Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

bzucinka2
6. sep 2011

@salonka9 tak to ti bazen na dvore v dobrom zavidim, lebo ja ked idem na plavaren s detmi, tak sa mi tam neda plavat, ked ze musim dozerat na ne ☹
@rosienka v posilovni neschudnes na vahe, lebo risujes svaly a tie su tazsie ako tuk, takze sa moze stat, ze este aj priberies, ale vyrysujes sa, tot moja skusenost a preto uz do posilovne nechodim ☹

kattija
6. sep 2011

vsetky baby kde su miery???!!!

kattija
6. sep 2011

@ivanulienka81 ako pokracujes ty?)

salonka9
7. sep 2011

@bzucinka2 máme bazén len teraz od júla - ale užívame si ho. Inak u mňa zatiaľ jeddenie v pohode-žiadne prejedačky.

kattija
7. sep 2011

no bud vsetky tak cvicite ze nemate cas ani napisat, alebo opak ste sa cely mesiac prezierali a ledva pojli 🙂

ivanulienka81
7. sep 2011

ahojte zeny.... tak ja nemam najako cas na MK, ale inac vsetko v pohode... tiez sa neobjedam, pijem cajik, ale s cvicenim je to bieda, musim sa viac prinutit, moja problemova partia su boky a neviem ako nane, asi uz len cvicenim... dnes som si do mesta chcela obliect rifle, zial nemohla som si ich dat, padaju mi na pol zadok, co je fajn, lebo som schudla, ale mi je za nimi smutno 😅 doteraz som mala problem, ze som ich tazko zapla, potom som ich nenosila lebo bolo stale teplo a teraz su mi uz velke 😀

bzucinka2
7. sep 2011

@ivanulienka81 tak to je super, tes sa z toho 🙂
@kattija j amakam makam neprezieram sa, tak hadam sa vysledky dostavia 🙂

bzucinka2
7. sep 2011

no a miery mi poslalo 7+ ja 😉 jedine angie neposlala 🙂

bzucinka2
7. sep 2011

@salonka9 super, v dobrom zavidim 🙂

ivanulienka81
9. sep 2011

ahojte dievcata... tak ako, chudnete? my zajtra grilujeme, tak bude so mnou kadejako 😅

rosienka
9. sep 2011

@isabella_fly no ja sa snazim stravovat zdravo, aj mam dost vitaminov, ale problem su sladkosti. tych sa neviem zbavit, som totalne zavisla, to je hrozne 😀
@bzucinka2 ved ono to vyrysovanie svalov a nahradenie tuku svalmi nie je na zahodenie...netrvam na chudnuti na vahe. svaly su dobre spalovace kalorii, takze posilka je dobra. problem je obmedzit cukor 😖

isabella_fly
10. sep 2011

@rosienka ja priznavam, ze bez jednej sladkosti denne sa tiez nezaobidem, vacsinou si dam nejaku musli tycinku, tie mi strasne chutia a aj kazdy den ovocie aby ma nechytala zravka na sladke, ale tak to urcite pojde, to sa treba len zatat 😉

kakanika
10. sep 2011

Ahojte maminky! dlhsie som tu nebola ale sledujem vase pokroky a musim vam zablahozelat :D mne sa podarilo schudnut sice len necele 2kg,teraz mam okolo 62,5kg ale zacala som cvicit zumbu (byva u nas 2x do tyzdna),cvicim sem tam aj doma,skackam na svihadle,polovicka mi kupila ten masazny pristroj Celules MD proti celulitide a musim povedat ze uz vidim prve vysledky!pokozku mam krasne hladku a pevnejsiu.dokonca uz ani v rifliach nie som jak jaternica 😀 Polovicka ma chvali ake mam krasne nohy a vraj si vsimol ze ich mam stihlejsie. 😀 sice je to len maly uspech ale budem pokracovat dalej :D chystam sa cvicit aj pilates,mam doma dve DVD.ma s tym niekto nejake skusenosti?nechcem zas nejak velmi schudnut,staci na tych 60kg lebo som vysoka a mam aj vacsie prsia,tak chcem vyzerat tak akurat 😝

