Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

ivanulienka81
15. jún 2011

@andul18 lebo aj ja som

mne to chudnutie nejde.... chcem cvicit doma, neda sa, lebo ked zacnem, maly zacne automaticky po mne liezt, taha ma... vcera doobedu som sa drzala ako nikto, ale poobede som zbodla pizzu... ja sa musim nejako preprogramovat.... baby vam to ako ide? mate taku silnu volu?

bzucinka2
15. jún 2011

@ivanulienka81 neboj sa ani ja nemam vzdy pevnu volu, vcera som si dala cokoladu, ale aspon sa snazim, cvicim, ked ulozim deti, hoci v tomto teple to flakam, ale od septembra to zase rozbehnem zo zumbou a posilovnou 🙂

zuzik1983
15. jún 2011

@ivanulienka81 mne to ide katastrofalne,vaha sa takmer nehybe 😒 a o pevnej voli ani nehovorim...

bzucinka2
17. jún 2011

@zuzik1983 to pozname asi skoro vsetky ☹

bzucinka2
19. jún 2011

kde ste vsetky, priberate ci chudnete? 😀 ja radsej ani na vahu nestupam 🙂

ivanulienka81
19. jún 2011

@bzucinka2 ja stagnujem... ale dnes som sa kukala v zrkadle, az mi zle prislo 😝

andulla
19. jún 2011

ahojte som tu nová ako som pozerala témy, tak som našla tú Vašu a "potešilo ma, ž e nemám len ja ten problém" z kilami ísť dole. Po prvom synovi som do roka schudla 20 kg bez problémov a teraz nie a nie ísť s váhou dole ☹ rodila som pred rokom a podarilo sa mi len 10 kg schudnúť ☹ a to potrebujem dať ešte - 15 kg

andulla
19. jún 2011

ahojte som tu nová ako som pozerala témy, tak som našla tú Vašu a "potešilo ma, ž e nemám len ja ten problém" z kilami ísť dole. Po prvom synovi som do roka schudla 20 kg bez problémov a teraz nie a nie ísť s váhou dole ☹ rodila som pred rokom a podarilo sa mi len 10 kg schudnúť ☹ a to potrebujem dať ešte - 15 kg
😝

bzucinka2
20. jún 2011

@ivanulienka81 aj ja som zatial na tom tak isto ako minuly mesiac, to bude tym necvicenim v teple ☹, no ale radsej stagnovat ako priberat spat 🙂
@andulla vitaj medzi nami a neboj sa urcite sa ti podari nieco zhodit spolu s nami 🙂

andulla
20. jún 2011

ďakujem a som rada, že ste ma vzali medzi seba., verím, že to bude s Vami ľahšie 🙂

irsina83
20. jún 2011

baby mam dobru dietu, je to rozpis na 55 dni a papa sa 5x denne...ktora ho chcete tak mi poslite do IP mail. ja ho drzim od zaciatku maja a mam -9,8kg 😉 zatial... 😀

ivanulienka81
20. jún 2011

@andulla vitaj
@bzucinka2 ale tebe to ide celkom pekne dole...
@irsina83 tak to sa ti paradne zadarilo 😉

janicka
20. jún 2011

ahojte, tak sa pridavam uz aj ja. Pred 11 dnami som nastupila do porodnice s vahou 86 kg. Po porode som bola 6 dni v porodnici priserne opuchnuta... hlavne nohy... ale od lytok az po konceky prstov... ako slon... bolo to hrozne a myslela som si, ze to neprejde. Teraz som doma 6. den, uz som cela odpuchla a co sa tyka vahy, neviem kde sa to podelo, ale vaha ukazuje 72 kg. Moja vaha pred tehu bola 67 kg pri vyske 174 cm. Tak teda uvidime, ako to pojde dalej 🙂

janulabj
20. jún 2011

ahojte baby idem k vam...aj ked tua asi už ani nepatrim, ved som po porode už ako dlho a nie a nie zhodit.....no hanba 😝 ako vam to ide? date tipy? brucho mam ako v šiestom :D sa smejem ale to je skor na 😢 blee

bzucinka2
20. jún 2011

@irsina83 vsak nam ho mozes poslat, teda mne mozes, pozriem sa na to, hoci ja nechcem az tak rapidne chudnut 🙂
@janicka tak super, len sa tes, ze to ide tak pekne dole a nech sa t i to aj udrzi, ja som napriklad kojenim pribrala 3 kila ☹
@janulabj to nevadi ako si dlho poporode, ale ze ti to poporode ostalo a chces s tym nieco robit, tak pekne sup medzi nas 🙂 a s bruchom bojuje vacsina z nas ☹

