Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

angie267
18. júl 2011

@bzucinka2 co to je ten ab tronic?

bzucinka2
18. júl 2011

@angie267 to je na brucho taky motyl co vybruje 🙂

@salonka9 a ako chudne Sipeky? 😉

ja uz sladkemu celkom dobre odolavam klop klop klop 🙂

angie267
18. júl 2011

@bzucinka2 a myslis, ze to moze byt dobre? Ja neviem ale skor neverim takymto reklamnym veciam 😉

bzucinka2
19. júl 2011

@angie267 ani ja vsak zato sa pytam, ale kamoska mi uz pozicala orbitrek tak som vcera zacala makat 🙂

angie267
19. júl 2011

@bzucinka2 ja ti zavidim tvoje odhodlanie, mna to teraz vsetko uplne opustilo 😠

bzucinka2
19. júl 2011

@angie267 musim, lebo sa opat necitim vo svojej kozi a stve ma to a som potom niekedy len zbytocne podrazdena sama zo seba ☹

zuzik1983
19. júl 2011

ja som tiez zistila,ze ked necvicim par dni,tak som nejaka nervozna

modrofuzik11
19. júl 2011

ahojte dievcata, kubka som porodila cca pred 2 tyzdnami. pribrala som pri nom 14 kil. este mam navyse 5 - 6 kg. chcem sa cim skor dostat do formy. je to fuska...

angie267
19. júl 2011

@bzucinka2 no tak aj ja som zo seba dost nervna hlavne ked sa pozrem vyzlecena do zrkadla 😝 😝 😝
@modrofuzik11 ja myslim, ze ty to vobec nemusis teraz riesit a 5 kil je nepodstatne v tvojom pripade, ved len teraz si priviedla na svet maleho cloviecika, tak si ho uzivaj a davaj sa dokopy po porode 😉

bzucinka2
19. júl 2011

@modrofuzik11 ty zase nechci schudnut to co si naberala 9 mesiacov do mesiaca po porode, nemas sa kam ponahlat, lebo kojit len zacinas, tak aby si to neprepiskla, urcite treba pockat aspon do skoncenia 600nedelia 🙂
@angie267 tam sa radsej ani naha nepozeram 😀

angie267
19. júl 2011

@bzucinka2 ja mam nevyhodu, mam hne oproti vane zrkadlo 🙄 🙄 🙄 boze ja som taka chora, az mi hlava pada dolu, mam pocit, ze ma 100kil 😒 😒

fialka88
19. júl 2011

Ahojte kocky. Tak ja som si dnes kupila bio spaldove chlebicky...a su celkom mnam...aj malej chutia.🙂 Vaha zatial neklesla...ale ani nestupa. Musim zabrat v cviceni. V nedelu bol s nami na kupalisku moj brat a dnes mi zahlasil, ze mam velky a neforemny zadok. 😒 tak diky...skoro som mu povedala, ze nech sa pozrie na svoj pupok...ale predbehol ma, ze on je aky je, ale ze cvici a ze keby necvicil...tak by vyzeral...ze nestaci upravit len stravu,treba cvicit...ja zacnem s tou zumbou, ale az od septembra. Tak sa pokusim trosku cvicit doma. A ta rotana Vam dobre pomaha? Inak ten emulips som si neobjednala, lebo sa mi nahodou ozvala jedna kocka, ze to je klamstvo, ze ona z neho este 3kg pribrala. A ze dilerky ho vychvaluju, lebo beru za predaj proviziu, co je logicke...to by som ho aj ja vychvalovala. 😀 Ale ak tu niektora z Vas aj vdaka nemu nieco schudne, bolo by fajn, keby nam ostatnym dala o tom vediet...resp. by napisala, ze to nepomaha...🙂 Tak sa drzte kocky. 😉

fialka88
19. júl 2011

@modrofuzik11 gratulujem k narodeniu synceka.🙂 Presne tolko som aj ja nabrala pocas tehotenstva a ked som prisla s malou z porodnice, mala som este 6kg navyse. Ja som to dala dole myslim v priebehu 7-8 mesiacov. A to nebolo cielene...islo to postupne zo mna dolu. Vobec to neries. Uzivaj si malinkeho, koj a stravuj sa normalne...mne sa osvedcilo, ze sa staci len neprejedat. Tie kila pojdu dole, vobec sa tym teraz nezatazuj.🙂

salonka9
19. júl 2011

@bzucinka2
v skratke: Prvé 2 týždne sa nastaví telo na jedenie v 4-hod. intervaloch (nič mimo, výnimka - ovocie alebo zelenina-to sa môže kedy koľvek.). Po 2 týždňoch sa stále je v 4-hod.intervaloch, ale pri jedení treba počúvať svoje telo. Takže ak je človek sýty, tak už nemá dojesť - aj keby na tanieri mal zostať 1 zemiak. Cvičenie sa odporúča, ale nie kvôli schudnutiu, ale kvôli spevneniu tela - aby koža po schudnutí neovísala.No a posledné jedlo - môže byť kludne aj o polnoci, pokiaľ človek je dlho hoe, ale už by nemalo byť sacharidové (chlieb), ale radšej bielkovinové (jogurty, tvaroh) alebo zeleninové.