ivanulienka81
10. sep 2011

tak grilovacka uspesne za nami.... priznam sa, ze kuracie stehienko som si dala, ale klobaskam a spekackam som odolala, aj chlebu, zaobstarala som si vlastne, razny chlieb a podmienkou grilovacky bolo, ze sa bude grilovat aj zelenina, tak som na nej ficala, grilovana cukina, paprika a cibulka 🙂
od zajtra musim pritvrdit 🙄
@kakanika super, vsak mas aj ty krasne vysledky, len tak dalej... aj mne by stacilo tych 60kg, ale myslim, ze budem musiet ist nizsie, lebo boky katastrofa, neviem co s nimi, asi si z nich odrezem 😠

bzucinka2
12. sep 2011

@rosienka veru mas pravdu, ale tak sladkosti som skorigovala skoro uplne len pred svojimi dnami si musim dat 😀

salonka9
14. sep 2011

ja pekne plávam skoro denne - počasie mi zatiaľ praje. Aj dnes poobede som chcela, ale začína sa zaťahovať - dážď nás zrejme neobíde. Sladkému som neodolala ani ja. Boli sme na hodoch - pekne som sa držala, teda až na tie koláče. Včera sme ich dojedli, tak snáď to bude už bez chybičky.

sante81
14. sep 2011

ahojte maminky, nečítala som celu diskusiu, ale tiež som sa skoro rok snažila zhodiť nejaké tie kila navyše cvičením, brusákmi, ale nezabralo mi nič, po novom roku som prestala jesť sladkosti a začala som piť 2l čistej vody denne, ostatne som jedla normálne tak ako pred tym, len bez sladkosti, po 2 mesiacoch som schudla to čo sa mi nedarilo cely ten rok. odporučam, chce to len trochu trpezlivosti a pevnej vôle

linea22
14. sep 2011

ahojte maminky 🙂 rada by som sa ku vám pridala 🙂 som skoro 5 mesiacov po pôrode a stále mám tie nejaké kilá navyše aj keď pred tehu som mala 60 kg,ale to som po vysadení HA pribrala 5 kg,moja váha vždy bola dákych 55 kg,ale keď som mala 53kg tak som bola najspokojnejšia 🙂 Takže teraz mám dákych 61 - 62 Kg tak dákycha9 by som chcela dať dole.ale ako???poraďte ☹

ka.jo.
15. sep 2011

hlásim dnes 63,6 kg a to som mala na konci mesiaca 65. No neviem - síce cvičím, ale nezdá sa mi - že by mi malo práve to pomáhať, asi mi to mlieko vyciciava 😀, lebo malý má 6m 3t, 75 cm a 10400 kg 😀 .takže mám živé závažie.

kakanika
15. sep 2011

jaaaj baby hanbim sa ☹ chyta ma smutok a depresia,teraz mame tichu domacnost doma a vzdy ked sa nieco taketo stane zeriem tony sladkosti...poradte ako sa zbavit tej prisernej chuti na sladke?
😔

bzucinka2
15. sep 2011

@kakanika snazit sa zit bez tichej domacnosti, ja take ani neviem, hodinku dve sa v najhorsom hnevam ale obvykle ma to velmi rychlo prejde, lebo ticho nic nevyriesi ☹

juliakocka
16. sep 2011

@ka.jo. ...fuha, riadny tučko 😀 to ma moja 1,5 r. dcera tolko kil, no hlavne ze ste zdravy a ze ta vyciciava a ty chudnes, to by i ja chcela...no ja som tyzden po porode, a dieta musi byt, lebo mam len 155 cm a 80 kil ked som isla rodit, teraz 73.....a chcem schudnut na 45, tak mam co robit :( ale snazim sa vela kojit, malo jest, a od zajtra cvicit - orbitrek

