a popoludní taktiež 😅 Ona sa krásne vyspinká a ja mám pohyb 😀 Tie 4 kilá navyše mi nevadia, ale to bruško, ktoré nie a nie spevniť, tak z toho ma ide trafiť 😠

kisorka
11. mar 2008

no ja som stale ako taka mala velrybka, osem kil navyse ale citim ze sa to teraz skoro po 4 mesiacoch zacalo hybat. nie na kila ale na "0bjeme"... miska82, prosim daj mi radu ako byt s dietatkom cely den vonku a stihnut si aj navarit, upratat, poprat a tak...

molnitko
12. mar 2008

ahojte, ja mám pol roka po pôrode a moja váha sa ani nepohla.
Pred tehu som mala 60, pribrala som na 78, s pôrodnice som prišla o 8 kíl lahšia, čomu som sa tešila, ale odvtedy nič ( chvalabohu ani hore to nejde). nekojím, snažím sa nejesť po 17-tej a začala som aj cvičiť, ale nič. Myslím, že je to preto, že nad tým veľa rozmýšľam.
o mesiac ale musím nastúpiť do práce, takže si myslím, že to bude dokonalá odtučňovacia kúra ( aspoň na to to bude dúfam dobré, že sa dostanem na pôvodnú váhu) 😀 😅 😅
Držím palce všetkým spolutrpiteľkám a prejem rýchly úbytok nežiadúcich kilogramov 😉

qetinka
17. mar 2008

mischel ako sa ti dari????

kukulik30
19. mar 2008

Ahojte baby, tak ja som pred porodom mala 52 a pocas tehotenstva som pribrala 15 kg, hned po porode som zhodila 7kg, cize mala som 60 a po troch mesiacoch dojcenia som mala 50, cize este som aj pochudla, super 😀 😀 😀 , no ale po roku sa samko odstavil od mojej cici a mamka pribrala 4kila a teraz sa to ustalilo, ale nedavam si pozor na starvu, casto chodime von, tak som spokojna 😵 Myslim,a to sa mi potvrdilo u viacerych mamiciek, ze dojcenie pomaha pri nadobudnuti vahy, ale samozrejme su aj vynimky ....Papa

smolatko
19. mar 2008

Ahojte, ja som mala pred pôrodom 68, pribrala som na 77 kg a ked som sa po 6 dnoch vratila z nemocnice mala som 69, co bolo super. No ale prisli Vianoce, tu zakusok, tu kolacik a mam 4 kila navrch. Toto iste som mala aj pri prvom synovi, co som sa zo zaciatku natrapila a neslo to. A potom ani neviem ako, bez toho, ze by som pre to nieco robila som sa vratila k pôvodnej vahe.

biba12
20. mar 2008

Ahojte,

tak ja som pred tehu vazila 55 kil. Ked som isla rodit mala som 69kil. Do 2 tyzdnov po porode som mala 60kg, co sa mi udrzalo 3 mesiace. Potom som zacala chodit na Pilates 2krat tyzdenne a 3 tyzdne som papala iba masko a zeleninku, alebo zeleninku a zemiaky, ryzu atd a teraz mam uz 55 kil. Spevnilo s mi brucho, aj ked tak koze este nie je co byvala, ale snad sa to do leta upraci. Chceme s kamoskou zacat chodit aj s kocikmi doobeda korculovat, ked bude teplejsie aspon 2 krat do tyzdne, snad sa mi aj ten zadok upravi. Svalovku som po tom cviceni nikdy nemala, je vyborne, uzasne mi pomaha na chrbticu. Neviem ako vas, ale moj maly ma 8,5 kg a nosit ho mi da zabrat. Papam aj sladkosti, bez nich neviem zit. Sem tam si dam na obed este tu delenu stravu. A vecer sa snazim neprecpavat. A ozaj stale kojim a mliecko sa mi tvori.

biba12
20. mar 2008

Pisem ako tatar, prepacte, za chvilu sa mi zobudi maly, tak sa snazim rychlo.

mischelle
autor
20. mar 2008

Caute baby,

dakujem za vsetky prispevky, vidim, ze chudnutie po porode je rovnako zaujimava a aktualna tema ako samotny porod a nase ratolesti...ved predsa...okrem toho, ze sme maminy,tak sme aj dievcata - zienky..(radsej pouzivam pojem dievca - citim sa hned mladsie 😀 )....a kazda z nas sa chce urcite pacit sebe, muzikovi i babatkam 😅 ....

Mna - ako 9 tonovu vacicu 😝 vedia pobavit tie prispevky, ze mala som 55 kil, teraz mam 60-siat....hehehehe...no moj vzdialeny sen, mat 60 kil....dievcence - ja mat tolko kil, tak si upeciem obrovsku tortu a celu ju spapam🙂

Ako sa mam ja?