salonka9
19. júl 2011

Ja som pred otehotnením vážila 56-57 kg.(výška 162cm) Z pôrodnice som prišla so 62 kg. No a tým, že sa prejedám, tak už mám 64kg(pás - strašných 101cm) ☹

luciapejkova
19. júl 2011

@modrofuzik11 Presne ja by som to tiez neriesila ved 5 kg este z Teba zide mozno aj kojenim uzivaj si maleho a nestresuj 5 kg nieje naozaj nic,uzivaj si tie pekne chvile a kasli teraz na vahu 🙂

bzucinka2
19. júl 2011

@salonka9 dakujem vyskusam, ja som teraz odstranila muku bielu tak uvidim dokedy vydrzim a toto po dovolenke v tych 4hod intervaloch skusim tiez 🙂

myreason
20. júl 2011

ahojte..ja som rodila pred dvoma mesiacmi. Pred tehotenstvom som mala 66kg,keď som išla rodiť 86kg 😒 Aj som sa bála ako to pôjde po pôrode dole,či vôbec 😀 a musím povedať,že som príjemne prekvapená-ide to dole samo 😀 teraz,po 2.mesiacoch, mám 70,5kg..takže ešte také 4 kilečka a budem happy 😉 Len v pôrodke som nechala hned 8kg a doma to už išlo samé... 🙂

salonka9
20. júl 2011

@myreason tak to je super - gratulujem k bábätku aj k tým ubúdajúcim kilečkám

salonka9
20. júl 2011

Mne ide váha pomaličky, ale iste hore - ale sama som si na vine - celý deň niečo vkuse jem.

ivanulienka81
20. júl 2011

caute baby... zle je... my sme teda u tych svokrovcom a jem od rana do vecera.. inac sa neda, nutia a nutia ma a take fajnoty.... tak od augusta asi zacinam od zaciatku ☹ 😠

myreason
21. júl 2011

@salonka9 ďakujem peknee 😉 čítam, že tebe ide váha smerom nahor..no tak skús aspon nejak sladké alebo mastné obmedziť..aj ked ľahko sa hovorí,že? 😀 Mne po pôrode strašne sladké chutilo,a pritom dovtedy som ani tak sladké nemusela,ale už ma to chvalabohu prešlo a sladké papám s mierou si myslím 😅 Ale moja kamoška napríklad cez tehotenstvo pribrala iba 5,5kg, čo bolo pre mna nepochopiteľnééé, keď ja som pribrala 20kg ani neviem ako 😕 😀 závidela som jej to,nooo ale po pôrode ona pribrala dobrých 15kg a je celá neštastná z toho..!..tak to som jej už veru nezávidela a som rada,že ja som si tie kilá "odbila" pri tehotenstve a teraz idú dole 😀

ka.jo.
23. júl 2011

Ahojte, tak ja hlási stav z mojich 82 kg mám 65 - takže do pôvodnej váhy ešte 3, ale mohlo by sa mi podariť viac 😎 .

zufzufmeister
23. júl 2011

@ka.jo. a ako sa to podarilo?

ka.jo.
23. júl 2011

kilá mi išli dobre dole pomocou kojenia.
(dobrý typ je, že žena po pôrode má veľa spať s bábetkom - keď spí nepríjimá kalórie a dáva svoje do mliečka🙂
no ja som toho nenaspala, lebo ešte mám VŠ. teraz mi to už ide pomalšie - lebo mám také chute - hlavne večer, ale ráno (pred raňajkami) aj cez deň pijem čistú vodu. a snažím sa aj cvičiť - ale až večer pred spánkom - tak sa mi najlepšie.
Ale keby som sa viac snažila - nejedla sladké a pod. tak to ide rýchlejšie.

bzucinka2
24. júl 2011

@ivanulienka81 neblazni a najdi si program aby si nebola stale pri jedle, sa mi hovori, ale aj aj to poznam ☹
@ka.jo. tak ty uz ako este rychlejsie by si chcela, ved schudnut 17 kg ved to je uzasne 🙂

andul18
24. júl 2011

Ahojte dievcata,
tak som doma z dovolenky 😀 Greenpeace-aci ma do mora neodiahli, napriek tomu, ze som mala tmave plavky a biele telo (z dialky som sa mohla javit ako velka kosatka 🙂 ). Zatial som sa nevazila (cakam na koniec mesiaca) ale na nohaviciach citim, ze nejaky centimeter sadla som v tom Chorvatsku na tom slniecku vytopila 😵 . Skusim si rychlo "nastudovat" co sa tu dialo pocas mojej nepritomnosti.

ivanulienka81
25. júl 2011

ahojte, tak aj my sme uz doma...
@bzucinka2 vsak ja to jedlo nechcem, ale mne ho stale niekto podstrkaval pod nos 😠
@andul18 aj ja odvazim radsej iba na konci mesiaca, teraz mam cas este tyzden to napravit 😅

bzucinka2
25. júl 2011

@andul18 vitaj spat a super, ze si ta nepomylili s kosatkou 🙂
@ivanulienka81 aj ja makam teraz denne, tak hadam aspon ostanem na vahe a nepriberiem 🙂

fleuerette
25. júl 2011

Ahojte, zajtra to budú 2 mesiace od pôrodu, najvyšší čas začať zo sebou niečo robiť. Pol roka pred pôrodom som mala 58-60 kg. Musela som si takúto váhu udržiavať kvôli chrbtici, mám s ňou vážne problémy. Vysadila som antikoncepcie a prestala fajčiť a keď som otehotnela už som mala 65. Počas pôrodu som pribrala 20, no a teraz mám 75. Pôrod bol sekciou, takže s cvičením musím opatrne, ale kilá musia dolu, lebo chrbtica ma už šialene bolí. Žiaľ kvôli mliečku z liekov ktoré som užívala predtým nemôžem ani jednu kombináciu, takže musím na sebe poriadne zamakať.

Tak sa chcem spýtať, či nemáte niektorá týždenný jedálníček - nejakú diétku pre kojacu matku 😀 . Poznám sa musím mať všetko dopredu nachystané na týždeň aby som to dodržiavala. Tak by ste mi hrozne pomohli.