vavrenka
17. sep 2011

caute kocky, idem sa postazovat . som 3 mesiace po porode, v tehu som pribrala 12-13 kg a s porodnice som prisla o 5 kg lahsia. potom som zhodila este to kilo a odvtedy som sa nepohla ani o chlp, dokonca som trochu pribrala. citim sa dost hrozne. pred otehotenim som nosila velkost 36 a teraz mi je dobra 42 ☹
mam dost narocne babatko - prve tri mesiace boli fakt ale fakt velmi zle, stravu a cvicenie som vobec neriesila, nemala som energiu, teraz to je lepsie, ale aj tak nestiham varit ani vlemi nevladzem a napchavam sa sladkym, chipsami atd.. lebo mam nezvladatelnu chut na to, a neviem zo seba vydolovat ani kusok pevnej vole, aby som sa kontrolovala. malu plne kojim, som sa spoliehala, ze to mi pomoze schudnut, ale nepomaha. myslite, ze sa to pohne? nemam si ani co obliect, ide jesen a aj sa nezmestim do bundy, do nohavic, do svetra, proste, do nicoho 😢 😢

kattija
19. sep 2011

@kakanika ja som taka ista ako ty ked sa hadam s priatelom
som sa Vam dlho nevenovala, my sme sa stahovali tak tyzden som necvicila, od dnes planujem ale som total rozbita vsetko ma boli tak sa mi nejak moc nechce, plus je, ze sme sa prestahovali do mesta tak zumbu, bosu, fitko su tu za rohom 🙂 len sa donutit radsej sa nejdem ani vazit ale myslim ze zatial sa nic nezmenilo ☹
co mate vy noveho?

1lussy1
19. sep 2011

ahojte aj ja by som chcela schudnúť som 2 mesiace po pôrode a rodila som cisárskym a chcem sa spýtat kedy môžem začať cvičiť?myslím aj cviky na brucho, mohla by som začať aj teraz zo zumbou aj ked plne kojím?Potrebovala by som zhodiť takých 10kg ale potešilo by ma aj takých 7 kg.

kattija
19. sep 2011

@1lussy1 ja som po cisarskom zacala cvicit po 3 mesiacoch a zumba tiez v pohode, drzim palec

kakanika
19. sep 2011

@bzucinka2
praveze ticha domacnost casto vyriesi ovela viac,nez nejaka hlupa hadka.cely den sa tvarim ze ma vsetko stve a popritom mi uz šklbe kutikom ust od rehotu a cakam kto skor to nevydrzi a zacne sa normalne bavit.... 😀

@kattija
vyriesila som to musli tycinkami a ovocnymi stavami.nechcem sa prepchavat sladkostami-nikam to nevedie,akurat tak k velkemu zadku... 😠

bzucinka2
19. sep 2011

@kattija super a do domceka ste sa prestahovali? tak vam je teraz super, no ja sice cvicim, 2x s babaimi a potom brusakujem doma, sladkosti nejem , pecivo minimum a mam pocit, ze stojim a nic sa nedeje ☹ tak ako lepsie ako priberat ale mohla by sa aj vaha pohnut, sice muzik vravi, ze som taka pevnejsia v svaloch, tak lepsie ako nic, ale este by sa to mohlo pohnut ☹
dnes idem aj ja makat 🙂
@kakanika no neviem ci to vyriesi, teda aspon u nas by to neriesilo nic, len by to ostalo vo vzduchu neprediskutovane ☹

ivanulienka81
20. sep 2011

baby, zavidim a tesim sa z vas, ze tak makate, ale ja tento mesiac budem asi bez vysledku 🙄
@kakanika ja si tiez nemyslim, ze ticha domacnost je dobre riesenie, ale tak asi vam to obom vyhovuje...

kattija
21. sep 2011

@ivanulienka81 neboj nic ani ja nebudem mat vysledky
@bzucinka2 z domu na dedine do 4.i. bytu v meste