No - dnesny den je 6tym dnom, co papam len zeleninku a troska maska a take same zdrave veci...uplne som vylucila cukor a solim, len tak troska pri vareni....citim sa ovela lepsie a pravdu povediac, mam pocit akoby som mala v crevach velku kefu, co mi cisti crievky...inymi slovami...prdimako blazon 😅 ....este som sa nevazila - budem az v sobotu, tak uvidim, ci to pomoze...

V prvom rade sa to snazim brat ako zivotny styl a nie ako nejake nutene prace na mojom tele...chcem to takto, lepsie sa citim a dufam, ze aj vaha sa nadomnou zlutuje...

Inac, vcera som dostala mrchu.... ☹ ...citim sa troska vyblito - mam aj krce, som myslela, ze to uz mat nebudem ale mam ...bohuzial

Este kojim ale uz aj prikrmujem...no a tri tyzdne nato ako som zacala dokrmovat, tak prisla aj mrcha...ale chcem kojit co najdlhsie.....sak to sa da aj tak, nie? S prikrmovanim...

biba12
20. mar 2008

Mischelle, podla obrazku nevyzeras ako 9 tonova vacica. Vyzeras tam dobre. To sa upravi, len sa to neda naraz. Inak som uplne rovnaka, kontrolujem si stav brucha, zadku kazdy den pred zrkadlom. Vcera, ked som prisla od kadernicky a vecer isla cvicit, ma moj muz konecne pochvalil, ze dobre vyzeram, ako mladnem/hahaha, som zvedava co potrebuje../.

mischelle
autor
20. mar 2008

Bibka, to mas dobre, ze Ta muz pochvalil.....moj ma ani nechvali, ani nic...a ked nanho mrkam, ci by sme sa nepomojkali...tak sa tvari, ze je unaveny....ale zaryto tvrdi, ze vsekto je ok....zacinam mat z toho dost zaujimave stavy... 😅

Dakujem....ta fotka nieje az taka stara...asi tak rok a pol pred otehotnenim-..dala som si ju aj na plochu, aby som vedela, co zase chcem v zrkadle vidiet....

Papa 😀

biba12
21. mar 2008

A ozaj Michelle pekne meno pre dievcatko. Keby som nahodou mala druhu babu , tak nad nim urcite budem uvazovat.

moniqe3
21. mar 2008

Ja mám problém neschudnúť, lebo tým, že kojím tak mi váha klesá dole a mám čo robiť aby som si ju udržovala... po pôrode som začala veľmi žrať a jem denne 15pangamínov, lebo chcem kojiť aby moja maličká mala všetky dôležité protilátky.. určite tie, ktoré kojíte tak nechudnite, lebo stratíte mliečko.. a inač kojenie zoštíhluje rýchlejšie ako diety... 🙂

lula5
23. mar 2008

Moniqe3, to ti z uprimne zavidim, ze ti vaha ide sama dolu, ale nie je pravda, ze je to tak u kazdej kojacej zeny. Zavisi to od typu a samozrejme aj od jedenia, ale kedze tazko dietujem uz druhy mesiac a vaha nic, viem, ze to proste pojde az ked dokojim.... a inak napriek jedeniu hlavne zeleniny a sem tam masa som o mlieko neprisla.

lencici
23. mar 2008

ježišmária! ja som mala pred tehotenstvom 58kg, pred pôrodom 73 a teraz ? 70 strašnéééééé!!!!!!
keď som prišla z pôrodnice tak som mala 64 čo som bola rada potom prišla antikoncepcia ta mi pridala 4 kg a zvyšné 2 kilečka mi pribudli z prejedania ☹

andy54
25. mar 2008

ja som pred otehotnenim vážila sladkých 50 kíl a výška 175 🙂 . Takže som bola ako prútik. 😀 A teraz??.....Hrôza. 😖 Počas tehotenstva som pribrala 23 kíl a schudla nejakých 10. Váha nie a nie dole. Malinkú ešte stale kojím a to bude mat zachvíľku 2 roky. Preto sa bojím aj s niečim začať, či to nepôjde do mlieka. No už chcem mať naspäť svoju váhu. ☹ Čítala som milión člankov a všade radia niečo ine. Na diety som neni. Neviem ako ďalej. Ako sa zbaviť kíl. Ach keby stačilo povedať chodte preč....

