Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

nsoci
15. mar 2009

Nikollette tak to Ti fakt zavidim... ☹

nsoci
15. mar 2009

Ja mam navyse este tri kila, ale hlavne pneumatiku na brusku... mi to tam visi ked si sadnem.. fuj

ivettfff
15. mar 2009

Ja som 4 mesiace po pôrode, prvé 2 mesiace som z pôrodnej váhy 92 kg kojením a diétou (73 kg hmotnosť pred otehotnením), pretože malej vadila ťažká strava a všetky druhy nafukovacej zeleniny na 77 kg, asi pred mesiacom som sa začala normálne stravovať a pridávať všetky potraviny a pribrala som na 80 kg. Tak som sa nahnevala a začala som s oddelenou stravou - rastlinný a živočíšny deň - podotýkam žiadna diéta a začala som cvičiť - bicykel a cviky na brucho a stehná, a zadok. Za dva týžde mi išli dole 2 kilečká aj bruško sa mi trošku splaslo a 2 cm z pásu a zadku. Cindy Crawford má nejaké DVD, kde je cvičenie po pôrode, čakám na to dvd, kedy príde. Tak si držme palčeky spolu... leto sa blíži, ale určite by som nedržala diéty🙂

krasulka
16. mar 2009

joooj zienky aj mna trapi hlavne brucho..ostala mi taka huspeninova koza..ale zevraj aj nejake cviky na fitlopte su co uz 2 tyzdne oo porode sa mozu..tak to idem niekd epokukat na nete, lebo fitloptu doma mam. Ja sa este bojim brusaky robit,lebo ja este citim maternicu ked si nejak napnem brucho..tak tie necham az po 6 nedeli

leniko
16. mar 2009

aj ja potrebujem zhodiť tú huspeninu na bruchu, kojím a preto papám iba delenú. Tak uvidíme. Začala som po 8 Týždňoch. Tak uvidíme aká budem v lete. Mám 5 kg navyše 😝

pinco
18. mar 2009

leniko, po 8tt mas len 5 kg navyse, tak to sa neboj. Ono sa ten metabolizmus rozbehne tak po tretom mesiaci po porode 😉
Ja by som tak este dake dva potrebovala zhodit, ale to uz teraz ani nie je o vahe, ako skor o tom, ze nemam take svaly 😝 A cvicit sa mi totalka nechce (samej doma). Vsak ked sa otepli a vytiahnem kratasy, tak sa mi hned bude chciet 😀

evkacka
18. mar 2009

pinco, tak to ešte môžem dúfať že niečo zo mna zlezie??? 😀 som ešte len dva mesiace po porode a zda sa mi že všetko je na mne, plne kojim tak na dietu ani nepomyslim, ach jaj chcem byť twigy 😀 😀 😀

patkao
25. mar 2009

ahojte..ja som 7t po porode a stale +6kg..zo zaciatku to slo co týžden to pol kila a teraz sa to uz zaseklo..a najhorsie ze som strasne na sladke pazrava ☹ ..a kedze to mam najma na stehnach a zadku, urcite to same nepojde..najhorsia je ta huspeninova koza na bruchu..ked si dam rifle co som nosila pred tehotenstvom, tak okolo pasa mi vsade nieco previsa..pinco ja toto leto kratasy ani neplanujem 😎

vinyan
26. mar 2009

Ja som pribrala za tehotenstvo 23kg, v nemocnici nechala 13 a dalsie 4 padli doma... Neviete, ako je to s cvicenim po CR, kedy a co sa moze? Aj ja som na sladke, ale ak moc nemaskrtim a nejem neskoro vecer, je to v poho. Plne kojim.

sophie1981
28. mar 2009

ahojte...ja som za cele tehulkovanie pribrala nejakych 9-10kg....povodna vaha pred tehu bola 54kg, domov som dosla ako 56kg, po 2t som bola na povodnej vahe...plne kojim....len ta koa na brusku mi ostala.... 😝 ...snad sa to este stiahne.....sice neviem kedze planujeme druhe babo velmi skoro.... 😉

maruska22
30. mar 2009

ahojte...ja som v porodnici nechala asi 8 kg, nejake dve kilecka som uz schudla domka...este zostali nejake 4 kilecka a budem mat svoju povodnu vahu..ale kedy sa ich zbavim to netusim 😀 ale velmi to neriesim, priznam sa myslela som si ze budem na tom horsie 🙂

jajinka2906
17. apr 2009

Ahojte prosim vas aka je to ta 90dnova dieta.Ďakujem

petra1985
18. apr 2009

tak ja mam tri tyzdne po porode a uz som na povodnej vahe 😅

terezka044
18. apr 2009

peti to gratulujem 😀
kolko si pribrala?

