Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

jarkap
3. nov 2011

@bzucinka2 to zase nie, vykŕmiť sa nechcem, len nebudem cvičiť a zmením kuchyňu. Jedálniček musím síce zmeniť, ale dodržiavať hlavné zásady + stále žiadna múka ani cukor bude platiť stále a to je tu oveľa jednoduchšie. Myslela som to tak že vynechám cvičenie, ale pravda je taká, že sa mi už spánok zunoval. Dnes sme boli s veľkom v detskom centre a behala som tam riadne inak by som ju stratila, tak možno to udržím. Nechám sa prekvapiť.

bzucinka2
3. nov 2011

@jarkap urcite bude vsetk v pohode neboj a ak by si aj kilo pribrala, to ty rychlo zhodis 😉

jarkap
6. nov 2011

ahojte. keď mám more času tak sem nikto nechodí?

froschka
6. nov 2011

@lucka1987 ja som na tom podobne ako ty vyska 164 cm a povodna vaha bola 55-57kil , k porodu som vazila 75kil, po porode 66kil mi ostalo 3 mesiace, a teraz som za dva mesiace dala dolu 6 kil, cize mam uz 59,7 kila.
Cvicim kazdy den 40-60 min doma. jedlo som obmadzila tak ze vecer o 17tej sa najem posledny krat a to mussli s jogurtom Planujem zhodit este 5-7 kil, chcem mat pevne telo bez tuku..
podla mna zumba je oki ale na aktivne schudnutie je vhodne 4x do tyzdna 40-60 min cvicenia a 2x do tyzdne aerobne aktivity....ako bicykel, stacionar, veslovanie, behanie...Myslim si ze 2x do tyzdna je malo

lucka1987
8. nov 2011

@froschka ved jasne k tej zumbe musim pridat aj nieco ine.. na jar to budud korcule.... no teraz lemn nejake domace cviky alebo aj zumbovat budem doma kazdy den... a bude.. sak manzel beha na kamoione .. tak nebyva doma tak som sama a nema sa kto smiat na mojej tanecnej zostave 😀 😀 😀
uz so,m bola vcera 1 krat na tej Z. uuha, po 14 mesiacoch nejaky pohyb.. a k tomu cely en som u svokry pobehovala a upratovaloa. no tak az tak mi bolo lepsie po takom pohybani sa 😉 dufam ze s tym nebudem mat problem a pojdu kila tak rychlo dolu ako tebe 😉 a vecer od 18 tej nejem.. asi to presunem na 17 😀

moncikyta
9. nov 2011

ahoj no ako ti to ide? si nejako pokrocila ci ani nie?

ivanulienka81
14. nov 2011

ahojte dievcata.... ako sa vam dari? makate? ja sa cez den celkom drzim, ale vecer ma chytaju chute ako vzdy 🙄

kakanika
15. nov 2011

ahojte maminky!
dlho som sem nezavitala a musim sa priznat ze sa riadne hanbim :( mali sme hody,a mimo hodov som este 3x absolvovala obed pecenu kacicu,knedla,kapusta k tomu zakusky,cokolada....no strasne.dobre som sa vyzrala.pribrala som 4kila.a tak som sa na seba nahnevala aka som nenazrana,ze s tym nieco musim robit.u nas sa 2x do tyzdna cvici zumba,ale akosi v takom case ze nemozem niekedy ist a tak cvicim troska doma. vecer a hlavne v nooci ked sa ucim ma chytaju strasne chute na sladke....poradte ako tomu odolat??hryzkat mrkvu jak zajac ma veru nebavi. rozmyslam ze sa dam zase na delenu stravu,ale neviem sa nejako k nej odhodlat ☹

ivanulienka81
15. nov 2011

@kakanika kazdy ma narok sem tam povolit.... ja som uz vo faze, ze sa do konca roka na to vykaslem a nanovo zacnem od noveho roka...

yanka86
16. nov 2011

@mischelle ahoj michelle/ja mam tiez problemy zo stitnou zlazou...do porodu mam este 5 tyzdnov..vahou som na tom ako ty,,stale som mala tych 70kg a nemohla to zhodit...po porode a po kojeni tiez idem chudnut ako diva....neviem sice kolko naberem az do porodu ,ale uz teraz som zufala...zatial mam 80kg...joj bude tazko,,potom ma poinformuj ako ti to ide..