@ivanulienka81 no teda nic moc to nie je ☹

andul18
20. jún 2011

@irsina83 ja ju chcem tiez skusit 😀 prosim, prosim o zaslanie 🙂

ivanulienka81
20. jún 2011

ahojte... tak ja som dnes nabehla do lekarne, isla som kupit gel na zubky malej a odniesla som si odtial aj jablcny ocot a caj na chudnutie 😝 tak uz si namyslam, ze uz som troch schudla 😀 😀 😀
@janicka vsak este sa netrap s chudnutim a venuj sa drobcovi 😉
@janulabj ja keby som vyzerala ako v 6. m tak som normalne kocka... mne nabehli po porode boky a zadok ☹

bzucinka2
20. jún 2011

tak baby pekne chudnite a nezabudnite, ze ked sa vratim, tak sa vazime, ja sa asi neodvazim postavit na vahu ale vy pekne makajte 🙂

angie267
20. jún 2011

caute baby tak co ako sa dari, v poslednej dobe akosi to tu zanedbavam, ale ja sa polepsim. 😵 Tak u mna nic v podstate nove, snazim sa ale ide to veeelmi pomaly, musim kuk do tabulky.

@janicka tak ty podla mna este nemas co riesit skor naopak, si kratko po porode a vseeeeetko je krasne uzivaj si naplno drobceka 🙂
@irsina83 ja by som si tiez rada pozrela tu dietu 😅
@andulla vitame ta medzi nami 😉

andulla
20. jún 2011

ďakujem kočky za prijatie medzi seba a verím, že spoločnými silami zvládneme poraziť tie kilečka naše pekné 🙂

andul18
21. jún 2011

Tak svadba uspesne za nami. Aj ked sa mi nepodarilo splnit prvotny ciel - schudnut do svadby urcity pocet kil, aj tak som rada, ze sa mi podarilo aspon par. Takze ciel presuvam do vianoc. Bola som prekvapena, ze sa mi na svadbe darilo drzat moje chutove bunky na uzde. Po 20:00 som uz nic nejedla, len pila. Ale teraz ma v chladnicke este stale strasia zakusky. Niektorym fakt nedokazem odolat, takze kazdy den nejaky zjem ☹ Ale vynechavam veceru (davam si len zeleninu - melon).

janicka
21. jún 2011

no ja vahu praveze neriesim... skor ma to trosku znepokojuje, lebo mam pocit, ze nemam cas sa ani najest... a to nie je dobre... chcem aby sa mi tvorilo dost mliecka a viem, ze potrebujem vyvazenu stravu... len nejako nestiham.... Niekedy mala spi, niekedy vobec... no proste ta vaha isla dolu asi kvoli tomu...

pami2
21. jún 2011

ahojte, chcem sa opytat kedy po cisarskom mozem zacat cvicit a ake cviky su povolene? viem, ze brucho nemam namahat aspon 2-3 mesiace, ale kalanetiku by som uz mohla? teraz som 5tt po porode...
nemate skusenosti co s ovisajucim bruchom po cisarskom?

abriela
21. jún 2011

@pami2 ja som sa na to pýtala lekára. Povedal mi, že môžem robiť pomaličky skoro všetko. Sama uvidíš čo môžeš a čo nie. Napr. ja som po 8 týždňoch som začala z brušákmi. Prvý deň pohoda, druhy ma už pri cvičení začalo bolieť pri reze. Prekvapujúco mi nevyhovuje ani plávanie. Je to asi individuálne.
Inak s cvičením počkaj min. do skončenia 600nedelia.

pami2
21. jún 2011

@abriela diki za odpoved, no jo asi pockam este tyzden kym zacnem, chcem zacat aspon s kalanetikou alebo pilates. inac rozmyslam aj nad stahujucimi nohavickami a nejakym dobrym kremom na brucho....nemas s tym nejake skusenosti?

sisulita
21. jún 2011

@irsina83 ahoj posles mi tu 55dnovu dietu?? aaa mozem aj ked kojim???pred tehu som mala60 pred porodom cez 80 potom uz som sa nevazila:D ale stale9 kil navyse mam.... dakujem

irsina83
21. jún 2011

@sisulita poslem len mi posli tvoj mail do ip

ivanulienka81
21. jún 2011

dievcata, prisla vam uz ta 55dnova dieta? ja to neviem otvorit a ked otvorim, tak subor je prazdny 😠

myreason
22. jún 2011

@irsina83 dakujem za poslanie,prišlo mi to 🙂

@ivanulienka81 mne to prišlo v pohode.

sisulita
22. jún 2011

@irsina83 dakujem🙂 a teda mozem v pohode pocas dojcenia tuto dietu??vody asi neobmedzene mnozstvo vsak?:D