zdenkaxyz
22. apr 2009

ahojte. no ja tiež mám velký mindrák z toho ako vyzerám po porode. Pred tehotenstvom som vážila 60, pred porodom 90 a teraz 80. Malý ma skoro 3 mesiace a ja stále nič neoblečiem, až mi je do plaču. Fakt mi to hrozne vplýva na psychiku. Kojím a skúšala som 90 dňovú dietu, ale prišlla velká noc..šalát, šunka,koláče....a je po a neviem sa k nej znova donutiť. Ked vidim, ako sa mož napcháva, tak mi je zase len do plaču a malý je taký krásny...

iveta901
22. apr 2009

Ahoj Zdenka, tak presne tohto sa desim aj ja. Cakam sice este len na porod ale uz som pribrala 18 kg a myslim ze to tak rychlo dole nepojde. Ja silnu volu vobec nemam a hlavne teraz ako som tehotna to vidim. Ja sa sice neprejedam ale neviem si odpustit sladke a to sa odzrkadlju aj na mojej vahe. Drzim palce nech Ti to odhodlanie vydrzi

jasumat
22. apr 2009

Zdeni, nič si z toho nerob 😉 Podstatné je, že máš zdravého chlapčeka. Ja som mala tiež pred prvým tehu 61kg a teraz po štvrtom pôrode takmer 90 ☹Ale stretla som v meste kamošku, čo má postihnuté dieťatko, a povedala som si, že to nie je všetko, ako vyzeráš. Jasné, snažím sa cvičiť- občas 😀 😀 a zrušila som večer o 22-hej oravskú slaninku. A ono to pomaly, veľmi pomaly ide dolu. Podstatné je, že sa nenapchávam žiadnou chémiou na chudnutie. A ja som bola tiež ten typ, že kým som kojila som neschudla ani deko 😠a to sa hovorí, že kojením chudneš. Teraz som na 78kg a dúfam, že do leta ešte čo-to zo mňa odbudne 😀 😀

zdenkaxyz
23. apr 2009

Ved sa ani tak neprejedam. Po 18.00 ani nejem už. A škoda rečí. Samozrejme som šaťastná, že mám zdravé dieťatko. Ale sa ťažko na to zvyká, keš som mala taku fajn postavu a teraz ako taky malý slonik si pripadam. Ved uvidim ešte ked prestanem kojiť...

lienka1
23. apr 2009

Ahojte baby, tak ja sa tiez pridavam do klubu. Pred otehotnenim som mala 55kg, potom som pribrala vyse 20 kg a stale mam skoro 10 kg navyse. Snazim sa jest co namenej a chcem zacat chodit na cvicenia na fit loptach, tak hadam to pomoze.

evkacka
23. apr 2009

no to som rada že nie som sama 🙂 aj ja som mala pred pôrodom 48kg a teraz tri mesiace po pôrode a ešte stále 10 na sebe, vlastne som za tie tri mesiace dala dole len dve alebo tri 😠
ešte stále kojím, tak dúúúúúúúúúfam že som z tej kategorie čo to pôjde dole po skončení kojenia 😎 no možno sa radujem aj tak nadarmo pretože to môžu byť aj nefajčiarske kilečka nielen tehu, kedže som prestala fajčiť 😝 no nech sú už aké chcú, len nech idú prééééééééééč 😲 😀

janka79
23. apr 2009

mne zistili hypotyreozu pocas tehotenstva...pred nim som priberala kazdy mesiac asi kilo...takze z mojich normalnych 70 kg som mala zrazu o 15 viac a nevedela som z coho...tesne pred porodom som mala 92kg...hned po porode som zhodila 10 a potom postupne asi za 8 mesiacov som mala mojich normalnych 70...musim vsak drzat zlcnikovu dietu, takze nejest mastne jedla, cokoladku, vlastne vsetko od coho sa pribera...a k tomu dojcenie a prechadzky s malym tiez podla mna urobili svoje...takze ked sa podla mna clovek normalne stravuje (neprehana to) a ma dostatok pohybu dostane sa na svoju povodnu vahu...