miskadusko
18. nov 2011

čaute, chcela by som sa pridať ku vám, som štyri mesiace po pôrode a už týžden čítam a čítam o delenej strave, tak som sa rozhodla že od pondelka začnem. neviem ako dlho mi to vyddrží, no ale ked neskúsim neviem,že? 😀 raz som ju už ddržala ale bolo mi z toho strašne zle, stále som rozmýšlala nad jedlom tak uvidíme ako to bude teraz... snád lepšie,už som si toho aj viac naštudovala tak idem do toho... je tu niekto kto sa tomu venuje, keby som mala nejaké otázky ohladne kombinovania??? 😉

kattija
21. nov 2011

caute babizne my sme sa akurat vratili z Tatier a poviem Vam ze som si dopriala vsetko jedlo co mi dali na stol 🙂 asi tiez dam chvilku oddych telicku a budem uz len relaxovat do Vianoc a po Silvestri sa zase pustim do toho, vy ste na tom ako?

lucka1987
21. nov 2011

ahojte. no tak som tu zas... zatial ani kilo neni dolu.... tu zmbu cvicim podstivo 2 krat za tyzden po 1 hodine... a + doma 1 krat za tyzden 1 hodinu. ale tento tyzden mm nie je doma takze idem kazdy den cvicit.. mam ju doma nahratu.

chcem sa spytat.... kupila som si v lekarni tabletky, ktore maju pomahat pri chudnuti.. nic drahe a viem ze s nimi neschidnem... je to len tabletka s obsahom chromu, zeleneho caju a l-karnitinu a betakarotenu, 60 tbl za 4 eura.... a k tomu pijem caj zeleny spolu s L-karnitinom. mate skusenosti aj s nejakymi tabletkami ( som proti nejakym "zazracnym" chudnucim pirulkam) ale nejake vyzivove doplnky mozu dopomct nie?

bzucinka2
22. nov 2011

@kattija jaj baby nezurte ma, mne sa vaha nehybe uz vobec, ale aspon stoji ,cm tiez nic, cvicit cvicim 3x za tyzden, to si necham a inak neviem uz ako si pomoct a este aj vy tu pisete, ze sa idete na to kaslat ☹ no to ma teda nenamotivovalo ☹

lucka1987
22. nov 2011

@bzucinka2 teda ja sa nato kaslat nejdem.. juna bud roku mam predsavzatie zhodit min 5 kil... co mylsim ze nie je moc prehnany narok po porode mi ostalo 10 kil... no tak hadam to pojde dolu. zatial na vahe a v cm nejde nic dolu, nech robim co robim... ale psychicky sa citim lepsie

bzucinka2
22. nov 2011

@lucka1987 tak 5 to zhodis a tyvh dalsich 5 ide tazko, resp mi nejde vobec ☹

lucka1987
22. nov 2011

@bzucinka2 uf.. a ako dlho ôchudnes" teda cvicis a tak... aj drzis dietu? ja som neni moc za diety.. akuratne nejem sladke a tucne maso, biele pecivo, a mukou zahustene omacky... a nejem take velke mnozstva ake som jedla predtym... ale napr dnes si pochutnam na ryzovom chlebiku poloacanom v bielom jogurte... lebo uz mam strasnu chut na sladke... a tiez ked sme boli na oslave cez vikend som si dala mini porciu pecnej husy(neuveritelne dobra) a jeden puncovy kolac 😀 ale inak som uz tyzden na zeleninovych polievkach nezahustenych....
a ako cvicis? ja som prave docvicila doma red telkou 60 min zumby... ale nie je to tak kvalitne cvicenie ako ked idem k nam do fitnesu kde to precvicuje kamoska a mam tam viac miesta

ka.jo.
22. nov 2011

Ahojte, ja tomu síce moc "nedávam" - cvičenie - teda nič moc, ale tento mesiac zatiaľ 0,5 kg dole - a do konca to bude hádam aj viac. Fúúú teraz musím sedávať pri počítači - kôli práci - tak budem potrebovať spevniť stehná ale inak som spokojná, na brucho cvičím - ale dalo by sa aj viac 🙂
tak z tých predpôrodných 82,5 mám teraz 62,8.

