Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

emfi
31. júl 2008

Ahojky, tak predsa nie som sama, kto má takýto problém. Niektoré kojením chudnú a ja mám pociť, že som opačný prípad. Pred tehu som mala 60 kg, pribrala som cca 20 kg a teraz mám 69kg. Zostalo mi brucho, ale aj boky. Začala som trošku doma cvičiť,ale nie vždy mi to vydá, malá ma dosť zamestnáva.

hubka
3. aug 2008

Emfi, ale ty uz mas dve deti....ale vazne, kazdym porodom sa ta panva aboky rozsiria....ved do dalsieho porodu treba este nieco zhodit.....takze cica nezrat????ale ked kojim.... 😀

zuzana8
22. okt 2008

ahojte baby, chcela by som sa spýtať, či mi viete povedať ako je to schudnutím po pôrode - ja som 3 týždne po cisárskom, pred otehotnením som mala 50, pre pôrodom 68, po pôrode 60. A tých 60kg sa na mne stále drží..myslela som, že kojením to bude samo odchádzať ale nič...myslíte, že sa to chudnutie časom pustí samo??aké máte skúsenosti?

kukulik30
22. okt 2008

zuzi ahoj...u kazdeho to je individualne, niekto dojcenim neschudne a niekto schudne, ja napr, som schudla tak do 5 mesiacov , neostalo mi sice vela, nejakych 7 kg, v porodnici som nechala 8 kg, ale slo to pomali dole a mala som dokonca menej ako pred porodom o nejake 3 kg ....avsak, hned ako som prestala dojcit, tie kilecka vyskocili naspat a teraz sa v podstate drzim +- 1kg na svojej povodnej vahe 53- 54kg.....neboj chce to cas a ak sa ti bude chciet a budes sa citit po porode fit, mozes pomalicky zacat aj cvicit...to tiez pomaha 😉 drzim palce

kukulik30
22. okt 2008

ale pomali s tym cvicenim, pty si po cisarskom,tak opatrne, najlepsie, ked uz bude vsetko zahojene 🙂

zuzana8
23. okt 2008

kukulik, ďakujem že si napísala, ja dúfam, že sa to časom rozbehne a kilečká pôjdu dole.. 😀 musím byť trpezlivá, jesť musím, lebo potom nemám mlieko, takže nediétujem, iba som prestala jesť sladké, lebo malá sa vyhádzala...pa

barbiek
13. nov 2008

ahojte maminky ja sa pridavam k vam do temy 🙂 ,ja mam stale 9kg navyse od porodu a to uz budem pomaly 3mesiace po porode,zacala som chodit na aerobik ale vyhybam sa skakaniu ked kojim a nemoze sa drzat ziadna dietka popri kojeni?

dudinka21
13. nov 2008

ahojte ja som mala pred tehotenstvom 57 pribrala som 14 kilov a 6 týždnov po porode som bola na tom istom teraz už mám 5 mesiacov po a vážim 50 a chcem pribrať no nedá sa. a schudla som len tým, že malému sa musím venovať 24 hodín denne som na neho sama manžel skoro stále v práci a skoro stále sme na prechádzke... a vždy ked už nevladzem ale to je málokedy sipoviem, ked bude drobec vacsi a nebude stále plakať a začne dobre spinkať nebudem mať problém s váhou a budeme si užívať,,, ale myslím, ze vela záleži od génov ja mám postavu po ocinovi a ten je tiež také drievko.. 🙂

lucillienka
16. dec 2008

no kočky, trošku som sa skludnila ako to tu čítam....lebo som mala takú depku, pred tehotenstvom som mala 63, pred pôrodom - klasickým 93 a teraz 2 mesiace po pôrode stále brutálnych 80 kg !!!!!!!!!!!!!!!! až mi je do revu keď si prechádzam moje staré krásne oblečenie do ktorého sa ani po lýtka neoblečiem.....
a manžel mi furt hovorí aby som ešte necvičila kým čisto kojím kvôli tej kyseline mliečnej, tak jediné čo robím sú hodinové prechádzky každý deň s krpcom v kočíku.....a veru prvá prechádzka bola dobrá svalovica potom, teraz je to už lepšie po týždni čo chodím....ale najhoršie je to, že z tej depresie si každý den dám na nervy nejakú sladkosť a potom zúrim na seba...no proste klasika, zle zle zle....ale po sviatkoch sa chystám zaútočiť na tú chemickú nechutnú zeleninku....niekto tu písal o 90 dnovej diéte...no neviem, keď je ovocný den môžeme len jablko a hrušky....teraz v zime toho moc nie je lebo exotiku nemôžem...a tiež tie vodové dni asi nehrozie kým sa dojčí....tak aj máte niekto nejaký dobrý tip na diétku a cvičenie dajte vedieť.....aké cvičenie je vhodné kým musím dávať pozor na mliečko......

