Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

ivanulienka81
2. feb 2012

@zuzik1983 no tak thuj thuj thuj nech sa dari 😉

pastelka99
2. feb 2012

@ivanulienka81
moja výška je 168 cm a mám kopu krásnych vecí v šatníku a nemôžem ich nosiť, no musím sa fakt zaťať

ivanulienka81
2. feb 2012

@pastelka99 no tak ja mam 172cm a v bokoch 102cm.. proste mam zadok az mi z gati vylieza 🙄

missy97231
2. feb 2012

@mirusa30 ahoj... Ten jablcny ocot ma aku chut? Ja malu este kojim,,, myslis ze mozem alebo to vynechat? Dik.

missy97231
2. feb 2012

Ahojte... mate nejake rady, recepty ako to dosiahnut?? Okrem cvicenia 😀 kojim este, takze fitko nehrozi,,, a doma? Pri tych detoch sa cas isto nenajde 😀

pastelka99
2. feb 2012

vieš mňa najviac to štve, keď vidím niektoré mamičky a je ich dosť a sú ako modelky, vyziabnuté , dlhé nohy atď...nechápem to :(
no som rada, že nie som jediná , ktorá toto prežíva

zuzik1983
2. feb 2012

@pastelka99 tak ver, mam vysku 158cm a pri takej vyske to vyzera dost hrozne. brucho aj moze byt, ale mam strasne boky a stehna a neviem co s tym, ce boky az 111cm 😕 😠
@ivanulienka81 ja prense tak isto, najhorsie boky a stehna

zuzik1983
2. feb 2012

@ivanulienka81 no asi to bude chciet vela namahy

ivanulienka81
2. feb 2012

@missy97231 ani ja neviem nejako extra doma cvicit, deti sa po mne zliepaju stale ked zacnem cvicit, tak len po veceroch, pocas dna tak priebezne... hocikde potajomky drepy a tak 😀
@zuzik1983 tak to teda bude riadna fuska, snazim sa cvicit cviky speci na boky...

zuzik1983
2. feb 2012

@ivanulienka81 ja som nejaky cas este davnejsie cvicila pod dohladom trenerky a boky aj tak nezisli 😒

ivanulienka81
2. feb 2012

@zuzik1983 ale ja verim, ze to pojde... musi... vsak to neexistuje aby neslo 😅
a pri najhorsom liposukcia 😅

zuzik1983
3. feb 2012

@ivanulienka81 uvidime, keby to aj teraz este neslo, tak ok, ozaj makat zacnem az po druhom babatku

zvonkohra
3. feb 2012

@ivanulienka81 fuu kolko prachov das za to to radsej postava aka je 😀
baby v teme kde chodim ze chudneme od 1.2 tam jedna baba dodrziava dukanova dieta.sk a ze zhodila za mesiac minus 10kg tak skuste

mirusa30
3. feb 2012

@missy97231 ahoj ako ocot cize kyslu..neviem ci je dobry ked kojis...

1lussy1
3. feb 2012

@zvonkohra to fakt tolko schudla? a kde to chodíš na temu že by som si o tom prečítala?

1lussy1
3. feb 2012

@zvonkohra díki moc pridám sa tam 🙂

ivanulienka81
3. feb 2012

@zvonkohra ja som uz studovala tu dukanovu dietu, ale nechce sa mi jej venovat 🙄
ale ak by sa tu niekto na to dal a ze si spolu budeme robit jedalnicek, tak by som sa na to aj dala...

pastelka99
3. feb 2012

baby moje zlaté 🙂 je dobré vynechať z jedálnička chlieb aj čierny???nemôžem žiaden???

pastelka99
3. feb 2012

@ivanulienka81
ahoj 🙂
moja dcérka sa tiež volá Tamarka a má rok aj jeden mesiac 🙂

lilla244
3. feb 2012

@pastelka99 cierny chlieb? a to je aky? 🙂

pastelka99
3. feb 2012

jaaj no teda tmavý som myslela 😀

ivanulienka81
3. feb 2012

@pastelka99 aj ja som si to vsimla... a sranda je este aj ta, ze pochadzam z LC 😉

ivanulienka81
3. feb 2012

@pastelka99 no s tym tmavym chlebom je to kadejako... ked si kupis tmavy chlieb v obchode nemas zaruku, ze je naozaj tmavy, lebo vraj obycajne je to len prifarbeny chlebik...
ale myslim, ze tie chlebiky take celozrnne a velmi tmave, take male balenia by asi aj mohli byt... ja nie som chlebova, iba sem tam dam, ale teraz nahradzam chlieb sucharmi alebo si kupujem vlarany (ale to asi tiez nie je ktovie co)

zvonkohra
4. feb 2012

@pastelka99 skus lanovy alebo slnecnicovy 🙂

zvonkohra
4. feb 2012

@ivanulienka81 pod do tej temy co som dala ze chudneme od 1.2 a budeme spolu cakat kto nam napise vysvetlenie 😀

pastelka99
4. feb 2012

@ivanulienka81
to naozaj??? ja asi odpadnem 🙂) a odkial presne si??

x_martyna
5. feb 2012

no baby, u mna su tiez kriticke rozmery boky a stehna. To bolo sice aj pred otehotnenim, ale teraz des. Ani sa mi nezda, že by som mala viac tuku na nich ako pred otehotnenim, ale tie kosti su akosi dalej od seba. 😠

x_martyna
5. feb 2012

@missy97231 ahoj cvičenie na kojenie nemá vplyv. Cvičením mlieko nestrácaš, akurát, ak by si dostala svalovicu, tak sa kyselina mliečna môže dostať do mlieka. Nemá však vplyv na kvalitu mlieka, ale môže ovplyvniť chuť. Babo ho odmietne. Ja kojím a cvičím od 2. týždňa tehotenstva. Niekedy musím cvičenie prerušiť, lebo malý chce jesť. Takže nemám ani minútu pauzu od cvičenia, keď kojím. A malý huce a huce - je mu úplne jedno, či som cvičila alebo nie. 😀

missy97231
5. feb 2012

@x_martyna ja akoze viem ze mlieko cvicenim nestratim 😀 to si len tak navravam aby som mala aspon nejaku vyhovorku pre seba 😀 ako som spomenula - fitko u mna nehrozi, lebo malu neodlozim bo nema rezim, a je kedy sa jej zachce, a doma? To zase 2,5rocny mi nedovoli 😀 zacnem brusaky,,, tak to mam na bruchu 16kg zavazie,,, no nechce sa mi takto.. Musim tu stravu najskor upravit, obmedzit alebo vynechat biele pecivo,,, a mozno neskor pridam aj to cvicenie 😉