bzucinka2
23. nov 2011

@lucka1987 no chudla som od januara, do maja som chodila 2x posilnovna a 2x zumba, potom prestavka zo zdravotnych dovodov a od septembra 3x bodywork, diety nedrzim, lebo tie maju jojo efekt vzdy aj 90 dnovka ma jojo efekt, tak som len vylucila sladke, teda minimalizovala som ho a asi 1-2x do mesiaca si dam, muku som tiez minimalizovala, zredukovala na najmenej ako sa mi popri vareni doma da, zmensila som porcie, na ranajky davam vacsinou ovocie, pripadne jogurt, na veceru mliecne a snazim sa nejest po 17,00, ak sa mi podari, zislo mi 5 kil a 10 cm v pase, ale zase tym ze naberam svalovu hmotu, tak aj preto mi ide vaha uz zle dole 🙂 ale telo mam omnoho pevnejsie a netraslave, zadok uz je pekne pevny, brusko este ale ma co robit 🙂

@ka.jo. super si dobra, ja som na vahe nepohla asi deko hadam ☹

lucka1987
23. nov 2011

@bzucinka2 jeeeej tak to potom pekne... ja by som chcela najskor schudnut a az potom svaolva hmota... u nas fitnesko priam otvorili (byvm vo vacsej dedine) talze zatial 2 X zumbra + to co cvicim doma.. a od jary idem na korcule

bzucinka2
23. nov 2011

@lucka1987 no parada, mna samu doma nebavi, ale zase ja mam aj muza doma, tak aj tym to je, keby som sama s detmi, tak sa mi da aj doma 🙂

lucka1987
23. nov 2011

@bzucinka2 ani mna to nebavi, no snazim sa prekonat 😀 no ja mam muza na kamione takze som sama a casuuu maaaam. a drobca mam este malinkateho takze dam spinkat cez den alebo do lehatka aby sa na mna kukal a smial a ja si mozem pocvicit 😉 😀
uvidime dokedy mi vydrzi ten elan 😝

skolara
23. nov 2011

@bzucinka2 bzuci pridaj ma do tabulky 😀 😀 idem ja na to.
Inak ahojte kocky som 4 mesiace po porode a vaha 66 kg 😝 😝. Pribrala som 20 kg v tehu ani neviem z coho lebo som cele tehu zila na melone a redkvickach 😀 😀 ale to bude asi genetika.
Moje zvycajna vaha je tak 58 kg ale tak uz ked som sa dala na cvicenie mohlo by to byt aj 56 kg.
Ciiiize potrebujem zhodit do leta 10 kg. Som nenarocna teda co? 😅
Bzuci mieri ti poslem v ipcku. ok aby si ma prosim pekne mohla pridat.
A ty co tu este robis vsak uz si chuda ako palicka. 😠

skolara
23. nov 2011

@lucka1987 ja od dnes zacinam pilatesa lebo na to svoje brucho sa nemozem pozerat. 😠
a ty aky mas vahovy ciel ?

cukroska
23. nov 2011

@mischelle tak aj mna to veľmi zaujíma,pretože môj má 2.5.r. a váha ako po pôrode!!! ☹

cukroska
23. nov 2011

@mory jéj a to si ako k tomu prepracovala...hmmm...a ja nič už 2.5.r.

bzucinka2
23. nov 2011

@skolara 😀 😀 😀 tak to este nie som , keby som bola, tak vas iba podporujem, ale kedze stale nie a nie zhodit poslednych 5 kg tak makam dalej, ale tak tie posledne lezu tazko a mam pocit, ze uz ani nezlezu ☹ oki pridam ta ked budem upravovat tabulku 🙂 a neboj, to zhodis, ved si len 4 mesiace po porode, nechci zazraky 🙂a uz nekojis?

lucka1987
23. nov 2011

@skolara ja mam vahovy ciel 55-57 moja povodna vaha teda . takze uvidime co s tym urobime... mam strasne miery... teda konretne okolo pupku som si merala a mam 97,5 cm... comu sama nemozem uverit...
baby obvod pasu sa mera tak aby siel krajcirsky meter priamo cez pupok?? lebo mne sa za moj pas ze 97,5 fakt akosi vela 😀 aj stehna mam hrube ze cca 60 cm horna najtucnejsia cast stehna... no nic moc teda

lucka1987
23. nov 2011

prva foto bola foten apred mojim prvym tehotenstvom pred 15 mesiacmi - 53 kg... tu druhu foto som odfotila pred minutkou 😕

skolara
23. nov 2011

@bzucinka2 ja kojim ale schudnut chcem tak ze nejem sladkosti a zdrava strava.Malej nic co zjem nevadi tak mozem kombinovat zeleninu do zblaznenia 😀
@lucka1987 to jak keby som seba videla presneeeee 🙄 no neboj schudneme a budeme kocky