Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

1lussy1
17. jan 2012

@lypka aj ja idem už si sa tam pridala?a oni ti budu hovorit čo máš jesť či ako?

lypka
17. jan 2012

@lussy1 ešte nie neviem o čo tam ide, večer sa asi zaregistrujem,ked mi malá zaspí :D

margaretka3
17. jan 2012

@1lussy1 Ahojte baby, našla som si tu tému zo zúfalstva 🙂))...mám 6,5 mesačné dvojičky, ktoré stále dojčím, na čo som patrične hrdá, ale k mojim 57kg mi chýba ešte 7 zhodiť....a vyskúšala som aj emulips...no žiaden účinok no nemá, teda aspoň ja som nepostrehla, zbytočne vyhodené peniaze....

zvonkohra
18. jan 2012

ahojte babenky mozem sa pridat???ale ja sa tak hanbim 😝 😢 baby pomozte mi som 2r po porode cisarsky rez brucho velke a ovisnute dajte vsetky tipy ako sa ho zbavim 😝

ninka0512
21. jan 2012

Ahojte, ja som počas tehotenstva pribrala skoro 20kg, čo je podla mna dost vela. ked som sla rodiť mala som skoro 78kg. Rodila som cisarskym rezom a tak ma desilo ako znova schudnem, ked dlhsi cas nebudem moct cvicit:( Ale podarilo sa🙂 Aj bez cvičenia, dôležité je kojit, nosiť stahovací popôrodný pás aj nohavičky, nejest ŽIADNE pečivo, pit len nesladené nápoje a vyhybať sa sladkosiam, vlastne moja strava spočívala (aj spočíva) z ovocia, jogurtov, cerálych chlebíkov a tuniakov:D Tri mesiace po pôrode mi váha ukázala 55kg🙂 Samozrejme velmi pomoli aj kazdodenne dlhé prechádzky a nepoužívanie výtahu. Takze mamicky, kazdá z nás môze byť krásna štíhla len treba pevnu vôlu. Drzím palce🙂

zvonkohra
21. jan 2012

@ninka0512 a nemala si po porode aj ovisnute brusko?ja som na tie nohavicky akosi pozabudla a neverim ze sa toho mojho bruska dakedy zbavim

ninka0512
21. jan 2012

Ahoj, no mala, najme hned kusok nad jazvyckoou, ale tam mi pomohol ten stahovaci pas, nosila som ho kazdy den zopar hodin asi mesiac a ta koza sa nejak stiahla....ale ty si uz 2r po uz kludne mozeszacat aj cvicit

zuzik1983
22. jan 2012

ahojte
@bzucinka2 tak ja sa k vam znovu pridavam, tento tyzden som potratila, tak zacinam chudnut a dalsi pokus az v lete, hadam dovtedy nieco zhodim

silvia74
22. jan 2012

@ninka0512 a tuniak si jedla od zaciatku? nerobilo to malemu problemy? a ake cerealne chlebiky si jedla?z ovocia vraj mozeme pri kojeni iba banany a jablka bez supky

ninka0512
22. jan 2012

@silvia74 ano od zaciatku, a nie, ani ma to nenapadlo,ze by mal mat z toho prolemy, ceralne chlebiky ake som jedla?? 🙂 ake mi manzel kupil,ale najviac mi chutili tie ryzove-v lidli ich mavaju. pri kojeni mozes jest akekolvek ovocie ake si jedla uz pocas tehotenstva, ale mala by si sa vyhnut citrusovym plodom. pripadne ak sa bojis ze malemu ci to nejak neublizi,skus sa poradit s pediatrom ako sa zdravo stravovat, a potraviny skusaj jest postupne a sleduj reakcie babatka🙂

bzucinka2
22. jan 2012

@zuzik1983 juuuj moja, to ma velmi mrzi ☹
drzkaj sa ☹

zuzik1983
22. jan 2012

@bzucinka2 co uz narobim, od zaciatku to bolo velmi zle, som nevedela ani jest, ani pit,len som vracala, schudla som za par tyzdnov 8kg,tak som sa dostala do nemocnice na infuzky, a aj tak to nepomohlo, potratila som v 14tt

bzucinka2
23. jan 2012

@zuzik1983 tak to vracanie poznam, ja som bola v nemocke tiez 2x, ale teda nastastie s uspesnym koncom, mrzi ma to, lebo isto ste sa velmi tesili, ale tak asi to takto malo byt ☹ vsak v lete budem silno drzat palceky, nech sa podari 🙂
ja uz chudnutie ani neriesim, cvicit chodim stale, stravu mam tiez obmedzenu a ani ked jest nebudem cm aj kg stoja na jednom mieste, tak si asi idem dat od vazenia a merania prestavku ☹

