Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

bzucinka2
31. aug 2011

@andul18 😀 dakujem 😀

isabella_fly
1. sep 2011

ahojte baby, sice uz miery neposielam ani nic, nemam na to cas, ale prakticky som dosiahla co som chcela no a teraz nedavno som si povedala, ze este take 2-3kg chcem dole, tak som zacala odznova po mesiacoch stagnacie, drzte sa, dufam, ze sa vam dari 😉

jarkap
1. sep 2011

@kattija Ahoj. Skúšala si to cvičenie s Tracy Anderson, oplatí sa investovať do dvd?

kattija
1. sep 2011

@jarkap ja nemam to dvd ☹

salonka9
1. sep 2011

Ja mám za sebou 2 perfektné dni - som na seba pyšná. Do svojho zošita chudnutia som si dala jednotku (pre motiváciu na dnes) 🙂

bzucinka2
1. sep 2011

tak baby nove tabulky su uz v albume, vacsine sa nam pomaly dari dosiahnut ciel a komu sa tento mesiac nedarilo nevadi, pokracujeme dalej 🙂

bzucinka2
1. sep 2011

tak my skalne, ak som dobre ratala kattija za 6 mesiacov -3 kg a -20cm, zuzik -2 kg a -9 cm a ja -2,5 kg a -14,5 cm 🙂tesim sa aj z tohto uspechu a teda zatial katka vyhrava tortuuuuuuuuuuuuuuuuu 🙂
mohli by ste byt take laskave a potom aj ostatne a ze by vyhrala niektora , ktora byva blizsie ako v Martine? 🙂

ivanulienka81
1. sep 2011

ahojte zeny, mne sa skor nedalo, ale stihla som pomerat este dnes.... za mesiac august mam dobre aj zle spravy... dobra je, ze som schudla, zla, ze len 1kg, dobra sprava, ze som si musela presit gombik na najoblubenejsich nohaviciach, lebo uz mi padali na pol zadku, zla sprava je, ze boky sa tento mesiac ani nepohli...

@bzucinka2 posielam do IP

zuzik1983
1. sep 2011

@bzucinka2 tak ja som zhodila najmenej, ale priznam sa tento tyzden som pre chudnutie nespravila nic 😒 ale proste som nevladala,som rada,ze som sa udrzala hore. malej idu stolicky, cez den stale mrnci a vnoci je kazdu chvilu hore,naposledy som pocitala a bola hore 17x za noc 😖.
inak na chudnutie mam uz posledny mesiac, potom zaciname pracovat na dalsom babatku 😉

bzucinka2
2. sep 2011

@zuzik1983 no skoda, ze nam takto vypadavate , ale samozrejme, ze drzim palceky aby sa vam vsetko podarilo do uspesneho konca dotiahnut 🙂
@ivanulienka81 ty sa nestazuj, si na tom super 🙂

salonka9
2. sep 2011

ja som včera opäť plávala - tentoraz sa mi podarilo 30 min. a žiadne prejedanie. Jupíí. Tak pevne verím, že o mesiac budú lepšie výsledky 🙂

bzucinka2
2. sep 2011

tak ja mam dnes za sebou hodinu bodyworku tak som spokojna 🙂

kattija
2. sep 2011

@bzucinka2 a ako sa ti to pacilo? na tomto cviceni som nikdy nebola co sa tam robi? ,a nehnevaj s tortou vies aj zeleninovu? :D
aj ked to ide pomaly som rada, ze idu vysledky vsetkym aspon nejake
mi sa v najblizsej dobe stahujeme takze si zamakam na upratovani a prerabani cas a sila na cvicenie asi nebude ☹
no aj tak hadam nieco este zhodim kym budem tehu 😀 ten moj ciel aspon :D mozem cakat

bzucinka2
3. sep 2011

@kattija cvicenie celkom dobre, len asi po 5 minutach nam vypadla elektrika, tak sme boli bez hudby a potme, dnes zatial svalovica ziadna, tak hadam ani nebude 🙂 je to take posilovacie cvicenie, super 🙂
a urobime az zeleninovu 😀
ked budes tehu tak na zaciatku schudnes ako ja 6 kg🙂

bebaa
3. sep 2011

48 den -6kg asi od 30-teho dna som prestala dodrziavat presny rozpis....ale jem pat krat denne, veci z inych dni, niekto mi vymenil dieta a z kludneho sa stalo dieta co vyzaduje pozornost, stale nieco, lozi, stavia sa....
sem tam kuknem co mam v ten den jest, uvarim a mam aj na druhy den.
myslim ze hlavne je naucit sa jest podla rozpisu...naucit sa navyky a potom to uz pojde...tesim sa.