majacska
17. dec 2008

juvillienka sice som uz starsia, ale ti poviem, len tu 90 dnovu dietu nezacni! Kamaratka moja to robila uz dvakrat, sice schudla, a teraz je dvakkrat silnejsia ako predtym, a pritom je menej. Nerob ziadne drasticke diety, zbytocne by si sa trapila. Po kojeni potom schudnes, ja som bola po obidvoch detoch stihlejsia ako predtym. Staci ti vynechat veceru, len si das nieco lahke, jogurt, ovocie (jablko, a pod.). A ked mas chut na sladke, daj si horku cokoladku, alebo musli tycinku. Od tych nepriberies. A mozes cvicit kalanetiku, neviem ci poznas tie cviky, su trosku tazsie, ale s malzmi pohybmi, ziadne skakanie. Tak drzim palce, a tvoja postava sa vrati, ked na to stale nebudes mysliet, je to aj o psychike. 🙂

sylverka
19. dec 2008

ahojte ja som mala tiež depku po porode to bolo s kilami v pohode to čo som nabrala to som tam nechala ale akosi potom som začala priberať začala som teda na spinningu cvičit a držať 90 dnovku ktorú som si prispôsobila podľa seba ono sa to da aj počas kojenia ja som kojila rok ak bolo ovocie a zelenina tak som jedla to ak škroby tak škroby trošku mi sice robil problem vodný den ale ten je len raz do mesiaca a schudla som okolo 13 kg nie je to moc ale poteší

slaviq81
20. dec 2008

Cez tehu som pribrala cca 15 kil, mesiac po porode som uz mala povodnu vahu. Vecer sa neviem dojest ale vaha ukazuje stale menej a menej. ☹ ☹

nelinka79
27. dec 2008

ahojte .. ako vidim nie som sama ktora chce nieco spravit s kilami ktoré ostali po porode naviac.. ja som kojila len necele dva mesiace a tak uz mozem v podstate jest všetko. cez tehu som pribrala 23 kg a v nemocnici ostalo tak 18 ale ked som sa teraz postavila na vahu tak rucicka ukazala ze idem smerom hore tak musim zacat trosku diétit. dnes som si nakupila vela zeleniny a ovocia tak som zvedava ako sa bude darit..

tweetinkapp
27. dec 2008

ja som tiez hotova z tych kil. uz ma nebavi ani nakupovanie, ked som s hrozou zistila, ze z povodnej velkosti 38 som v obchode nezapla nohavice cisla 40. Kedze kojim, tak velmi cvicit nemozem, tak neviem, co s tym. Ale odkedy som doma z porodnice, tak som neschudla este ani kilo a buduci rok ma caka svadba, tak by som chcela vyzerat ako pred tehu, lebo ani vtedy to az taka velka slava nebola. §Asi mi nikto neporadi ako sa to da, co? Lebo to by ste asi neboli v tejto teme.

nelinka79
drzim palce, nech sa podari. asi by som tiez zvolila takuto cestu, keby som uz nekojila

sylverka
28. dec 2008

ako som povedala ja som kojila držala 90 dňovku samozrejmi som si ju podla kojenia prispôsobila a tiež som chodila na spinning výsledok 15kg dole ešte to nie je ok ale už sa k tomu bližim teda dufam 🙂

larisska
29. dec 2008

ja som kojila 9 mesiacov za to obdobie som nezhodila ani gram,bola som z toho na nervy,zufala pribralala som strasnych 30 kg 😲 ako nahle som dokojila isli aj kila dolu dnes nie je po tych 30kg ani stopy,dokonca mam este menej ako pred tehu 😀,pravda je ze som robila poctivo brusaky a prestala som jest maso,ale az po tom ako som dokojila

pinco
29. dec 2008

tweetinka, ved ty si len mesiac po porode, to sa nestresuj este. Mne zacali kila ist dolu tak okolo tretieho mesiaca. Tiez som uz bola nestastna, ze to ja idem byt taka buchta teraz alebo co, ale myslim, ze uz vyzeram ako pred tehu. Mozno tak trochu ako po dobrej dovolenke so svedskymi stolmi 😀 Ale to sa spravi, ked dokojim a zacnem cvicit. Aj ked sa s tym kojenim asi vyhovaram, ze nemozem cvicit... Skor sa mi nechce 😅

mima22
30. dec 2008

ja som na seba strasne zvedava aka zostanem po porode.kolko mi ostane kilov zatial som pribrala 13kg,ale najradsej by som uz isla rodit,vsetko ma uz strasne boli.
ja by som chcela chdi po porode na spining sestrenica tam chodila asi tak dva mesiace a povedaa mi ze tam aj schudla ,ae pocula som ze by som tam nemala zacat chodit hned ze po porode az ake tri mesiace.co myslite kolko mozem tak najviac zhodit v porodnici?vam sa kolko poda

pinco
31. dec 2008

mne v porodke "odislo" asi sedem a dalsch sedem som si poniesla domov 😖 Tie prve tyzdne to celkom slo, potom sa to zastavilo a ani nahodou sa to nechcelo pohnut, ale okolo tretieho mesiaca som sa uz zbavila vsetkych (asi tak kilo mam viac, ale si vravim, zeto su kozy 😀 ).
Spinning je fajn, len uvidis mima, ze nebudes mat na to popri malej ani pomyslenie. To budes v neustalom kolotoci a budes rada, ked si sadnes na chvilu ku compu alebo casopisu a nie cvicit 😉

vejka22
1. jan 2009

ja dufam ze to zhodim aj bez cvicenia.aspon na tu povodnu vahu 55KG ,pritom mam uz teraz 68kg.vy ste kolko pocas tehotenstva pribrali aj ste to vsetko zhodili?