zdenkaxyz
23. apr 2009

Nooo, všade s píše, že keď žena kojí, vraj sa skor dostane na svoju povodnu vahu. Stále mi ale vaha neubuda a stále kojím, tak kde je problém? Ved sa až tak neprechávam. Každý deň na prechádzky chodím s kočíkom, aj dva krát. Aj fit loptu mám doma, sem tam sa na nej pohojdám 😉

jajuska81
24. apr 2009

ahojte,natrafila som tu na zaujimavu temu,...ja som pred tehu vazila tak 52-53.pred porodom okolo 65kg. Mam skoro dva mesiace po porode a vahu tak 55-56kg.takze tiez je nieco navyse,stravujem sa normalne kedze nekojim a sme len na UM,ale myslim ze keby doma nebol taky frmol ako bol,tak by som tie kg mala na sebe stale,...po navrate z porodnice doma finisovala prerabka,takze aj vdaka nervom a stresu som asi stratila aj mlieko ☹ ale aj par kg 🙂 a denne sa nachodim po schodoch dost,lebo byvame v RD na poschodi,a tiez aj denne prechadzky asi maju nieco do seba,pneumatika mi na bruchu ostala tiez aj ked nie extra velka,ale aj kosti panvove mam roztiahnute,lebo mam problem zapnut moje oblubene rifle,ale snad sa to este upravi....inak planujem uz konecne zacat trochu cvicit,vytiahnut koliesk.korcule,....a od jesene dufam zacnem o5 precvicovat aerobik,ak bude mala zdrava a najdem niekoho kto mi ju tak 2hodky postrazi, strasne mi ten pohyb chyba.Chcem si teraz na jar upravit aj jedalnicek a vylucit sladkosti!!!!ja som na ne taky zruuut 🙂 a tiez aj somariny ineho drihu, ktore len tak maskrtim a nic z nich moje telo dobre nema 🙂
Takze drzim nam vsetkym palce, ktore sa snazime vyzerat aspon tak ako pred tehu aby sa to podarilo.Vela zdaru a pevnej vole 😉

jankafa
30. apr 2009

☹ Ahojte baby, ja som pri kazdom porode vazila cez 100kg - pri kazdom tehu som pribrala okolo 30 kil, takze ja viem o chudnuti naizaj dost... Teraz mi dala kamoska jedny kvapky, ktore mozu aj tie co koja, ona s tym paradne schudla, ja uz samozrejme nekojim, ale idem ich vyskusat, tak som zvedava ako dopadnem 😀

ditka1
1. máj 2009

presne zdenka...ja som v nemocke nechala 12kg a odkedy som doma ani gram nadol uz nesiel a mam pohybu az az,neviem kde to viazne,ja som pribrala 19kg a tych 7 nie a nie dole dat. 😠 😠 😠

andula999
2. máj 2009

ahojte.ja som po porode 14 mes.,stale kojim a tiez je to s mojou vahou otrasne. pred tehu som vazila 63,pred porodom 74,teraz 65. rada by som dala dole aspon 5kg,neviete mi poradit?

ddmk
19. máj 2009

cau babule som tiz po pôrode tri mesiace pred som važila 60kg a teraz 80 tiež mam ztoho depku no ani deko dole niekto tvrdi ze kojenim chudne no ja som asi ina čitala som aj 90 dnovu dietu no netrufam si idem skusit po17 hod nejest tak uvidime tak my držte palce

tinus20
19. máj 2009

ja mam stale navyse 10...ale od vcera som na 90dnovej tak sa tesiiim a dufam ze to pojde tole cim skorej 😀 lebo mam kopu pekneho oblecka,dvojo novych plaviek co som nikdy nemala na sebe ,tak snad sa uz toto leto budem v nich konecne kupkat

nika333
23. jún 2009

ahojte ja mam tiez problem s chudnutim a uz mi z toho riadne drbe 🙂 moja vaha z pred tehu bola 56,koniec tehu 80,ked som prisla z porodnice domov mala som 65 a teraz mam 68 pri mojej vyske 164 je to riadna bieda...kojila som maleho do 6m.teraz som 7m po porode a dajak sa nedavam do poriadku 😲.ked mate skusenost s dobrou dietou tak mi napiste

ivella
23. jún 2009

ahojte,tak mne jedine co zabralo bola 90dnovka a nebojte sa jej,pri tehu cukrovke som mmusela jest o moc menej ako pri tejto dietke 😀 😀
ja ju planujem aj popri kojeni,uplne v pohode,len nie tak moc prisne
a cim mate viac kil navyse,tym rychlejsie to ide dole,aj ked si nic nevazite-myslim jedlo.. 😅