bebaa
3. sep 2011

baby, ktorym som poslala rozpis ako ste na tom???? este som vam k tej dietke chcela napisat ze treba aj cvicit, ja kazdy den na orbitreku 20-30 min...

kattija
3. sep 2011

@bzucinka2 bodaj by to tak aj u mna bolo :D

ivanulienka81
3. sep 2011

ja som zistila, ze mne sa staci len trocha kontrolovat a nejest sladkosti a idu kg pomaly dole... nejdem sa teda trapit s nejakou dietou...

salonka9
3. sep 2011

U mňa včerajší deň na jedničku. Nedržím žiadnu diétu. Snažím sa jesť pravidelne a neprežierať sa a samozrejme stop sladkostiam. Včera som si dala na druhú večeru rajčiny. 🙂. Ja každý druhý deň plávam 30 min. vkuse. Dnes je ten druhý deň. Tak za cca 2 hodky šup šup do bazéna. Som na seba konečne hrdá - po augustovom prejedaní konečne sa normálne stravujem. Som sa normálne hanbila poslať svoju plusovú váhu aj som rozmýšlala, či pošlem.No ale vyzerá to, že to zahanbenie ma konečne naštartovalo.

bzucinka2
3. sep 2011

@bebaa ja som si to pozrela, obcas nieco popozeram, ale nedrzim sa zatial toho, akosi teraz v lete na to nemam naladu a chut ale hlavne mne je vela jest 5x denne 🙂
@salonka9 tak to je super, neboj sa, nikto sa ti nebude smiat, aj aj som mala po dovolenke plusovu vahu a o to viac sa teraz snazim, sladkosti len vynimocne a pecivo tiez malo 🙂

bebaa
3. sep 2011

@bzucinka2 jest pat krat denne je lepsie ako dva krat.telo si na to zvykne, prestane robit tukove zasoby a tak chudnes....

ivanulienka81
3. sep 2011

@salonka9 no mne take male zahanbenie tiez pomohlo... este raz diky @kattija 😀 To plavanie mas super, u mna je ten problem, ze ja nemam kedy chodit cvicit, tak len doma ked mam cas ☹

bzucinka2
3. sep 2011

@bebaa ja viem, ale o 8 ranajkujem, 12 obed , 16 vecera, uz jest kazde 2 hodiny by bolo vela 😝

salonka9
4. sep 2011

Včerajšok OK. Žiadne prejedanie. Aj som plávala - síce len 25 min., bo sa najmenší zobudil. Včera ma chytila mlsná okolo 18:00 hod - tak som zjedla 3 gumových medvedíkov. A - konečne cítim hlad.
Nebojte sa - nehladujem. Žalúdok sa ohlási a ja sa idem slušne najesť. Ja jem v 4-hodinových intervaloch a aj môj žalúdok ja nastavený na 4-hodinovky. Tak mi to vychádza 4 x denne. (8:00, 12:00, 16:00, 20:00). Spať chodím poväčšinou okolo 22:00 hod.
Predtým som 100 percentne dodržiavala bodovú diétu - čo som videla, to som zbodla - v podstate som jedla vkuse celý deň. Tak niečo také ako zaškvŕkanie v žalúdku som nepoznala. 😝
A váha ide pomaly, ale iste dole.

salonka9
5. sep 2011

nedeľa - super. Som na dobrej ceste.Už len, aby som sa nevrátila k svojmu zlozvyku. Veď nie nadarmo sa hovorí, že zvyk je železná košela.

salonka9
5. sep 2011

Tak už mám za sebou aj 30 min. plávanie. Vyliezla som z bazéna a za 10 min. lejak.

bzucinka2
5. sep 2011

@salonka9 super, sikulka, ja mam za sebou hodinovu makacku bodyworku 🙂

salonka9
5. sep 2011

@bzucinka2 tak to je sila - nia ako moje plávanie. Ale plávanie ma zase baví a tým, že máme bazén na dvore, tak je to pre mňa ideálne. (7,2m x 4m). Ale hlavné je, že sa hýbeme - no nie 🙂

rosienka
5. sep 2011

caute, nemate niektora skusenost s chudnutim pocas dojcenia? chcela by som zhodit asi 10 - 12kg, ale bojim sa dietovat a tym ohrozit zdravie malej, kedze este ju dojcim. codim sice tak 2x tyzdenne do fitka, ale velmi sa vaha nehybe 😖

isabella_fly
6. sep 2011

@rosienka zdrava strava, dostatok vitaminov, vela tekutin... ja som chudla pocas dojcenia a nic mi nebranilo schudnut aj viac ako ty pises a stale dojcim 😉