Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

andul18
7. aug 2011

@bzucinka2 tyzden bez PC mi vobec neprospel ☹ Rychlo posielam miery, kym sa to nepokazi - vaha 75, prsia 95, brucho 85, boky 105, stehno 60...... snad som nic nezabudla.
Dostala som poukaz do "studia krasy", takze budem tento mesiac chodit na nejaky pristroj, ktory by mi mal pomoc odburat tuk na bokoch a stehnach. Nic blizsie neviem, tak ked budem mat "prve lezanie" za sebou, napisem viac.......

andul18
7. aug 2011

Tak kocky, mne vyslo, ze mam 18 kg naviac !!!!!! Pravda, vie byt poriadne kruta.........Tak to v zivote nedam dole, aj keby som hladovala cely rok...... tych "par kil" co som si dala za ciel, vyznieva ako vtip...... Zacinam mat poriadnu depresiu ☹ Dat dole 18 kg by bola robota na dva roky...... Idem si lognut z puru, nech masnota je prec.....

kattija
7. aug 2011

@andul18 sa tu peckujem na tebe 🙂

salonka9
7. aug 2011

ahojte aj u mňa jedenie - žiadna sláva - furt niečo pozopkávam, ale aspoň každý druhý deň cvičím - plávam 30 minutovky vkuse.Akurát sa mi tu prostredný synátopr jeduje, že mu mamka (teda ja) zjedla misku gumových medvedíkov. Kedy si konečne tá moja hlava uvedomí, že si škodí.Takto sa furt precpávať......... 😝

bzucinka2
7. aug 2011

@andul18 super, zapisala som si to , potom prehodim aj vo fotkach 🙂
neboj sa zacneme s malom a potom sa uvidi 🙂 ale 18 ti isto netreba dolezite je ako sa budes potom citit 🙂
@salonka9 obcas ulietnem aj ja neboj sa, teraz som zjedla 2 kupelne oplatky, fuj 😝

ivanulienka81
7. aug 2011

ahojte
@jarkap ja tiez flakam, okrem tej chutnej kukuricky tlacim pistacie 😝 a prave som dorazila mega broskynu, az mi je zle a o cviceni ani nehovorim, proste flakacka, akoby som ani nesnazila sa chudnut
@andul18 tak potom daj vediet co za procedury to su

mne vobec ten emulips nepomaha, uplne fiasko .... normalne som sa naprogramovala, ze mozem jest hocico a hocikedy, vsak uzivam emulips a dnes som nan uplne zabudla

jarkap
7. aug 2011

@ivanulienka81 ale veď ty už nemusíš zhadzovať, ja mám toho ešte veľmi veľa. Minule sa ma jedna známa spýtala, že kedy rodím! Bolo to riadne zákerné.

mango
7. aug 2011

Ahojte, na chudnutie myslim, odkedy som porodila nasu druhu dcerku... najhorsie je, ked stretnem znamych s ktorymi som sa roky nevidela (ale uz aj tych ktorych vidim tak raz za dva tyzdne) a sice mi nikto nic nepove, ale pohlady su velavravne. Ked tak rozmyslam, tak by som na znizovanie hmotnosti myslela menej, keby som sa s "mlcanlivou reakciou" nestretavala tak casto... Manzel na mna netlaci, nic mi nevycita... ved tiez nie je najstihlejsi. Vela krat som sa snazila drzat dietu a cely den som mala v hlave co smiem a co nesmiem jest, ale vecer resp. v noci som takmer vzdy zlyhala. Vzdy som si povedala: "Ved o nic nejde, dam si iba jeden kusok... hmmm, dam si este trosku, ved to nie je vela"
Lenze ked som stale menej veci na seba obliekla, musela som si zacat kupovat nove vacsie veci a videla som sa v zrkadle v kabinke... ufff. Ked sa obleciem doma, tak sa ani nemam chut na seba pozriet...
Najhorsie je zacat a vydrzat aspon nej. cas, aby sa aspon nej. vysledky objavili... lenze aky dlhy ma byt "ten cas"???
Uz mam pocit, ze to vobec nezvladam a uz ani neviem, akym smerom sa vybrat, aby to malo ten spravny efekt... Obcas si vravim, ze by mal byt niekto, kto by nado mnou drzal varovny palec a snazil sa ma povzbudit.
Mozem sa prosim k vam pridat? Mozte mi pomoct nakopnut moje chudnutie k vytuzenej stihlejsej postave?
Mate nej. tipy, ako chudnete? Rozmyslam o asi 50-ty pokus o 90 dnovu dietu alebo o delenej strave plus cvicenie... viem, ze samotny trening nestaci...

civediamo
7. aug 2011

ahojte kočky nemala by niektora chut chodit cvičit,ale z NITRY,,,ja som už zufala na mna sa viac nalepilo po porode ako počas tehu..len sa neviem prinutit chodit cvičit sama,potrebujem nejaku spriaznenu dušičku,s ktorou by sme chodili vypotiť tie zbytočne špeky🙂))možte napisať aj poštu budem rada,j.

jarkap
8. aug 2011

@mango Ja som na tom presne ako ty, nemám vôbec pevnú vôľu a asi každý pondelok budem začínať od nuly.