masinka
25. mar 2008

baby, sak pockajte ked vam deticky zacnu behat, to tie kila pojdu same dole 😀
ja som mala pred tehu 57kg, pri porode 69kg, po navrate z porodnice 59kg a mesiac po porode zase 57, na tom som sa drzala cca 10 mesiacov a odkedy Nelka chodi, tak to postupne klesa cca kilo za mesiac, teraz mam 52 kg (pri vyske 170 cm).
inac tiez som mala cisarsky, vobec necvicim (nemam kedy a okrem toho som hrozne leniva), zjem cokolvek, kopu cokolady a tiez mam hypotyreozu (beriem Euthyrox 50). a este stale kojim. dufam ze ked prestanem, tak trochu priberiem, teraz (ne)mam ako hovori kamoska "ani rici, ani cici"

andy54
26. mar 2008

ja som tiež po cisárskom a mne mala už dávno beha, no na váhe to nevidno. Z časti si dávam pozor, čo jem, no nič. Neviem, že či to je preto, lebo kojím, alebo čím. Keby aspoň brucho išlo dole. Dokonca som aj poctivo cvičila a len mi spevnilo telo a nič som nezhodila. Predtým som mala vnútornú štitnú žlazu (nevedela som pribrať)a teraz neviem či nemam vonkajšiu. Asi pôjdem k svojej nech ma tam zas pošle. Uvidím..........

mischelle
autor
27. mar 2008

Baby,

ja som si vstupila do svedomia...a to riadne..fakt papam len masko, zeleninku a biele jogurtiky a ine nechutne veci...a teraz to fakt ide dolu...to asi funguje ozaj, len tak, ze koniec vsetkym vyhovorkam... a poriadne sa nad sebou zamysliet...

andy54
27. mar 2008

no na každého platí niečo iné. Ja už začínam byť zúfala.......Teraz som začala papať a piť ananás a grepfruit. Uvidím ako to zaberie......

dika
28. mar 2008

andy54 ja som na tom podobne, mala ma 10 mesiacov a mne ostalo 8 kg. Povodna velkost 36, terz 40, som z toho na nervy a najma ked ide leto ☹
skusala som kadeco, ale nejako na mna nic nezabera. Uz som sa tak znizila, ze som si objednala nejake tabletky na chudnutie, tak som zvedava.... neviem co budem robit

andy54
28. mar 2008

aj ja rozmyslam nad tabletkami a najviac sa rozprava o lipoxal extrem a rapid slim, no neviem, ci ich mozem, ked kojim......napisala som im tak som zvedava a ak mozem asi to skusim.......a zatial budem papat ananas a grapfruit......

dika
29. mar 2008

andy 😉

zuzasza
29. mar 2008

cauko baby no toť historia mojej vahy :54 kg pred otehotnením, tesne pred 1 pôrodom 82!!!!! nie nepomýlila som sa 😝 v júli 00 som porodila zostalo 72 v apríli 01 som sa zaťala - už som nekojila - a v júni 01 váha 62 😀 nááádhera no a dlho som sa nevytešovala lebo som začala krásne priberať a v marci 03 som zasa išla do porodnice s váhou 82 ☹ a z porodnice so 70 -mi kilečkami a tie mi ostaliiiiiiii až dokým mi nezačalo rásť 3 bruško ale to som išla rodiť tiež s 82 - mi kg ono to je moje " magické" číselko 😀 no a teraz 70 !!! ale ako tak čítam tie vaše príspevky už ma to "naštartovalo" 😉 dnešné 4 horalky boli moje posledné 😢 a od zajtra idem na to

tobina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzasza
30. mar 2008

baby aj vy robíte tie motivačné nákupy - ja ich mám už plnú skrinu, oplieskavam na ne fúru penez a aj tak stále chodím v jedných rifloch do ktorých sa vpracem 😖 no ale dnes som odniesla chalanové vyšibané zajace segre čo má 45 kg aj s topánkami a 2 baby takže sa čokoláde potešili a mna aspon nebudú provokovať z tej skrine a mám ešte 2 motivácie- už nie handry 😝 1, zaplatila som zálohu na dovolenku takže mám závazný termín - už lééén 3 mesiace 😢 , 2, na dovolenku idem s najchudšou kamoškou čo mám - chudšia je už fakt len segra 😀 . takže snád sa mi to už podaríííí. 😀 😀 😀 😀 😀 ozaj mischelle to robíš dobre s tým metrom lepšie ako sa vážíť skús aj jedny nohavice kúsok menšie a do tých sa skúšaj raz za týžden zapnúť a tak najlepšie uvidíš výsledky - ako pokračuješ?

biba12
30. mar 2008

Motivacne nakupy nerobim, nerobia mi totiz dobre. Mne bohate stacilo po porode asi 2 mesiace vhupnut do mojej oblubenej minisukne a to co som videla v zrkadle ma dokonale zlozilo. Nohy v pohode, ale to ovisnute brusko, myslim tu kozu... Tak ma to nastartovalo. Vazim teraz o 5 kil menej ako vtedy a poctivo cvicim. Aj to brucho je v tej sukni hned lepsie. Dufam, ze do leta sa do nej v poho de zmestim.

tobina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andy54
30. mar 2008

ja som tiež poctivo cvičila, kým som nezbadala, že sa mi telo len spevňuje a nič som neschudla. Vážne neviem, čo mám už robiť......Asi fakt len tie tabletky, len sa toho bojím......jojo efekt.......no neviem......a aj kojím.......môžem ich vôbec brať keď kojím?????