zuzik1983
23. jan 2012

@bzucinka2 asi to tak malo byt 😒 snad v lete bude viac stastia.ja akoze neplanujem nejake extra diety alebo tak, budem sa len obmadzovat v mnoztvach, po troske cvicit, volim len take mierne tempo a uvidim

kakanika
23. jan 2012

ahojte maminky!!! 🙂
konecne po vianociach som tu. dnes som vyhlasila vojnu vsetkym tukovym vankusikom a idem bojovat! vyzrala som sa na 67kil takze idem odo dnes na to aby som to do leta zhodila na 60-62kil. zaludok som si prepla na delenu stravu a chystam sa potrapit na zumbe a na svihadielku. takze maminky drzim vam palceky pri chudnuti 😀

bzucinka2
23. jan 2012

@kakanika palceky drzim, nech sa ti dari 🙂

ozaj baby nemate skusenosti s kavitaciou?

ivanulienka81
23. jan 2012

@zuzik1983 to mi je luto co sa stalo ☹
@kakanika ja som sa vypasla na uctychodnych 63kg 😠

zuzik1983
23. jan 2012

@ivanulienka81 😒 hadam sa v lete zadari znovu

yanka86
24. jan 2012

@ninka0512 a tuniak nevadi pri kojeni🙂?

miskadusko
26. jan 2012

@ninka0512 cereálne chlebíky si jedla... to myslíš také chlebíky z tmavej múky a vela vláákniny ? lebo ja už tretí týžden nejem normálne pečivo, tak preto sa pýtam. tie polistirény mi moc nechutia tak kupujem také tvrdé sucháre ( ale nie to čo sme mávali ako deti pri diete 🙂 ) a to si normálne natrem maslom a zeleninu k tomu. a akého tuniaka ??? 😒

x_martyna
27. jan 2012

ahojte.v nedeľu budem mesiac po pôrode a tie kilá, čo mi ostali ... no des...pred porodom som mala 60 kil ( pribrala som 2 kila - inak som mávala 58). Rodila som ako 76 kilová a teraz mám desných 68 kíl. týždeň cvičím hodinu na rotopede plus 20 min. posilovanie na brucho. No uvidím, či moja snaha časom prinesie ovocie. Dúfam, že tu ešte niekto je, aby som v tom nebola sama 🙂

x_martyna
27. jan 2012

Ešte som sa chcela spýtať .... Myslíte, že je dobré každý deň cvičiť to samé, resp. na tom istom stroji? Alebo radšej striedať dva pohyby obdeň?

ivanulienka81
30. jan 2012

ahojte dievcata.... tak ja som chcela opat zacat 1.2., ale kedze som sa vcera brutal objedla, zacinam uz dnes... cize cista voda, rotana a jablcny ocot v pozore 😀 Baby, tentokrat to musim dat!! 😠

zvonkohra
30. jan 2012

@x_martyna ja idem dole s vahou od stredy....dala som si ze od 1.2 aby sa mi lepsie pocitali dni 😀 tiez budem mat stac.bycikel dnes mi ho mm donesie vraj 2x do dna po 30minut staci,potom budem cvicit kazdy druhy den tieto cviky http://www.akosatorobi.sk/video/737/cviky-na-br... nebudem jest sladke ani pit sladene vody a kupila som si psylium do jogurtov a vypit kazdu hodku pohar vody 🙂 moja vaha je 68kg a velke brucho

x_martyna
30. jan 2012

od porodu jem striedmo a vyse tyzdna cvicim a ani gram dole. takze som sa rozhodla este viac priskrtit stravu a vylucit total sacharidy. dnes som si navarila poriadny hrniec zeleninovej polievky a idem sa tym cpat do zblaznenia. ak neubudne do mesiaca aspon daco, tak uz neviem 😝

ivanulienka81
31. jan 2012

@zvonkohra aj ja idem od zajtra uz makat naozaj 😀 teraz som prevazila 62,5kg, ak to nedam do konca februara na 60kg, tak sa so sebou nebavim 😠 😅 To mas super, ze mas doma bicykel, ja mam len rotanu a potom uz len cviky na boky a brucho... drzim ti palceky nech sa dari...

@x_martyna ako dlho si po porode?

zvonkohra
31. jan 2012

@x_martyna
@ivanulienka81 babenky ale vy viete ze to neni podstatne hlavne o vahe ale o cm???napr v pase skuste pomerat pas a o tyzden premerat....

kattija
31. jan 2012

@ivanulienka81 opat zacinass? 😀 😎

kattija
31. jan 2012

@bzucinka2 ako ty napredujes? dlho som o tebe nepocula 🙂

x_martyna
31. jan 2012

@zvonkohra ja sa aj meriam. a ako stojí váha, tak stoja aj tie centimetre. no hruza 😠