vejka22
1. jan 2009

pod menom vejka22 som pisala ja mima22.sestra sa zabudla odhlasit a ja som si to nevsimla.

oraia
1. jan 2009

paaaani vam azavidim ako opisujete ze vam tie kila idu dolu...j a som pocas tehu vysla z 55 na 80 (vdaka gastoze) ...porodom mi zislo 11kf ale zvysok akoby ostal pribetonovany na mne, nech robim co robim ani deko dolu..... 😢

horallka
1. jan 2009

oraia,presne to isté- mala som 56 kg a vypracovala som sa až na 80. Teraz už sedem mesiacov trčím na 73 kilách a nejde to dole a nejde

majcik
1. jan 2009

Horallka, Oraia - som na tom podobne. Ja som z vahy 61 kg vysla na 82 a teraz mam 70-71 kg. Uz som nedavno zazrela na zaciatku aj sestku, ale zial, sviatky dali zabrat ... no od zajtra idem znova na tom popracovat... cize pit cajik hannasaki a davam si pozor na stravu. Pod stromcek som dostala lavicku na brusaky, tak skusim aj to ... uz som zufala z tych kil, vsak to poznate ... plna skrina veci a nemozem to nosit ..

sylverka
1. jan 2009

ahoj mima 22 ja som začala chodiť na spinning asi tak 5 alebo 6 mesiacov po porode ozaj je to po troch mesiacoch ešte skoro spinning je fajn vec aj ked je to niekedy o hubu som rada že sa mi tam podari isť v pohode sa tam uvolniš a zasmeješ občas je to ako ist na diskoteku lebo k tomu šlapaniu ti hra aj hudba uvidiš sama ako sa budeš po porode citiť každý to ma individuálne ahoj a prajem veľa štastia 🙂

oraia
2. jan 2009

majcik...a aky je to caj, da sa normalne kupit? ....ja uz neviem co mam vyskusat, vsetci mi hovoria nech este pockam, ze to asi hormony mi drzi avahu ...ale dokedy cakat ved sa aj zle citim s tymi kilami, tazkosa to nosi 😝

horallka...skusala si aj nejake pripravky?

fodorka33
2. jan 2009

aj ja sa chytam za hlavu,ze ako zhodim ja som doteraz pribrala 18kg....moja krasna vaha predtym 58..jaj dufam ze ju docielim..co ymslite pojde to???

jennna
4. jan 2009

ja som ešte len v 15tt ,ale už teraz mám strach, že čo keď veľa priberiem... moja mamina mala tri deti a pri každom pribrala okolo 30 kíl, ale vraj mala aj zakaždým vlčí hlad a šialené chute..

ja som zatiaľ pribrala 2,5kila a to aj napriek tomu, že boli sviatky, predtým som len cez sviatky pribrala vždy 3kilečká, teraz za celé tehu 2,5.. zatiaľ nemám potrebu sa napchávať, nemám ani zvlášne chute, jem úplne normálne, ale ak som hladná večer o 22hej, tak si doprajem a to je skoro stále, takže sa neobmedzujem, ale myslím, že to ani nepreháňam...

myslíte, že mi to zostane do konca, nechcela by som veľa pribrať!!!

tie, ktoré sa trápite a chcete sa dostať na pôvodnú váhu, držím vám veľmi palčeky a hlavne si nič nezakazovať a neprikazovať ..a možno ešte jedna rada, jedzte pomalšie a ako nahle pocítite v žalúdku, že dosť, tak prestanťe papať, veď si to môžte dať za 2hodinky...

fodorka33
4. jan 2009

ahoj jenna...ani ja som nemala a ani nemam nijake zvlastne chute ale tie ta mozu chytit nie je to vylucene....a ono vies je to tazke v tehu sa dieta nedrzi a najlepsie je dat si na co mas chut,nieje dobre vsak prezierat sa...ja sa neprezieram a vidis aspom u mna vaha isla dost hore...doteraz mam18kg navyse...uz hadam do konca sa to moc nevyhupne...

jennna
4. jan 2009

fodorka držím ti palce, aby si dobojovala do šťastného konca...

kamarátka pribrala 16kg a do 4týž to mala všetko dole a bála sa, ale tých 16 nebolo na nej vôbec vidno, aj bruško mala malinké a spredu to nebolo ani vidno..