kattija
8. aug 2011

@mango vitaj medzi nami, okrem cvicenia a zmeny stravy hlavne pitny rezim! na zaciatok staci ked obmedzis sladkosti a pecivo a za dva tyzdne uvidis zmeny to ti slubujem! 😉

mango
8. aug 2011

Tak baby, ide sa obmedzovat 😉
@kattija velmi sa tesim co tu napisem tak cca o 2 tyzdne, budem sa snazit 😵
Ako casto chodite cvicit? Chodim momentalne na salsu raz tyzdenne a na zumbu ako mi vychadza. Dufam, ze 3 krat do tyzdna by mohlo stacit... Skor rozmyslam, ci je lepsie zaradit alebo obmienat zumbu s posilkou.
Sledujete relaciu jste to co jite? V nej raz rozpravlai, ze pre kazdeho cloveka je na chudnutie vhodna ina aktivita... zavisi to od tepovej frekvencii srdca pocas zataze (treningu). Ale tep som si este ani raz nemerala 😀

ivanulienka81
9. aug 2011

caute zeny, ja som si asi dodrbala zaludok, je mi na sablu, emulips som vysadila 🙄

kattija
9. aug 2011

@ivanulienka81 ja sa ti vobec cudujem ze si si to kupila ☹

mango
9. aug 2011

@bzucinka2 citam, ze niekde davate nej. fotky? aj sa meriate? Fotky vahu a miery poslat tebe? 😉

jarkap
9. aug 2011

@ivanulienka81 pár kg plus je menšie zlo ako si pokašľať žalúdok

bzucinka2
9. aug 2011

@jarkap tak taka otazka potesi 😝
@mango vitaj medzi nami a neboj sa spolu urcite aspom nieco zide, no necakaj zazraky do tyzdna 🙂
ano mne mozes poslat vahu a miery a vsuniem ta do tabulky 🙂
@ivanulienka81 presne tak, sa cudujem, ze si sa dala nahovorit, ale mozno vydrzat a zaberie to ☹

ka.jo.
9. aug 2011

ahojte, hlásim sa - trochu nesmelo 🙂 ale nie - no vrátila som sa po dvoch týždňoch od sestry mojej dvojičky (bola som tam "na prázdninách") na začiatku sme si spolu prežili brušnú chrípku - to som sa za deň zbavila 1,5 kg (64 kg), no ale tie dobrôtky čo sme tam neustále papali ... 😅 tak hlásim 65,5 kg. 😨 😖

kattija
9. aug 2011

@bzucinka2 mam otazocku mohol by sa dat obrazok z tabulky prec alebo len nejak nabok? strasne zle vidno tie udaje 🙂

bzucinka2
10. aug 2011

@ka.jo. tak si naspat co si schudla z chripky, to by si nabrala aj tak spat, lebo to si bola akurat dobre dehydratovana 🙂

@kattija jasne mozem ho dat prec, nie je problem 🙂

zhadvigova
10. aug 2011

ahojte. mňa trápi rovnaký problém ako vás. mám už síce dva roky po porode, ale ešte pred otehotnením som prestala fajčiť a brala som aj hormóny. takže som teda riadne pribrala. Potreebovala by som zhodiť ešte nejakých 15 kíl. Pol roka pravidelne cvičím taaebo a už som dala dole 7, ale ide to pomaly, na rade okrem cvičenia je aj zmena stravovania. takže z relácie jste to co jíte obkukávam recepty a snažím sa jesť kazde tri hodky a zapisujem si čo jem. Uvítala by som nejaké receptíky na zdravé a lahké jedlá.

ka.jo.
11. aug 2011

@bzucinka2 no asi tak, veď človek taký vyprázdnený nedokáže byť dlho 🙂
ale mne stále skáče tá váha - dnes 65 a včera o pol kila viac.

kattija
11. aug 2011

@ka.jo. a vazis sa vzdy rano? treba vzdy ten isty cas :D

bzucinka2
11. aug 2011

@ka.jo. presne ako pise kattiaja, treba sa vazit rovnako, ja sa vazim vzdy rano, lebo cez den som tazsia 😝
a inak baby aj vy ste na tom tak, ze rano mate mensi pas ako poobede? 😝

ka.jo.
11. aug 2011

@kattija
@bzucinka2 ja sa vždy vážim ráno .

ivanulienka81
11. aug 2011

@bzucinka2 samozrejme, ze aj ja som rano lahsia aj mensi pas... cez den ked sa nafutrujem, tak to potom aj na vahe aj na metre vidno 😀
ja tiez vazim priblizne v tom istom case doobedu, hodinu po jedle...

baby, ja pauzujem, nechudnem, nechce sa mi, tak len udrziavam hmotnost 😅

ivanulienka81
11. aug 2011

@bzucinka2 a ja teda ani neviem ci spravne meriam, teda neviem ci meriam na spravnych miestach, tak meriam tam kde som najhrubsia 😀

bzucinka2
11. aug 2011

@ivanulienka81 ja meriam cez pupok a na nohe mam take znamienko , tak vzdy tam 🙂 a boky kde sa mi zda najviac 🙂
ja sa vazim hned rano ako vstanem 🙂

zuzik1983
12. aug 2011

ja sa tiez vazim hned ako rano vstanem, pas by sa mal meriat v najuzsom bode a boky v tom najsirsom, teda aspon nam tak hovorili na skole(som krajcirka 🙂 )
a tiez nejako stagnujem s vahou , volaka som v poslednej dobe bez nalady a nic sa mi nechce

bzucinka2
12. aug 2011

@zuzik1983 no s tym pasom je to mozno pravda, ale ja sa meriam cez pupok, lebo to brucho chcem zhodit 🙂